550₺ ya aldığım 2400g apuyu 3-4ay kullanıp 900₺ ya sattım. Ülkede teknoloji şarap gibi mübarek yıllandıkça değerleniyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Monitörüm bir türlü doğal çözünürlükte göstermiyordu. Çözünürlük daima 1024x768 de kalıyordu ve parazitliydi. Farklı işletim sistemleri, sürücüler, ekran kartları denedim, çözünürlüğü elle girmeyi denedim nafile. En sonunda sorunun dandik vga kablosundan kaynaklandığını buldum. Şerefsizler kablonun ddc tellerini koymamışlar, parazit koruması da yoktu galiba. Şimdi hem parlaklığını program ile ayarlayabiliyorum hem de görüntü mükemmel.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Akakce en çok satan 24 anakarttan 1 tane h310 dışında intel yok 😀

Anakart Fiyatları | En Ucuzu Akakçe

Anakart arıyorsan site site dolaşma! Akakçe'de piyasadaki tüm fiyatları karşılaştır, en ucuz fiyatı tek tıkla bul.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • arandur @arandur

  Fiyat performans intel'i var mı 😀

 • Temp 🔚 @temp

  Çok normal. İnsanlar stabiliteye, özelliğe falan bakmıyor. Türkiye şartlarında en uyguna nasıl sistem dizerim onun derdinde. O yüzden o listelerde Intel anakartları veya ürünleri göremiyorsunuz. 🙂

  • jans @jans

   Aynı firma hem Intel hem amd anakart üretiyor. Intel anakartlarini daha stabil mı üretiyor anlamadım. Pek işlemci kaynaklı stabilite sorunu görmedim. Olan da anakarta bios güncellemesi ile çözüldü. Özellik desen 3 bin liraya alacağın x570 Intel top tear anakartlari tokatlıyor.

  • Temp 🔚 @temp

   @jans Biosların büyük kısmını çipset üreticileri sağlıyor. Yani Amd ve Intel.
   Üreticinin kendi başına benim anakartım stabil deme şansı düşük ihtimal.
   Her zaman Amd anakartlar yazılım olarak daha sorunlu.
   Bunun sebebi de yılların verdiği birikim ve yazılım başarısı.
   Bios güncellemesiyle çözülen bir şey yok. Amd hala stabilite sorunları yaşıyor. Sadece bunu kimse dile getirmeye yanaşmıyor. Vrm ve mosfet kalitesi donanım kalitesine giriyor. Yazılım dediğimiz ayrı bir şey. Ek olarak çoğu x570 ve B450 de donanımsal olarak kötü ama ona rağmen pahalı.
   Adam gibi olan bahsettiğin x570 leri 2000 tl altına bulamazsın.

  • jans @jans

   @temp bunlar bana basit genellemeler gibi geliyor. şu anda en çok satılanlar olduğu ve yeni bir platform olduğu için. ben en ucuz b450 anakarta sahibim. 230w psu ve apu ile kullanıyorum. bugüne kadar hehangi bir sorununu görmedim. görenler hangi durum ve donanımlarda karşılaşıyorlar bakmak lazım.

Gece gece bisiklette giderken yine köpek çetesi tebelleş oldu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 18
 • @merakli

  Köpekler normalde çeteleşmez. Onları çeteleşmeye iten en büyük unsur yine insanlardır. Köpeklere bir şey yapmazsanız, onlar da size bir şey yapmaz.

  📌 Dikkat, ironi içerir.

 • Orcun @orcun

  Ödül maması taşı derim. Havlayana salla mamayı ama bak en önde duranı her zaman cezbetmeye çalış pek yaklaşma sakin hareketler vs. eğer ağayı cezbedersen havlamayı keserse yancılarıda keser. Yancılarını besleme sakın bu sefer ağası ne oluyor len burada diye kapıverir.

 • jans @jans

  Valla ben aralarından geçtim vız diye arkadaş geçemedi 😂 bir 10 tane kovaladı 20-25sn hiç öyle mamayla kandırılacak gibi de durmuyorlardı. Bir an dursam üzerime atlayacaklardı.

 • Shinsekuruza @shinsekuruza

  Birinin üstünden geçmiştim akşam vakti. Etrafta ışık yoktu, o da yola uzanmış yatıyor olmalı, görmem mümkün değildi. Aceleyle iş yerine gitmem gerekiyordu oldukça hızlıydım, sert biçimde bir şeye çarptım karanlıkta ne olduğunu anlamadım. Dedim herhalde ya tuğla falan bıraktılar yolun ortasına ya da pis bir taşa denk geldim uzanacağım yere. Sonra baktım bir köpek koşturuyor arkamdan. Zor bela düşmeden durabilmişken hemen kaçmak zorunda kaldım, bir daha dönüp bakamadım ne durumda olduğuna. Bir tanesi var o da sürekli kovalıyor, yani taaaa nereden görüyor hemen havlayarak dibimde bitiyor takıntılı. 😀 Böyle başıboş olmalarını doğru bulmuyorum. Hemen evindeki kendi yemediği çeri çöpü onlara verip bir şey yaptığını zannedenler damlıyor ısırmaz ısırmaz diyor. Eee sen alıştırmışsın evimin sokağımın önüne her gün bunu yaşamak zorunda mıyım. Alnında mı yazıyor hangisinin ne olduğu, gayet de birkaçı birleşince saldırgan olabiliyorlar bir sebep yok ki iyi veya kötü olması için, kafası eser saldırır. Karnı tok olanlar gözümün önünde yavru kediyi parçaladılar. 5 saniye önce al koynuna sok sarıl o derece sevimlilerdi kuzu kuzu yatıyorlardı içlerinden canavar çıktı. Öldürünce hemen heveslerini aldılar bıraktılar leşini. Sebep aranmaz. Öyle tertemiz, minyatür gibi 1 cetvel boyunda süs köpekleriyle ponçik ponçik hayvanseverlik olmuyor maalesef. Git gözü patlayıp akmış olanı da sev, kirden tüyleri keçe gibi olmuş olanı, salya sümük olanı, kavgada her yeri kan içinde kalmış olanı, topallayarak yürüyenini de sev? Bakıyorum sağda solda herkes en güzelini en fiyakalısını istiyor onları paylaşıyor vs ihtiyacını gideriyorum diye oyuncak olmuş artık hayvanlar. Neden sokak hayvanı diye bir kavram var? Sağlıklarını kim takip ediyor? Kimse. Ne yediklerini veya yemediklerini kim takip ediyor? Kimse. Nerede barınıyorlar? Meçhul, bir orada bir burada. En fazla şikayet gelince toplanıp öldürülüyor. Barınağa gidenlerin durumu belirsiz. Arabasına alıp tecavüz etmek isteyeni şikayet ediyoruz ilgilenmiyorlar bile, başlarına gelmeyen kalmıyor. Sonuç olarak bu meseleye köklü bir değişim ve yeni bir yaklaşım lazım. O da bu zamana kadar olmadıysa asla olmaz. Verilen değer bu kadarmış. Maaşlarınızı arttıralım mı desek hemen geceleyin yataklarından kalkıp onaylar hepsi.

Polisan mat boya ve mat vernik ile yukarıdaki gidonu boyadım. İstediğim alttaki gibi parlak ama mat görünmesiydi. Bunun için özel olarak ne yapıyorlar bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uzun zamandır bakıyordum sonunda aradığım bisikleti buldum. Web'de 1900₺ den başlıyordu fiyatlar fakat herşeyin fiyatının uçtuğu bu devirde mağazadan 1680₺ ye Carraro Force 720 bulabildim. İlk izlenim olarak baya hoşnut kaldım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 35

ikinci monitörde borsa hisseleri gibi akan bir haber sitesi arıyorum bilen var mı? 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 17