Arkadaşlar masaüstü bilgisayarıma wi-fi adaptör almak istiyorum. Çekim sıkıntısı yaşamak istemiyorum fakat gereksiz yere pahalı bir şeyde almak istemiyorum. Modem ile bilgisayar arasında 2 duvar olacak ve yaklaşık olarak birbirine olan uzaklıkları 5 metre. Bazı ürünler seçtim. Yardımlarınızı ve varsa deneyimlerinizi aktarmanızı bekliyorum 🙂

Şu ürün gayet mantıklı geldi, açıkçası 1. tercihim.

https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/tp-link-tl-wn881nd-wifi-n-300mbps-pci-express-418836474

Bu da tek antenli biraz ucuz yollu ve usb'den bağlanıyor. Mantıklı olur derseniz ilgilenirim.

https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/tp-link-kablosuz-usb-wifi-adaptor-tl-wn722n-150mbps-high-gain-427381132

Şu ise kasa arkasında kalmayacak ayrıca masaüstüne koyabileceğim ve bu sayede daha iyi çekim kalitesi sunabilecek bir ürüne benziyor. Tabi kablo kalabalığı yaratması can sıkan kısmı ama yine mantıklı olur derseniz ilgilenirim.

https://urun.n11.com/access-point-router/asus-usb-n14-usb-n14-300mbps-yuksek-menzilli-kablosuz-ag-adaptoru-P321998230

Birde ucuz yollu şu çözüm var. Belki deneyimlemiş olan vardır ve iyi sonuç almış olabilir diye sormak istedim.

https://urun.n11.com/anten/300-mbps-antenli-wireless-adaptoru-kablosuz-ag-pc-usb-wifi-alici-P226328292

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tezgah altı #Su #Arıtma cihazı almayı düşünüyorum. Eversky gibi markaların 1.500-2.000 TL'lik cihazlarının yanında yedek parçası, filtresi kolay bulunabilir olan fiyatı uygun bu gibi cihazları önerir misiniz? Kullanıcı yorumları olumlu görünüyor.

https://www.koctas.com.tr/blyss-alkalin-detox-su-aritma-cihazi/p/1000143230?_sgm_campaign=scn_74076d368c998000&_sgm_source=1000143230&_sgm_action=click

Alkalin Detox Su Arıtma Cihazı

Su Arıtma Cihazları kategorisindeki Alkalin Detox Su Arıtma Cihazı ürüne göz atın | Koçtaş
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13

#Xiaomi Mi 8 almayı düşünüyorum. 128 gb versiyonu en uygun satan şu an Gittigidiyor üzerinde 3.139 TL'ye satıyor. Birde 3.249 TL'ye cepport tarafından Kvk teknik servis güvencesiyle satılıyor. Sizce 110 tl fazla verip cepport'tan almaya değer mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Taze bir #TurkNet kullanıcısıyım. Türk Telekom'dan ayrılmadan önce hız testi yapmıştım. TurkNet'e geçince testi tazeledim ve sonuç resimlerdeki gibi. Umarım TurkNet desteğe internet bağlantısı konusunda hiçbir zaman işim düşmez zira işi düşenler genelde sinir hastası oluyormuş. Ancak ilk izlenimim olumlu.

Adresimde maalesef #adsl dışında bağlantı desteklenmiyor. Maksimum alabileceğim hız 16 mbit.

http://www.speedtest.net/result/7965363594.png
http://www.speedtest.net/result/7967993815.png

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11

#KonuDışı Küçük operasyonlarda dikiş aldırmak için hastaneye gitmek şart mı dersiniz? Sırtımdan serebral kist alındı 3 dikiş atıldı ve 10 gün oldu. Doktorda 10 gün sonra dikişleri aldırabilirsin demişti. Yarada kapanmış görünüyor tekrar hastaneyle uğraşmak istemediğimden şansımı deniyim dedim 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merter'de iş yeri sahipleri kiracıları ile bir araya gelmiş. Dolar kurunu 4 tl'ye sabitlemişler aralarında. Çok samimiyetsiz hareketler. Birilerine yalakalık yapacaklar diye reklam peşindeler. Madem öyle en başında TL ile kiralasaydınız. Ne diye kendi para birimi olan bu ülkede yabancı para cinsinden kiraya vermiştiniz de şimdi kur sabitliyoruz falan diyorsunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Martin @martin

  Dolar üzerinden çalışıyor tekstilciler. Ayrıca Türkiye'nin karakteristik ekonomisi yüzünden dolar üzerinden dükkan kiralamak çok yaygın. Devletin beyaz eşya fiyatları üzerinden borç vermesi gibi. Şimdi oradaki başkan Cumhurbaşkanı kelimesini kullandı diye yapılan işi beğenmiyorsun. Gelmiş burada milleti zehirlemeye çalışıyorsun. Orada çok iyi bir şey yapıldı. Dükkan sahipleri de gelirlerinin sürekliliğini düşünmek zorunda.

  • DarkPower @jepping

   Yapılana kötü dediğimi nerede okudun merak ediyorum. İstedikleri kadar dolar ile çalışsınlar kiraya vermeye gelince tl'yi kullanabilirler. Kaldı ki şimdi kalkmış kuru sabitlemişler. En başta kiraya verirken tl kullanmazlarsa bu hareketlerin samimiyetsiz olduğunu düşünmeye devam edeceğim.

  • Martin @martin

   @jepping Geçirdiğimiz ekonomik krizler, gördüğümüz yüksek enflasyon oranları yüzünden dolar üzerinden veya bunun ederi üzerinden kiraya vermek ülkemizde yaygın ve mantıklı bir uygulama. Oradaki başkan milli bir duruş gösterip ileride Tl üzerinden kiralamaya başlayacağını da söylemişti.

  • DarkPower @jepping

   @martin İleriyi beklemesine gerek yok. Bu kritik günlerde hemen TL'ye çevirsin anlaşmayı işte.

   Ayrıca ekonomik krizleri düşünerek yabancı para cinsinden iş yapmaya başlayıp böyle zor günlerde kur sabitleyip sözde ülkeye hizmet etmek tuhaf değil mi?

  • Martin @martin

   @jepping Geçirdiğimiz ekonomik krizler, gördüğümüz yüksek enflasyon oranları yüzünden dolar üzerinden veya bunun ederi üzerinden kiraya vermek ülkemizde yaygın ve mantıklı bir uygulama.

  • DarkPower @jepping

   @martin Yani işverenler veya iş yeri sahipleri 1'e 10 kazandıktan sonra böyle samimiyetsiz hareketlerle kazandıkları +9'un 1'ini geri verip reklam yapmaya devam etsinler.

   Yabancı para kullanımının mantıklı ya da mantıksız olması derdinde değilim.

  • Martin @martin

   @jepping Dolar üzerinden maaş alanlar da işverenlerini mi kazıklıyor yani?

  • DarkPower @jepping

   @martin Onlar kuru sabitledik diye ortaya çıktıysa onlara da aynı şeyleri söylerim. Ayrıca kimse kimseyi kazıklamıyor. Kiracı kabul etmişte dolardan kiralamış. İş yeri sahibi lutfedip güncel kurdan daha düşük bir kurla yardımcı oluyor.

 • lion @lion

  Vergi affı koparmanın peşinde olabilirler 😀

 • Emre @emre1393

  kirayı 4 e ama ürünün fiyatını da yine müşteri kitler.

#KonuDışı Şu an değeri 50.000 TL olan altınınız olsa nakit 50.000 TL'ye çevirip 1 aylık 650 TL faize yatırır mıydınız?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 18
 • lterlemez @lterlemez

  TL faiz gelirinin dolar karşılığı hesaplamak lazım. Döviz cinsi faiz hem kur farkından hem de faiz geliri ile değer kaybını dengeler gibi duruyor.

 • Alp @acpcore

  Altın ve/veya major para birimlerine çevirmek riskli yatırım grubundadır. Devlet tahvili uzun dönemli risksiz yatırım; banka faizleri ise kısa dönemli risksiz yatırımdır. Risk ne demek? Risk para kazanma olasılığı kadar ana paranın kayba uğrama durumudur.
  Hesaplama yaparken anlık yükselmeleri hesaba katmadan döviz cinsinden para biriminin senelik artış oranına bakın, daha sonra kümületif de o parayı faize veya risksiz bir portföye yatırdığınızdaki kazancınıza bakın, hangisi daha karlı görürsünüz.

  • DarkPower @jepping

   Benim için esasen kısa süreli getirisi daha önemli. O yüzden risksiz ve kısa süreli yatırım için danıştığım şeyi yapmak mantıksız değil gibi. Fakat uzun dönem yatırım yapabilir miyim bu para bana lazım olur mu olmaz mı diye düşünüp dediğiniz gibi uzun dönem için verileri karşılaştırayım.

  • Alp @acpcore

   @jepping şuan faizler çok yüksek, paranızı banka faizinde değerlendirmemeniz için bir sebep yok. Altının bir senelik getirisinden daha yüksek bir faiz alacağınız kanaatindeyim. Altın uzun dönemli ama değeri her zaman yükselen bir emtia birimi. YTD 🙂

 • Alp @acpcore

  Mert Yılmaz'ın en son yaptığı değerlendirme de (dolar 5tl olmadan önce idi) doların Temmuz 2019'da 5,60 olması durumunda şuandaki faiz ile aynı getiriye sahip olacağınız hesabıydı. Bu durumda dolar 5,60 iken faiz ve dolar aynı getiriyi sağlıyor, ancak dolar riskli faiz ise risksiz olduğu için risksizi tercih etmekte fayda var. Dolar 5,60 olmadığı takdirde faiz daha çok kazandırıyor. Dolar 5,60 üzeri olursa dolar daha fazla kazandırdığı için şuan ki faizlerde tutmak tercih edilmeyebilir.

 • Alp @acpcore

  Şahsi kanaatim, Türkiye'de yaşayan bir vatandaşsanız ve küçük bir birikiminiz var ise (100binTL ve altı) paranızın çoğunu TL ve risksiz grupta değerlendirmek olacaktır. Orta bir birikiminiz var ise (100-500 arası) paranızı sepetlere eşit oranda bölerek faiz ve riskli portföyleri tercih edebilirsiniz. Yüksek bir birikiminiz varsa (500binTL ve üzeri) paranızın bir kısmıyla TL faiz, büyük bir kısmıyla ise riskli yatırım gruplarında değerlendirebilirsiniz. Küçük bir bölümünü ise çok riskli bölümde (örneğin borsa gibi) değerlendirebilirsiniz.

  • DarkPower @jepping

   Uzunca vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. Siz yazana kadar düşündüğüm şey çok mantıksız mı acaba diye düşünüyordum. 🙂 Fakat eldeki birikime göre yatırım yapma tavsiyesi kafamda taşların daha iyi yerine oturmasını sağladı. Artık daha iyi karar verebileceğimi düşünüyorum. 🙂

Kardeşimin #AsusZenfone2 cep telefonu yere düşmüş ve ekranı kırılmıştı. Bugün tamir ettirmek için Gsm İletişim'e götürdü Anakartında da arıza var yapamayız diyerek geri vermişler. Ancak telefon çalışıyor. Ekranın kırık olması haricinde tek sorunu kulaklık girişinin düzgün çalışmayışı. Anakartta böyle bir arızaya rağmen telefon çalışır mı ki? Doğrudan Asus teknik servisine gitsem daha mı iyi olur? Avrupa yakasında bildiğiniz Asus Teknik Servisi var mıdır? Sitesinde en kapsamlı teknik servisi Ümraniye'de görünüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Donanımhaber'de bir Spotify Aile Üyeliğine katılmak istiyorum. Şahısla irtibata geçtim lakin üyeliği başlatmak için kullanıcı adı ve parolama ihtiyacı varmış. Bu iş böyle mi yapılıyor acaba bu normal midir? Spotify sitesinde gördüğüm kadarıyla e-posta ile davet etmesi yeterli. Spotify şifremi vermekle bir şey kaybetmem daha sonra değiştirebilirim neticede ama neden buna gerek oluyor anlayamadım 🤔

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 26