Sırf kargo muhabbetleri yüzünden internetten alışverişe sıcak bakamıyorum bir şey alırken 10 kere düşünüyorum. Alacağım şey dışarıda 5 10 lira daha pahalıysa gidip dışarıdan alıyorum. Bir tane düzgün kargo firması olmaz mı ya A’sı B’si değil hepsi aynı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Rasko @rasko

  Ben de beklemeyi sevmediğim için mağazadan almayı tercih ediyorum ama internetten almanın hem iade hem fiyat bakımından avantajları var. Buradaki bir sitede haftasonu indirimleri oluyor ve %30, %40 civarı gerçek indirim yapılıyor. İhtiyaç duyduğum ürünleri takip listesine alıyorum, bu ürünler indirime girince mesaj atıyor zaten, girip alıyorum 🙂

 • Hakan @i6s

  Her kargo kötüdür ama şubesine göre. Ben hiçbir firma ile sorun yaşamadım. Denemeden asla bilemezsin

 • protego @protego

  Benim bölgemde çok güzel çalışıyorlar hiç sıkıntı çıkarmadılar. Şubeye göre değişiyor o iş tamamen. Çoğunlukla kötüler ama. İstanbuldaysanız HB’nin aynı gün kurye gönderimi en mantıklı seçenek bu gibi durumlarda

 • Alper ÇAM @alpercam

  İyi kargo yok, az sayıda işini takip eden şube ve personelleri vardır sadece.

Akşam eve gidince n11’den Canon 6D sipariş vermeyi düşünüyorum 5000TL’ye. Son düzlükteyken daha farklı önerisi olan var mıdır? Her türlü yorum benim için değerlidir.
Neden sıfır 6D seçtiğim:
-Öncelikle artık kesinlikle full frame makine kullanmak istiyorum.
-Önceden 550D kullanıyordum elimde 50 1.8 var bir süre onunla devam etmeyi düşünüyorum.
-İkinci eller hiç bir şekilde içime sinmiyor. Shutter kaç olursa olsun önceki adamın nasıl kullandığını bilmediğimden 1k pozdan sonra sensör bozulabilir renkler kayabilirmiş gibi geliyor. Hiç güvenemiyorum.
-İlerleyen zamanlarda 24-70 tarzında ya da yine 35mm 85mm tarzında prime lenslerden devam etmek istiyorum(Çoğunlukla L serisi).

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dslr ile video çekilmesi teknik olarak sensöre ne gibi bir zarar verir? Bu zararı nasıl anlayabiliriz? Aynasızlarda görüntüyü sürekli dijitale dönüştürerek gösterdiği için makine açık kaldığı sürece sensöre zarar vermez mi? İkinci el aynasız almak istesek shutter sayısının önemi var mıdır? @gamsizm @baris_ozkok

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • elwray47 @elwray47

  İlker Canikligil zarar vermez demişti. İfa videolarında bahsi geçiyordu.

 • kurtcuk @kurtcuk

  Zarar falan yok unutun şunları artık. Hiç durmadan çok çekersen ısınır ve içinden elektrik geçen her şeyde olduğu gibi çok ısınırsa çöp olur

 • alipektas @alipektas

  Yanlış hatırlamıyorsam Behzat Ç. dizisinin çekimlerinde 2 tane 5d mark 2 yakmışlardı. Yani şehir efsanesi de değilse mümkün, evet. Tabi bunların ekstrem koşullarda olduğunu unutmamak gerek(saatlerce dış ortamda çekim falan). Ayrıca onlar Magic Lantern falan yapıp aletin işlemcisini falan da bayağı zorluyorlardı, bunun da etkisi vardır muhakkak. İşiz özü aletin biriktirdiği ısıda bitiyor. Aynasızlara gelirsek; shutter sayısı eskisi kadar olmasa da önemli, evet. Sadece gelişen teknoloji biriktirdikleri tecrübe ile mekanik ömrünü eskisi gibi kadar takmayacağımız seviyelere çıkarmışlar. Profesyonel kulllanımda hala etkisi-sonuçları aynasızlar için de, dslr için de hissediliyor fakat iş profesyonelleşince kullanılan aletlerin de segmenti yükseldiği için; kullanılan teknoloji ve mekanik aksam-materyal kalitesinin artmasından ötürü shutter ömrü artıyor.

Android iosa göre daha özelleştirilebilir daha esnek ama iosun bitmiş bir ürün olarak karşımıza çıktığını kabul etmeyen insanlara laf anlatması zulüm gibi geliyor. Hala dosya atmak müzik yüklemekten bahsediliyor. Senelerdir Android ve ios olmak üzere telefon kullanıyorum telefonu bilgisayara bağlayıp dosya aktarımı yaptığım 3tür 5tir, Rom/Root muhabbetleriyle uğraşmam haricinde. Ios direk al-kullan telefonu olmuş işte.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 30
 • Hüseyin @huseyinozdamar35

  Dediklerimde haklıymışım hiç kimseyle tartışmaya girmeyeceğim. Müzik dinlemek isteyen Spotify yükler, film izlemek isteyen netflix yükler. Fotolar google photosa veya iClouda yüklenir. Uygulamalar hemen hemen aynı zaten o konuda çok bi farklılık yok. Menü geçişleri, işlemci verimliliği vs konularında appleın eline su dökebilecek yok aksini idda eden de gitsin Samsung Ace kullansın 😀

  • xdaft @xdaft

   Instagram 0.15 saniye geç açılıyor diye gidip de 3000 TL para vermem, istediği kadar daha hızlı açılsın, ben yazınızda bahsettiğiniz dosya transferleri olmadan telefonu kullanamam. Androidin bitmemiş bir ürün olduğu iddianıza da katılmıyorum, zira bazı firmaların yazılımlarının stabil olmaması Androidin suçu değil firmanın suçudur. Sony, Samsung hatta Xiaomi yazılımları gayet iyi çalışıyor, ha dersen ki bugları var, iOSta yok mu? iOS 11 çıkalı kaç ay oldu anca toplarladılar, Android 5.1den beri bu kadar kritik hatalı hiç çıkmadı.

  • zalades @zalades

   Androidin nesi olmamış ? Aynı fiyat seviyesinde iosta yaptığın hangi şeyi androidde yapamadın. Samsung ace demişsin bir de. Bu kadar komik olunmaz…Bir şeye bu kadar körü körüne tapmayın arkadaş.

  • Hüseyin @huseyinozdamar35

   @zalades tapmalık ne gördünüz yazdığım herhangi bir şeyde? androidi nerede kötüledim? Sadece bitmemiş bir ürün gibi dedim ki öyle yani her aklı selim insan bunu söyler. Çalışmasında herhangi bir sorun olmayabilir. Linuxla kıyaslamış bir çok insan androidi ben daha çok windowsa benzetiyorum. Fanatiklik de yok ayrıca algılamak istediğiniz gibi algılamışsınız. Bence özelleştirilebilir olması iyi bir şey kötü bir şey değil. Ben Android fanatiklerine laf söyledim siz çıkıp bana apple fanı muamelesi yapıyorsunuz. Samsung güzel diyorsunuz içinde 2 tane dijital asistan yüklü geliyor. Bir çok firma androidin kendi uygulamalarının yanına firmanın uygulamalarını da kuruyor. Xiaominin arayüzünde reklam gözüküyor. Menü geçişleri vs. takılmalar yapıyor. Daha geçen gün elime sıfır s9+ aldım -ki telefonu satın almaya gitmiştim- hemen vazgeçtim. IOS’un tek kötü yanı pahalı olmasıdır. Bunu istediğiniz teknoloji editörüne sorun en kralını da getirin kimse yok ben dosya atamadım yok ben zil sesini değiştiremedim demez yani. Android geliştiricisidir eyv ama gidip de son kullanıcının ios çok kötü android çok daha iyi demesi doğru değil.

  • Hüseyin @huseyinozdamar35

   @xdaft hocam size saygım sonsuz. 2000 liraya veya altına telefon alınacaksa ben de gider android alırım zaten. Ama 3000 4000 lira vereceksem android almam ki tahminimce siz de almazsınız.

  • xdaft @xdaft

   @huseyinozdamar35 doğru almam, ama sebebi bitmemişlik değil de diğer firmaların Apple’a nazaran daha az destek vermesi 🙂

  • Yenikullanici @yenikullanici

   @huseyinozdamar35 aksini iddia ediyorum. Ve iki sene ace kullandım var mı diyeceğin. 🙂

  • Hüseyin @huseyinozdamar35

   @yenikullanici var. Keşke kullanmayı bırakmasaydınız 🙂

  • Yenikullanici @yenikullanici

   @huseyinozdamar35 eakimeseydi kullanmaya devam edecektim aslında. 🙂

 • Ahmet Bayram @noksyesvs

  arkadaşın androide kendi çapında mok atmaya çalışıp savunacak argümanı kalmayınca da ‘haklıymışım kimseyle tartışmayacağım’ demesi, aynı bebeği havaleden ölen cahil bir kadının ‘nazardan çatladı da öldü’ demesi gibi 🙂 ios hiç kullanmadım fakat milletin yukarıda söylediği basit şeyleri dahi telefonumda yapamasaydım üstüne bir de 6000tl para verseydim başımı duvarlara vururdum. mortorola atrix ile başlayan android maceramda hep ayfoncuların hayretle telefonuma bakan bakışlarına gülmekle geçti. hele atrix zamanında 2000tl civarında para verip 3gs alan arkadaşlarım ‘o ne elindeki iphone 4 mü?’ falan diye soruşları çok komikti. adamları parmak izi olduğuna zor ikna ettim. ellerinde almadan inanmadılar. tabi bunlar 7-8 sene önceydi. fakat görüyorum ki hala pek birşey değişmemiş. hatta tam tersine geriye gitmiş. o zamanlar en azından ios sorunsuzdu. tabi hiç bir özellik olmayınca sorun çıkmıyor 😀

  • Hüseyin @huseyinozdamar35

   Söz konusu ucuz android cihazlar değil. Androide de “kendi çapımda” mok falan atmıyorum. Herhangi bir kötüleme yapmadım. Kullanmadığınız biz OS hakkında yorum yapmanız çok sağlıklı değil. Müzik atma film atma gibi şeylere girmek bile istemiyorum. Benim söz ettiğim şey 5 bin lira telefona verecek olsanız android mi alırsınız ios mu alırsınız? 5 bin lira verip güncelleme bekleme kanseri garantisi mi yaşarsınız yoksa sorunsuz(müzik atamama video atamama olayını sorun olarak görmüyorum. Zira isteyen spotify netflix yükler. Ayrıca o kadar da zor bi olay değil) bir cihaz mı alırsınız. Seviyenizi bozmadan yorum yapın lütfen sokakta karşınıza çıkınca söyleyemeyeceğiniz şeyleri burdan söylemek kolay geliyor olabilir ama yapmayın.

 • Ufkabakan @ufkabakan

  “telefonu bilgisayara bağlayıp dosya aktarımı yaptığım 3tür 5tir, ” ” Fotolar google photosa veya iClouda yüklenir. ”
  Bazı şeylerin değerini kaybettiğinizde ya da gerçekten ihtiyaç duyduğunuzda anlarsınız. Kendimden basit bir örnek vereyim 2004-2018 arasında çektiğim video ve fotoğrafların boyutu 528GB. Bu içeriğe en azından haftada bir, PC’ye bağladığım telefonlarımızdan gelen içerik ile oluşturduk ve her geçen gün de boyutu artıyor.

  Günlük çektiğimiz 1dk ila 60dk arası 4K videoları nasıl cluod’a aktarmamı bekliyorsunuz?

 • Gump @runforrest

  İsteyen istediğini kullanır burada bir sorun yok. Benim şahsi fikrim tablette İOS telefonda android yönündedir.

Merhabalar Arkadaşlar,
Uzun süreler android kullandım geçen sene iphone 7 ile ios’a geçtim. Ios’tan genel olarak memnun kaldım. Şimdi telefonumu kardeşime verip kendime android bir telefon almak istiyorum. Hedefimde S9 Plus vardı ama 5199 liralık fiyat etiketiyle bir telefon alacak değilim. 2 3 ay sonra 3500 lira civarına düşeceğine inanıyorum. Bugün aklıma Huawei Mate 10 Pro takıldı. Fotoğraf konusu benim için önemli. 2. kameradaki zoom özelliğindense ben Huawei’deki siyah beyaz çekim özelliğini seçerim. Onun da fiyatı 3500 lira civarlarında.

Demem o ki eksileriyle artılarıyla başka telefon önerisi olan veya bu 2 telefondan birinin eksisini artısını beyin fırtınası yapıp bana telefon önerebilir miyiz? 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10

Güzel bir çalışma olmuş 😄 #filmseyir
https://twitter.com/manyakfilm/status/973192206629703681?s=21

BeğenFavori PaylaşYorum yap

trol haberse çok komik ciddi haberse de komik her türlü komik 😀
https://twitter.com/BirGun_Gazetesi/status/940225546964946946

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Günaydın, iyi pazarlar herkese
Hiç bir illegal ve tehlike uyandırabilecek siteye girmememe rağmen bu sabah bilgisayarda böyle bir uyarı ile uyandım. Sanırım anti virüs kurmak gerekiyor bu devirde sistemlere. Önerilere açığım aynı zamanda uyarı niteliğinde de olması dileğiyle. Bari yaptıkları coinleri verselerdi 😄

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9