Arkadaşlar merhaba, Asus Vivobook N580VD-DM058T bir dizüstü bilgisayarım var. Bu cihazın kendi ekranına verdiği yenileme hızı 60Hz. Bir de Philips 60Hz. monitörüm var. Sorun yaşamıyorum. Fakat monitörümü değiştirmeyi düşünüyorum. 144Hz yeni bir monitör alsam 60Hz'den 144Hz'e geçince aydınlanma yaşayan cemiyete üye olabilir miyim? Bilgisi olan var mı acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 20

Herkese iyi haftalar TS.

- 144 Hz.
- 1ms. (Önemli değilse değişebilir. Warzone, Apex + hikâye tabanlı oyunlar oynuyorum)
- IPS
- 27 inç

özelliklerinde olabildiğince uygun fiyatlı monitör önerilerinize açığım arkadaşlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

USB ile format atmayı bilen arkadaşlar var mıdır acaba?
Hangi sürümü indirip USB'ye atacağım.
Ne kadar sürer.
Lisans anahtarımı otomatik görür mü.
gibi sorularım var da. Discord'dan vesaire yardımcı olabilecek birileri varsa çok sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 21

Arkadaşlar bilgisayardan çok iyi anlayan birileri var mıdır? Gece format attım, sadece oynadığım oyunları yükleyip temiz hale getireyim dedim. İçine etmişim bir şekilde makinenin. Warzone'da 50FPS, Valorant'ta 100+ FPS alırken şimdi ikisinde de 20 küsur FPS alıyorum, dolayısıyla ölmüşüm ben.

- Laptop'tan oynuyorum, fişi takmayı unutmamışım. Takılı.
- NVIDIA ayarlarından performans moduna aldım her şeyi.
- Pil ayarlarından Nihai Performans moduna aldım makineyi.

Onun dışında bir şey yapmadım. Ekran kartı da güncel sürüm. Ama makinede de genel bir yavaşlık hissediyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek var mı acaba? Teşekkürler şimdiden.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

merhaba arkadaşlar. o kadar her haber gördüğümde göstermeme rağmen bir komşumuzun oğlunun hesabından oymuş gibi konuşup annemin mobil hattından 100 küsur lira çektiler. miktar fazla değil ama tahmin edeceğiniz üzere tilt oldum olaya.

farklı hesaptan konuşup korkutmayı denedim yemedi, yaşı ufak değil veya daha önce çok yapmış deneyimli bi eleman.

karakola vs. şikayetçi olunup sosyal medyalardan son bağlanılan konumları vs. alınabiliyor mu izinli bi şekilde emniyet tarafından? binlerce lira harcamaya hazırım davaydı vs. gerekirse.

ya da vodafone'dan çekilmiş mh' aradık fakat çekildi iptal edilemez yazıyor. vodafone tarafına baskı veya alışveriş nereden yapıldıysa o tarafa baskı sonucu iptal işlemi yaptırılabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2021 bedelli sevk sonuçları açıklanmış arkadaşlar. Nisanda Manisa/Alaşehir var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hawsi @hawsi

  30 gün hocam bir şekilde geçer de sıfır bilgi 🙂 O kötü. Hangi gün gireceğim hangi gün çıkacağım neler alacağım test yaptıracak mıyım vs. vs. binbir türlü soru var aklımda. Yakın dönemde giden birisi yok etrafımda.

 • okanaytimur @okanaytimur

  @hawsi Bulunduğunuz şehir ve gideceğiniz şehir arasındaki mesafeye göre 0-800 km arası 1, 800-1600 km arası 2 gün yol izniniz var. Bir gün izniniz geri dönüşte de mesafeye göre bir ve ya iki gün yol izniniz var.

 • Hawsi @hawsi

  @okanaytimur 2 gün yol iznini işten izin alırken mi bahane olarak kullanabiliyoruz, teslim olmayı mı geciktiriyoruz tam mantığı nedir onun hocam? Yani askerlikten mi düşüyor, yola erken mi sokuyor bizi resmi olarak

 • okanaytimur @okanaytimur

  @hawsi Mesela Alaşehir ile ikamet ettiğiniz yer arası 900 km diyelim. Sevk tarihiniz de 15.02.2021 diyelim. Sizin 18.02.2021 mesai saati bitimine kadar teslim olmanız gerkiyor. Fotoğraftaki benim sevk belgem. Sevk tarihim 29.06.2020 ama 02.07.2020 tarihinde teslim oldum.
  Terhis olurken de bir gün kanuni izin hakkınız + iki gün yol izniniz olacak. O yüzden terhis tarihinden üç gün önce çıkacaksınız.

Discord Nitro almıştım 3 ay önce 5-10 lira gibi bir ücrete. Yine benzer yerli/yabancı kampanya var mıdır bildiğiniz? 20-30 lira bandında maksimum. (Aynı kampanyadan var sanırım ama farklı hesapta kullanılmak zorundaymış. o kampanyadan yararlandığım için bir kere daha kullanamıyorum.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Steam oyunlarına (Witcher 3 örneğin) Dualshock 4 takıp oynayan var mı arkadaşlar? TW3'de sesi DS4 jakından almak zorunda kalıyorum, direkt bilgisayara taktığım kulaklıktan vermiyor sesi 🙁 Oyun içi ayarlarda da da bir seçenek göremedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap