BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • rf12 @rf12

  Doğru çevirebilmişmiyim ?

  En çok ziyaret edilen siteler listesi doğrumu çalışıyor ?

  benim kocam yakın bir zamanda chromu güncelledi. Yeni sekme paneli en çok ziyaret edilen siteler özelliğini gösteriyor(burayı tam doğru çeviremedim gibi.) . Buradaki bilgi ne kadar doğru ? hatadan dolayı site ortaya çıkabilir mi ?

  Popüler cevap

  Evet bu bilinen bir sorun, eğer adware var ise size yanlış geçmişi gösterebilir bunun için numaralar var ziyaret edilen siteler ile alakalı.Genellikle porno/gazino/ucuz materyal (bilmiyorum) Virüs yazılımızı güncelleyin ve ne yüklediğiniz hakkında dikkatli olun (İncredimail,ücretsiz kelime oyunları , ücresiz ekran koruyucular gibi)

  1734 kişiden 1783 ü bu cevabı faydalı buldu.

  • Erman @ermanyurdakann

   Doğru çeviri için kelimeleri birebir çevirmeye çalışmak yerine bunu bir Türk Türkçe olarak yazsa nasıl yazardı diyerek cümleleri çevirmeyi deneyin. Mesela bir Türk normalde "ne yüklediğiniz hakkında dikkatli olun" der mi? Demez bence, ben böyle konuşan kimseyi duymadım 🙂

  • rf12 @rf12

   @ermanyurdakann haklısınız şuan okuyunca zor anlaşılıyor yazdığım kendi anladığımı değilde direk çevirdiğimi yazdım.

Arkadaşlar bilenler biliyor, normalde benim ek işim diyebileceğim #tamirtadilat işleri yapıyorum. Genelde elektronik, cep telefonu, bilgisayar ve parçaları vs. bunu tabi normalde internette pek duyurmuyordum. Arada işte TS'den falan ulaşan arkadaşlar sağolsunlar yolluyor tamir edip geri yolluyordum.

İhtiyacı olan varsa işte atıyorum '' abi telefonumun ekranı kırıldı ne yapıcaz ? '' yapılır, yeni ekran alırız, ufak bir işçilik ücreti alırım takarız. Veya notebook'um menteşesi yada kasası kırıldı, işte klavyesi pert, veya ekranı kırık falan bunları yapıyorum. Hani aklınıza gelebilecek çoğu sıkıntının tamirini yapabiliyorum.

Dediğim gibi ek işim çünkü geçmişte teknik servislerde çalıştım. Ama malum düzenli para lazım olduğundan ve başka mesleklere yöneldim. Bu işte aslında hobi şeklinde başladı ama devam ediyorum. Para kazanmak ilk amacım değil ama tabi ek gelir olsun diye yapıyorum. Ama ola ki maddi durumu yoktur, veya işte yetemiyordur sıkıntı değil gene elimden geldiğince yardımcı olurum.

Bana nasıl ulaşacaksınız ? genelde mail ve telegram kullanıyorum.

Mail : orcun89@outlook.com
Telegram : @orcun89

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 34

HAGiBiS USB Ses Kartı

 • $ 4.27 fiyat etiketi
 • 48K / 44.1KHz Sample rate
 • 16-Bit Stereo ses
 • Kulaklık + mikrofon tek porttan

Ürünü Aliexpress üzerinden satın aldım. Ses sorunu olan bir bilgisayarla ilgilenmem gerektiğinde ya da önde ses portu olmayan, arkasına ulaşılması zor olan durumlar için aldım. Bu ürün yoldayken laptobun ses girişi bozuldu, güzel bir çözüm oldu.

Ses kalitesini öyle direk ölçemem ama laptobun temassızlık yapan kendi portuyla kıyasladığım zaman kulağıma bir fark gelmedi. Yani ucuz, cızır cızır çöpler gibi değil, çok iyi çalışıyor. Minicik bir şey olması da benim gözümde bir artı. Zira her zaman yanımda böyle ufak tefek oyuncaklar taşımayı sevdiğim için çantada az yer kaplamaları önemli.

Kullanma klavuzu dil olarak Çince ve İngilizce olarak iki tane, bilgileri içeren bir tablo ve özellikleri yazan satırları şuraya iliştireyim:

Biraz da yakın çekim atalım araya 🙂 Çok net değil ama güzel olduklarını düşünüyorum.

Sonuç olarak çok başarılı bulduğum bir ürün oldu. İlk başta tek portlu olması sorun olur gibime gelmişti ama bu kadar iyi çalışmasını beklemiyordum. Mikrofunu henüz kullanmadım ama bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum. Standart laptop kalitesinde bir sesi var, gayet iyi bir F/P ürünü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Xbox Game Pass 6 Aylik 87 TL

https://www.microsoft.com/store/p/xbox-game-pass/cfq7ttc0k6l8

Yeni gelen oyunlarla pek keyifli olabilir. Below - Ashen - Kingdom Two - Mutant Year Zero...
Toplam oyun sayisi 180'e ulasmis

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şimdiye kadar ki 12 yıllık programlama ve proje üretme maceramda, yılların eskitemediği SimCity 4'ün müzikleri kadar güzel, planlama, sistem tasarlamaya odaklayan müziklere rastlamadım. (Spotify'da oldukça aktif birçok türde müzik dinlememe rağmen.) Bana yardımcı olan bu parçalar umarım başkalarına da faydalı olur:

https://www.youtube.com/watch?v=I86TfGM2OIA&index=3&list=PL271D01492F1B52BB

Simcity 4 Music - Oasis

I will be uploading more videos soon.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

vaktiyle bir nesli ekran başına esir eden en lüzumsuz bağımlılıklardan biri de remake akımına uymuş. ^_^

https://store.steampowered.com/app/922400/DXBall_2_20th_Anniversary_Edition/

DX-Ball 2: 20th Anniversary Edition on Steam

The king of breakout games is back in a special 20th Anniversary Edition with high-res boards, new power-ups, online leaderboards, a boardset editor and more!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sitenin ilk açılış amacı #nfs oyunlarındaki müzikleri paylaşmaktı, az önce baktım da bilinmiş bütün yarış oyunlarının müziklerini paylaşmaya başlamışlar.

#needforspeed #nfssoundtrack #needforspeedsoundtrack #soundtrack #birazmüzik #birazdamüzik

BeğenFavori PaylaşYorum yap