Evde ve kendimize ait olan ofiste bilgisayarlarımız var. Aynı ağda gibi çalışmak istiyorum. Bunun için sanırım evi ve ofisi ortak bir VPN’e eklemem gerekir. Amacım yasakları aşmak değil. Hız kaybı yaşamadan yurtiçi olmuyorsa da mecburen yurtdışı hizmetleri kullanarak bunu nasıl yapabilirim?

Klasik olarak “Kendi VPN sunucunuzu kurun” anlatımları gibi mi?

Güvenlik riski oluşturur mu VPN kullanmak? Bilgisayarları değil de routerı VPN ağına eklesem bağlı tüm cihazlar ayar gerektirmeden o ağa geçer değil mi? Böyle yaparak saldırganlara karşı açık kapı oluşturur muyum?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • burak karakus @yokkullaniciadi

    Bu işin ucuz çözümü nasıl olur bilmiyorum. İşin kurdu arkadaşlar eski bir makineye free vpn kurmak şeklinde bir yöntem biliyordur, sizi yönlendirip belki de maliyetsiz çözdürebilirler bu işi. Dediğim gibi ben işin bu tarafını bilemiyorum.

    Ancak bizim de benzer bir senaryomuz var. Ufak çaplı bir ofisimiz ve arada sırada ofis dışında çalışma ihtiyacı duyduğumuz bir çalışma sistemimiz var. Biz zamanında farklı bir sebeple firewall satın aldık ve o zamandan bu firewall cihazının vpn servisini kullanıyoruz. Her firewall şirketi sattığı cihaz ile beraber bir de vpn servisi sunuyor. Bu servisi kullanarak, tam bahsettiğiniz şekilde her türlü cihaz ile her yerden ofis ağına bağlanabiliyoruz.

    Aklınızdaki güvenlik endişesi de firewall vasıtasıyla kısmen bertaraf edilmiş olur diye düşünüyorum.

  • 0merqwer @0merqwer

    CGNAT yoksa evdeki modeme wireguard kurabilirsin. CGNAT varsa tailscale yada zerotier

HomePod resmi olarak satışa başlıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14

100 Mbps ADSL

İnternet hizmetinin başında kim var acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yolculukların olmazsa olmazı eski gündemler… Bugün yaklaşık 11 saat dinleyeceğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Sizce bu 30.000 mAh powerbank neden bu kadar ucuz?
(237 TL)
https://www.ciceksepeti.com/30000-mah-tasinabilir-sarj-cihazi-powerbank-pb-380-kcm27785819

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 18

Homepod Mini cihazım bugün bozuldu. Tamamen öldü. Hiç güç yok. Temassız voltaj kontrol cihazını Homepod’a yaklaştırınca ötüyor. Kabloda sorun yok. Sanırım sık yaşanan arıza olan diyot yanması olmuş.

Google’da arama yaptım ancak Homepod mini tamir eden göremedim. Bu işten anlayan tanıdığınız var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Levent Abinin Apple düşmanlığı artık kendine ve Teknoseyir’e zarar verir hale geldi. Zahmet edip açıp kaynağa baksaydı Apple ne demiş görürdü. Bu telefonu üreten kişiler içi su dolu telefonun prize takılmaması gerektiğini elbette biliyor.

Buradaki su şarj soketindeki su. Zaten iPhonelar su geçirmiyor. Su altı çekimi yaptın, telefonu yıkadın vs. nasıl kurutacağını anlatan basit bir yardım makalesi hazırlamışlar. Nedense haber oldu bu.

İşte ilgili makale: https://support.apple.com/tr-tr/102643

Telefonu hep yıkarım ve evet bazen kurumaz “sıvı algılandı” der. İnsanlar bizim gibi bu işin meraklısı değil. Açıp sitesinde ne yapması gerektiğine bakıyor, hatta servisi arıyor. Adamlar o insanlar için basit ve güvenli bölgede kalmalarını sağlayan bir metin yazmış işte. 30 dk sonra kurumamışsa 24 saat kadar bu işin sürebileceğini de yazmışlar.

Ben peçete sokup kuruluyorum. Apple’ın şarj yerine bir şey sokun demesini bekleyemeyeceğimiz için her şey gayet normal bir açıklamayla tamamlanmış.

Olay bu kadar basit. Telefonun içine su girdiyse 30 dk kurutun demiyor. “iPhone'unuzda sıvı algılama uyarısı görüyorsanız“ diyor.

Saygılar.

iPhone'unuzda sıvı algılama uyarısı görüyorsanız - Apple Destek (TR)

iPhone XS veya sonraki model aygıtınız, Lightning bağlantı noktasında sıvı varsa sizi uyarabilir.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Zorla router vermeyen ve router kirası almayan fiber firması arıyorum. Var mı öneriniz?

(TT altyapısı)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün XBOX Series S kendi kendine 2,5 GB upload yapmış. Ne amaçla böyle bir şey yapar ki? Upload ettiği veri ne olabilir sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Misafir ağına hız sınırı koymayı destekleyen router (olursa VDSL modem) ne önerirsiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9