Ben MG ya da LP olsam, kapatırdım sosyali 3-5 gün, herkese ban. Seviyesizlik, hadsizlik kol geziyor.

Herşeyi LPden MGden iyi bilenler, açsın kendilerine bir site, sosyal vs. orada takılsınlar. Fuara gidip oradan günde 28 saat canlı yayın yapsınlar. Hatta kendileri fuar düzenlesinler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple plans to use a triple-camera setup housed in a square camera unit with a rather large camera bump.

Apple’ın gelecek sene tanıtmayı planladığı iPhone'lar basına sızdı

The Wall Street Journal, Apple’ın gelecek sene piyasaya sürmeyi planladığı üç yeni iPhone modeli hakkında bilgileri paylaştı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

'İzmir'de meme muayenesi sırasında çok sayıda kadının görüntüsünü gizlice çekip isimleriyle birlikte bir arkadaşlık sitesinde paylaştığı ortaya çıkan doktor adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.'

Sapık her meslekten çıkıyor işte. 'Muhtemelen yaka kamerası kullanmış.'

Hastalarının mahrem görüntülerini paylaşan doktor serbest bırakıldı

İzmir'de meme muayenesi sırasında çok sayıda kadının görüntüsünü gizlice çekip isimleriyle birlikte bir arkadaşlık sitesinde paylaştığı ortaya çıkan doktor adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çinli teknoloji şirketi Huawei'in Amerika Birleşik Devletleri'nin İran’a yönelik yaptırımları ihlal ettiği iddiaları doğrulayan önemli belgelere ulaşılmış...

Huawei'in ABD'nin İran yaptırımlarını ihlal ettiğini doğrulayan belgelere...

Çinli teknoloji şirketi Huawei'in Amerika Birleşik Devletleri'nin İran’a yönelik yaptırımları ihlal ettiği iddiaları doğrulayan önemli belgelere ulaşıldı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gerçek gündem budur(!) Neymiş efendim poşetin vergisi, reklamı, püsürü...

Starbucks kahve fiyatlarına zam yaptı

Starbucks Türkiye'de sattığı kahvelere zam yaptı. Zammın bugünden itibaren uygulandığı öğrenildi. Starbucks Türkiye en son 2018 yılının eylül ayında kahvelerine zam yapmıştı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 17

"...milli ve yerli üretim tabanca fişeklerinin sivil piyasa fiyatlarında bugünden itibaren yaklaşık yüzde 7.5 indirim yapılmıştır. Ülkemize hayırlı olmasını dileriz."

Mermiye 'enflasyonla mücadele' indirimi

MKEK, enflasyonla mücadele kapsamında milli ve yerli üretim tabanca fişeklerinin fiyatında yaklaşık yüzde 7.5 indirim yaptığını duyurdu.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

  oo iyiymiş, şimdiden alalım mermileri, tabanca indirimini bekleyelim.

 • cengiz @cengiz

  Enflasyonun bacaklarına sıkalım.

 • Mehmet @mehmet

  Suna sterling ile rekabet edemiyorum,
  Benim rezil barut ve kovanlarim olduğu için kimse tercih etmiyor demiyorda. Fiyatlar MKE belirliyordu sterling de indirim yapar şimdi,
  Ayrıca milli ve yerli üretim tabanca fişekleri diyor ama barutu bile ithal nasıl olacak o iş 🤔😂

  • Rasko @rasko

   Sterling aldı yürüdü. 4-5 sene önce av fişeklerini kullandım ama çok memnun kalmadım. Çok sert patlıyordu. Belki şimdi düzeltmişlerdir. Geçenlerde bir videoda, piyade tüfeklerine mühimmat üretmek için lisans aldıklarını ve onları da üretmeye başlayacaklarını izlemiştim. Bizdeki saçma silah yasaları yüzünden çok gelişebilecekleri bir sektör değil ama belki yurtdışında iyi bağlantılar yakalar ve ihracata yönelirler.

  • Mehmet @mehmet

   @rasko hocam şuanda kapasitelerinin %80 civarının ihraç olduğunu biliyorum.
   Web sitelerini bir ziyaret etmenizi yarıda YouTube da aratmanizi öneririm. Harika vlog video/inceleme/testleri mevcut.
   Bir çok yurt dışı aticisinin f/p şampiyonu olduğunu da duymuştum.
   Gerçi bizim MKE bize sattiginin 3 katı ucuza ABD de sattığı için ondan ucuz f/p olamaz.

 • ALIEN @alien

  En büyük eksiğimizdi zaten çok iyi oldu.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/yavuz-eroglu-poset-kullanimi-azaldiginda-10-bin-kisi-issiz-kalacak-219607h.htm

PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, poşet kullanımının yüzde 50 azalması durumunda sektörde 10 bin kişinin işsiz kalacağını söyledi.

21 Aralık'ın haberi ama güncel. Bazıları çevreyi kurtarıyorum sanarak gelen ek vergiye sevinirken, bazıları evine ekmek götüremeyecek.

Ücretli poşet uygulaması 10 bin kişiyi işsiz bırakabilir!

20 bin kişiyi istihdam eden sektörde yaklaşık 10 bin kişinin işsiz kalmasına yol açacağına dikkat çekti
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Rasko @rasko

  Poşetin ücretli olmasının çevreye kayda değer bir fayda sağlayacağına inanmıyorum ama bu haber çok saçma. Ne yapalım? 10.000 kişi işsiz kalmasın diye tüm Türkiye gereksiz poşet mi kullanalım? Bu mu isteniyor? Fazladan poşet kullanmak yerine, o 10.000 kişiye istihdam sağlasak daha doğru olmaz mı?

  • JohnSmith @johnsmith

   Aslında olacak olan şu: Vatandaş ya alışveriş poşetine ya da çöp torbasına para verecek. Eskiden 2sine de para vermiyordu. Marketler için personelden sonra en büyük ekstra gider olan poşet işi tam tersi kar getirmeye başlayacak, devlet kendi payını alacak ama o para dişinin kovuğuna yetmeyecek, çevre için haracanmayacağı neredeyse kesin. Poşet almayanlar için çöp torbası üretilecek, o paralar oraya gidecek, yani 10000 kişi işsiz kalmayacak, yine plastik işi yapoacaklar. Bir defalık bez, yıkanabilir, tekrar kullanılır poşetlerden güzel vurgun yapılacak. Market çalışanlarına poşet kullanımı konusunda baskı gelmeyecek, kotanız doldu denmeyecek, bir miktar rahat edecekler. Kağıt üstünde AB normlarına uyulmuş görünülecek.

   Benim genel düşüncem şu: Madem zararlı bir ürün, tümden yasaklansın, devletin bu işten para kazanması yanlış. Ama oldu artık, bunun çevreyle ilgisi yok (ilgisi çevrenin bahane olması), burada sevinilecek bir durum yok, yeni, vergi geldi diye insan sevinir mi? Mazoşist mi bunlar yoksa sokağa atacak kadar bol paraları mı var??

 • ahmet bilge kaan akın @ahmetbilgekaanakin

  Bu olay şeye benzemiş, yere çöp atalım temizlikçiler işsiz kalmasına 😀

Sigaraya zam gelmiş diyolla. Seçimlerden önce beklemiyordum 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 20 / 27