Bir arkadaşım için soruyorum, şu anda (hatta bu gece HBden sipariş verecek gibi düşünün), iPhone 7 32GB Apple TR telefona 3000 TL (20 TL yukarı aşağı farketmiyor) verilir mi? neden? Alsın mı beklesin mi? Arkadaşımın bütçesi, tam 3000 civarı, 3050ye çıkıyor, 3500e çıkamıyor. Android düşünmüyor.

#TeknoYardım

Apple iPhone 7 32 GB (Apple Türkiye Garantili) Fiyatı

Apple iPhone 7 32 GB (Apple Türkiye Garantili) en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 13

Galaxy Tab Active 2, pahalı üst seviye bir tablet.

İlginç özelliği pilinin kullanıcı tarafından çıkartılabilir olması. Bugünlerde bu güzel özelliği en üst seviye telefonlarda bile bulamıyoruz, ben pili bu şekilde değişebilen tableti ilk defa gördüm.

IP68 özelliğini pil için bahane yapmamışlar.

Umarım servise gitmeden ya da kendimiz servisçilik yapmadan cihazlarımızın pillerini kolayca değiştirebileceğimiz günler gelir.

Saydığım bir büyüğümün sözlerine tekrar edeyim: Bir cihazın pilini çıkartamıyorsanız ve cihazda gücü kesen mekanik bir açma kapama tuşu yoksa, bu cihazın açık mı kapalı mı olduğunu kontrol edeniyorsunuz demektir. (Cihaz kapanıyormuş gibi görünüp ekranını karartabilir, arka planda sizi dinlemeye devam edebilir. Ki bu şu anda değişik uyku modlarıyla yapılan bir işlem yani komplo teorisi değil. Açık olan cihaz gizlice güncelleme alabilir, o sistem hack edilebilir).

#akış

[Update: Available in the Netherlands] Galaxy Tab Active 2 leaks with 480-nit...

Tablets are a dying market these days, but Samsung is still churning a bunch of models out. The company's next tablet will likely be the Galaxy Tab Active... by Richard Gao in Leaks, News, Samsung
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Katlanabilir çift ekranlı telefon: ZTE Axon M.

Katlanabilen tek ekran yok, telefon katlanabiliyor, çift ekranı var, bir nevi masaüstünde çift monitör kullanmak gibi.

İlginç bir ayrıntı: 2 tarafında da ekran olabildiği için (ekranlar dışa doğru katlandığında), tek kamera yeterli oluyor. Yani arkada gerçek önde selfie kamerası diye iki ayrı kameraya gerek yok.

Kulaklık girişi de varmış.

#akış

ZTE Axon M hands-on: ZTE actually made a kind of good foldable phone

Foldable phones aren't new. In fact, Kyocera sold one nearly seven years ago on Sprint. It was terrible, but my point is that the concept is not novel, and... by David Ruddock in News, ZTE
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#WPA2 açığı nasıl çalışıyor? (Anladığım kadarıyla)

Öncelikle açık doğru bir şekilde hatasız WPA2 uygulamalarını aşabiliyor, sorun şifrelemenin kendisinde değil.

Kötü niyetli kişi sizin router’ın SSIDsini alıyor, gizlense bile bu bulunabiliyor, tabi bunun için yine de sizin wifi menzilinizde olması lazım.

Aynı isimde bir access point’i (AP) başka bir kanalda açıyor.

Aynı anda farkllı iki kanalda aynı isimde 2 wifi oluyor.

Sizin cihaza birlaç komut göndererek başka kanaldaki kendi sahte/korsan APye bağlanmanızı sağlıyor. O noktadan sonra internet erişiminiz onun üzerinden oluyor.

İyi yönünden bakalım, bu durumda kotalı, AKNli kullanıyorsanız sizin kotanız düşmüyor 😛

Kötü niyetli kişi araya girdi. Şifrelenmemiş tüm verinizi görebiliyor. HTTPS bağlantılarınız hala güvenli. Ama eğer bir site HTTP bağlantıya da izin veriyorsa, kötü niyetli kişi siz farketmeden belli bir siteye HTTPS değil, HTTP ile bağlanmanızı ve isim/parola’nızı girmenizi sağlıyor. Veri şifrelenmediği için bu bilgi hemen ele geçebiliyor.

#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Site sahibi olmayıp da kendini başka kullanıcıların buraya ne yazıp yazamayacağı konusunda laf söyleme hadsizliğinde bulunan naziler olmasa TS daha güzel bir yer olurdu. Bir de bunlar ‘bak bu defalık uyarıyorum’ havasında yazıyorlar. Bak sen!

TSnin güzelliği bir kaç yasak var, nedir, siyaset, din, çocuklara uygun olmayan içerik, genel ahlaka uygun olmayan içerik, kötü niyetli reklam dolandırıcılık vb. Ve tabi site sahipleri neyi yanlış bulursa onlar.

Geri kana herşey serbest! 3 kere daha yazsam anlar mı bu tipler? Sanmıyorum, kopyala yapıştır yapmaya değmez.

Bunlara çok batıyor, burada, sosyalde insanların birşeyler paylaşması. Niyesini çözemiyorum.

Bazı kişiler için tüm akışı açıp takip etmek mantıklı, bunlar daha iyi niyetli, pozitif kişiler. Ama bazıları sadece takip ettiklerini okumalı yoksa yasakla yasakla nereye kadar, değil mi ama?

#TeknoSeyirSosyal

#akış (Buna da sinir olanlar var, beğenmiyorsan kullanma, başkasına karışma hakkını kendinde nasıl görüyorsun?)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12
 • Nostromo @nostromo

  Ben siyasi içerik/siyasi yorum yapanları ve ard arda sadece telefon gönderisi paylaşanları engelledim. Hani sis bir anda yok olur, her yer berraklaşır ya, akış aynen böyle mükemmel oldu. Güzel gönderiler de onların arasında kaynayıp gidiyormuş meğerse

 • Barış Solmaz @ciplakvatandas

  Sormayın hocam. Tüm akışı takip etmek istiyorum insanların bakış açılarını ne bilim deneyimleri vs falan merak ediyorum ama saçma sapan paylaşımlar görüyorum spam gibiler 😀 kimseyi engellemek istemiyorum huyum değildir ama bir yere kadar.

 • Gizem Aksut @gizemaksut

  katılıyorum. bazı insanlar hayatı zorlaştırmak dışında hiçbir fonksiyona sahip değiller. yani şu ortamda bile kimin ne yazdığına karışmaya kalkanlar normal hayatlarında nasıl yaşıyorlar, bir günü nasıl tamamlıyorlar merak ediyorum. hasta gibi bunları takıntı etmek komik de bir yandan. benim de gereksiz bulduğum paylaşımlar, aman bu da hep boş konuşuyor dediğim kişiler var ama bende şu var, eğer bana sataşmıyorsa engel falan koymuyorum. ona engel koymak için 2 saniyemi bile ayırmıyorum, düşünün. isteyen istediğini yazsın, rahatsız olan da yönetime bildirsin. ayıp yahu. ben akış falan da takip etmiyorum, keşfet bölümünde yazanları okuyorum sadece, o da zaten ilk cümlenin bir kısmı gözüküyor ya hani. o cümle ilgimi çekerse girip okuyorum, çekmezse yok.

3 Çinli kadın yurtdışında estetik olduktan sonra şişen yüzleri pasaportlarındaki fotğraflara benzemeyince Çine geri girmekte zorluk çekmişler. Şişler inince de biraz değişmiş olabilirler o da olayın başka boyutu.

Hemen akla #FaceID bu durumlarda başarılı tanımlama yapabilecek mi sorusu geliyor.

Ek: Estetik için gittikleri ülke Güney Kore’ymiş, orada uygun fiyatlı estetik ameliyat yapılıyormuş. Güney Kore’de bir takım ürün ve hizmetlerin Çin’den ucuz olmasını ilginç buldum doğrusu.

#KonuDışı

3 Chinese women stopped from flying home after plastic surgery, authorities say...

3 Chinese women stopped from flying home after plastic surgery, authorities say they now look diffe...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Avrupa Birliği Konseyi 2020’ye kadar Avrupa Birliği üyesi tüm ülkelerde, en az 6 bin noktada ücretsiz kablosuz internet erişimi sağlanacağını açıkladı.

#akış #HaftalıkGündemeMalzeme

Avrupa'da ücretsiz kablosuz internet adımı | YAŞAM | DW | 09.10.2017

Avrupa Birliği Konseyi 2020’ye kadar Avrupa Birliği üyesi tüm ülkelerde, en az 6 bin noktada ücretsiz kablosuz internet erişimi sağlanacağını açıkladı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Son araştırmalara göre uzun boy pıhtı oluşumu, kadınlarda göğüs kanseri gibi bazı hastalıklar için riski artırıyor.

Benim okduduklarımdan ve hayata bakışımdan çıkarttığım sonuç ideal ‘boy’un
Kadınlarda 1.55 -- 1.65 m.
Erkeklerde 1.75 -- 1.85 m.
olduğu.

Tabi sağlık açısından ‘boy’un yanısıra ‘en’ de çok, hatta belki daha çok, önemli 😛

#akış #KonuDışı #sağlık

Not: Bu paylaşımın nedeni ‘İdeal kız boyu sizce kaç olmalı’ şeklinde kısa süre önce paylaşılan ve sonra silinen duruma yaptığım yorumu kaybetmemek içindir.

What your height may mean for your health

A new study links your height with your risk for blood clots, but that's not the only health condition that has been tied to how tall you are.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez @lterlemez

  Bence ideal kadın boyu 1.55-1.65 değil, 1.65-1.75 olması daha ideal. Çünkü erkek 1.75 boyle bile uzun gözüküyor ve 1.55-1.65 çok uyumsuz oluyor. Ayrıca, kadınların alımını da biraz kısıyor. Tabi ki Allah’ın işine karışılmaz, mutlaka bir bildiği vardır, o yüzden hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun.

 • Gizem Aksut @gizemaksut

  ideal kız boyu sizce kaç olmalı? diye bir şey olmaz, onu bir kenara bırakın önce. ideal erkek boyu kaç olmalı falan da olmaz. boy dediğimiz olay ergenlik çağında, gelişme çağında uzayan bir şey. uzamasına teşvik edebilmek mümkün basketbol oynamak falan gibi. ama sonuçta bu bir yapı meselesi, genetikle de alakalı diye biliyorum. evet gelişme çağında uzamasına yardımcı olunabilir ama herkes sporu sevmek, yapmak zorunda değil. bunun ideali falan yok bunun olsa olsa ortalaması olur. ortalama Türk kadını boyu x cm ile y cm arasında falan diyebiliriz ancak mesela. o durumu kim paylaşmışsa çok saçma, ben görmedim. benim boyum 1,57 mesela, boyumla alakalı yaşadığım tek dezavantaj bir konsere gittiğim zaman sahneyi görememek, ayakta. zaten ayakta izlediğimiz konserler herkesin herkese değdiği, yapıştığı konserler, çok da gerek yok yani gitmeye de.
  bunun dışında başka dezavantaj, polis olamıyorum mesela, aman ne büyük kayıp… 😀 ben 4 sene yurtta kaldım, arkadaşlarım vs hep benden uzundu, hep en kısa ben olurdum ama ne zaman bunu dert ettim? hiçbir zaman. giyerim 5-7 cm topuklu, uzarım bu kadar basit. ama giymiyorum gerekmedikçe çünkü deli değilim 😀 mazoşist hiç değilim. buradan şunu diyeceğim, boy konusunu takıntı yapan varsa yapmasın. boyunun kısa olduğunu düşünen erkekler de şanssız değil çünkü boy ortalamamız 1,55-1,65 arasında, yani her türlü sizin avantajınıza bu durum. eğer sizi boyunuz yüzünden reddeden ya da size garip bakan birileri varsa o kişileri de hayatınızdan tez zamanda çıkarın.

  • JohnSmith ve 32426 kişi daha @johnsmith

   Genel olarak ve söylemek istediğinize katılıyorum ancak belli açılardan örneğin sağlık, bir ideal boydan bahsetmek mümkün. Bunun nedeni de 3 boyutlu bir cismin yüzey alanıyla hacminin cismin ortalama çapı büyüdükçe aynı oranda büyümemesi ve buna ek olarak zaten insanda boy uzadıkça ya da kısaldıkça vücudun kalanının aynı oranda büyüyüp küçülmemesi.

   Öte yandan sağlık açısından bile ortalama olmanın faydası gözardı edilemez. Mesela günümüzde tek boy hap ilaç herkese her nasılsa uygun oluyor 🙂 Yemek öğünleri, tabak boyları, her türlü yükseltiler hep ortalamaya göre tasarlanıyor ve uygulanıyor. Ortalamaya yakın insanların ‘boyları boylarına’ uygun eş bulma şansları daha fazla oluyor.

   1.57 kadınlarda ideal aralıkta bir boy, bunu sorun eden varsa, sorun ettiren toplum asıl sorumlu. Durumda da yazdığım gibi boy değil de asıl ‘en’ hem sağlık, hem de sağlıklı görüntüyü ‘ideal’ kabul etme eğiliminde olan toplumsal bakış açısından daha önemli. Daha uzun boy, kiloyu biraz daha az gösterir vs. ama herşeyin kendine göre ufak tefek avantaj ve dezavantajları oluyor işte.

  • Gizem Aksut @gizemaksut

   @johnsmith kadınların boyunu erkekler değil kadınlar sorun ediyor zaten 😀 ben bir tane bile erkek görmedim bir kadının boyunu sorun eden. 1,90’lık adam 1,55’lik kızla geziyorsa hayat onlara güzel, bazı zorlukları da olsa mutlu oluyorum ben gördükçe. ediyle büdü gibi oluyorlar ama “sevimsiz duruyor” diyeni hiç görmedim.

  • JohnSmith ve 32426 kişi daha @johnsmith

   @gizemaksut Kadının boyunu sorun eden erkek varsa da kısalığını değil, uzunluğunu ediyor 🙂

Skandal! Hastaneye Siber Saldırı!

@yhackup ın hoşgörüsüne güvenerek paylaştığı ibretlik fotoyu tekrar paylaşıyorum.

Bölge Hastanesi’ne siber saldırı yapılmış. İçinde terbiyesiz sözler olan bir SMS hastanenin hesabından atılmış. Sonra hatane özür dilemiş.

Benim şahsi düşünceme göre bunu yapan ya çok gerizekalı ya da canı çok fazla yanmış birisi.

Ek: Bir ihtimal hastanenin kullandığı SMS servisinde isim parola çok basitti, birisi tesadüfen keşfetti, ne olur ne olmaz sonunu düşünmeden böyle bir iş yaptı. Bu da ‘çok gerizekalı’ seçeneğine giriyor ama niyet farklı 🙂

Mesajda anlam düşüklüğü de var (‘Bize’ -- ‘Bize’ ikiliyor ya da ikinci ‘Bize’ ‘Biz’ olmalı).

#akış #HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Eğer Google Chrome (61+) kullanıyorsanız, adres çubuğuna

chrome://flags/#autoplay-policy

yazın, orada

“Document user activation is required.”ı seçin.

Artık videolar kendiliğinden başlamayacak.

Rica ederim, birşey değil.

— Chris Meadows

#akış #video #chrome #ipucu

BeğenFavori PaylaşYorum yap