"Onun Şaheseri"

"Gazi: Ey Türk Gençliği ilelebet muhafazasını sana tevdi
ediyorum!"

Heykelin kaidesinde cumhuriyet yazıyor. Dönem resimlerinde ve karikatürlerinde cumhuriyet hep kadın bir figür olarak tasvir edilmiştir. (27 Ekim 1927, Yeni Kelime Dergisi)

En büyük bayramdır. Kutlu olsun! #29EkimCumhuriyetBayramı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Atatürk-MacArthur görüşmesini konu alan yazım bugün BirGün gazetesinde yayımlandı.
Aşağıdaki linkten ulaşılabilir.
https://www.birgun.net/haber/bir-soguk-savas-propagandasi-olarak-ataturk-macarthur-gorusmesi-266958

Yazının çok daha detaylı versiyonuna da buradan ulaşılabilir: https://www.akademiktarihtr.com/ataturkvemacarthur/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

HP 315 tanklı yazıcı sipariş ettim kutusunun içine baskı kafaları ve yazıcı kablolarını koymayı unutmuşlar. Aksi gibi hafta sonu giriyor araya. Daha önce benzer şey başına gelen var mı çok uğraştırırlar mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Akademik Tarih Blog dergisinde Atatürk ve Amerikan Genelkurmay Başkanı Mac Arthur'un yıllar içerisinde değiştirilen, soğuk savaş propagandası olan sahte görüşme metnini incelemeye çalıştım. Göz atmak isterseniz http://www.akademiktarihtr.com/ataturkvemacarthur/

Bir Soğuk Savaş Propagandası Olarak Atatürk – Mac Arthur Görüşmesi

Mustafa Kemal Atatürk’ün çeşitli sözleri çoğu zaman çarpıtılmış veya farklı amaçlarda kullanılmıştır. Bunun yanı sıra ona ait olmayan sözler de ona ait gibi gösterildiği olmuştur...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, RAW formatına dönüşmüş harici diskten veri kurtarabilen var mı? Üniversitede bir hocamın diski RAW olmuş, fazla vaktim olmadığı için chkdsk e bırakacaktım, RAW formatı olduğu için chkdsk yapmadı windows. Disk yanımda değil hafta içi kontrol edeceğim o yüzden şu anda deneyemiyorum. Araştırdığım kadarıyla Ubuntu ile dosyalara erişebileceğimizi yazmışlar. Bir de EaseUS diye bir veri kurtarma yazılımı buldum onla scan etmeye bırakacağım. Daha önce böyle bir şeyi tecrübe etmiş olan var ise tecrübeleri paylaşırsa çok makbule geçer.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, Zenfone 5'i Garantiye vermem gerekli. Ankara'da Teleservice noktası var, onarım için elden götürüp onarım yaptırabiliyor muyuz bilgisi olan var mıdır? Yoksa kargo süreci mi işlemesi gerekiyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Meclis dün müttefikan şekli hükümetimizi cumhuriyet olarak kabul etmiş ve alkışlar arasında Gazi Mustafa Kemal Paşa'yı Birinci Reisicumhur intihab eylemiştir. (30 Ekim 1923, İkdam Gazetesi)

Yaşasın Cumhuriyet!

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dünyanın en salakça şeylerinden bir tanesi şehrin ortasında sokak düğünü yapmak. Güzelim balkan ezgilerinden çalsalar hadi neyse, cabo, ablan star bebeğim, markaa marka gibi aptal aptal nidalar ve sürekli aynı ritim ile bir şeyler çalıyorlar. Bitirmem gereken bir makale var saat 6 dan itibaren susmadılar. Bunun bir yasağı yok mu direkt 155i arayarak şikayet edebilir miyiz? (Çanakkale)

BeğenFavori PaylaşYorum yap