#KonuDışı

Resimde görünen kısma biraz göçük düzeltme ve pasta cila yapılacak boyaya gerek yok gibi dediler. Ne kadar tutar acaba?Önemi varsa araç yanılmıyorsam Transporter idi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çin'in Uygur Türklerine yönelik 'beyin yıkama' kampları

Çin hükümetinin, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki kamplarda tutulan Uygur Türklerine uygulanması için verdiği beyin yıkama talimatlarına ilişkin ilk defa res...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aralık ayında #araba satın almayı düşünüyorum. İlk arabam olacağı için 20-25.000₺ bandının üstüne pek çıkasım yok. Aslında ben paramın yetmediği şeylerle pek ilgilenmediğim ve arabalara karşı fazla bir merakım olmadığı için bu konuda fazla bir bilgim yoktu araştırmaya başlayana kadar. Bu süreçte sizlerinde yardımını istemenin iyi olacağını düşündüm.

İlk başta Renault Clio-Symbol olsun yeter derken zamanla şu kadarı veren şu kadarı verir daha iyi araç vs. diye düşünerek çok uçtum 40-55.000₺ bandına çok baktım. Hatta tüm eleştirilere rağmen Chevrolet Cruze 1.6 2011 ve üzeri modelleri bana göre tam f/p gibiydi (parça fiyatından, yakıtından bağımsız).

Her neyse tüm bunları geride bırakıp en az 2005 model olan Renault Clio-Symbol almayı kafaya koymuştum ki sonra geçmişte Fiat Palio kullanan bir tanıdık çok tavsiye etti. Ardından Otoseyir'de Peugeot 306 videosunu izledim. Citroen Xsara'yı falan buradan öğrendim açıkçası. Symbol'e göre aralarında 10.000₺ civarı fark var ve 20.000₺ bandında çok kolay bulunan arabalar gibi.

Şu sıra takibini yaptığım modeller:

Fiat - Palio 1.4, Albea Sole 1.3
Peugeot - 206, 306
Citroen - Xsara

Sözün özü sizlerden 20-25.000₺ bandında 2. el #araç #tavsiyesi istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Kafamda 1-2 model belirleyip alana kadar sadece bunları araştırmak istiyorum fakat 2 aydır o modelleri belirleyemedim 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 22 / 30

#MiBand4 #batarya

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 15

JABRA Elite 25e vs MEIZU Ep 52 (Karşılaştırmalı İnceleme)

Meizu Ep52 kulaklığım bozulduktan sonra yeni kulaklık arayışımda Jabra Elite 25e'den yana karar vermiştim. Bir süredir de kullanıyorum. Çok uzatmadan deneyimlerimi aktarmak istiyorum.

Malzeme kalitesi açısından Jabra daha iyi.
Jabra'nın şarj süresi de çok daha iyi. Öyle ki benim kullanımımda haftada 1 şarj ettiğim dahi oldu. Ancak Meizu'yu en geç 2 günde şarja takardım.
Ses kalitesine gelecek olursak ikisi de eşit derecede iyi geldi bana fakat ses yüksekliği açısından bakarsak Meizu'yu daha başarılı buluyordum. Meizu'nun basslarıda çok daha iyiydi.
Mikrofon açısından ise Jabra baya iyi.
Meizu kullanırken kulağımda ağrı hissetmezdim. Ancak Jabra kullanırken bir süre sonra kulağımda ağrı hissediyorum.
Bluetooth bağlantısı konusunda Jabra'dan yana şikayetçiyim. Telefonu cebime koyduğumda bazen bağlantıda aksaklıklar başlıyor. Meizu'yu yan cebe de koysam normal cebe de koysam sorun yaşamazdım oysa ki.
Jabra'yı aldıktan sonra beni şok eden bir şey yaşadım bunu hiç bilmiyordum. Bilgisayara bağlayabilmek için Jabra'nın sattığı bluetooth adaptörünü almanız gerekiyor. Almayı reddettiğim için de hiçbir şekilde bilgisayara bağlayamadım. Bu büyük bir dezavantaj bence. Bir daha Jabra ürün almayacak olmamın tek sebebi bu. Meizu'da hiç böyle bir sorun yaşamamıştım.
2 üründe de belli koşullara kadar su geçirmez yazıyor. Jabra'dan yana şimdilik sıkıntım yok. Lakin Meizu kulaklığımın bozulma nedeni içinde biraz su birikmesiymiş. Yağmur vs. görmedi gibi bir şey üstelik.
Meizu'nun şarj edildiği usb girişini kapatan kapağı bir süre sonra yerine tam oturmaz oluyor. Jabra için şimdilik böyle bir sorunum yok.
Tasarıma gelecek olursak Jabra daha güzel gibi geliyor bana. Meizu ise daha rahattı.

Jabra'dan bir telefon kullaklığı olarak memnunum. Lakin bilgisayara doğrudan bağalanamadığı için bir daha tercih etmeyeceğim bir kulaklık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung A70 ve Huawei P30Lite (48MP) arasında her türlü A70 alınır gibi duruyor. Farklı nedenlerle P30Lite'ı öneren olur muydu acaba?

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/152580-155585/huawei-p30-lite_samsung-galaxy-a70/

BeğenFavori PaylaşYorum yap