Herhangi bir stok sitesinde fotoğraf satan var mıdır? Yeni başladım shutterstock'a fotoğraf yüklemeye. Tavsiyesi olan var mı? Siz de örnek olması açısından portföyünüzü paylaşabilir misiniz?
Benim portföyüm:
https://www.shutterstock.com/g/Huseyin-Ozdamar

Huseyin Ozdamar's Portfolio on Shutterstock

Huseyin Ozdamar's Portfolio, featuring high-quality, royalty-free images available for purchase on Shutterstock.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyi geceler 🙂
Sony A6000’de çekildi telefonda snapseed’de düzenlendi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10

Merhabalar,
A6000 almayı düşünüyorum. Bir yandan da lenslere bakıyorum. Malum sony lensler pahalı, diğerleri de çok ucuz değil. İnternette gezerken cctv lenslere ve 7artisans tarzı firmaların yaptığı manuel lenslere denk geldim. Bu lenslerle ilgili bilgisi olan, kullanan var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Günaydın,
Mercimek sensör ile ay çekimi bu kadar oluyor 😄
Iphone 7 - MuseCam ile çekildi.
#CepTelefonuFotoğrafçılığı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Kaos @kaos

  Valla bravo, en azindan ay oldugu belli oluyor, elinize saglik 😀

 • arandur @arandur

  Odaklama problemi var, manuel odaklama ile sonsuza netleme yaptınız mı? Android telefonlarda oluyor ama iPhone'u bilmiyorum bu konuda. Bir de kesme yapıp ayı daha büyük göstermek iyi olacaktır.

  • Hüseyin @huseyinozdamar35

   manuel odaklama ile sonsuza odaklama yaptım. Tekte çektim fotoğrafı titretmiş de olabilirim. Zaten dijital zoomun dibine vurduğum için iyice croplayıp çirkin bir görüntü çıkmasını istemedim. Lens de kirli olabilir tabi. Dediğim gibi acelem vardı yürürken yolda 10 sn durup çektim yoluma devam ettim 🙂

  • arandur @arandur

   @huseyinozdamar35 hocam ay fotoğrafı 10 saniyede çekilmez, biz profesyonel makineyle bile dakikalarca uğraşıyoruz. Ama sen de haklısın, optik zoom olmadığından telefon ile ay çekilmez zaten.

 • giovanni @gio

  Telefonda tripod ile ay çekmek için hangi ayarları yapmamız gerekiyor?

  • Hüseyin @huseyinozdamar35

   telefonla tripodla ay çekmek zor olabilir. Diyaframı kısılamadığından iso'yu minimuma alsanız da enstantaneyi yüksek tutamazsınız. Yapan var mıdır bilemiyorum. Belki ND filtre yardımıyla olabilir. Onun için de bir şeyler söylemek zor deneme yanılmayla yapılabilir belki.

  • giovanni @gio

   @huseyinozdamar35 Shutter süresini artırmak işe yaramaz mı?

  • Hüseyin @huseyinozdamar35

   @gio tripot ile çekim yapmaktan kastınız nedir onu anlamadım. Shutter süresi(enstantane) dediğimiz şey yüksek olursa ancak tripota ihtiyacımız olur. Fakat enstantanenin yüksek olması demek sensöre daha fazla ışık almak demektir. Bu yüzden yüksek enstantaneli fotoğraf beyaz çıkabilir. Tavsiyem ISO, diyafram ve enstantane üçlüsünü kavrarsanız ilk sorunuzun cevabını da kendiniz verebilirsiniz. Şu iso'da bu diyaframda o enstantanede çekersen güzel olur demek hiç bir zaman doğru değildir. Ama benim bu fotoğrafın değerlerini söyleyebilirim.
   f/1.8 iso20 enstantane 1/264.
   SLR makinelerde diyafram f/16'lara hatta f/22'lere kadar kısılabildiğinden enstantaneyi yüksek tutarak(5 sn. 10 sn. gibi) tripotla çekim yapılabilir. Ama telefonların diyaframı sabit olduğundan bu ND filtre harici çok mümkün değil.

Bu adam kaliteyi çok arttırdı.
https://www.youtube.com/watch?v=2uiUijZKtpI

Hasselblad XCD21 — 21mm f/4 Lens For The 51MP Medium Format Hasselblad X1D [4K]

Hasselblad X1D is a 51MP Medium Format Monster. On May 2018 Hasselblad released this new 21mm f/4 lens called XCD21 and I was lucky enough to enjoy one for c...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hadi bu hafta ilk ben paylaşıvereyim.
https://www.youtube.com/watch?v=TvKWjA0I-fE

Olmaz Ağacı - Olmaz Öyle Saçma Şey (S2/Bölüm#39)

“Olmaz Öyle Saçma Sey” sürpriz ve özel bir finalle ikinci sezonu noktalıyor. Youtube sayfamıza "Abone" olmayı unutmayın! Abone Ol: ►https://goo.gl/qj3FFs İst...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

P20 gibidir bence kamerası. Düşünülebilir.

https://twitter.com/teknoseyir/status/1017319121074245632

BeğenFavori PaylaşYorum yap