10 kişilik motorcu çetesi, İstanbul’un göbeğinde bıçakla bir avukata saldırmış, bıçaklayıp öldüresiye dövmüş, cüzdanını, parasını da çalmış.

#akış #KonuDışı #MotoSeyir #idamgerigelsin

Kadıköy'de sabaha karşı motorcu vahşeti

10 kişilik motor çetesi, İstanbul Kadıköy’de Avukat Selçuk Güven’i öldüresiye dövüp bıçakladı
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tazminatını isteyen Fatih Terim, TFF’yi mahkemeye verdi

Eski Türkiye Futbol Direktörü, tazminatı için Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) iki kez ihtar çekmesine rağmen istediğini alamayınca olayı yargıya taşımaya karar verdi.

Paranın gücü budur.

#akış

Fatih Terim 13 milyon TL'lik dava açtı

Sözleşmesinde kendisi ayrılması halinde 1 milyon 450 bin Euro, TFF'nin göndermesi halinde ise 3.5 milyon Euro (Sabit kurla yaklaşık 13 milyon TL) fesih maddesi bulunan Fatih Terim, tazminatı...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

İran’da tüm kedilerin ‘macit’ diye seslenildiğinde baktıkları keşfedilmiş.

#akış #KonuDışı #Macit #kedi

İran’daki tüm kedileri dönüp baktıran isim: Macit

İran’da sosyal medyada gerçekleştirilen bir deney sonucunda kullanıcılar ülkedeki tüm kedilerin kendilerine ‘Macit’ ismiyle seslenildiğinde dönüp baktığını keşfetti.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yorumsuz.

#akış

Rusya'daki Nükleer Sızıntı Korkutuyor! Radyoaktif Bulutlar İstanbul Ve...

Eylül ayı sonunda atmosferde, radyoaktif izotop rutenyum-106'ya rastlanmış, Rusya kaynaklı sızıntının sebebi anlaşılamamıştı. Radyoaktif bulutların, rüzgarın yön değiştirmesi ile...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Level @level

  Bu logo ile yaşatmaları ilginç geldi 😀

  Haber çok kötü hazırlanmış, etkisi olup-olmadığı belli değil. Rusyanın tavrı ise takdire şayan, paniklemek yerine görmezden gelmek istihbari açıdan çok değerli bir güç. Birisi Şehit olunca herkes daha fazla çalışsaydı, daha fazla vatansever olsaydı kimse Şehit olmazdı.

Çin çok fena geliyor.

#HaftalıkGündemeMalzeme #akış

Çinli sosyal medya devi Tencent, Facebook’un tahtını elinden aldı

Çinli sosyal mesajlaşma ve mobil ödeme uygulaması Wechat’in sahibi Tencent firması piyasa değeriyle Facebook’u geçerek dünyanın en değerli sosyal medya şirketi oldu.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyi mi kötü mü? Yani beklense 100 değil 500 milyon eder miydi satılan bölüm, yoksa fırsat oldu ederinden fazlaya mı satıldı?

#HaftalıkGündemeMalzeme

Zynga, Peak Games'in bir bölümünü 100 milyon dolara satın aldı! [Son dakika]

Türkiye’den çıkmış en büyük dijital oyun şirketlerinden biri olan Peak Games‘in bir bölümü dünyanın en büyük oyun şirketlerinden Zynga tarafından satın alındı. Gelen...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Beklenen gelişme 🙁

#akış #KonuDışı

Yaz saati uygulaması sürekli hale geldi

Sabah Gazetesi'nden Eda Işık'ın haberine göre, 26 Aralık 1925 tarih ve 697 sayılı Günün Yirmidört Saat Taksimine Dair Kanun'un 2. maddesinde yapılan değişiklikle, Bakanlar Kurulu'na bir...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

#Ayla hakkında yorum alabilir miyim? Çok iyi mi , orta iyi mi?

Bizim açımızdan Güney Kore’ye olan sempatiyi artırıp, Samsung’a avantaj sağlar mı? (LGye kimsenin yardım edebileceğini sanmıyorum, o nedenle Güney Kore deyince akla Samsung geliyor)

#KonuDışı #Film #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 19

Efsanevi kült İngiliz bilim kurgu sitcom dizisi Red Dwarf’u bilen bilir. Şu an 12. sezon oynuyor, çok badire atlatsa da gerçekten kült olmayı hakeden bir dizi ve ben 11 ve 12. sezonlarını hiç ummadığım kadar beğendim, ilk sezonu 1988’de yayınlanan bir diziden bahsediyoruz, hala aynı adamlar sanki yaş almamışçasına oynuyorlar.

Bu durumu paylaşma nedenim sondan bir önceki bölüm olan ‘M-corp’ isimli 5. bölüm. Muhteşem olmuş, bir de benim 11. sezonun geldiğinden çok geç haberim oldu, belki hala haberi olmayan hayranlar vardır bu paylaşımla bayram ederler 🙂

— SPOILER —
Neyse, bu en son ‘m-corp’ bölümünde (M corporation, hangi şirket olabilir ki acep? ), güncellemelerle ele geçirilen sistem, daha sonra bir ‘perception filter’ (algı süzgeci) ile sadece o şirketin sattığı ürünlerin algılanabilemesi (sadece tek bir uygulama mağazası kullanılabilmesi gibi düşünülebilir), bu satın alma için insanın kendi hayatının harcanması, daha sonra bu sisteme karşı çıkmanın ve savaşmanın işe yaramayacağı gerçeği, ama sistemin kendi kendisinin sonunu kendi hırsı ile getireceği (kendisini yok edecek malware’i satacak kadar ‘aptal ve hırslı), buna rağmen sistem gitse bile ‘uyuşturulmuş’ insanlığın bu ‘virüsten’ kolay kolay kurtulamayacağı ve ancak bir ‘reboot’ (sıfırdan yeniden başlama) ile çözüm bulunabileceği öyle güzel anlatılmış ki.

Haa, isteyen bunu sadece komedi olarak da seyredebilir, verilen ‘mesaj’ı algılamak zorunlu değil ve hiç zorlama da yok. Bence bir bilim kurgu durum komedisi eserinin gelebileceği en son nokta, hem mesajını veriyor hem eğlendiriyor. Tabi eğlence anlayışınız CGI grafiklere bakarak saçma sapan aksiyon sahneleri seyretmekse başka 🙂

#akış #reddwarf

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Akif Sever @pauselife

  İngiliz dizilerini izlemek zor. Ben it crowd ve humans’ı izledim diye hatırlıyorum. Filmleri güzel ama dizileri sanki bilerek bütçe verilmiyor gibi geliyor.

  • JohnSmith @johnsmith

   Bütçeye gerek olmuyor bazen. Oyuncuları ayrı tutuyorum, İngilizler iyi oyuncuları ‘ucuza temin edebiliyor’ görünüyorlar.

   IT Crowd harika bir diziydi, ne bütçeye ihtiyacı vardı ki? Yes Minister ve Yes Prime Minister (emret bakanım) harika dizilerdir ve temelde tek odada 3 kişinin konuşmasıdır ama kendi alanında muhteşemdir, yani bütçesini 500 kat artırsanız da farketmez. Ama yeni Doctor Who’larda bütçe olmasıu lazım çünkü öteki türlü hem konudaki eksikliği kapatamazlar hem de yeni ‘kitap okumayan’ nesil için dizlerde fazlasıyla efekt gerekiyor.

   ‘Black Books’ mesela yine kült bir kara komedidir, yine bütçeye ihtiyacı olmayan bir eser. Yeni diziler, senaryo olsun, oyunculuk olsunkendi içerik eksikliklerini CGI efektlerle vb. kapatmaya çalışıyorlar. Benim görüşüme göre gerçekten güzel bir içerik olsun, CGIa gerek yok, bütçeye gerek yok, hatta dizi bile olmasın, ben onun sadece yazıdan oluşan kitabını alıp okurun 🙂

  • Akif Sever @pauselife

   @johnsmith o değil de Sherlock’u nasıl unuturum. Kendimden utanıyorum.

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  90’larda Turkiye’deki ender kablolu tv olan evlerden biriydik. BBC Prime’da bunu izlerdim. Cok eglencelidir. Hele gemiyi kaybettikleri bolumler ayri matraktir. Hala devam ettigini bilmiyordum.