Google One'a üye olduktan 1 ay sonra Google 15 Lira kredi hediye göndermiş. Kullananlar da bakabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#GeForceNow hakkında ben de bir kaç kelam etmek istiyorum.
Ben, bilişim dünyasında bir devrim olarak adlandırabilirim. Kendi açımdan değerlendirdiğimde beni büyük bir yükten kurtardı. Çok oyun oynayan birisi değilim ama hafta sonları FIFA, BeamNG, Heart of Iron 4 gibi oyunlar oynamak için rx570li bir bilgisayar toplayacaktım bu da bana 3000₺'ye mâl olacaktı ve tam hakkıyla bu sistemi kullanamayacaktım çünkü haftada en fazla 3-4 saat ayırabilirdim.

GeForceNow ile böyle bir sisteme ihtiyacım kalmadı. Kullandığım internet Turknet 100Mbps ve 5Mbps uploadım var. Kendi istemcisinin testinde 50 mbps download ve 50 ping gösteriyor.
Denediğim oyunlarda (Offline FIFA, Mordhau, BeamNG, Hoi4) Herhangi bir gecikme ve takılma yaşamadım bağlantı kötüleştiği zamanlarda 1080pden 720'ye otomatik düşüp yükseliyor zaten. Benim gibi oyun hayatının merkezinde olmayanlar için biçilmiş kaftan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Rise of Empires: Ottoman'ı iki bölüm izledim. Değerli hocalar ile çalışmışlar. II. Mehmed'in babasına mektup (Padişahsan gel ordunun başına geç, eğer ben padişahsam emrediyorum ordunun başına geç mektubu) göndermesi gibi yaygın bilinen tarihi yanlışlıklara düşmemişler.

Şu ana kadar gördüğüm tarihsel tek yanlış ise II. Mehmed'in "İstanbul'u alan komutan" şeklindeki meşhur hadisten haberi olduğu bilgisinin verilmesi. Biz biliyoruz Osmanlı uleması 1453 yılında bu hadisi bilmiyorlardı ve nakletmiyorlardı. Bu durum dışında gayet güzel ve izlenebilir bir yapım çıkmış ortaya.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

"Onun Şaheseri"

"Gazi: Ey Türk Gençliği ilelebet muhafazasını sana tevdi
ediyorum!"

Heykelin kaidesinde cumhuriyet yazıyor. Dönem resimlerinde ve karikatürlerinde cumhuriyet hep kadın bir figür olarak tasvir edilmiştir. (27 Ekim 1927, Yeni Kelime Dergisi)

En büyük bayramdır. Kutlu olsun! #29EkimCumhuriyetBayramı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Atatürk-MacArthur görüşmesini konu alan yazım bugün BirGün gazetesinde yayımlandı.
Aşağıdaki linkten ulaşılabilir.
https://www.birgun.net/haber/bir-soguk-savas-propagandasi-olarak-ataturk-macarthur-gorusmesi-266958

Yazının çok daha detaylı versiyonuna da buradan ulaşılabilir: https://www.akademiktarihtr.com/ataturkvemacarthur/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

HP 315 tanklı yazıcı sipariş ettim kutusunun içine baskı kafaları ve yazıcı kablolarını koymayı unutmuşlar. Aksi gibi hafta sonu giriyor araya. Daha önce benzer şey başına gelen var mı çok uğraştırırlar mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Akademik Tarih Blog dergisinde Atatürk ve Amerikan Genelkurmay Başkanı Mac Arthur'un yıllar içerisinde değiştirilen, soğuk savaş propagandası olan sahte görüşme metnini incelemeye çalıştım. Göz atmak isterseniz http://www.akademiktarihtr.com/ataturkvemacarthur/

Bir Soğuk Savaş Propagandası Olarak Atatürk – Mac Arthur Görüşmesi

Mustafa Kemal Atatürk’ün çeşitli sözleri çoğu zaman çarpıtılmış veya farklı amaçlarda kullanılmıştır. Bunun yanı sıra ona ait olmayan sözler de ona ait gibi gösterildiği olmuştur...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, RAW formatına dönüşmüş harici diskten veri kurtarabilen var mı? Üniversitede bir hocamın diski RAW olmuş, fazla vaktim olmadığı için chkdsk e bırakacaktım, RAW formatı olduğu için chkdsk yapmadı windows. Disk yanımda değil hafta içi kontrol edeceğim o yüzden şu anda deneyemiyorum. Araştırdığım kadarıyla Ubuntu ile dosyalara erişebileceğimizi yazmışlar. Bir de EaseUS diye bir veri kurtarma yazılımı buldum onla scan etmeye bırakacağım. Daha önce böyle bir şeyi tecrübe etmiş olan var ise tecrübeleri paylaşırsa çok makbule geçer.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, Zenfone 5'i Garantiye vermem gerekli. Ankara'da Teleservice noktası var, onarım için elden götürüp onarım yaptırabiliyor muyuz bilgisi olan var mıdır? Yoksa kargo süreci mi işlemesi gerekiyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap