Bundan birkaç sene önce levent abi gündemde SSDlerle dalga geçen bir firmaya o işler öyle olmaz dediğini hatırlıyorum. Adam ne dese tutuyor yav 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sinan kurmuş Teknoseyir takipçilerini anlatıyor.

2019'da İnternet Dünyasında Neler Olacak? Tamindir.com'u ofisimizde ağırladık.

2019'da İnternet Dünyasında Neler Olacak? Tamindir.com'u ofisimizde ağırladık ve merak edilen tüm soruları Genel Müdür Yardımcımız Sinan Kurmuş yanıtladı. Gi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bunlarda iyice azıttı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Şifre ezberlemekten bıkan biri olarak Lastpass'in ücretsiz bir alternatifi var mıdır? Teknoseyir reklamları gibi sağda solda rahatsız etmeyen reklamlar gösterebilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 22

Arkadaşlar aramızda mutlaka yazılımcılar vardır. Yaptığınız projelerde test yazıyor musunuz ? PHP yazıyorsunuz test için PHPUnit mi kullanıyorsunuz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

BTK'ya AKK meselesini sordum. Özetle biz akk kalksın dedik ama fiyatlar konusunda bir kararımız yok diyorlar.

Tam metin şöyle :

İlgi’de kayıtlı bilgi edinme başvurunuz ile ilgili olarak Kurumumuzun ilgili birim(ler)i tarafından alınan bilgi “Türk Telekomünikasyon AŞ tarafından İnternet Servis Sağlayıcılara (İSS) toptan seviyede sunulmakta olan DSL hizmeti tarifeleri Kurumumuzca onaylanmaktadır. Ancak İSS’lerin son kullanıcılara perakende seviyede uyguladığı DSL internet tarifeleri Kurumumuz onayına tabi olmayıp, söz konusu tarifeler İSS’ler tarafından serbestçe belirlenmektedir.

Bilindiği üzere, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu'nun 27.12.2016 tarihli ve 2016/DK-THD/518 sayılı Kurul Kararı'nın 11 inci maddesinde yer alan "31.12.2018 tarihi itibarıyla AKN uygulamasına son verilmesi" hükmü ile Adil Kullanım Noktası (AKN) uygulamasına son verilmesi kararlaştırılmıştır. Aancak internet paketlerindeki kota (belirli bir veri kullanım miktarının aşılması durumunda kullanılan ilave veri miktarının ücretlendirilmesi) uygulamasına ilişkin hâlihazırda herhangi bir düzenleme öngörülmemiştir.

Bahsi geçen Kurul Kararı'nın 11 inci maddesi gereği 31.12.2018 tarihinden sonra internet hizmetinin sunumunda AKN uygulamasına son verilmesi ve tüketicilere sunulan tarife veya paketlerin AKN uygulamasını içermeyecek şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Bu kapsamda, tarife veya paketlerin taahhütlü şekilde abonelere sunulması durumunda AKN uygulamasına 31.12.2018 tarihine kadar yer verilebileceği, ancak bu tarihten sonra tarife veya paketlerde AKN uygulamasına yer verilmemesi gerektiği değerlendirilmektedir.

Söz konusu Kurul Kararı ile 31.12.2018 tarihi itibariyle AKN’nin uygulanamayacağı hüküm altına alınmış olup, kotalı tarifelerin veya paketlerin sunulamayacağına ilişkin bir düzenleme yapılmamıştır. Ancak işletmecilerin AKN uygulaması içermeyen ve tüketici mağduriyetine yol açmayacak internet ve tarife paketi seçeneklerini artırması beklenmektedir.” şeklindedir.

Ayrıca, Kurumumuz düzenlemelerine aykırı bir husus bulunması durumunda Kurumumuzca tüketici şikâyetlerinin elektronik ortamda kayıt altına alınarak daha hızlı çözümlenmesi ve şikâyet başvurularının tüketiciler tarafından elektronik ortamda takip edilebilmesi için kurmuş olduğu yeni Tüketici Şikayeti Başvuru ve Analiz Yazılımı üzerinden, https://sikayet.btk.gov.tr adresinden detaylı olarak elektronik ortamda yapmanız halinde şikayetiniz değerlendirilebilecektir.

Bilgilerinizi rica ederiz.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu
Tüketici ile İlişkiler Müdürlüğü

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

LP abiye bir tek ben mi benzetiyorum. Sadece görüntü değil kişilik bakımındanda...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Turknet'in abone sayısı 220 bin, kendi altyapısı ile hizmet verdiği abone 45-50 bin kişiye ulaşmış.

TurkNet ile AKN'siz interneti konuştuk

1 Ocak 2019 itibariyle Türkiye'de AKN'siz internetin yaygın olarak kullanılması bekleniyor. Biz de bu konuyu TurkNet Genel Müdür Yardımcısı Sinan Kurmuş ile ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

ulan dsd 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 20