ule spacedesk uygulaması ne güzelmiş anasını satim. bunca zamandır niye keşfetmedim ben bunu...
yeni tablet elime geçtiğinde eskisini bu şekilde değerlendireceğim gibi...
#windows #android #spacedesk #tavsiye

https://www.spacedesk.net/

spacedesk | Multi Monitor App | Virtual Display Screen | Software Video Wall

The spacedesk Video Wall Software Engine enables convenient and inexpensive setup of display walls using a single PC
BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.voidtools.com/tr-tr/
Bu program, bilgisayarınızdaki bütün dosyaları aramak için hızlı bir çözümdür. Hatta yalnızca belli bir klasördeki dosyalarıda arama seçeneği var. Eğer programı yüklerken bütün şıkları işaretlerseniz.Klasöre sağ tıklayınca seçenek çıkar sadece bu klasörün içindekileri ararsınız böylece. İşinize kesin yarar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Epic Games'in bu haftaki bedavaları

➡️ Yooka Layle https://www.epicgames.com/store/tr/p/yooka-laylee

➡️ Void Bastards https://www.epicgames.com/store/tr/p/void-bastards

#oyun #ücretsizoyun #epicgames #yookalayle #voidbastards #humblegames #bluemanch #playtonic #team17

Epic Games başlatıcısını hâlâ beğenmiyorsanız açık kaynak kodlu alternatiflerine bakabilirsiniz:
#legendary https://github.com/derrod/legendary
#heroic https://github.com/Heroic-Games-Launcher/HeroicGamesLauncher

Her Hafta Ücretsiz Bir Oyun Al | Epic Games Store

Bugün ücretsiz bir oyun indir veya oynaması ücretsiz bir oyunun topluluğuna katıl!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Buralarda kullanan illa ki vardir ama ben bugun NewPipe uygulamasini kesfettim.

Bu, Vanced gibi uygulamalarin aksine Youtube API'ini veya diger Google servislerini kullanmiyor ve tamamen acik kaynak. Youtube videolarinin yani sira, dagitik olan PeerTube platformunu ve baska platformlari da destekliyor. Abonelikleri Youtube'dan export alarak uygulamaya aktariyorsunuz, sonrasinda videolari resmi uygulamada oldugu gibi sorunsuz bir sekilde izleyebiliyorsunuz. Abonelik bilgileri bu sayede yerelde tutulmus oluyor. Benim en sevdigim ozellik, kalabalik ve karman corman olan abone videolari sorununa cozum olarak getirdikleri feed sistemi. Abone oldugunuz kanallari kendi feedlerinizi olusturarak kategorilendirebiliyor ve sadece o feed'deki videolara bakabiliyorsunuz. Ben 10-15 tane kategori olusturarak abone oldugum kanallari duzenledim. Tabii bir de reklam engelleme ozelligi var 🙂

https://newpipe.net/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Orico MH4PU 4 Port USB Hub İncelemesi

ORICO USB3.0 Clip-type HUB (MH4PU)

Laptopu masaüstü gibi kullanıyorum çoğunlukla. Sürekli bağlı kalan klavye, mouse ve usb'den güç alan masa lambası vardı. Ek olarak çoğu zaman masa lambasının bağlantısını çıkartıp gamepad'in iletişim kurmasını sağlayan usb alıcısını takıyordum (Laptopta Tip C hariç 3 USB Tip A girişi var). En iyisi bi usb çoklayıcı alayım daha derli toplu olsun dedim. Hem de laptopu alıp gitmek istediğimde de rahatça tek kablo sökerim falan diye düşündüm. Çoklayıcılar arasında bakınırken bu ürün dikkatimi çekti. Masaya sabitlemek işime geleceği ve çoklayıcıyı taşıma derdim olmadığı için bu ürünü tercih ettim. Yerleştirince güzel de olduğunu düşünüyorum. Ayrıca, taşınamaz değil tabi sadece taşınabilir yapısı olmadığı için görüntü olarak çirkin durabilir buna ne kadar önem verdiğinize bağlı. Şahsen ben dert etmezdim.

Sabitleme klipsinin başlığı oynar şekilde tasarlanmış. Daha çok düz zeminlere uygun ama kavisli tasarımlara da kısmen uyum sağlayabilir diye düşünüyorum.

Kutu içinden çoklayıcı dışında 100cm boyutunda bağlantı kablosu çıkıyor. 2 ucu USB Tip A şeklinde. Kendi sitesi ve satış sitelerinde USB 3.0 olduğu belirtilmiş. Epey sitesinde USB 3.2 Gen1 olduğu belirtilmiş. Aktarım hızının 5Gbps olduğunu düşünürsek 3.2 Gen1 demek yanlış olmayacaktır. Laptoptaki 3.2 Gen1 girişine bağladım. Aktarımda bir kopukluk hissetmiyorum. Mouse, klavye vs. herhangi bir lag vb. bu tür ürünlerde hissediliyor mu bilmiyorum ama yok yani en azından belirteyim. Alüminyum alaşımlı malzemeden üretilmiş. Hatları düzgün. Kaliteli hissini veriyor. Bazı yüksek güç isteyen aletler taktığınızda çalışmayabilir. Kullanıcılar bunu belirtmişler.

Birkaç gün önce 106₺'ye satın aldım. İlk izlenimlerim olumlu. İleride bi sıkıntı çıkarsa ayrıca belirtirim.

#orico #usb #hub #çoklayıcı #port #usbhub #usbport

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hayatımı kurtaran programlarda bugün; Bulk Rename Utility.

Programı bilen çoktur heralde,uzun zamandır kullanıyorum ama bugün önemini tekrar fark edince paylaşmak istedim.Benim gibi ara sıra da olsa fazla dosya sayılarıyla uğraşıp yeniden adlandırmak isteyenler için biçilmiş kaftan.

Misal geçen gün bir müzik arşivi yapmak istedim,hepsinin başında 01-02 diye rakamlar çıkıp 2500'e kadar gitti.Silmek istersen açıyorsun Bulk Rename'i ilk kaç harfi silinecekse sil diyorsun 2500 parça hop tek seferde yeniden adlandırılmış oluyor.2500 parçayı yeniden adlandırması 5-10 saniye falan sürdü.Sadece silme değil ekleme-değiştirme vs. yapılabiliyor,istenildiği yerden vs. vs. çok işlevli bir program her zaman makinemde bulundururum. #tavsiye #kullanışlı #program

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#kısafilm #YouTube Haluk Bilginer, Serkan Keskin, Şevket Süha Tezel gibi iyi oyuncuların oynadığı fakat yasaklanan, 20 dakikalık taşlama kısa film "Son Şnitzel" Youtube'de 480p çözünürlüğünde de olsa yayınlanmış. Ben sevdim ama görüntü kalitesi can sıkabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Huawei P40 Pro ile pazar akşamı saçmalamalarımızda bu sefer laptopumda kullandığım usb type c dock ile denemeler var. Usb type c dock ve onun üzerinden bağladığım 2,5 inch taşınabilir ssd ile dosya transferi denemelerimde 3.8gb dosyayı 10 saniyeden kısa sürede transfer ettim. Bu telefon beni her seferinde şaşırtıyor 🤓

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yapay Zeka Anabilim Dalı Etkinlikleri kapsamında
"CEYD-A Geliştirilebilir Türkçe Asistan İle Doğal Dil İşleme" sunumu gerçekleştirildi.

CEYD dili nedir?
CEYD-A nasıl doğdu?
CEYD-A ile neler yapılabilir?
Tüm bu soruların cevabını ve Doğal Dil İşleme adına daha fazlasını sunum videosunda bulabilirsiniz.

CEYD-A geliştirilmeye devam edecek... Türkçe Sanal Asistan ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

https://web.ceyd-a.com/
https://www.youtube.com/watch?v=qPoixg-5-lk

CEYD-A Türkçe Geliştirilebilir Asistan İle Doğal Dil İşleme

MSKÜ Yapay Zeka Anabilim Dalı yeni bir webinar ile etkinliklerine devam ediyor."CEYD-A Türkçe Geliştirilebilir Asistan ile Doğal Dil İşleme" başlıklı sunumu ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap