#Ekonomi;

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu COVID 19 etkilerinin sınırlandırılması hakkındaki kurum talimatına aykırı işlem tesis edilmesi gerekçesiyle Akbank’a 155.5 milyon TL idari para cezası uygulanmasına karar vermiştir. Banka tutarın %75’i olan 117 milyon TL ödemesini gerçekleştirecektir. Ödenecek tutar 2020 net kar tahminimizin %2’sine denk gelmektedir.

Kaynak: YKY

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir launcher'ın çöp olduğunu anlamak için basit denemeler 😀

Mağazada alacağım oyunun kütüphanemde olup olmadığına da bakmıyor. Aynı oyunun standart sürümü varken gold paketini de full paket olarak alınca iki tane oyuna sahip oluyorsunuz.

#uplay #ubisoft #watchdogs2

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mayıs ayı internet kullanım miktarım: 254gb download, 17gb upload.
Superonline'ın 100mb hız 50gb AKK'lı paketine mayıs ayının başında geçtim. Geceleri nerdeyse hiç kullanımım olmadı. Dönem sonu olması itibariyle film,dizi ve oyunda indirmedim. Yaptığım tek şey youtube'u 1080p'ye çıkarmak. 7 senedir ilk defa laptopum 1080p görüntüye kavuştu. İzlediğim çoğu youtube kanalındaki adamları tanıyamaz oldum. İnanır mısınız Levent Abi bile daha sevimli gelmeye başladı 🙂 İnterneti evde benle kardeşim yoğun olarak kullanıyoruz. Arada annem yemek tarifidir, dantel motifidir bakıyor. Kardeşim kanal d'nin sitesinden dizi izliyor. Benimde günlük youtube miktarım 4-5 saat filandır. Bakalım steam yaz kampanyası gelince miktar ne olucak. Gerçi onları gece indiririm. 4 kişilik bir ailede güncel laptopların, güncel monitörlerin olduğu bir evde, göz bozmadan izlenebilecek yayın tutarı min 250gb 🙂 #akış #HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

GPU vs CPU: Video Render'da Hangisi Daha Hızlı?

MSI Creator 17 ile Adobe Premiere Pro kullanarak Intel'in en yeni onuncu nesil işlemcisi, dahili GPU ve RTX 2060 kullanarak hangisinin daha hızlı video render yaptığını kıyaslıyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 22 / 26

Palit NVIDIA GeForce RTX 2060 Super Dual

Türkiye pazarına dönen Palit'in, NVIDIA GeForce RTX 2060 Super Dual ekran kartını inceliyoruz. Palit eksiden beri fiyat performans oranına önem veren kartlarla genelde rakiplere oranla uygun fiyat sunması ile biliniyordu. Yine bu adet sürüyor.

Elimize gelen 2060 Super Dual versiyonu, 9 cm çift fanlı soğutma çözümü ile geliyor. Tüm kritik parçaları soğutan bu soğutma sistemi ile, kart kendini yüksek saat hızlarına overclock edebiliyor. Fanlar da sessiz bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

Oyuncu kartlarında gördüğümüz, aydınlatma çözümleri bu kartta daha sade olarak kullanılmış. Şerit şeklinde ince bir aydınlatma kartın yanına eklenmiş ve kendi yazılımı ile ayarlanabiliyor. Ray Tracing desteği yanında NVIDIA'nın güncellediği DLSS 2.0 desteği ile düşük çözünürlükte ve yüksek performansta üretilen görüntüler, yüksek çözünürlükte kullanılabiliyor. Yani DLSS 2.0 destekli bir oyunu, 4K monitörde 1080p'de oynadığınızdaki performans ile oynayabilirsiniz. Bu her çözünürlük için geçerli.

Ray Tracing ise oyunlara eklenmeye devam ediyor. Ancak en büyük yayılımı sene sonunda çıkacak konsollarla birlikte görmeyi bekliyoruz. Şu an tüm grafik standartları Ray Tracing için ortak bir yol izleme kararı aldılar ve bu da sektörde yayılması için en önemli aşamalardan biriydi.

Bu incelemede kullandığımız sistem eski bir sistem olduğu için, güncel bir ekran kartı nasıl bir performans veriyor sorusunu da yanıtlıyoruz. Palit 2060 Super Dual'i, kendisinden teknik olarak geri olsa da pazardaki rakibi AMD RX 5700 ve ciddi bir farkla daha pahalı olan üst modeli NVIDIA GeForce 2070 Super ile de kıyasladık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6