Merhaba, çektiğim fotoğrafları bastırmak için bir yazıcı arıyorum. Daha doğrusu şu an düşünce aşamasındayım. Fotoğrafçıdan çıkartmak istersem çok pahalı oluyor. Ben de en iyisi alayım bir yazıcı ve kağıtlarını kendim evde bastırayım diyorum. Aklıma takılan üç soru var. Birincisi fotoğrafçı kalitesinde çıktı alabilir miyim? İkincisi bastırdığım çıktıların renklerinde zamanla solma yaşar mıyım? Üçüncüsü attığım taş ürküttüğüm kurbağaya değer mi? Bu konuda tecrübesi olan var mı? #TeknoTavsiye #YazıcıTavsiyesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 11
 • Ahmet Tokyüz @atokyuz

  Kaça kaçlık baskı alacaksın ki çok pahalı? 50 kuruşa falan çıktıyı veriyorlar normalde ufak ebatlarda. Fotoğrafçı kalitesinde çıktı alman için hem yazıcı iyi olacak hem de kağıdın kalite kalite baskı kağıdı var. Bununla doğru orantılı olarak renk atması yada solması yaşarsın yada yaşamazsın. Attığın kuş ayda yılda 1 tane fotoğraf değmez. Profesyonel manada para karşılığında bu işi yapıyorsan zaten bunu müşterinden tanzim edebilirsin.

 • internettin hoca @internettin-hoca

  bu konuda çok bilgim yok ama bazı fotoğraf stüdyoları epson’un tanklı modellerini kullanıyor..
  ayda 15-20 fotoğraf için alınmaz bence , ama bu işten para kazanıyorsan onu bilemem…

 • eamedic @eamedic

  Epson tanklı fotoğraf yazıcılar ve kaliteli kağıt ve orijinal mürekkep kullanıldığında çok kaliteli baskı alırsınız. Ancak mürekkeple alınan fotoğraf çıktılarında uzun dönemde solma oluyor epson kullananlar bu sürenin 10 yılın üstü demişler ama orjinal mürekkep ve kaliteli kağıt ile. Fotoğrafçılar termal fotoğraf yazıcısı ve termal kağıt kullanılıyor. Aşina olduğumuz fotoğraf baskısı o bizim evde 30 yıllık fotolar var hiç solma olmayan. Mürekkepli ile öyle bir sonuç elde etmeniz zor. Eğer mahremiyet sebebiyle evde basmak istiyorsanız her türlü mantıklı olur maliyet düşünmezsiniz çünkü. Ama maliyet için düşünürseniz ben L805 900 tl iken çok detaylı hesaplamıştım kaliteli kağıt, orijinal mürekkep kullandığın zaman 3000 küsür baskıdan sonra piyasadaki en ucuz baskıya göre karlı olmaya başlıyor. Şimdi fiyatlar daha fazla. Merak ederseniz mitsubishinin termal yazıcıları fln 4000 liradan başlıyor.

 • aMeLeDeRViS @ameledervis

  Birincisi fotoğrafçı kalitesinde çıktı alabilir miyim? İkincisi bastırdığım çıktıların renklerinde zamanla solma yaşar mıyım? Üçüncüsü attığım taş ürküttüğüm kurbağaya değer mi? Bu konuda tecrübesi olan var mı?

  1-Fotografci kalitesi diye bir sey ben bilemiyorum ama klasik baski kalitesi dersek bu kullanilan murekkepten, karta kadar degisir hatta baski cozunurlugu bile etkiler.

  2- Dogrudan gunes isigi almazsa uzun sure hic bir sey olmuyor, hatta baski icin kullanilan kartlar daha cabuk bozuluyor 😀

  3- Kaliteli fotografa murekkep dayanmaz, bunun yerine bir tane tablet alin onun icinde dursun fotograflariniz sadece album amaciyla kullanin daha karli oluyor 🙂

iPhone 5S in bataryasını değiştireceğim. Deji marka almayı düşünüyorum ancak kendi sitesinde iki adet ürün var. Bunların birbirinden farkı nedir?
http://www.deji.com.tr/apple-iphone-5s-mucize-batarya-deji
http://www.deji.com.tr/iphone-5-batarya-mucize-batarya-deji-1600mah

Apple Iphone 5S Mucize Batarya Deji

Orjinal bataryadan daha güçlü, Apple Iphone 5S Mucize Batarya Deji ile batarya deşarj sorununa uygun fiyatla çözüm.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Anadolu AÖF’de İstatistik dersine çalışayım dedim. Ünite özetinin süresi 18:26. Sonra dedim normal dersin süresi ne kadar? Bir baktım 9:17.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İnternette, intranet ve extranet diye bakınırken Extranet diye bir servis sağlayıcı buldum. Şöyle bir tarifeleri varmış. Hiç yoktan iyidir gibi ama sağlam şikayetleri de varmış. https://www.extranet.com.tr/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14