İşe giderken tablet, defter, cüzdan, powerbank, kalem gibi ıvır zıvırları koyabileceğim bol gözlü bir sırt çantası arıyorum. Önerisi olan var mı? #çantaönerisi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows 10’da görev çubuğundaki kocaman arama kutusunu gizlemeyen, kullanmadığı halde Store, IE, Netflix simgelerini kaldırmayanlardan çok rahatsız oluyorum. Gidip benim düzeltesim geliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 20

E-devletten abonelik iptali özelliği bugün açılacaktı. Gören var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir Google arama sonucundan dolayı mecburen SDN’ye girdim. Geri tuşuna basınca üçüncü sınıf haber sitesi taktiği gibi yapıyor ve geri gelmiyor. Üst üste basıyorum asla geri gelmiyor. Sayfada yukarı aşağıya kaydırma yapıyor.

Yukarıdaki logoya basıp ana sayfaya dönüyorum. Bu tıkı artırmak için yapılan bir hile mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Telekom’u anlamıyorum. Heryerde insanlar ağlıyor altyapı yok diye. Getir işte müşteriler ama getirmiyorlar. 2 apartmanız burada, dilekçeleri verdik aylar geçti hareket yok. Üstelik şehir merkezinde sayılırız.

Tüm komşular, 2020 yılında, insanlar dikine roket nasıl indiririz, Mars’a nasıl gideriz diye plan yaparken 10 Mbps gibi bir hıza sahip şu 4G şebekeden internet veren cihazları aylık 150-200 TL arası fiyatlar ödeyip aldılar mecburen.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

İstanbul Bilişimden ürün almadım. Alabilirdim de.

Ancak arada sırada aklıma SDN'deki o adamın verdiği röportaj aklıma geliyor kendi kendime sinir krizleri geçiriyorum.

Abi adam alenen yalan söyleyerek insanları dolandırdı. Yediremiyorum kendime. Bu kadar kolay mı ya? Ya adam bile bile o an Hakkı ile konuşurken kasıtlı şekilde yalan söyledi. Dolandırdıklarına nicelerini ekledi. Kimse de gidip o adamın ağzını burnunu kırmıyor. Hadi onu geçtim hukuki yollarla adamı perişan edemiyor.

Paranı kaptırmamış olmamama rağmen bunu yediremiyorum. Parasını kaptıranlara Allah sabır versin.

Çiftlik bank, bilmem ne maxinet, şimdi de bilmem ne coin (bitcoin ve diğer kriptolardan bahsetmiyorum) gibi şeylere ısrarla inanan aptallara lafım yok zaten.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 16

Bir süredir iPad kullanıyorum. iPhone sahibi olmama rağmen “Ne gerek var la büyük ekranlı telefon işte” diyordum içimden.

Böyle düşünmeme sebep olan şey ise Android tablet kullanmış olmam. Android tabletler genel anlamda büyük ekranlı telefon gibi çalışıyor.

iPad deneyimi gerçekten farklı bir şeymiş. Elimden bırakasım gelmiyor. Basit ofis işleri için bilgisayarı bile kullanmıyorum. İş hayatına çok iyi entegre edebiliyorum. Uygulamalar, kısayollar vs. hepsi düşünülmüş.

Kendimi Apple ürün ailesinin içerisinde buldum.

iPhone
Watch
Macbook Pro
iPad

O kadar güzel entegre ve kesintisiz çalışma hayatına sahip oldum ki insanı mutlu ediyor. Elimdeki telefondan okuduğum haberi telefonu masaya koyup tabletten anında kesintisiz devam etmek bile insanı rahat ettiriyor.

Apple TV ve Homepod alma planları yapıyorum.

Apple pahalı, cesur kararlarlar alan kimisine göre lanet bir firma ama gerçekten her ürününde duygulara hitap ediyor ve sunduğu hizmeti kusursuz sunmaya çalışıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 14
 • Print My Job Anyway @type_writer

  Ben mesleğim gereği Windows'a mecburum. Ancak bütçe olarak da imkanım olsa kullandığım cihazları Apple'dan seçerdim muhtemelen. İnce düşünen ve uyuma önem veren bir firma. Bazen çok ince düşünüp müşteriyi baya sıkıntıya soksalar da (jak kaldırma vs.) genel olarak başarılılar.

 • UnicornKnight @unicornknight

  doğru yolu bulan, engebeli karanlıklardan aydınlık düzlüklere çıkan biri daha. (Y)

  tek bahanem maddiyat, yoksa ben de mobil tarafta olduğu gibi Apple ekosistemine geçeceğim

  bir yerlere "telefonum eskidi, yenisini gönderin" tadında göndermeler yapan bir takım duayen* kimseler zamzung fanboi kafaları yaşamaya devam ededursunlar, insanlar artık neyin ne olup ne olmadığını çok daha doğrusal görüp ona göre hareket ediyorlar.

 • Print My Job Anyway @type_writer

  Bu arada Kestirmeler uygulamasını öğrenirseniz baya kolaylık sağlama potansiyeli var.

 • uçuştaki ✈️ pilot @ucustakipilot

  İnsanların ne dediğinin çok bi önemi yok, işini görüyorsa ne ala. Bir görme engelli olarak bana değer veren Apple ben de Apple kullanıyorum. Kendi lansmanını audio descriptionla yayınlayan Apple harici bi firma varsa söyleyin öğreneyim 🙂
  Kullanıyorsun diye kutudan kablo çıkmamasını destekliyorsun da diyecekleer baba parası yiyorsun da diyecekler 🙂

E yani yoh ..... Youtube’da atlanamayan 15-16 saniyelik reklamlar gözükmeye başladı. İşte tekel olmanın neticesi. Zorla premium satacaklar. Almıyorum!

Evet Youtube Vanced, DNS’den reklam engelleme, Ublock origin vs hepsini biliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16

Telefonlardaki "karanlık modun" bu kadar çok pil avantajı getirdiğini bilmiyordum.

https://www.youtube.com/watch?v=qbxdHpD5jWw

Dark Mode vs. Light Mode Battery Test

Battery test comparing Dark Mode and Light Mode to see how much battery life you can save using Dark Mode on your phone. CONTEST OVER: Congrats to @tsaunders...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ciddi ciddi Apple Pay’i bir haftadır hep kullanıyorum. Gerçekten pratik. Birkaç numara yaparak aktifleştiriyorsunuz. Harcamanız yurtdışı kartı olarak gözüküyor ama para Türkiye kartınızdan dolar olarak çekiliyor.

Apple Watch ile ödeme yapıyorum. Çalışanlar şaşırıyorlar. Hem pratik hem ilgi çekici oldu. Keşke resmi destek gelse de uğraşmadan herkes yapsa.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 19