4.Murad 28 yaşında vefat etmiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 18

Exfat formatlarken ayırma boyutunu ne seçiyorsunuz? Varsayılan ayırma boyutu seçmek daha mı iyi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • lterlemez @lterlemez

    Ayırma boyutu, barındırılacak dosyaların büyüklüğü ile alakalı bir konu; internetten araştırırsanız, oldukça doyurucu bilgi edinmeniz mümkün.

    Basit bir örnek ile açıklamaya çalışayım; maksimumu seçerseniz ve dosyalarınız hep daha küçük boyutlu ise yerden israf etmiş oluyorsunuz, çok küçük seçerseniz ve dosyalarınız daha büyük boyutlu ise bu sefer de defragment olayı daha fazla olacaktır. Özellikle değişken boyutlu dosyalarda (mesela takas, hazırda beklet dosyaları, oyun kayıt dosyaları vb gibi) kayıtlı olduğu kümeye (cluster: ayırma boyutunu belirlediğiniz hücre) sığmayacağı için yeri değiştirilecektir.
    Mesela diskinizde hep film dosyaları saklayacağınızı düşünelim, o zaman standart ayırma boyutu işinizi görecektir, veya hep değişken boyutlu dosyalardan oluşuyor ise...

  • lterlemez @lterlemez

    Çünkü, bir dosya bir kümeyi işgal ettiği zaman, o kümeye başka dosya yazılmaz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

#HalfLifeAlyx
Kim ne derse desin bu oyun kendini VR dünyasında ilk 3'e yazdırdı. 3'ten fazla yayıncıdan gameplayin tamamını izledim. Bazısı yavaş ortamı inceleyerek nesne etkileşimlerini zorlayarak ilerlerken, kimisi akıcı bir deneyimle hızlı ve mouse klavye deneyimini aratmayacak şekilde oynadılar. Oyun kendine güzel bir senaryo çizmiş spoiler olmasın diye yazmayacağım ama Valve bize bu oyunla resmen HL3 yada Ep3'ün geleceğini duyurmuş oldu. 9/10 rahatlıkla verilir. 10 da verirdim ama yüzümü net göstermediler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

sadece chrome açıkken bu sıcaklıklar normal mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu anda hemşireler mesleği terketse ne gibi işlem görücekler? Yaptırım mı uygulanacak? Onların akıbeti çok önemli. Kendimi onların yerine koyuyorum, ne yapardım hiç bilmiyorum o kadar büyük bir ikilem ki.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

O kadar mutluyum ki. Half-Life Alyx'in çıktığını dünya gözüyle gördüm. Çeşitli platformlarda oynayanları izleyenlerin meraklı bakışlarını hissedebiliyorum. Bu mutluluğumu, benim gibi sevenlerle paylaşmak istedim. Bu pandemic illetinin olduğu bir zamanda yüzümü güldürdü.
The right man in the wrong place can make all the difference in the world.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Soğuk algınlığı için en iyi ilaç hangisi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 17