Bu nasıl oluyor? 2-3 gündür her yakıt aldığımda KDV’nin %20 yazmasına rağmen daha düşük hesaplandığını gördüm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, 1 Ocak’ta yeni IMEI kayıt etme hakkım açılıyor. 31 Aralıkta harcı zamsız yatırsam 1 Ocak’ta yurtdışına giriş çıkış yapsam yeni bir telefonu kayıt edebilir miyim sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eticaret patlamadan önce örneğin 2008-2014 arasında kargolar 1 günde gelirdi. Yemin ederim öyleydi. Mesela Yurtiçi kargonun web sitesinde süre hesaplama sayfası %99 doğru gösterirdi, çok uzak yerlere ise 2 gün derdi.

Bugün öğlen kargoya verilen malzeme o günden sonraki gün yolda olur ertesi gün teslim olurdu. Aslında teslim dahil 2 gün diyelim. Şimdi ise hızlı kargolar elbette olsa da kötü bir durum var. Trendyol’dan 5 Ekimde sipariş verdiğim ürün 6 Ekim’de kargoya verilmiş ve hala daha İstanbul transfer merkezinde. Kocaeli’ye gelememiş. Sinirlenmemek elde değil. Kargo konusunda iyiye gidiş yok.

Amazon da kargoları MNG’ye vermeye başlamış. Ertesi gün teslim taahhüdünü tutsun diye MNG ile anlaştı herhalde ama MNG de Prime işaretli ürünümü günlerce bekletti. Söylüyorum “özür dileriz” cevabı geliyor. Özür neyi çözüyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Dünkü yayından anladığım kadarıyla MG ayrılmak isteyip ekibi dağıtmış. Üstelik bize yalan söylendi. “Size söylemesek farkı anlamazdınız.” dediniz. Evet anlamadık 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 18
 • Joe @joe

  İyi ki anlamazmisiz ha. Ekranda sadece bir kisi var. 😁

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Adi ortaklıklarda bir kişi giderse şirket kapanır çünkü ortada şirket yoktur aslında. Ortaklık vardır, ortak giderse geriye bir şey kalmaz. Kalan ortaklar isterlerse yeni bir ortaklık kurarlar. Hamdi yıllar önce ayrılarak süreci başlattı. Aslında normalde gittiği gün TS'nin kapanması gerekiyordu. Biz uzattık Hamdi de zaten tam gitmedi. Ama yapılacaktı bir noktada. Burdaki ekstra gelişme ekonomik kriz nedeniyle Hamdi'nin ayrılmasının TS'yi maddi açıdan idare edilir hale getirmemesi oldu. TS ancak iki kişi ile dönebilen bir yapı haline geldi. O hakkımızı da LP+İsmail'den yana kullandık. Dikkat ettiyseniz ben de yeni bir ortakla iş kurmadım. Tek başıma açtım şirketi. Benim hayatımda ortaklık dönemi bitti. Ama iki şirket yine ortak işler yapabilir. Buna engel yok.

  Bir şey değişmedi kısmına da katılıyorum. TS burda, yayınlar devam ediyor, LP ekranda. Reytingler gayet iyi. Benim olmamam sizden ziyade arka plandaki işleri etkiliyor. Ona da zaman içinde alışılır.

 • RayTracer @saliherk

  Agacım ne istiyorsunuz? 😀 TS burada, yayınlar devam ediyor. Muratı çok seviyorsanız Muratın kanalı da yeri de belli. Onu da takip edersiniz. Aldatılmış sevgili tribi atıyosunuz. 😀 Benim için değişen birşey olmadı. TS/Lp izlemeye desteğe devam ediyorum. Ayrıca Muratı takibe de devam. Tek kanal vardı çift kanal oldu daha fazla içerik tüketeceğim. Mis gibi işte. Şirket kurmuş, ortaklık ayrılmış bunlar biz takipçileri ilgilendirmeyen teknik işler. Siz içeriğe odaklanın. Bak ne güzel neşesi gelmiş Lp'nin. Murat'ın motivasyonu da iyi. Tebdili mekanda ferahlık vardır. Kalın sağlıcakla. 😉

 • prometrik @prometrik

  Şimdi buradaki kim daha önce hayatında iş değiştirmeden, hep aynı şirkette çalıştı diye sorsam; kaç kişi çıkar acaba? Her insan devam etme veya ayrılma kararı alabilir. Bizler takip eden taraf olarak içeriklere ve edindiklerimize bakacağız. Kaç kişi var bilmiyorum ama pclabs döneminden beri buradayım. Evet yılların getirdiği alışkanlıklar var belki herkesin üzerinde. Ama bunlar hayatın akışında olan şeyler. Bize hayırlısı olsun demek düşer.

MG dalga mı geçiyor yoksa anlayamadığım bir durum mu var? Instagram’da da benzer şeyleri söylüyor. TS coşacak 3 haftada filan diyor. Bense tam tersini düşünüyorum. Yoksa ironiyi anlayamayacak kadar üzgün müyüm bu ayrılığa?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Vodafone’un çekmemesinden bıktım. Her şeyin sınırsız olduğu paket kullanıyorum. Buna da çok alıştım. Diğer operatörlerin web sayfalarında en fazla 50 GB kotalı paketler var.

Bazen gizli paketler oluyordu söyleyerek alınan. Var mı bilen duyan? Turkcell ya da Türk Telekom’a geçmek istiyorum ama 50 GB internet bana 3-4 gün anca yetiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Apple Watch hariç diğer akıllı saat sahipleri Türkiye'de Türkiye'de verilmiş kartlarla temassız ödeme yapabiliyor musunuz? NFC'li telefonlarda ödeme yapıldığını biliyorum. Saatlerde yoktu. Saatlerdeki güncel durumu merak ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap