Sokak kedilerini besleyen var mı aranızda? Yani evin içinde değil de mesela bahçeye gelen kedileri ya da oturduğunuz civardaki kedileri besliyor musunuz? Besliyorsanız ne veriyorsunuz? Ben kuru mama aldım onlardan veriyorum, çok da sevdiler. Her gün yarım saatimi ayırıyorum, bazı yavrular kendilerini de sevdiriyorlar, kucağıma alıyorum falan oturuyoruz öyle karnı doyduktan sonra. 🙂 Bizim apartmandakiler bahçede doyurmamı istemiyorlar mecburen bahçenin arkasındaki yola gidiyoruz.
#konudışı #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 42
 • Emre @emre1393

  kuru mama ve temiz su versen yeter, zaten börtü böcek ne bulursa yiyorlar normalde.

 • Özkan Tokgöz @12ozkan123

  Carefoursa da pati diye 1 lira mama var 3 saat önce veriyorduk

 • Jan Vesely @janvesely

  Her gün tavuk, ve et yediğim için etin/tavuğun kemiklerini yada kendi yediğimden kesin veriyorum, yada süt koyuyorum.1-2 tanesi eve alıştı kafasına göre girip çıkıyor,(arada bir yabancı kediler de geliyor tabii) evden ses duyduğu zaman, buzdolabının kapısı açıldığı anda pencere geliyor falan 😀 , geceleri zaten girip evde uyuyorlar benim yanıma sokuluyorlar. Pek hayvan sever değilimdir ama onlar da can taşıyorlar napalım sevimli yaratıklar 😀

  • Gizem Aksut @gizemaksut

   Biz yüksekteyiz, isteseler de eve giremezler ama babam bahçe katında kiracı mesela, ne zaman kapısını açsa bahçedeki kediler gelip yemek istiyor ve o da veriyor. 😀 genelde kendi yediklerinden veriyor, balık, tavuk, sucuk vs. ama son zamanlarda o da kuru mama almaya başladı. Artık evinin içine gelip koltuğa falan oturuyorlarmış 😀

 • Salih Kızılkaya @salihkizilkaya

  Sokakta yaşayan hayvanları beslediğim için apartmandakilerin çoğuyla kavgalıyım. Yok efendim kediler, köpekler apartmana giriyormuş bu da apartmanın böceklenmesine sebep oluyormuş. Ulan ******** apartmanı böceklendiren bir şey varsa o da sensin, kurban ol o hayvanlara. Bu insanlar resmen canlı kondom virali, al bu insanları okullarda gezdir en azından gençler kondom kullanmanın önemini anlarlar. Bak sinirlendim yine.

  • Gizem Aksut @gizemaksut

   Neyse ki benim kavga etmeme gerek kalmadı ama başka bir yer vardı besleyebileceğim. İzmir’de yaşıyorum ve çok şükür hala yeşil alanımız var 😀 onlar bahçede istemeyince ben de uzatmadım, hemen bahçenin sınırı dışında yürüyüş yolu var, az ileride park falan var hatta, yürüyüş yolu boyunca da ağaçlı çimli yeşil alan var, orada takılıyoruz. Bahçeye yine çok yakınım ama bişey diyemezler çünkü devletin yolu 😀 ama bizim komşular kaba bir dille söylemediler yani, aslında hoşlarına gitti hayvanları doyurmam, ne iyi yapıyorsun falan dediler ama işte bahçeye zarar veriyorlar, arka tarafta beslesen daha iyi olur falan denilince ben de uzatmadım hiç.

  • Salih Kızılkaya @salihkizilkaya

   @gizemaksut Benim komşularım hiç bahçe dışına çık falan diye rica etmediler, yönetici “bu ne rezillik, hayvanat bahçesi mi burası çıkar şunları dışarı” falan diye bağırarak yanıma geldi. Ben beslemeye devam ediyorum, onlarda gelip konuşup konuşup gidiyorlar, o kadar konuşuyorlar cevap vermiyorum bunlara çıldırıyorlar 😀

2 sene önce falan devamlı videolarını izlediğim ama şimdilerde hiç yüzüne bakmadığım #technopat… Gerçi bazılar gibi yancı değillerdi benim gördüğüm kadarıyla. Sağ tarafta gündeme girince aklıma geldi.
#akış #konudışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

Denemek için BluTV üyeliği aldım, dünden beri birşeyler izliyorum geceleri… Nasıl bir HD’si var anlamadım, dün film izledim HD’si kötüydü, şimdi Masum’u izliyorum onun da kötü. Yani dünkü film ve bugünkü yapım eski yapımlar da değil, film 2016’dan, Masum da bu senenin yapımı. Ama HD’si 360p gibi, 480 gibi bile değil. Herkeste böyle mi yoksa bende mi sorun var?
#akış #TeknoYardım #blutv #masum #konudışı #hd

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 22 / 37

Şimdi ben hafta sonu ehliyet (direksiyon) sınavını da geçtiğime göre artık burada sizin kafanızı bolca ütüleyebilirim. 😀 Ama çok rica ediyorum dalga geçecek olanlar, kadın sürücüler gezegeni terk etsin falan şeklinde kafa yapısına sahip olanlar yorum yazmasınlar, zaman harcamasınlar benim için. Benim sorularımın muhatabı zaten belli: Otomobil meraklıları, bu işlerden anlayan insanlar.

Şimdi sorum şu; ben bir araba almayı çok istiyorum, öyle başkaları gibi erteleyecek bir tip değilim. Bütçemi ayarladığım an alacağım, kafaya koydum. Tabi henüz çok yeni bir sürücü olduğum için herkesin önerisi ilk arabamın ucuz, sürtse ya da atıyorum kaldırıma çarpsa benim canımı sıkmayacak türden, bir problem yaşandığında servisi, parçası bilmem nesi rahatça bulunacak yani hor kulanmaya müsait bir araba olması gerektiği yönünde. Elbette daha sonra hem sürüşte hem de maddi anlamda daha iyi olunca çok daha güzel arabalar bakacağım kendime. (Gönlümün efendileri Toyota’lar, Seat’lar, Peugeot’lar filan tabi)

Ben o tip bir araba ile sürücülüğümü pekiştirmek istiyorum zaten normal hayatta da yapabileceklerim belli: Şehir içinde kullanmalık, uzun yola (şehirlerarası falan) çıkmadan öyle gezmeye, avm’ye, pikniğe falan gitmelik birşey arayışındayım… Maksat ayağımı yerden kessin, yolda kalmasın ve ekonomik olsun (her anlamda) Önden fikir almak istiyorum sadece. Bakıyorum bu sahibinden.com’a falan, Tofaş’ın kuş serileri, eski Renault’lar falan çok çok ucuz fiyatlara var, satılıyor. 2650’ye bile var yani. Benim bütçem 10,000 falan olacak. Şu Broadway’lere falan çok kayıyor aklım ama bilgim yok tabi. Siz bu şekilde ve bu bütçelerde araba almak isteyen birine genel anlamda hangi marka ve modelleri tavsiye edebilirsiniz? Nelere dikkat etmeliyim?
#akış #otoseyir #teknoyardım #ikinciel #işteburada #konudışı

Edit: En önemli şeyi söylemeyi atlamışım: Bana direksiyonu yumuşak ve mümkünse koltukları öne doğru falan ayarlanabilen birşey lazım. Bu durumda bütçemi 15.000’e falan çıkarıyorum. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 89
 • Fatih @fatihy

  Bir arabayı yürütmek çok pahalıya geliyor günümüz Türkiye’sinde.

  Aracı ilk aldığınızda sigorta ücreti, suan size çıkacak en dusuk trafik sigortası 900 lira

  Aldıktan hemen sonra yağına suyuna baktırmak isterseniz yaklaşık 200 lira

  Aldığınız araca göre yıllık MTV var bu 15 yasında bir araba olsa ortalama 150 lira

  Bu araca yağ vs dışında bakım yaptırmak isterseniz veya bir arızası varsa bunun ücreti var artı bir araba en kötü yılda 1-2 defa sanayiye girer

  2 yılda bir tuvtuek e kontrole gidiyorsunuz 250 lira

  Aracınızda bir ses sistemi yoksa 500 ila 1000 lira arasında bir masraf açacaktır size

  Bu araç benzinle çalışıyorsa litresi 5 lira, eski bir araç trafikte ( 100 km de ) 10-12 litre den az yakmaz

  Yılda 1 kere ceza yeseniz en kötü 100 lira

  Daha bunları arttırmak mümkün ve bunlar kesin olacak seyler desem yeridir bunların dışında aracınız bozulursa birde ona masraf yapacaksınız.

 • Aykut Elmas @aykutelmas

  Yakında ben de gireceğim o sınava. Tavsiyeleriniz var mı?

  • Gizem Aksut @gizemaksut

   Direksiyona ilk defa kursta mı oturdunuz yoksa daha önceden araba kullanma deneyiminiz bar mı? Deneyin varsa zaten söylenecek pek bişey yok ama deneyim hiç yoksa acemilik kesinlikle olacaktır, acemiliğe bağlı bazı şeyler olabiliyor insanda. Belli ediyor acemi insan kendini, hata yapar falan demiyorum ama bunu kesinlikle herkes anlıyor 😀 benim hocam erkeklerin araba sürmeyi öğrenmede (öğrenme aşamasında) kızlara oranla daha iyi olduğunu, daha becerikli olduklarını ve daha kolay öğrendiklerini söylemişti yani ona denk gelenler öyleymiş. Bunun da nedeni genelde erkeklerin arabalara daha ilgili olması, meraklı olması falanmış. Sınavda ise stresli olmak her şeyi mahvediyor, stresi yenmek lazım. 2 stop hakkı var, işte yokuşta mutlaka kalkış yaptırıyor, sollama yapmak gerekirse yaptırıyor ve nasıl yaptığına bakıyor. Oturduğun an ayna kontrolü çok önemli. Vites boştayken çalıştırmak ve boşta bırakmak kalma nedeni falan değil ama benim komisyon laf etti mesela, aracı kapatırken boşa almamışım 😀 dikkat et onlara vs. Dedi. Sinyal çok önemli, sinyali bir kez bile unutsanız kaldınız. Park önemli ama parkı hep taktiklerle öğrendim ve o şekilde uyguladım ben. Park hiç zor değil bence, benim için öyleydi. Onun dışında ben yokuş aşağı L şeklinde geri geri gelirken mesela hesapta olmayan bişey çıktı, sol tarafa araba park etmişti. L yaparken bir de sınavın ortasında elalemin arabasını düşünmek zorunda kaldım 😀 arabaya zarar vermeden L yapmaya çalıştım, yaptım da. Onu da sınav sırasında öğrenmiş oldum yani.

  • Aykut Elmas @aykutelmas

   @gizemaksut şu ana kadar toplasan 2-3 defa ancak araba sürmüşümdür. Ancak vites değiştirmeyi ya da pedallara basmayı reflex haline getirebilmiş değilim. Yarın direksiyon eğitimi başlayacak.

  • Soul Calibur @soulcalibur

   Kro magnon eğitmenler yüzünden daha önce arabaya el sürmemiş biri olarak tek seferde geçmek zor. Ben hoca kılıklı hanzolarda tartıştığım için kursun derslerini 4. dersten sonra bıraktım . Sınavdan önce sağanak yağışta sınav olduğundan insanları ve kendimi düşünerek sınava girmedim. 2. sınavdan önce özel hocadan 3 ders alarak sınavı geçtim. Ucuz diye gittiğim kurs pahalıya patladı. O yüzden hiç bilmiyorsanız sırf ucuz diye dandik kurslara gitmeyin, sonradan pahalıya patlıyor, parasını geçtim sinir harbi.

  • Gizem Aksut @gizemaksut

   @soulcalibur ben genel anlamda kursumdan memnun kaldım, gayet iyi ilgilendiler ama ilk hocam biraz ayıydı, değiştirmek zorunda kaldım mesela. Hareketleri anlatsam var ya, ohooo… Anlattım galiba daha önce. Hatırlamıyorum net olarak, neyse. Öyle hakaret, tartışma falan yoktu ama adam psikolojik şiddet uyguluyordu resmen. Özel ders alayım diye ısrar ediyordu sürekli, dünyanın parası özel ders. Neyse ki kurtuldum, kadın hoca verdiler ama en başından onu verselermiş ilk seferde geçermişim o derece yani.

 • Giray Özdemir @thenomac

  yeniden ehliyet sınavına gir, motorsiklet ehliyeti al, kaskına gopro tak, trafikte kavga edip youtube’a koy, gelsin paralar. yeni araba al.

 • harunshn @harunshn

  Arabadan keyif almak istiyorsan mümkün olduğunda donanım paketi iyi olan araçlara yönel. 1-2 model düş ama donanımı yüksek olsun. Ben öyle tercih ederim şahsen.

Hamdi Kellecioğlu’nun haftalık gündemlerden ayrılmasına üzülmüş olabilirsiniz, bunu eleştirmek isteyebilirsiniz de bunu neden Levent Pekcan ve Murat Gamsız’ı yerlere vura vura yapıyorsunuz onu anlamadım. Ben TS’yi 2013-2014’te falan izlemeye başladım, tam olarak zamanını hatırlamıyorum ama HK dahil olmadan önceydi. Yani LP ve MG ile de gayet mutluydum, HK’nin da bana bir zararı yoktu. E tabi gündemlere de dahil olunca takipçi olarak alışıyorsunuz, çıkınca üzülüyorsunuz. Aynı şeyi ben de yaşıyorum, hissediyorum ama kimseyi yerlere vurmuyorum. Özellikle görüntülü gündemlerde devamlı LP ile HK’nın arasının çok sıcak olmadığını hepimiz az çok anladık, düşündük ama meselelerin iç yüzünü bilmeden konuşmamak lazım. Ben bize yansıtılmasını istemedim, doğru bulmadım ama demek ki yansıtılacak boyuttaymış ki bakın adam artık gündemlerde olmayacak. Hepiniz birilerine yükleniyorsunuz ama bilmiyoruz ki belki de sorun en başından beri Hamdi’deydi? Bunu nereden bilebiliriz? Özellikle LP’ye yüklenenlere söylüyorum, kamera arkasını bilmediğimiz için fazla oldu bence eleştirileriniz, üsluplarınız… Olayın ne olduğunu öğrensek belki de sadece LP’ye hak vereceğiz ya da sadece HK’ya ya da her ikisine de eşit şekilde… BİLMİYORUZ, BİLMİYORUZ bizdeki sorun da bu. Bilmeden de konuşuyoruz. Bence dikkat edin ve bu kadar ağır yorumlar ile LP’yi küstürmeyin, kimsenin de kalbini daha fazla kırmayın. LP bugün TS’den ayrılsa hanginiz izlemeye devam edeceksiniz? O kadar laf ediyorsunuz adama, bence etmeyin. Kimsenin avukatı falan da değilim ayrıca, içimden geleni söylüyorum çünkü üçü de sevdiğim insanlar.
#akış #hamdiabigündeme #HamdiAbiFANClub #konudışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 26
 • emre @gkrsmmtt

  Bilmiyorsanız o zaman bugüne kadar her sorunda şeffaf olmayan kullanıcısını ciddiye almayan yönetime sorun. Kaç kişiyi kaçırdılar böyle yaparak. Ayrıca geçenki olayda adam çalışıp bir şey hazırlamış dinleyen kaldıysa dedi lp. Bir sorun varsa kamera arkasında çözülür. Amatörce yönetiliyor burası.

  • Gizem Aksut @gizemaksut

   adamlar aralarındaki sorun için bize hesap vermek zorunda değil ki. şeffaf olmak buysa olmasın abi, bana ne? piyasadaki hangi teknoloji yayını yapan kanal yaşadıkları sorunu kullanıcılarına açıklıyor? gerçekten açıklayan olduğunu mu sanıyorsunuz ya da var mı öyle bir örnek? mesela en bilineni SDN, tolga ayrıldı, evet küçük bir video çektiler ama “tolga başka işlere yoğunlaşacak” dediler o da evet öyle dedi, gitti adam. yine birileri gelip birileri gidiyor, berkin gitmişti zamanında, çok da seviliyordu. kimse de birşey açıklamadı yani. takipçiler her zaman sorarlar, bilmek isterler bu çok normal ama söylenmesi daha amatörce bir davranış bence. adamlar neyi nasıl ciddiye alabilir mesela ciddiye almaktan kastın nedir? bir grup A diyor bir grup B diyor öteki grup C. bunu nasıl ciddiye alacak? öte yandan diğer dediğin doğru, bence çok saçmaydı adam anlattıktan sonra izleyen kaldıysa demesi LP’nin. adamlar sorunu kamera arkasında bir şekilde halletmiş, bir çözüm bulmuş demek ki bir karar alındığına göre. çok abartılıyor bu mesele. burada LP’ye saydıracak adamın da burada durmasına gerek yok bence gidip diğer kanalları seyredebilir, ne demek yani kanalın kurucusuna saydırmak? ayıp denen şeyden haberi olmayan çok insan var.

 • Gizem Aksut @gizemaksut

  bu kadar büyütülmesin demek istiyorum yani kaç taneniz burada yorum yazdıktan sonra, bu siteyi kapatıp da kendi reel hayatınıza döndüğünüz zaman bu durumu düşünüp dertleniyorsunuz? var mı mesela gece uyuyamayan bu yüzden? Ay HK gündemden gitti diye dertlenen var mı? hiç sanmıyorum. enerjinize yazık bence ama siz bilirsiniz tabi…

 • Fırat @frt

  Sen olayı “Ya Hamdi de artık gündemlerde olmayacak ehehe. İlk haberimiz…” şeklinde geçiştirirsen insanlarda böyle komplo kurar işte. Asıl sorun bu, iletişimsizlik.

 • 19rein @19rein

  evet gizem, yazdıklarına harfi harfine katılıyorum. yani okumadım ama yine de senin en doğrusunu yazdığından eminim. İstersen bir gün beraber bir kahve içelim. Neredesin sen?

Direksiyon sınavımı geçtim nihayet. Allah’ın hakkı üçtür diye boşuna dememişler. 🙂 Dün bana motivasyon mesajları yazan herkese çok teşekkür ederim. 😀 Artık geriye sadece evrak işleri kaldı, onları da hallettikten sonra artık benim de sürücü belgem olacak. #konudışı #otoseyir #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 31
 • 4ever @4ever

  Kurs ucreti ne kadardi acaba sorabilir miyim.

 • Gizem Aksut @gizemaksut

  valla bu 2016’da gelen yeni sistemle beraber kurs ücretlerinin minimum miktarını sabitlemişlerdi, 1150-1250 (sınav harçları hariç) TL kursa net olarak gidecek olan para. bunun içinde 16 saatlik direksiyon dersi var (aslında 14+2 saat simulasyon şeklindeymiş ama çoğu kurs simulasyon vermek yerine o 2 saati de normal direksiyon dersi olarak veriyordu). taksit yapıyorlar. sınav harçları da teorik sınav 60, direksiyon sınav harcı 80 tl. tabi direksiyon sınavından kalırsanız 2 saat zorunlu ders+sınav harcı biz 240 TL verdik. 80 tl 50 dk’lık direksiyon dersi ücretiydi, bu diğer kurslarda da aynı mı bilmiyorum. ben bugün sınavı geçtim işte, 500-650 arası evrak vs. maliyetim olacak şu an emin değilim net sayıdan, sonrasında ehliyeti almış olacağım. izmir’den bahsediyorum bu arada. ben kaldığımda 2 saat direksiyon dersi aldım fazlasını almadım ama isteyen daha fazla da alabiliyor.

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Şunu sakın unutmayın, ehliyet almakla, şoför olunmuyor. Ben ilk ciddi kazamı (Air Bag dahi olmayan bir arabayla 2 takla attım) ehliyetin gazı ile hemen alıp 6. ayımda yapmıştım. Türkiye de araba kullanırken temkinli olun, helehele bayan sanız 2 kez dikkat edin. “Ehliyetli Ayı” sayısı çok fazla bu ülkede. Kaç kez eşimi kasten sıkıştırdılar, önüne atladılar saymıyorum artık.

  • Gizem Aksut @gizemaksut

   beni ders sırasında da sıkıştıran çok oldu, hocayla birlikte arabada 2 kadınız diye elin ayıları geldi neler yaptı. ben zaten kendimi de yırtsam 1-2 seneden önce kendi arabamı alamam ama ehliyetim olacağı için çok mutluyum tabi. sonuçta bakarsınız yarın öbür gün çok daha fazla zorlaştırırlar almayı, belli olmazdı.

 • gkhnakyol1 @gkhnakyol1

  Bizim gibi erkeklerin aktif olduğu şu teknoloji yayınlarında bir kadın görmek beni gerçekten çok mutlu etti ne mutlu sana teknolojiyi seviyorsun

Araba kullanmayı sevmeyen erkek var mıdır? Ya da burada var mı en azından? 😀 Nereden çıktı şimdi diyeceksiniz… Ben ehliyet almaya çalışıyorum ama hala alamadım, yarın 3. direksiyon sınavıma gireceğim. Kendime başarılar diliyorum ama hayatında hiç direksiyona oturmamış biri olarak direksiyon derslerim gün geçtikçe tatsız, zevksiz bir hal almaya başladı. İlk hocamla anlaşamadık pek, sonra başka bir hocaya geçtim. Şu an hocamla bir sorunum yok ama nerde o eski meraklı, istekli ben? 🙁 Şimdi sırf almak zorunda olduğum için almaya çalışıyorum. Lütfen “kadınlar kötü araba kullanıyor” diyecek olanlar bir zahmet yorum falan yazmasın zira motivasyona ihtiyacım var. 😀 Trafikte bir sürü sürücü var, hepsi mi iyi? Ya da hepsi mi kötü? Kadını erkeği de yok bu işin. Ayrıca olsa ne farkedecek? Benim de işime gelir hiç uğraşmayayım trafikle, vitesle, DEBRİYAJLA, dur-kalkla… Zengin olsam tutarım en havalısından bir şoför, arka koltukta bakarım keyfime, o götürsün getirsin, uğraşsın bana ne? Ama ihtiyacım var. Arabaya komisyon üyeleri bindiği an yaşadığım şu lanet olası stresi yensem benden iyi süren olmaz, onu da biliyorum yani.

Neyse, kısa bir iç dökme oldu bu. Bu da stresten herhalde yoksa bana bugün külüstür de olsa bir araba verseler, al artık bu senin, ne yaparsan yap deseler benden mutlusu olmaz.

#konudışı #otoseyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 87
 • Ouxhax @ouxhax

  Benim eğitmen pamuk gibiydi. Sağolsun bol bol pratik yaptırdı. Çabucak kavrayınca diğer kursiyerlere göstermediği bilgileri de gösterdi. 3. viteste kaldırmak yokuşta geri geri çıkarken hem freni hem debriyajla durup devam etmek vs ilginç fantezilere giriştik. 😀 İlk defa trafiğe çıktığımda alışılanın aksine bas bas at 5’e yavaş gitme aracın her koşulda nasıl tepki verdiğini gör bu hıza da alışman gerek diyordu. Tecrübesiz biri olarak 120 ile sürerken hiç gerilmedim. Böyle davranması bana tecrübe ve güven kattı. Zaten otomobilleri sevdiğim için teorik olarak hazır gitmiştim hepsini uygulamaya dökmüş oldum. 😀 Günün son dersi benimleydi. Yorgun olduğu için sen yolu öğrendin sakince kurallara uyarak sür diyip kestiriyordu ben de rahatsız olmasın diye fazla sarsmadan rotamı tamamlıyordum. Sınav günü de bu şekilde sür güvenimi boşa çıkarma dedi. 🙂 Bir ara eğitmen değişikliği oldu araç vs değişti. Aynı modeldi fakat diğerine ayağım alışmıştı bunda kavrama farklıydı. Başta sürekli stop etti. Senin bunları öğrenmiş olman lazımdı şimdiye, park ederken yok o öyle olmaz böyle olması lazım yok yanlış yapıyorsun falan böyle sürekli bir olumsuz tavırları sinirimi bozdu. Önceki eğitmen kaç yıllık yaşlı başlı deneyimli sürücü şeker gibi insan ondan iyi mi bileceksin bana böyle öğretti senin dediğinden daha pratik oluyor. Neyse başka araçla da test etmiş olduk iyi yönünden bakalım dedim kendime. Sonra da güzelce hallettim sınavı. 🙂

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Mümkünse gerçekten araba kullanmayı bilen BAYAN bir şoför ile pratik yapın. Korkunuzu yenip öyle girin direksiyon sınavınıza. Aşağıdaki bayan (Eskişehir Melek Hanım, namı değer Kara Melek) eşime bir süre ders verdi, imkanınız olursa benzeri bir hoca bulun.

  Bende en son direksiyon sınavına “Mercedes 302” ile girmiştim, D sınıfı almak için. Araçtan daha kolay ve kısa sürede alınıyor otobüs ile 😛

  • Gizem Aksut @gizemaksut

   şu anki hocam kadın zaten, ilk hocam erkekti, o da güzel kullanıyordu ve taktikleri şu anda çok işime yarıyor ama kendisiyle enerjimiz tutmamıştı. yani kadın hoca filan diyoruz ama benim kurstaki hocalar erkek kadın hepsi, kadın sürücüleri cesaretlendiriyor ve teşvik ediyor genelde. erkek hocamın eşi ehliyetini yeni almıştı ve hocamın ısrarlarıyla almış mesela. şimdiki kadın hocam da “ehliyet asıl biz kadınlara lazım” demişti daha ilk dersimizde.

 • Omerktn @omerktn

  Arabalara ilgim yoktu, ta ki spor arabaları keşfedene kadar.

 • Aykut Elmas @aykutelmas

  Bence bütün trafiği kadınlara ver kazalar yarı yarıya azalır.

Bu Ekşi Sözlüğü neden bu kadar ciddiye alıyorsunuz? Ne önemi var gerçekten merak ediyorum.
#akış #konudışı #teknoyardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 28

BluTV hakkında ne düşünüyorsunuz? Kullanan var mı? Memnun musunuz? Netflix biraz pahalı geldi ama BluTV ucuzmuş, ayda 10 lira. Tavsiye eder misiniz?
#akış #konudışı #blutv #teknoyardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 20

Arkadaşlar var mı bana tavsiye edebileceğiniz güzel bir polisiye dizi? Yabancı elbette. Fantastik öğeler olmasın ama içinde, realistik olsun lütfen. Son zamanlarda çıkan dizilerden hiç haberim yok.

Breaking Bad, Dexter, The Killing, Prison Break, Criminal Minds, True Dedective gibi dizileri izledim. Önerinizin yeni olması şart değil bu arada. Şimdiden teşekkürler 🙂

#akış #konudışı #teknoyardım #dizi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 47