G430'umun padlerinin mavi çakma deri gibi olan yerleri dökülüyor. Orjinalini nereden bulabilirim? Logitech supporta yazıp bedavaya kargoladıklarını görmüştüm bazı yedek parçaları. Nereye yazmalıyım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ucuza windows 10 keyi satan mağazalar vardı. Hiçbirini bulamıyorum yok mu oldular?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kablosu olmayan yarı modüler PSU'ya nasıl ekran kartı takarım? 2 güç girişli ekran kartı ve PSU'da 1 PCI-e çıkışı var. Kablosu da dediğim gibi yok. Erkek-erkek kablo lazım ama bulamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Turkcell iyice keriz yerine koymaya başladı. 75 TL olan paket 6 ayda 130 TL olur mu ya? Bide arada beni sözde hiç para vermeden 6 GB a yükseltmiş. 1 ay sonra hop bir daha zam. Taahüt yapmak zorunda bırakıyorlar ama şu aralar Vodafone'a geçmeyi düşünüyorum. Sanki telefon almışım gibi para ödüyorum şu anda. 6 ayda %100 zam mı olur be!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

iPhone'da hotspot menüsü silinik gözüküyor ve girilmiyor. Turkcell kapattı mı onu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Note 4 orjinal bataryasını nereden temin edebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mikrodalga fırın almam gerekiyor. Neye dikkat edeceğimi bilmiyorum. Hangi marka iyidir mikrodalgada? Bütçem max. 400-450₺

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Aranızda bilişim hukuku veya hukukçu varsa bir şey danışmak istiyorum.
Geçen yıldan beri digiturkten hiçbir üyeliğim vs bulunmamasına rağmen fatura ve kampanya smsleri almaya başladım. Aradığımda yabancı soyadlı bir adamın adını söylüyorlar. Kayıt yaparken yanlış girilmiş olabileceğini söylediler. Silin o zaman dediğimde müşterimizin onayı olmadan silemeyiz dediler. Onay almak için yine beni aradılar. Not düştük vs dediler. epostayla erişeceğiz bilmem ne dediler. Ben hala fatura ödenmemiş, kampanya vs smsler almaya devam ediyorum. İSTEMİYORUM KARDEŞİM diye bağırındım geçen ay. Silin diye 4 kere aradım.
Demin yine sms geldi faturanız ödenmedi diye. Çok sinir olmaya başladım. Nereye şikayet edebilirim bunu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Krycek @krycek

  Adamı facebook vs.. bulabildiniz mi?

 • Orcun @orcun

  Savcılığa gidiyorsun, böyle böyle benim digitürk aboneliğim yok, onun da edevletten çıktısını al savcıya göster. Dilekçe vereceksin firmadan beni telefon ile rahatsız ediyorlar taciz ediyorlar vs. diye şikayetçi olacaksın. %99.9 arayıp özür dilerler bir daha da sms gelmez. Beni de mesela avukatın biri arıyor davalık borç davası sürüyor ama ne tehditler, vay efendim eve gelirmiş taş taş üstünde bırakmazmış, yetmiyor annemi akrabalarımı bulmuşlar arıyorlar sms atıyorlar. Hepsinin çıktısını aldık avukatımla savcılığa suç duyurusunda bulunduk, böyle böyle maddi manevi tazminat olayları da olacaksa uğraşıcam. Nasıl avukat bunlar benim aklım almıyor. Yani kaç para alıyorsun da böyle uğraşıyorsun ? o aldığın maaşı nasıl eve gidip yiyorsun ? yok taş taş üstünde bırakmazmış mafya olmuş bunlar. Davalık borç, icra yok birşey yok boyna arıyor sms atıyor taciz ediyor oh ne güzel memleket.

Bir kafede uygulamak üzere fikirlere ihtiyacım var.
Müşterilere verilen wifi access pointleri ile terminal pcleri aynı switche bağlı. Bu da tt nin vdsl modemine bağlı. AC'ler wifi olarak genişletme modunda. Böyle olunca da doğal olarak sistemdeki pclerle aynı ağda oluyor ve bu istenmeyen bir durum.
1. Bu ağları nasıl ayıracağım? AC'lerin modu ne olmalı? (Bridge router vs.)
2. Modu değiştirince yine tek ip ile tüm ağa bağlanma olayı devam edecek mi? IP atamayı hangi cihaz yapacak?
Cihazlar: 2 ubiquiti ve 1 tenda dış mekan 5ghz

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Psikobat @psikobat

  Misafir ağını soyutlamanız lazım, modemden ikinci ıp bloğu açmanız gerekiyor yada modem destekliyorsa "ap isolation" tarzı clientlerin birbirini gormesini engelleyen ping dahi atamayacagınız özelliğini açmanız lazım ki varsa oda, bu ağı yavaşlatır, ağda pc, termal yazıcı vs varsa hepsi soyutlandığı için tavsiye etmiyorum.Ap leri genişleme modu değilde direk erişim noktası yaparsanız daha saglıklı olur, Bu dediğimi ap ler üzerinden 2. bir ssid yayını yaparak da olusturabilirsiniz(misafir şifresiz local şifreli olucak şekilde)Son olarak sunacağınız ücretsiz internetin loglarını yasal olarak tutmak zorunda olduğunuzu hatırlatmak isterim,Bunun içinde hotsot tarzı bir karşılama ekranı getirmelisiniz ki kayıt altına alınabilinsin, olası bir durumda kayıtları gosteremez iseniz ihale üzerinize kalır.Gerçi pek detay vermemişsiniz ama olası ihtimali yazdım ben.

 • kurtcuk @kurtcuk

  Kablosuz için konuşmak gerekirse sadece kablolu ağdaki pcler değil aynı zamanda kablosuz ağa bağlı cihazlar da birbirini görmesin dersen onun ayarı client isolation olarak geçer. Tabi eğer internet kafe ise bu istenmez millet arasında oyun oynayamaz 🙂
  Kablolu ağdaki pcleri ayırt etmenin ilk yolu yetenekli bir router ile vlan oluşturmak tplinklerde bu arayüz gruplama olarak da geçer asusda yok genelde.
  Kablosuzu ilk yayan cihaz nedir? O cihaz büyük ihtimalle routerınızdır. Öyleyse ipyi vlan yapsanız da o dağıtacak değişmeyecek

 • Samaritan @johngreer

  Önerilerileriniz için teşekkür ederim. O zaman şöyle sorayım. Tüm kafeye 2 ağ yayınlamak istersem nasıl olacak? Biri XCAFEWiFi diğeri ssid gizli admin olacak şekilde. Admin ağına bağlı iken ağ üzerinden ses sistemi kontrolü vs yapılacağı için onun switchi de görmesi gerekiyor. XCAFEWiFi ise cihazların görünmediği müşteri ağı. O şekilde 2 ağ açıp birini ana ağdan ayrı diğerini de ağı genişletecek şekilde yapmak istiyorum. Etherneten bağlı amfi, termal yazıcılar, pc ler, normal yazıcılar vs var. Normal kafe olduğu için müşteriler de görmesin birbirini. İnternet kafe falan değil.

Elime Exper Style Netbook geçti. Intel Atom N270 işlemcisi var. 1 GB RAM. Aklıma herhangi bir işe yarayan seneryo gelmedi. FreeNAS 64 bit işlemci ve 8 GB RAM yazmış isteklerine. FTP sunucusu bile olamaz herhalde. Youtube videolarını bile açmadığından TV'nin arkasına yapıştırıp Linux kurma planım da suya düştü.

Sizce bir işe yarar mı? Yoksa çöp mü?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12