Oyunlarda yapay zeka yerine yapay zekanın yaptığı oyunları görür müyüz? O zaman oyunlardaki buglardan kurtulur muyuz?
#oyun @ugury

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  Şu video bence bu konuda güzel bir video: https://www.youtube.com/watch?v=kopoLzvh5jY . Belki bug report konusunda kullanılabilir veya başka çeşitli alanlarda.

 • gordonfreeman @gordonfreeman

  Şöyle bir durum söz konusu.

  Yapay zeka çok iyi eğitilirse grafik-tasarımı da halledebilir. Yazılım işini hayli hayli halledebilir. Ama bir sanatçının yaptığı eserle, eğitilmiş ve xyz eksenindeki çizgileri birleştirip sana bunu çıkardım diyen bir yapay zeka aynı kefeye konulamaz diye düşünüyorum.

  Hatanın güzelliği diye bir konu tartışılır. Bazı sanat eserlerinde özellikle resimde sanatçının hataları boyanın damlaması, spatülün bir çiziği ne bileyim kendince eklediği bir bozukluk o eseri farklı kılıyor.

  Yapay zekaya öğrettiğinde bu hataları bir pattern içerisinde sunarsa çok göze batar mesela. Atıyorum X kişi eserlerinin %23ünde mutlaka sarı renk kullanır diyip sarıya abansa. Olmaz yani tutmaz. Oyun içinde böyle olacaktır. Tek düze kendini tekrar eden şeyler görürüz gibi geliyor. Ya bugün 10 tane kişiyi bir araya getir yemek yapın de, hepsine aynı malzemeleri ver gramajı, ölçüsü, tazeliği aynı olsun. 10 farklı tat çıkıyor. Bu bir güzelliktir. İnsan olmanın güzelliği.

  • Namarie @namarie

   Bana kalırsa, boyanın damlaması, spatülün bir çiziği gibi şeyler bir sanat eserinin değer ölçütünün temel unsurları değiller. Ki öyle olsaydı, insanların da sırf değer görmesi sebebiyle bunları bilerek birçok defa yapabileceğini görürdük.

   Bence olaya şöyle bakmalıyız, ki bugün resim, edebiyat gibi birçok sanat dalında başlangıç örnekleri var bunun. Bir resme bakıyorsunuz veya bir metni okuyorsunuz, ve aklınıza hiçbir şekilde "hmm bu acaba bir yapay zeka eseri mi" sorusu gelmeksizin deneyimleyebiliyorsunuz. Hatta, eserin iç yapısından hareketle, yüzyıl-sanat akımı gibi tahminler vermeye de kalkabiliyorsunuz. Bu perspektiften hareketle, insan/yapay zeka eserlerinin birbirinden ayırt edilemez içeriğe sahip olabildiği kabul edilmeli bence.

   Ve evet, yakın gelecekte bir oyunun bir kısmını veya tamamını yapan-kodlayan-tasarlayan yapay zekalar olacaktır diye düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Dünya kuş gününüz kutlu olsun 👍🕊🦜🐦
#dünyaKuşGünü
@cicikus
https://www.bukrek.com/gun/kus-gunu

Ocak 05 : Kuş Günü

Herkes kuşları sever. Çocukluğumuzdan beri gökyüzünde uçan kuşlara hayranlıkla bakıp onları izlemişizdir. Parklarda güvercinlere yemler atmış, onların peşinden koşarak yakalamaya çalışmışızdır.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çok iyi iş çıkarmışlar...

https://www.youtube.com/watch?v=zdSTQS4cdCQ
#BirazMüzik

Uyan Ey Gözlerim | İlahiler Senfonisi

Güftesi III. Murad'a ait olan ilahiyi, İzmir Festival Orkestrası ve Korosu eşliğinde Burak Kut'tan dinliyoruz: "Uyan Ey Gözlerim" 🎼"İlahiler Senfonisi", bu ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

selva.com.tr Konyada ki bir makarna üreticisi. Online mağazası da var. Ama siparişinizi gönderirler mi orası belli değil. Pandemi süresinde bir çok yerden alış veriş yaptım ama bu ukalalar gibisini görmedim. Gönderemedikleri siparişimi kargo ücretini keserek iade ediyorlar...

Selva Gıda - Selva.com.tr

Makarna, irmik, un başta olmak üzere ödüllü Selva lezzetlerini satın alabilir, İttifak Holding kuruluşu Selva Gıda ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Netflix hızlı oynatma gelmiş... 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Moralim iyi olduğu zaman kendimi kötü hissediyorum... 🙂 🙁
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Memurların youtube kanalı açması durumu burada daha önce sorulmuştu.
Bu arkadaş açmış üstelik mizah kanalı 🙂
Az bilinen kaliteli youtube kanallarından.

#birazdagülelim #TakipEdilesiYoutubeKanalları #youtube

https://www.youtube.com/c/CengizKE%C3%87EC%C4%B0

Cengiz KEÇECİ

İnsanlığımızı unuttuğumuz şu günlerde umutlarınızı yeşertecek ve içinizi ısıtacak sımsıcak bir Youtube kanalı. Zehir zemberek açıklamalar, yarı ofansif mizah...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#natro yine siler saldırıya uğramış. Sanırım bu sefer kredi kartı verileri de gitmiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5