LG 32MB25H 32" 82 Ekran Full HD LED TV

Ürünü yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum, odamın duvarına asıp dizi/film izleyeceğim, biraz da gamepad bağlayıp oyun oynayacağım bir TV arayışında olduğum için satın aldım.

Öncelikle şunu netleştireyim, ürün kendisini TV ve monitör arasında sınıflandıramamış bir fiyat /performans ürünü. Aldığım sitede LED TV olarak geçiyor, kutusunun üstünde monitör yazıyor ancak kumandası var. 🙂 Kumanda üzerinde rakamlar ve ayarları kontrol etme butonları var. Rakamlar hiç bir işe yaramıyor çünkü içinde uydu alıcısı yok. Sonuç olarak bu tam olarak ne olduğu belirsiz ürüne ben monitör olarak yaklaşacağım. Resmi sitesinde de monitör olarak adlandırılmış.

Hepsiburada üzerinden aldığım ürünün teknik bilgileri sitede oldukça eksik. Çözünürlüğü 1920*1080 ve görüntü kalitesi gayet güzel. Oyun, sinema ve günlük kullanım gibi farklı görüntü modları var ve güzel çalışıyorlar. D-Sub Girişi/Kompozit Girişi/HDMI Girişi(2EA),RCA Girişi,PC Audio Girişi,Kulaklık Çıkışı üründe mevcut.

Parlaklığı gayet iyi. Görüş açısı internette 178 derece olarak geçiyor ancak IPS panele sahip olmasına rağmen tam olarak 178 derece diyemem. Tahmini bir rakam söylemek gerekirse 165 derece falan derim. Sorun olacağını zannetmiyorum çünkü 32 inch bir cihazı eğip bükmüyorsunuz, karşısında oturuyorsunuz zaten. Uzanıp film izlerken de sorun çıkarmıyor kesinlikle. Renk doğruluğu konusunda bilgili olmadığım için net bir bilgi veremem ancak renkler gayet canlı ve güzel gözüküyor.

Ürünün en beğendiğim yanı ise sesi. Bu fiyat aralığında bulunamayacak kadar iyi bir sesi var. Ses kalitesi ortalama üstü ancak sesi inanılmaz yüksek. 80'e kadar çıkabilen bir sesi var ve yüksek sesle müzik dinlemek istediğimde 20'de tutuyorum. Apartmandan atılmamak için 45'in üstüne hiç çıkamadım bile. 🙂

Yine internette bu bilgi bulunmamasına rağmen ve bu bir Smart TV olmamasına rağmen USB girişi var ve film atıp izleyebiliyorsunuz. x264 videoları sıkıntısız açıyor. MKV, MP4 gibi formatlar denedim hepsini hızlıca açtı. Film ile aynı isme ayarlayıp atarsanız altyazı da destekliyor ve Türkçe seçince Türkçe karakterler sorunsuz çalışıyor. Altyazı büyütme, küçültme ayarları da mevcut.

Tepki süresini hiç bir yerde bulamadım ancak bol bol oyun oynadım, hiç bir sorun yaşamadım. League of Legends gibi refleks gerektiren oyunları da oynadım ve gayet sorunsuzdu.

Uyku zamanlama, ekonomik mod, gürültü filtreleme, farklı ses modları gibi bir çok ıvır zıvır da mevcut ve düzgün çalışıyor.

Ürünün en büyük sıkıntısı USB hariç tüm girişlerin arkada olması ve duvara asıldığında bunlara erişimin imkansız hale gelmesi. Bir şey takmam gerektiğinde duvardan indirip, taktıktan sonra tekrar asmam gerekiyor. Bu da o kadar önemli bir sorun değil bence çünkü HDMI kablosunu bir defa takıyorsunuz orada kalıyor.

Son olarak fiyatına geleyim, 15 Eylül 2015 itibariyle 860 liraya satılıyor. 999 liradan bu fiyata inmiş olarak gözüküyor. Bana kalırsa tam bir f/p ürünü. Bu fiyat seviyesinde ve biraz aşağısında Axen, Sunny gibi markalar var ve teknoloji mağazalarında görebileceğiniz üzere görüntü kaliteleri pastel boya gibi. Bu ürün görüntü kalitesiyle kendi sınıfına kesinlikle fark atıyor.

Hepsiburada satış linki: http://www.hepsiburada.com/lg-32mb25h-32-82-ekran-full-hd-led-tv-p-EVLG32MB25H?productId=evlg32mb25h&categoryId=163192

BeğenFavori PaylaşYorum yap