Twitch yayınlarında gördüğüm kadarıyla Türkler oyunu beğenmedikleri halde poh pohlamaya çalışıyorlar. Yerli yersiz "Ağbeee çoh iyi değil mi yieaaaaa" sözlerini duyuyorsunuz sık sık. Bazı kişiler Riot Games'in yayıncılara para ödediğini de söylüyor ama bilemedim. Bir yayıncıya açık açık sordum, para mı aldılar dedim ama onlar e-spora hazırlık için oynuyorlar dedi... Bana pek inandırıcı gelmiyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • cestlavie @cestlavie

    riot yayıncılara şöyle para veriyor; twitch'te drop diye bir mevzu var, yayını izledikçe oyun içi ödüller kazanıyorsun bazı oyunlarda. bu ödülleri verebilmek için firmalar twitch'e para ödüyorlar çünkü promosyonunu yapıyor deli gibi twitch. riot'a dönecek olursak, oyun bildiğim kadarıyla betadaydı ve girmek için anahtar gerekiyor. bu anahtarlar da twitch droplarından düşüyor. yani evet, dolaylı olarak riot yayıncılara para ödeyerek promosyon yapıyor.

    twitch chat'in iqsunu görüyoruz aslında burada. aga oyun çoh iyi be diyerek komik olduklarını, anahtar düşeceğini zannediyorlar. halbuki yorum yazmaya bile gerek yok.

  • Melburg @melburg

    Para vermese bile zaten millet oyunun keyini düşürmek için yayın izlemek zorunda kazançlı oluyor yani yayıncılar

Windows 10 guncelleme sonrasi tamamen kilitlendi. Sabah format atmayi denedim, olanlar oldu 🙂 Kendiliginden guncelleme yapiyor ve masaustu tamamen kitleniyor. Ne yaparsam yapayim duzeltemedim, başta sorun yok, guncellemeleri yukledikten sonra sorun cikmaya basliyor. Cozum bilen?

BeğenFavori PaylaşYorum yap