Tansel Şahin paylaştı.

Bu akşam 21.00'de yeni bir seriye başlıyoruz, her çarşamba, “Oyun İçinde Oyun” adlı programda sizlerle oyun geliştirmenin temellerine gireceğiz. Unity oyun motorunu tanıyacağız. Grafiklerimizi oyun motoruna nasıl yerleştireceğimizi göreceğiz.

Bu programın bence ayrıcı yönü, sadece oyunların teknik tarafına değil, sanat yönetimi, renk kullanımı, karakter tasarımı, oyun mekanikleri ve felsefesine de değinecek olması. Üstadlarımız @ugury ve Tansel Şahin'in de başımızun üstünde yeri var, her türlü katkılarına talibiz 🙂
#akış #haberinizolsun
https://www.twitch.tv/gelecek_bilimde

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İçişleri Bakanlığı, yayalara geçiş önceliğini açıklamak için enteresan bir yol seçmiş.

https://www.youtube.com/watch?v=D2J8hAK7vzg

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 16

Tarz sahibi, müthiş bir arcade yarış oyunu. 30 liranız varsa kaçırmayın.

Horizon Chase Turbo on Steam

Thrilling arcade racing game, inspired by the super-fun-straight-to-the-point classic racing games from the 90s.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tansel Şahin paylaştı.

Twitch ekranlarına ilk defa konuk olan Prof. Celâl Şengör ile gerçekleştirdiğimiz canlı yayını kaçıranlar için tekrarı şurada https://youtu.be/7gAN9o9EDds

Prof. Celal Şengör | Mars Jeolojisi ve Depremler

Bizi kırmayan ve Twitch ekranlarına ilk kez gelen Celal Şengör ile Mars Jeolojisi ve Depremler hakkında konuşuyoruz. İÇİNDEKİLER 12:43 - Celal Hoca Giriş 14:...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tansel Şahin paylaştı.

TeknoSeyir'in doğum günü şerefine 2 kişiye (1 @phoenixim, 1 @seckyn ve 1 @bezmialem 'den geldi, toplam 5) 1'er aylık TS Plus aboneliği hediye ediyorum. Katılmak için yorum yazmanız yeterli. Çekiliş yapılmadan önce aktif olmayan hesaplar listeden çıkartılacaktır.
Daha fazla kişiye ulaştırmak için paylaşabilirsiniz. Halihazırda Plus sahibi olanlardan maddi durumu yetenler de benzer çekilişler yapabilir.
Her şey #TarafsızBasın Teknoseyir 'in devamı için. 🙂
#İyikiDoğdunTeknoseyir
Çekiliş doğum günü videosunun paylaşıldığı gün yapılacak ve sonuçlar videolu olarak açıklanacaktır.
Ekleme: 1 adet Plus da @phoenixim tarafından veriliyor, dolayısıyla 3'e yükseltmiş olduk. Siz de katkı yapabilirsiniz 🙂
Ekleme 2: 1 adet Plus da @seckyn 'den geldi.
Amaç bir yandan da Plus'a teşvik etmek olduğu için maalesef mevcut aboneler çekilişe dahil edilmeyecektir 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gece gece terapi niyetine RetroPie'da bir tur Test Drive oynadım. Sırada OutRun vardı ama pilim bitmiş 😀 İyi geceler.

https://www.youtube.com/watch?v=CLNg3-Dm5_8

1987 DOS Test Drive Game Ferrari Testarossa

Drive your childhood dream, the 1987 Ferrari Testarossa! Enjoy this dream car of yesteryear in EGA 16 color DOS PC speaker excellence! This is just the first...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

Mobil cihazlardan pek anlamam ama bir teknoloji tutkunu olarak katlanabilir telefon aklımı aldı. Cebimde gezdirip, yeri gelince açıp-büyütüp mini de olsa bir çalışma ortamı yaratma düşüncesi bile mest etti. Mobil cihazdan okumayı sevenlerin iştahı daha da kabarmıştır sanırım. Bugüne kadar telefona 1300 liradan fazla vermemiş birisi olarak, imkanım olsa verdiğim paraya acımazdım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 15

21. yüzyılın en ahmakça cümlelerinden. Sanki kalite kontrol görevlisi.
"Ürün sıfır, sadece kontrol etmek amacıyla açıldı."

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 22
 • Orcun @orcun

  Atıyorum 10 bin liralık alettir, bunu yurtdışından temin etmiştir çalışıyor mu çalışmıyor mu diye açıp bakmıştır hani ufak bir ihtimal, iyi niyet gözetelim.
  Veya aldı kullandı sıfırladı sıfır diye satıyor. Telefon ilanları mesela sıfır girmiş ilanı aramalarda sıfır diye çıkıyor ulan kutusu açık nesi sıfır ? denemiş miş ? ulen neyini deniyorsun ? aldın baktın ya dedin satam ben bunu hop satıyorsun ama açtın kurcaladın denedin o oldu ikinci el. Geçmiş olsun yapacak birşey yok. Sonra ne oluyor böyle andavallar satamıyor nette gidiyor 3 kuruşa 5 kuruşa telefoncunun kucağına atlıyorlar yarı paraya bile satamıyorlar.

  • Tansel Şahin @harrower

   Valla telefonda da yapıyorlarsa diyecek bir şey yok. Dediğin gibi 10 liralık bir cihaz getirtirsin, hadi maliyetli diye kırıldı mı döküldü mü diye bir kere bakarsın, sonra kaparsın anlarım da hemen her kalem üründe bu yalanı söylüyorlar. Bir akıllı onlar, bir salak biziz...

  • Orcun @orcun

   @harrower Hani var öyle adam amerikadan bavulda macbook pro bilmemne getirtmiş satacak vs. ha bakar dener bozuk mu değilmi vs. ama türkiyeden almış resmi garantili faturalı cihaz açma işte ? satacaksan ne diye açıyorsun ? jelatini açtığın an gitti çünkü ikinci el artık.

  • Tansel Şahin @harrower

   @orcun Kesinlikle, açılan ürün ikinci eldir. Maalesef vatandaşımızın ticaret ahlakı da göz önüne alınınca zaten inandırıcı gelmiyor.

 • Housedakitopal @housedakitopal

  "Sadece merakımdan açıp baktım." 😀

 • alipektas @alipektas

  Genel itibariyle katılıyorum ama şöyle de bi' olayın olduğunu göz ardı etmemek gerek:
  Günümüzde nakite sıkışıp senetle telefonculardan ya da Evkur tarzı alışveriş mağazalarından satmalık alet edavat(genellikle telefon) alan çok insan var. Bu yöntemde de mağazanın açıp ürünü müşteri önünde kontrol etmesi gibi bi' durum var. Açma deseler bile çoğu zaman "ürün açılmıyo ağbi" diye gelmesinler diye mağaza açmakta diretiyor. Zaten alan şahıs da mağazadan çıktığı gibi sıfır cihaz diye ilan koyuyor Letgo'ya, Sahibinden'e. Senin dediğin şekliyle, çakallıktan yapan da çoktur ama bu senaryoya uyan sayısı da azımsanmayacak kadar fazla. Ablam çalışıyordu öyle bir mağazada, günlük sattıkları 10 telefondan 5-6 altısı genelde nakite çevrilmek amaçlı satılıyor diyordu. Öyle mağazalar bir de bu olayı takip için istihbarat birimi kuruyorlar hatta.

 • olasandra @olasandra

  Kontrol etmesi 2 yıl sürmüştür 😀