Çizmeye başlamak istiyorum. Başlangıç için grafik tablet önerilerinizi yazabilir misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni işe başladım ve insanlarla tanışırken bi tek benim boş boş büyüdüğümü farkettim. Kimisi bi sporda ustalaşmış kimisi milli hakem olmuş kimisi yoga yapıyor, kimisi bi kaç çalgı çalabiliyo vs. vs.

Sormak istediğim sizler neler yapıyorsunuz? Hobileriniz neler? İşten okuldan mental olarak nasıl uzaklaşıyorsunuz? Vereceğiniz tavsiyeler neler?

Ufak tefek para kazanabileceğim şeyler çıkarsa daha hoş olur. 1000 lira civarı bütçe ayırabilirim. Aklıma deriden cüzdan yapmak vs. geldi.

Her türlü fikre açığım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 41
 • silent @silent

  Hocam istediğiniz kadar hoby edinin. Yine sizin değeriniz yaptığınız angarya kadar oluyor. Misal ben,
  Gitar çalarım.
  Ticaret yaparım.
  Bilgisayar işiyle uğraşırım.
  On parmağımda 10 marifet var. Lakin, angarya yaptığım kadar adamım.

 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  Bunu geçen gün ben de fark ettim. Sınıfta çevremde müzik, spor, edebiyat gibi hobileri olan çok insan var. Bir arkadaş mesela kaligrafi ve fotoğrafçılıkla uğraşıyordu. Filmli makineler, mürekkepler ve dolma kalemler... Bana soruyorlar ilgi alanın, hobilerin neler diye teknoloji diyorum sadece 😀 . Bir hobi bulabilsem güzel olurdu. Ot gibi gideceğiz şu dünyadan.

 • ggzmkst1 @ggzmkst1

  ben eskiden teknoloji ile çok ilgiliydim ve girdiğim ortamlarda bu dikkat çekerdi. teknolojiyi biliyor ve takip ediyor olmak güzel bir hobi bana göre. ama heyecanımı kaybettim. çünkü telefonlar, bilgisayarlar hep aynı, yani artık her şeyleri var. farklı gelmemeye başladı. e fiyatlar da artınca uzaklaşmaya başladım. iş hayatına başlamadan önce photoshopta bişeyler yapardım, bu sayede mesleki yolumu buldum, sosyal medya uzmanı oldum. o hobim paraya dönmüş oldu benim için. sonra video işine meraklanmaya başladım, üniversite öğrencilerine yönelik videolar çekiyorum, binlerce izlenme alıyor. youtube kanalım var şimdi o kanala tarot videoları yüklemeyi düşünüyorum ama önce benim tarotu öğrenmem gerekiyor 😀 nedense tarottan bahsetmekten utanıyor gibiyim. bunu şarlatanlık maksadı ile yapanlar yüzünden. hobi olarak tarot instagramı açtım ve bir sürü mesaj geldi, ücretli bakıyor musunuz diye. yani ben paraya dönsün istemiyorum ki, hobi olsun istiyorum. şimdi bende mac var ama düzgün bir video kesme biçme yazılımı bulamadım. muhtemelen windows laptop ile movie makerdan takılmaya devam edicem ya da daha gelişmiş yazılımlar kurabilirim ona.

 • ilker @gilker

  Meslek grafik tasarım. Bilgisayar dışında ilgi alanım: Doğa gezileri ve kamp

Yeni işe başlayacağım için 2017 yazında ABD'de çalıştığım yaz kampından referans mektubu istedim. Adam 1 sayfa göz doldurucu şeyleri yazmış artı üstüne böyle bi cümle yazmış.

Sanırım üstüme düşeni yapmışım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Monitörlerden çok iyi anlayan var mı? Eskiden 144 hz asus vg248qe kullanıp lightboost denen olayı yapıyordum. Şimdi de aynı modele ya da 27 inch olan vg278h modeline bakıyorum. 2019 yılında sırf lightboost yapmak için 3-5 senelik 2. el monitör almak mantıklı mı? Monitörlerin ömrü ne kadardır? Bütçem 1000 lira. Ya ikinci el almak zorundayım ya da viewsonic gamepower gibi uyduruk markaların uyduruk ürünlerini almak zorundayım. Düşüncelerinizi bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türkiye mi burası? 😀
https://i.imgur.com/OfQtaIT.gifv

You can’t hide from me

dread it, run from it, doesn't matter, destiny arrives all the same...and now it is here. or should I say, i am.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Nasıl bilirsiniz alınır mı? Bu fiyata daha iyi 144 hz var mıdır?

https://www.itopya.com/viewsonic-236-vx2458-mhd-144hz-1ms-2xhdmi-dvi-dp-freesync-fhd-gaming-monitor/

Viewsonic 23.6" VX2458-MHD 144Hz 1ms 2xHDMI DVI DP FreeSync FHD Gaming Monitör...

Viewsonic 23.6" VX2458-MHD 144Hz 1ms 2xHDMI DVI DP FreeSync FHD Gaming Monitör En iyi fiyat ve ödeme seçenekleri ile VX2458-MHD ITOPYA'da.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amerikada bildiğim kadarıyla route 66, trans atlantic trail, mid atlantic backcountry route gibi yollar var. Bizim ülkemizde de bu tarz yollar, bu tarz bi kültür var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Geçen haftalarda 6s plus'ım kayıtsız olduğu için kapanmıştı. Çekmecede duran 5s'e dönüş yaptım. Çekmecede beklemekten onun da pili birden ölünce bütün bayram telefonsuz geçirmek zorunda kaldım ve 1000 liraya kadar telefonları hunharca araştırmaya başladım.

Sonuç olarak 2019 Türkiyesinde yaşadığımızı hatırladım ve 70 liraya 5s için deji batarya sipariş ettim. Yine kayıtsızlıktan kapanana kadar 4 ay beni idare etsin, sonrasını düşünürüz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.youtube.com/watch?v=QBtZKyJtecM

PC'de bu basitlikte çizim hangi programla yapabilirim? Çok temel boyut girebileceğim 3 boyutlu tasarımlar yapmak istiyorum.

3D modeling a city on iPad with Shapr3D

iPad app: https://itunes.apple.com/us/app/shapr-3d-modeling-cad/id1091675654 website: https://www.shapr3d.com A sneak-peek video into how easily you can crea...
BeğenFavori PaylaşYorum yap