Kıredi kartı alırken 50 sayfalık sözleşmeyi kim oluyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Okutmuyorlar ki zaten ? 8 puntolu yazılar vs internetten başvuruyorsun zoom yok o gösterdiği sözleşmede gene okunmuyor. 😀 Zaten hepsini bilerek yapıyorlar.

  • TuranY @turany

   (...) tüketici kredisi sözleşmeleri ve kredi kartı sözleşmeleri ise Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 6 ncı maddesi uyarınca en az on iki punto ve koyu siyah harflerle yazılı olarak düzenlenir.

  • Orcun @orcun

   @turany Uyan yok ki dostum. En basiti birtane alışveriş sitesine gir bak mesela tüketici kanununda diyor ki mesafeli satışlarda tüketicinin 14 günlük yasal iade hakkı vardır. Sebep belirtmeden iade edebilir. Giriyorsun malum siteye diyor ki cep telefonuna sim kart taktıysan işte tableti wifi'a bağladıysan jelatinini açtıysan geçersiz. Ve utanmadan arlanmadan da aldın beğenmedin geri yolla reddediyorlar. Ha bunun meali şu ben senin yasanı masanı takmam kardeşim kendi kendime yasa uydurup koyarım öyle de satarım işine gelirse. E bu cesareti nereden buluyorlar ? Allahtan THH gibi bir kurum varda bunların imanını gevretiyorlar.

 • Fatih @fatihy

  Bir çok yeri standart zaten. Dikkat etmen gereken şey hesaptan para çalınırsa ne gibi güvence veriyorlar ve aidat ücreti ne,

  • memedeath @memedeath

   Artık bütün sorumluluk bize atıldı. Bankaların hiçbir sorumluluğu yok. Sadece kredi kartından alışveriş yapılırsa -bankadan da mesaj gelirse- 24 saat içinde bildirirsen parayı bloke ederler. Bunun dışında hiçbir sorumlulukları kalmadı.

Bundan sonra vassapdan gönderdiğim her şeyden fesbuk sorumludur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Millet kafayı yedi. WhatsApp bilgikerimizi satıyor diye başka şey kullanamaya çalışıyor. Diğer uygulamalara nasıl güveniyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

Bu akıncı dizisi ne kötüymüş böyle. Pabucumu koysam daha iyi oynar. Hatta senaryosu da daha iyi olur

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Survivor da exene geçseydi de ondanda kurtulsaydık

BeğenFavori PaylaşYorum yap

DonanımHaber çin aşısı olmuş

BeğenFavori PaylaşYorum yap