#ikinciel #satılık
Merhabalar
Amerikadan aldığım A1708 Macbook pro mu model yükseltmek için satmak istiyorum..Fiyat belirleyemiyorum herhangi bir fikriniz var mı acaba..250 ssd 500 hdd

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows'un yeni bir sürümü yolda
Microsoft fırlatmaya hazır görünüyor #Windows11 #win11 #Microsoft #windows10x
Hazırmıyız..
Microsoft, aylardır alttan alttan "yeni nesil" bir Windows 'u tanıtıyor .
Ancak bu tanıtımlar şirketin yalnızca mevcut Windows 10 yazılımı için bir güncelleme hazırladığını değil, işletim sisteminin yeni, numaralı bir sürümünü hazırladığını gösteriyor: Yani Windows 11...
Yazılım devi, dün 24 Haziran için yeni bir Windows etkinliğini duyurdu ve “Windows için sırada ne olduğunu” gösterme sözü verdi. Etkinlik davetiyesi, pencereden yalnızca iki dikey çubukta parlayan ışıkla, 11 numaraya çok benzeyen bir ana hat oluşturan yeni bir Windows logosuna benzeyen bir resim içeriyordu.
Microsoft, Windows 10'un ötesine ve Windows 11'e geçmeye gerçekten hazırsa,
Bunu yansıtmak için büyük görsel değişiklikler yapılmasını bekliyoruz. Microsoft, şirketin "Windows'un kapsamlı görsel gençleşmesi" olarak adlandırdığı Sun Valley kod adlı bir şeyler üzerinde çalışıyor.
Büyük UI değişiklikleri Windows'a geliyor.
Bu görsel değişikliklerin çoğu, Microsoft'un Windows 10X'te tamamladığı çalışmadan gelecek.
Hurdaya ayrılmadan önce Chrome OS 'ye rakip olması amaçlanan hafif bir Windows sürümü. Buna yeni bir Başlat menüsü, yeni sistem simgeleri, Dosya Gezgini geliştirmeleri ve Windows kullanıcılarını iletişim kutularında geçmişe sürükleyen Windows 95 döneminin sonu simgeleride dahil. Yuvarlatılmış köşeler ve yerleşik Windows uygulamalarına yönelik güncellemeler de planlanmış.
Windows için kullanıcı ara yüzünün ötesinde önemli değişiklikler de yolda. Microsoft, birden fazla monitörde uygulamaların yeniden düzenlenememesi sorunu için planlanan düzeltmeler, yakında çıkacak bir Xbox Auto HDR özelliği ve Bluetooth ses desteğinde iyileştirmeler ile birçok kalıcı sorunu çözmeye hazır görünüyor.
Belki de çözülmeyi bekleyen en büyük sorun Windows mağazasıdır. Microsoft, son aylarda Windows için yeni bir uygulama mağazası üzerinde çalışıyor .
Microsoft'un, geliştiricilerin Chrome veya Firefox gibi tarayıcılar da dahil olmak üzere herhangi bir Windows uygulamasını göndermesine izin vermek için Windows uygulama mağazasını elden geçirdiği bildiriliyor. Bu, tek başına mağazayı önemli ölçüde iyileştirebilir, ancak Microsoft, üçüncü kişilere izin vermeyi de düşünüyor olabilir.
Windows 11 markasına geçiş, Microsoft'un Windows'a yaptığı yeniden yatırımı da destekleyecektir. Yazılım üreticisi, işletim sisteminin ne kadar önemli olduğunu gösteren #Covid19 salgını sırasında geçen yıl Windows 'a yeniden ilgi duyduğunun sinyalini verdi.
Dünyanın dört bir yanındaki işçiler ve öğrenciler evden çalışmak için dizüstü bilgisayarlara ve kişisel bilgisayarlara yöneldikçe Windows kullanımı arttı.
Yine de Windows 11'e geçmek Microsoft için sürpriz bir hamle olacaktır.
Şirket, işletim sistemini sürekli güncellenen bir hizmet olarak konumlandırmak için yaptığı büyük baskıda daha önce Windows 10'dan "Windows'un son sürümü" olarak söz etmişti. Windows için aylık güncellemeler olsa da, daha önemli değişiklikler genellikle yılda iki kez sunulurdu.
OEM'ler ayrıca bir Windows 11 sürümü görmekten mutluluk duyacaktır. Windows'un yeni bir sürümü her zaman yeni donanım satışlarını ve işletim sistemine olan ilgiyi artırır.
Microsoft'un Windows sürüm numarasını 11'e kadar çevirmeye hazır olup olmadığını öğrenmemiz uzun sürmez. Windows 11 tanıtımı ,24 Haziran saat 11:00 'de başlayacak..

Photo by Amelia Holowaty Krales / The Verge
By Tom Warren / @tomwarren
Çeviri : Nusret Burak Güralp

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Biontech #aşı #Covid19 #CoronaVirus #Aşırandevusu #diabettip1
Diabet tip 1 hastası olarak dün taksim ilkyardım hastanesindeki randevuma gittim .Saat 14: 30 da olan randevuma gittiğimde aşılar geç geldiğinden yoğun bir kalabalık vardı hastane içinde .. Görevli arkadaşlar sıranın 1-2 saate anca geleceğini söyleyince hastaneden risk nedeniyle 2 saat sonra dönmek üzere ayrıldım (eşimle). Eşiniz yada bir yakınınız refakat edebiliyor sıkıntı olmuyor. Saat 16:40 civarı tekrar geldiğimizde sırada 5 kişi vardı.Güvenlik barkodu soruyor randevunuzun.. üst kata çıkınca sıraya girmeden bir form veriliyor .. Kabul ettiğinize dair bilgilendirme ve imzanızı atıyorsunuz..
Aşı için formu memur doktora veriyorsunuz.Size soruyorlar rahatsızlığınızı eğer isterseniz konuşabiliyorsunuz kısaca.. Ağrı olursa PAROL kullanabilirsiiiniz dedi..
Daha sonra 10 adet oda dan herhangi birine sıraya giriyorsunuz kapıları açık (sıra derken en fazla 2 kişi oluyor yani kontrollu sıra ).Ben 2 kişi bekledim..
Sıra gelince içeri girip sol kolumu sıyırıp oturdum ,hemşire hanım bir iki evrak doldurup aşıyı ayarladı Aşıyı insülin olmuş gibi rahatça oldum..
Bu gün henüz 24 saat olmadı ..
Olduktan 6-7 saat sonra sol kolum da ağrı başladı fakat öyle korkulacak bir ağrı değil içeriden sanki kemiklerinizin üstünde kaslardan bir ağrı dokununca ağrımıyor fakat birkaç hareketi yapamıyorsunuz acıyor.. Eğer işe gidecekseniz ağrıyı unutmayın el kol koordinasyonunuzu etkileyebilir..Ateş halsizlik vb. sıkıntılarım olmadı bende sadece kol ağrısı ..
şimdilik bu kadar gelişme olursa yazarım..
Aşı olacak arkadaşlara geçmiş olsun diliyorum..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Erhan M. @erhanm

   yemliyor musun ciddi misin emin olamadım 😃

  • @Guccifer2_021 @guccifer2_021

   @gugukkusu parayla karşılaştırmak bence yanlış .. Hayatı kurtulan ve aşı olmadığı için ölen insanları düşünürsek para böyle büyük bir gerçekliğin en basit adımı olarak kalır..
   Ülkelerin siyasetçileri ,politikacıları tarihte 10 yılda unutulurken .. Bu fotoğraftaki insanlar yüzyıllarca konuşulacak.. Tıpkı insülinin bulunmasının asla unutulmayacağı gibi...
   Bir kez daha buradan sayende bulan ,araştıran veya sebep olan herkese minnet ve saygılarımı sunuyorum..
   Her iğnemi vurulduğumda kendilerine dua ediyorum.. Hayatı kurtulan milyonlar adına da

   İnsülin :
   1869 yılında Berlin'de bir tıp öğrencisi olan Paul Langerhans, mikroskopla pankreasın yapısını incelerken, pankreasın dış salgı (ekzokrin) dokusunun içinde yayılmış ve daha önce belirlenememiş hücre kümelerine rastlamıştır. Bir süre sonra Eduard Laguesse, daha sonraları "Langerhans adacıkları" diye adlandırılacak olan ve o dönemde işlevleri bilinmeyen bu hücreler için, sindirimde rolü olan bir salgı üretiyor olabilecekleri fikrini öne sürmüştür.

   İnsülin kristalleri
   1889'da Polonya asıllı Alman tıp doktoru Oscar Minkowski, Joseph von Mehring ile birlikte yürüttükleri bir çalışmada, pankreasın sindirim üzerindeki bu öngörülmüş rolünü gösterebilmek için sağlıklı bir köpeğin pankreasını çıkarmıştır. Bundan birkaç gün sonra, Minkowski'nin hayvan bakıcısı tarafından köpeğin idrarının üzerinde sineklerin uçuştuğunu fark edilmiş ve köpeğin idrarı test edildiğinde de içinde şeker olduğu ortaya çıkmıştır. Bu, pankreas ve şeker hastalığı arasındaki ilişkiyi ortaya koyan ilk bulgu olmuştur. 1901 yılında ise, Eugene Opie'nin Langerhans adacıkları ile şeker hastalığı arasındaki ilişkiyi "Şeker hastalığının nedeni, Langerhans adacıklarındaki harabiyettir ve yalnızca bu adacıkların kısmen ya da tamamen harab olmasıyla gelişir" cümlesi ile açıkça ortaya koymasıyla, bir başka önemli adım atılmıştır.

   Ondan sonraki 20 yıl boyunca, adacıkların salgılarını toplayıp, ilaç olarak kullanmak için birçok çalışma yapılmıştır. 1906 yılında, George Ludwig Zuelzer köpeklerin pankreas özütüyle iyileştirilmesinde kısmen başarı sağlamış, fakat çalışmalarını sürdürememiştir.

   1911'le 1912 yılları arasında, Chicago Üniversitesi'nden E. L. Scott sulandırılmış pankreas özütlerini kullanmış ve glikozüride hafif bir azalma gözlediğini not etmiştir ama şefini ikna edememiş ve araştırması da durdurulmuştur.

   1919'da ise Rockefeller Üniversitesi'nden Israel Kleiner benzer etkileri göstermiştir ama o da I. Dünya Savaşı nedeni ile kesilen çalışmalarına bir daha dönememiştir.

   Rumen Tıp Okulu'nda (en) fizyoloji profesörü olan Nicolae Paulescu, Fransa'da sürdürülüp Romanya'da da patenti alınmış benzer bir çalışmayı 1921'de yayımlamıştır ve o zamandan beri de Rumenler, insülini keşfeden kişi olma unvanının Nicolae Paulescu'ya ait olduğunu savunagelmişlerdir.

   Ancak, 1923'te Nobel ödülleri komitesi, insülinin elde edilmesine yönelik kullanışlı bir yöntem buldukları için Toronto Üniversitesi'nden bir ekibi ödüllendirmeyi uygun bulmuştur.

   Wikipedia(alıntı)

 • altalena @altalena

  Geçmiş olsun. Sinovac mı Biontech mi? Biontech etiketi girmişsiniz ama emin olmak için sordum.

1945 yılında, Kore Güney Kore ve Kuzey Kore olarak ikiye bölündü. 70 yıldan fazla bir süredir, bu 2 ülke arasındaki ilişkiler oldukça gergin. Koreli liderler, kısa bir süre önce, ülkelerin bağlarını yeniden kazanmalarına yardımcı olmak için bir dizi birleşik faaliyetler üzerinde anlaştıkları verimli bir zirve (18-19 Eylül 2018) gerçekleştirmeyi başardılar.

Komünist Kuzey Kore ile demokratik Güney Kore 'nin komşu olmasına rağmen bu 2 ülkede hayat tamamen farklı. Fotoğrafçı Ed Jones bu farklılıkları çekmeye ve dünyanın geri kalanına göstermeye karar verdi. Fotoğraflar da Güney Kore 'de kıyafetlerin, iç mekanların ve ortamların daha modern olduğunu görebilirsiniz. Ama bu insanların ruhu kesinlikle aynı.

Fotoğrafçı Ed Jones
ED JONES / AFP / East News
#KuzeyKore #güneykore #humanity

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

#yenizamlaryolda
Malum son bir haftadaki olaylar ve parasal çöküşler büyük bir zam dalgasını tetikleyebilir ..Değerli arkadaşlar alacağınız elektronik ihtiyaçlarınızı bir an evvel alın ..
sonra ahh ben neden almadım !! vahh ben !! demeyin.. Ülkemiz esnafı ve şirketlerinin fahiş fiyat artışları yapacağından eminim izleyelim ve görelim..

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#ikinciel #ikincielalışveriş #Satılık #teknoilan
I7 3820-(3.60 GHZ) işlemci..
1-2 deneme harici kullanılmadı..fanıyla beraber..
ilgilenen varsa fiyatta anlaşabiliriz..lütfen komik rakamlar yazmayın..
mecidiyeköy elden teslim edebilirim..

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#karadelik
40 yıl önce olay ufku ve kara delik teorisi ile ilgili farklı bir iddia ile gündeme gelen ünlü fizikçi Stephen Hawking, şimdi kara deliklerin olmadığını iddia ediyor. Önceki çalışmalarında kara delik ve olay ufkundan kaçmanın mümkün olmadığını açıklayan Hawking, madde ve enerjiyi hapseden ‘görünür ufuk (apparent horizon)’ adını verdiğini yeni bir ufuktan söz ediyor.

Aslında Hawking, ‘kara delik yoktur’ derken 40 yıldır anladığımız şekilde kara deliklerin olmadığını ifade ediyor. Mevcut anlayışa göre, ‘kara delikler, madde ve enerjinin geçmesine izin vermeyen olay ufkuyla çevrilidir’. Başka bir deyişle, geri dönüş yoktur. Bu yüzden kara delikler siyah görünür. Enerji sızmaz, ısı ve ışık üretemezler. Yani termodinamik açıdan, kara delik, tüm enerji ve radyasyonu emen mükemmel bir siyah yapıdır.

Hawking’in bu teorisi, genel göreliliğe dayanıyor. “Kara Delikler için Bilgi Korunumu ve Hava Durumu” (arXiv:1401.5761) adlı makalesinde Hawking, olay ufkunun yerine “görünür ufuk” olarak nitelediği kara deliğin çekirdeğinden çok uzaklarda ışık ışınlarını askıda tutan/beklemeye alan yeni bir kavram olduğunu iddia ediyor. Genel görelilikte, değişmeyen bir kara delik için bu iki ufuk da özdeştir, çünkü ışık bir kara delikten kaçmaya çalışacaktır. Işık ancak olay ufkuna kadar ulaşabilir ve sonra orada tutulur. Ancak görünür ufukta, kuantum teorisine göre enerji ya da kara delikler olunca daha doğru tabiriyle ışık ve bu enerjiyle alakalı bilgi kara deliklerden kaçabiliyorlar. Bu çalışmasıyla bir süredir fizik dünyasının içinde tartışma konusu olan kara deliklerin güvenlik duvarı çelişkisi (firewall paradox) ortadan kalkmış oluyor.

Yeni teorisi hakkında Nature dergisine verdiği röportajda Hawking, kara delik dediğimiz bölgelere giren ışığın zannedildiği gibi sonsuza dek ortadan kaybolmadığını, kara deliğin merkezinden kaçmaya çalıştıktan sonra radyasyona dönüşerek dışarı sızdığını dile getirdi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

#Cyberpunk2077 off yetti cyberpunk midem bulandı daha almadan...9gag bile kullanmıyorum şu dönem geçsin..bug lar mı dersin saçmalıklarmı dersin off..bu aralar daha sakin Death Stranding daha sakin geliyor..

BeğenFavori PaylaşYorum yap