Bazıları Levent Pekcan’a tepki gösteriyor ya hani, neden buralara takılmıyor, Hamdi abi niye pek uğramıyor vs. diye. Levent Pekcan çok haklı yahu. Sözüm meclisten dışarı burada çok iyi üyeler var, çok şükür var ama Levent Pekcan gibi bir adamın gerçekten bazılarınızın olduğu ortamda ne işi var? İnsanlar arasındaki farklar ince ama çok önemli detaylar arasında ortaya çıkıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 32
 • Non Educated Delinquents @tekir

  Amma çok LP avukatı varmış burada be… “Gelüse gelü, gelmezse gendü bilü ” diye bi sözü vardır bizim buraların… Kimsenin hasretinden prangalar eskitmedik !!!

 • Erkan @maximilianwagner

  Levent Pekcan bana göre tam memur kafası maaşı alır giderim 😀

 • stenben @stenben

  Teknoseyir’in kısır tartışmalarından biri. Yalnız bu konu tartışılınca anlamadığım bir örnek veriliyor sürekli Murat bey ve Hamdi bey yazarken diye.. gördüğüm kadarıyla genel olarak sorulan sorulara Murat bey cevap veriyor. Yani bu “iş” ona ait gibi. Teknik anlamında sorduğun sorulara siteden herhangi birinden cevap alıyorsan kişisel olarak cevap verip vermemesi onun kendi bileceği iştir. Sen bir soru sorarsın ona cevap geliyorsa yani üstüne ama bana şu cevap versin diye seçemezsin. Hiç bir iş bu şekilde ilerlemiyor. He diyebilirsin ki özel olarak yazmıyor ben onu eleştiriyorum, valla o, onun bileceği iş. Belki sorun yaratmamak adına yazmamayı tercih ediyordur. Baktığımda eskiden zaman zaman yazdığı gözüküyor zaten. Dediğim gibi sitede bu “işi” yapan biri var zaten oda Murat bey sanırım. Onun dışındaki istekler kişisel isteklerdir kimse kimseyi suçlayamaz. Sitem edebilir ancak.”Daha kendi sitesinde yazmayan adam..” tarzındaki suçlamaları yersiz buluyorum.

  Avukat felan yazmış da bir arkadaşım, valla keşke levent abi gibi insanların sayısı çoğalsa. Sistem kafasıyla değilde senin benim gibi insanların gözünden olaylara bakan, hala dişe diş diyebilen bir insanın olmasından çok memnunum ben. Yoksa masallar her platformda mevcut zaten. Aksine bu tip insanların sayısı çok az .

  • Gizem Aksut @gizemaksut

   muhtemelen dediğiniz gibidir yani biz onların hangi işi nasıl paylaştığını bilemeyiz. daha kendi sitesinde yazmayan adam lafı da çok itici. murat ve hamdi beyleri bu işe katmanın yersiz olduğunu düşünüyorum ben. biz levent pekcan’ı konuşuyoruz.

 • Alp @acpcore

  Keşfette gördüğüm için okudum, tartışma içeriğine girmeyeceğim ancak bazı troll hesaplar kendini çok belli ediyor. Engellendikçe geliyorlar, biraz buralara takıldıkça anlıyorsun hepsini, Murat Abi zamanında demişti. Neyse her firmada olduğu gibi TS de de iş bölümü vardır ve herkes kendisine uyan işleri seçmiştir, örneğin Murat Abi site moderatörlüğünü üstlenirken, Hamdi Abi nin yazılımsal olarak katkı vermesi ve daha bir çok iş bölümü. LP zamanında defalarca açıklamıştı neden girmediğini siteye veya insanlara cevap vermediğini, bu konuda neden üzerine gidiliyor bilmiyorum. Hem bence böyle daha iyi, o girmedikçe, cevap vermedikçe kıymete biniyor. LP candır 🙂 Geçen gün kız arkadaşım facetime da ne yapıyorsun diye sordu, TS yeni video yüklemiş onu izleyeceğim dedim, tam da o sırada LP vardı ekranda, bu kim ya dedi, dedim tanıştırıyım, bu adam son zamanlarda en sevdiğim adamlardan biri. @leventp seviliyorsun. Umarım denk gelirse bir gün tanışabilirim. (TS ekibinin hepsi değerli tabi, orası ayrı)

  • Gizem Aksut @gizemaksut

   daha dün başıma geldi işte, takıldı biri, kafası gidik muhtemelen neyin derdindeyse artık… yazıyor cevap vermiyorum, yazıyor vermiyorum falan en sonunda yeter dedim yahu,ne istiyorsun? uzattı da uzattı en sonunda engelledim ki engellemek huyum değildir. dediklerinize katılıyorum yani levent pekcan vaktini burada yorum yazmakla geçirmez ama başka bir iş yapar, buraya başkası bakar vs. ama bu adam sırf saçma sapan troller yüzünden gelmiyorsa, tek sebebi bu bile olsa hak veriyorum.

İnternet cafeler vardı, ne oldu onlara, bilen var mı? PS oyun salonlarına çevirdiler diye duymuştum en son. Aklıma hep eski günler gelir. 🙂

Şöyle ki benim kişisel bilgisayarım bana bayağı geç alındı, 2010 yılında sahip oldum ama dizüstü tabi, Acer. Halen evdedir emektar, çalışıyor da. Bozulan HDD’sini kendi ellerimle değiştirmiştim.

Sene 2009 falan, bilgisayar, internet yaygın tabi ama bizde yok, bende yok. Telefonlardan imkansızdı zaten, bilirsiniz. E internete girmek istiyorum, msn’de yazışmak, o dönemler kaybettiğimiz Michael Jackson’ın kliplerini falan izleyip daha yakından tanımak istiyorum… Mahalledeki internet kafeye giderdim. Bu mekanlar erkek doluydu siz de biliyorsunuz. Erkek ama neyse ki ben rahatsız olmadım hiç, takılanlar genelde ilkokul çocuklarıydı ve birlikte oyun oynarlardı, ben liseye gidiyordum. Orayı işleten de uzun saçlı, hep siyah giyen, keçi sakallı biraz rocker bir çocuktu. Yani rocker diyorum ama dışı rocker içi biraz arabesk gibiydi, her neyse. Bana hep kibar davrandı, Oturup internette gezinebilirdim orada. Parasıyla değil mi? 🙂

Teknolojiyi çok severim ama son zamanlarda hep şunu diyorum, yahu nerden nereye geldik?
Yani ben 10 sene önce bilgisayarı olan adama özenirken şu an en fakir insanda bile akıllı telefonlar, içlerinde en ucuzundan da olsa internet tarifesi falan var. Açıkçası ben bu gelişim sürecini bizzat yaşayabilen nesilden olduğum için bu açıdan şanslı olduğumu düşünüyorum. Teknolojik ilerleme elbette her dönemde vardı ama sanki bu dönem biraz daha farklı gibi, ne bileyim özellikle ilk iPhone’un çıkışıyla değişen bazı şeyler falan derken bugün S8 gibi bir tasarıma telefon diyoruz ve bunlara bayılıyoruz. (beğeni anlamında söylüyorum)

Bunu geç, SMS diye birşey kalmadı şu an. Hanginiz tarifenize verilen bilmem kaç bin SMS hakkınızı bitiiyorsunuz sonuna kadar? Whatsapp’lar varken? 🙂 Biz eskiden bir tane mesajı (karakter sınırı elbette vardı) 2 kontör karşılığında yollayabilirdik. Gazetenin kuponla telefon verdiği dönemde babam Nokia telefon almıştı, Star gazetesiydi galiba gazete de. Lisedeyken her 3 kişinin 2’sinde Samsung E250 vardı zaten onu söylememe gerek bile yok. #akış #nostalji #konudışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 20

Yarın öğleden sonra direksiyon sınavına gireceğim, başarı dilemek isteyen olursa seve seve kabul ederim 🙂 Bu benim ilk direksiyon sınavım, 16 saat direksiyon eğitimi dışında hiçbir araç kullanma tecrübem yok bakalım nasıl olacak… Çok istiyorum o ehliyeti almayı, alabileceğime de inanıyorum açıkçası. Tavsiye vermek isteyenlere de kulak veririm ayrıca. #konudışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 54
 • SEFA YALÇIN @sefayalcin1903

  Ben yeni sistemde almıştım. Arkamda kursun yetkilisi beni dürter asıl hoca sürekli muhabbete sokmaya çalışıp dikkatimi dağıtır. 3. vitese atınca uyarı yerim. Zulüm gibiydi. En son yaz sıcağına dayanamayan kural sever hoca trafik lambasının önüne çekmemi rica ederek su aldırmıştı. Ben sınavdayım kardeşim ne bileyim fake mi atıyor ciddi mi 🙂

 • Gizem Aksut @gizemaksut

  hepinize teşekkür ederim arkadaşlar, sonuç sürpriz değil çünkü kaldım. stop yüzünden kaldım daha doğrusu kalma sebebim stop. bir adet manyak dolmuş ve kavşakta çılgın bir araç yüzünden stop sebebiyle kaldım. ki ben hiç stop ettirmezdim, sınav başladı, komisyon çok iyi çıktı şansıma, yokuşta kalkış falan yaptırdı sorun yaşamadım, L şeklinde sokağa girerken de sorun yaşamadım falan derken gidiyoruz önümde bir dolmuş, durdu, ben de durdum. hareket etti ben de ettim sorunsuz. yokuştayız bu arada ha. beyinsiz dolmuş 2 metre yürüdü lank diye duruverdi, sollamak zaten imkansız, beklemek lazım. hatta komisyon da sinir oldu dolmuşa, ne yapıyor bu kafasına göre duruyor vs. dediler. neyse hareket etti ben de hareket edeyim derken stop etti. komisyon tamam sorun değil devam et dedi, gayet güzel giderken kavşakta sinyalimi yaktım yoluma gidicem tabi sıramı bekliyorum. tam çıkarken vınn diye bir manyak geçmeye kalktı, durdum durmasam kaza… neyse o geçti ben de geçeyim derken yine böyle sinyal falan vermeyen biri beni engelledi ve o esnada debriyajı kaçırdım, 2. stop… 2 stopta gidiyoruz zaten. bence başarısızlık değil tamamen şanssızlıktı çünkü kurallara uysalar böyle olmayacaktı. ki sınav esnasında bol bol dur kalk yapmak zorunda kaldım biraz yoğundu trafiğimiz. bir tane dengesiz yaya yüzünden bi dur-kalk yaptım bunlarda sorun yoktu ama işte… ya sanki her şey tuzak gibiydi arkadaş. kaldığıma değil ama komisyon şansıma üzüldüm desem daha doğru çünkü bir daha bu kadar iyi bir komisyon denk gelmez kesin. bir de hadi dolmuş neyse ama kavşaktaki stopta ben acele ettim biraz, diğerleri vın vın geçince bi noluyo ya moduna girdim ve stop. ne yapalım hayırlısı. komisyon hocama “stop çalıştırın stop etmezse geçer” dedi, bakalım.

  • Necmi @aglaknecmi

   Her şerde bir hayır vardır. Neyin hayır, neyin şer olduğunu bilemeyiz…. Üzülmeyin.

  • Gizem Aksut @gizemaksut

   @aglaknecmi yok üzülmedim zaten ilk girişte geçmeyi beklemiyordum, ikincide geçerim muhtemelen çünkü çok şükür panik vs. yapmadım bundan sonra önümdeki ne yaparsa yapsın asla acele etmeyeceğim ve yavaşça debriyajı ayarlayacağım ki stop etmesin. tehlikeli bir duruma girersek zaten yanımdaki müdahale eder artık 30 km ile neyin tehlikesiyse… 😀

  • SEFA YALÇIN @sefayalcin1903

   @gizemaksut ülkemize saçma sapan bir trafik sistemi var malesef. Kimin ne zaman ne yapacağı kestirilemiyor. 4 yıllık ehliyetim 6 yıllık şoförlüğüm var. Diken üstünde kullanıyorum. Herkes potansiyel canavar sinirlerimi aldırmam lazım sanırım. Canınızı sıkmayın o dolmuş şoförü de diğer apaçi de kaç yıllık ehliyet sahibi hesapta.

  • Gizem Aksut @gizemaksut

   @sefayalcin1903 sağolun yani şundan emin oldum ki ben diğer sınavda buna çok daha hazırlıklı olacağım. önüme her an saçma sapan bir yaya çıkabilir (bu sınavda çıktı ve durumu güzel kurtardım bu arada), dolmuşta olduğu gibi saçma başka birşey de olabilir ya da şansıma her şey çok güzel de gidebilir ama ben buna hazırlıklı olacağım ve kalkış yaparken kesinlikle acele etmeyeceğim. şimdi diyeceksiniz ki normal trafikte yavaş olamazsın, hemen kalkıp gitmen lazım. evet bunun ben de farkındayım ancak sınav sırasında kullandığım aracın üzerinde sürücü adayı sınav aracı yazıyor, doğal olarak arkamdakiler de bana bir parça saygı duymak zorunda. çünkü ben bu sınavda 2. stopumu arkamdaki de fazla beklemesin diye düşündüğüm için yaptım ve kaldım. bundan sonra ben sınavdayken arkamdaki 10 saniye daha beklesin, ben acele etmeden düzgünce stop da etmeden kalkayım ve herkes yoluna devam etsin. hocam haklıydı derslerde, debriyajı kavramada tut, ayağını frenden çek gaza dokun, gazı biraz duy, hareket eti 5 saniye sayarak debriyajı yavaşça bırak, derdi. acele oldu, uygulayamadık kaldık.

 • Görünen Ad @systemapps

  debriaja sürekli bas ve gaz ver.araba bağırsın hatta önemli değil.normalde 50yi geçirtmiyorlar ama sen 30da git.zaten vites ya 1 ya da 2 oluyor.ben araba sürmeyi kursta öğrendim.daha öncesinde de bi kaç kez arkadaş arabasını vermişti.ilk seferde de aldım.Yani zaten geçemeyecektim diye düşünme… Rahat ol yapman gerekenleri otomatikleştir beyin bunları düşünerek yapmasın…parkı yaptınmı bilmiyorum ama bi daha ki ne kalacaksan da parkta kal ki bi deneyim olsun…

Bir insanın hiçbir şekilde KOKMADAN sigara içebilmesi mümkün müdür? Özellikle parfüm kullanan ama içtiği sigaranın kokusu falan da son derece ağır olan birinin… Bir arkadaşı çözmeye çalışıyorum ama anlamıyorum arkadaş. Sigara içtiğini biliyorum bilmesine ama bir kere bile sigara kokusu almadım ondan. Parfüm kullanıyor evet ama bu meret mutlaka insanın nefesine, saçlarına falan sinen birşey değil mi? Mutlaka az da olsa sigara kokarsın. Var mı aranızda gerçekten hiç kokmadan sigara içebilen?
NOT: Ben kendim içmiyorum, bir arkadaşımın durumunu merak ettim sadece. Annem falan içer maalesef, burnum çok keskindir hemen alırım sigaranın kokusunu birkaç metreden bile. Bundan bir sene önce falan bir tane içmiştim onda da kokusundan 3 gün kurtulamadım sonra bir daha elimi sürmedim. #konudışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 24

Yeni kimlik kartı için 2 aylık bekleme süremin sonuna geldim diye sevinirken şimdi de başıma PTT Kargo/Kurye teslim sıkıntısı çıktı. Şu an sinir küpüyüm, sinirim geçmiyor bu kargo şirketlerine. Bu sabah yeni çipli kimliğimin adresime teslim edilmek üzere dağıtıma çıktığına dair sms alınca dışarıdaki işlerimi iptal edip (ki evde insan vardı ama ben de evde kalayım, ne olur ne olmaz dedim) evde bütün gün PTT bekledim. Baktım gelen giden yok, gönderi takipten sorguladım, bir de ne göreyim: Alıcı adreste yok, kapıya not bırakıldı! Çıktım, kapıya baktım, apartman girişine falan her yere baktım, yok. Üstelik belirtilen saatte evdeydim, evde benden başka biri daha vardı yani zili birimiz duymasak diğerimiz mutlaka duyardı. İmkansız yani geldik, kapıyı çaldık ama yoktunuz, muhabbeti. Müşteri hizmetleri adam gibi bilgi vermiyor, yarın yine dağıtıma çıkar, adresinize gelirler, sizin ziliniz mi bozuk, emin misiniz? falan gibi sorular sordu… Beni yine bulamazsa nüfus müdürlüğüne geri gidermiş. Tamam diyorum, nüfus müdürlüğüne geri gönderilirse beni haberdar edin o zaman sms ile falan… Merak etmeyin kapınıza not bırakılır, diyor! Şaka mı bu? Kardeşim kimlik bu kimlik, kaybolsa uğraş dur zaten 2 ayın sonunda ancak ptt’ye veriliyor. Böyle birşeyle karşılaşan mutlaka olmuştur içinizde. Adres kesinlikle yanlış değil, üstelik ptt daha önce bu adrese kaç kez geldi. Süreç hakkında net bilgi yok, falan diyor bir de. Bu kimlik 2. gelişinde de bana teslim edilmezse nüfus müdürlüğüne ne zaman gidecek? Gittiğinde bana haber verme zahmetine girecekler mi? Bir tanecik birşeyimiz de düzgün çalışsa şaşarım zaten. #konudışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 48

İyi bayramlar 🙂
GIMP’ten GIF yapmaya çalışıyorum ancak yaptığım gifte sanki yağlı boya efekti gibi bir efekt oluyor. Bu GIMP’teki efektleri ya da adı başka bişeyse, nasıl değiştirebilirim? Bir türlü değiştiremedim, uğraşıyorum, kaydettiğim gif normal videodaki görüntüsü gibi değil de yağlı boya efekti verilmiş gibi oluyor. TS guruları kesin bilir diye düşündüm 🙂
#akış #teknoyardım #gif #kurbanbayramı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir imza kampanyası, lütfen siz de bir imza atarak destek olur musunuz, yazık günah hayvancıklara… Şimdiden çok teşekkür ederim. #konudışı #akış #samsung #apple
https://www.change.org/p/mersin-kipa-avm-yönetimi-petshop-taki-kedi-köpek-satışını-durdurun?recruiter=57454241&utm_source=share_petition&utm_medium=facebook&utm_campaign=autopublish&utm_term=mob-xs-share_petition-no_msg&fb_ref=Default

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 20
 • mustafa @404_found

  @gizemaksut hayvan diyoz kurban kesiyoz tezat bi durum bu duruma küçük baş ta dahil av kuşlarıda

 • Gizem Aksut @gizemaksut

  @404_found Evet mesela burada da akvaryum hayvanlarının satılmasında sakınca yok gibi bir ibare geçmiş, buna katılmıyorum. Ama böcekle, fareyle bir tutamam elbette. Zararsız hayvanların başımızın üstünde yeri var ama tutup da eşek arıları ölmesin, hamam böcekleri ölmesin diyemem kendi adıma. Böcekler pislik, mikrop taşırlar, mekanları pistir. Arı vs zehirli. Kurban kesmek bana göre de hoş değil, üzülüyorum. Ben küçükken bizimkiler koyun getirdiler bayrama 3 gün falan kala, kesmek için. Bağladılar, o süre içinde ben ellerimle besledim falan. Adını da Yünlü koymuştum. Kestikleri zaman (sofraya geldiğinde) o kadar üzüldüm ve ağladım ki, yemedim doğal olarak. O yüzden ben sevmem hayvanların kurban edilmesini. İleride maddi gücüm elverince kurban kesmekle aynı etkiye sahip olan başka birşey yapacağım, bağış vs gibi ya da birilerine yardımcı olmak gibi.

 • mustafa @404_found

  @gizemaksut zaten yabancılar çok yağlı olduğundan kurban eti koyun yemez yani en çok joyun avustralyada vardır kimse kesip yemez tüyünden yününden faydalanırlar hatta artık yaşlı koyunları afrika gönderirler ücretsiz

 • Kyoshinhei @darkgod

  Ben buna katılmıyorum , ordaki hayvanları ailelerin sahiplenmesi daha yüksek en azından birinin evine gidecekler sokakta kalıp öleceklerinne ( kedi besliyorum )

  • Gizem Aksut @gizemaksut

   Bu açıdan bakınca doğru ancak bari hayvanları düzgün bir yerde tutsalar. Bu mekana giden arkadaşlardan aldığım bilgiye göre o camın içine konulan hayvanlar sürekli titriyorlar, halsizler, hasta gibiler.

  • Doğa @dogaylmz

   Düzgün baksalar ve bu işi para tuzağına çevirmeseler çok haklısın. Para da alsınlar çünkü barınağın yapacağı işi yapıyorlar ve masrafları karşılamaları lazım. Ama 50 lira alsınlar. Bin liralardan açıyorlar hesapları ve hayvanlar kafeslerde, cam kutularda bir adım bile atmıyorlar dışarı. Hayvan yaşadığı kutuya tuvaletini yapıyor onu bile temizlemiyorlar. Bu işi illa ki olması gerektiği gibi yapan vardır da benim gördüklerim hep kötü. Bu aralar kötünün iyisi oldular yine. Çok eleştiri alınca daha dikkatli davranıyorlar.

   Bir de sahiplenip sonra biz bu hayvanı beğenmedik diye bırakanlar var. Sağlık sorunu olur evde hayvan olmaması gerekir ona lafım yok. Ama rengini sevmedim, koltuğa pisledi bakamam, çok zıplıyor bıktım diyerek aldığı hayvanı petshopa götüren insanlar var. Onları görünce petshop masum geliyor. Kuşa yem aldığım dükkan “muhabbet kuşlarını alıyorsanız sevin, rengini beğenmedim diyerek geri getirmeyin” diye not asmış kapıya. Bunu yapan insanların varlığına inanamadım.

Samsung’un tek beğendiğim serisi Note serisiydi. Note 7’ye de bayıldım! Bir süre kullandıktan sonra sıkıntı olur mu, şişer mi ne olur bilmiyorum ama üst düzey bir telefon alacak olsam bugün, koştura koştura #SamsungGalaxyNote7 alırdım 🙂 #akış #konudışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 42
 • "Bilal ÖZTÜRK" @gfbilaloztrk_68

  Patliycaz zaten bi gün hepimiz… Patliycaksam o kadar parayı verebiliyoken patlim bari… Ayfon katlanabilir telefon yaparda Samsung durur mu hiç 😀 😀

 • aMeLeDeRViS @ameledervis

  Su patlama masallarina pek aldiris etmezseniz cok guzel telefon, hatta denginde telefon yok.
  Ote yandan, kalemine ve sundugu ozelliklere ihtiyaciniz yoksa ve Type-C sizin icin cok anlam ifade etmiyorsa S7 yada S7 Edge de ayni donanimi sunuyor.

  Hatirlatsam da hatirlatmasam da yine bazi kimseler inatla bildigine okuyacak ama yine de yazayim.
  Pili patlayan urunler Guney Kore’de gerceklesmis, 1 tanesi de sahte kablo yuzunden.

  Samsung olabilecek en hizli sekilde tepki verip urunun arkasinda durmus, bu acidan takdir etmek gerekiyor.
  Bu arada pili patlayan Samsung telefon orani Apple’dan cok daha geride, not olarak dusulmus olsun 🙂

  • Gizem Aksut @gizemaksut

   Bence firma olarak güzel yapmışlar arkasında durarak.
   Valla normalde performansa bakarım ama söz konusu Note ve kalemi olunca Note serilerine ayrı bir sempati duyuyorum, yok yani başka da yok. Kalem kullanışlı geliyor bana, note’u note yapan şey yani sizin de bildiğiniz üzere. Hangi marka olursa olsun pil patlaması çok kötü birşey, umarım bir daha kimsenin başına gelmez. Ama tabi bir de ne oldu da patladı diye düşünmek lazım.

  • mustafa @404_found

   yapma çok dandik kablo şarj aleti denedim kullandım dandik tablet cep kullandım yeri geldi batarya ısındı yeri geldi şişti ama hiç patlamadı patlatmayı başarabilmek gerçekten zor

  • Gizem Aksut @gizemaksut

   @404_found Ben de bir sürü farklı kabloyla, sahte şeylerle falan kullandım telefonlarımı, ilginç bir olay.

  • mustafa @404_found

   @gizemaksut burda demek ki bataryadan kaynaklı teknik bi sorun var

  • aMeLeDeRViS @ameledervis

   @404_found
   Bakin iste boyle yaptiginiz zaman durust davranmamis olursunuz…
   Sarzi birakin cepte gezerken patlayabiliyor telefonlar, tonlarca ornegi var biraz arastirin.
   Lithium teknolojisinde kimse garanti veremez…
   Ne kadar onlem alirsaniz alin kucuk bir hata buyuk sonuclara sebep olabilir.
   6 Jenerasyon Note serisi gelistirmis firma, herhalde bizim kadar biliyordur bir seyler.
   iPhone 6 egildi, bukuldu diye kotu telefon mu oldu?

   Her markanin her urununde yasanabilir ama pil konusunda Samsung ve Sony cok ciddi kriterleri olan iki firmadir ve genelde tercih edilirler.

   Samsung hatasiz demiyorum, tabiki hatalilar ama abartmamak lazim.

   @gizemaksut
   Bunlar olagan seyler, Apple’in da basina geldi, nVidia’nin da basina geldi, LG’nin de, Sony’nin de.
   Arastiriyorlarmis sebebini…
   Buyuk ihtimal ile Type-C ve Fast Charge ile alakalidir cunki asiri yuksek voltaj ve amper ile elektrik yuklemesi oluyor pillere.
   Daha once bu teknolojinin limitlerine gelindigini belirtmistim bir yorumda, daha tehlikeli de olabilir sonuclar.
   Firmalar pil teknolojisi gelistirmek yerine tasarruf teknolojisi getiriyorlar, tamam guzel de nereye kadar tasarruf diye soran yok…
   Kemerde delik kalmadi diyen yok 😀

  • mustafa @404_found

   @ameledervis 240 volt eletrik mi veriyor patlatmayı başaranlar napıyor alasen

  • aMeLeDeRViS @ameledervis

   @404_found
   9v @ 1.67A = 15W
   Akim siddeti cok yuksek, pil cok hizli bir sekilde dolduruldugundan fazladan guvenlige zaman bile birakmiyor.
   Siz iPhone’u 5v@0.8-1A ile yani ortalama 4-5W ile sarz ediyorsunuz arada 3 kat fark var.

   Patlamanin sebebi buyuk ihtimal ile kimyasal reaksiyon, pil hucrelerinden kaynaklaniyor ama buna ne sebep olur o duruma gore degisir.
   Bugun pillerde ve telefonlarda ortalama 4 ust modellerde 9 cesit koruma var ama uretim hatasi yada baska bir sebepten olusan her problemi bastan bilmeniz cok zordur.
   Burada da buyuk ihtimal ile uretim hatasindan dolayi urunlerin bir kisiminda gerceklesen bir sorundur, dedigim gibi bu firmalar aptal degiller urettikleri urunun baslarina bela olmasini istemezler.
   Her turlu kayipla sonuclanacak bir is icin haydi rast gele demezler 🙂

 • Gökhan @gokhann_

  Note 7 inceleme fırsatım olmadı fakat kavisli ekrana bayılıyorum. Samsung işi biliyor. Ekran konusunda Samsung kendini aştı. Edge modelleri gerçekten çok şık. Alacağım telefon S6 edge yada S7 edge olacak.

 • Yakup ULUTAŞ @yhackup

  Su geçirmeme özelliği, sonyden daha iyiyimiş

Bir yazın daha son demlerine girmiş bulunmaktayız. #akış #konudışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Apple konusunda ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? Başta #iPhone olmak üzere bu marka hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum. Mobil pazarda şirket satışları açıklandı ve burada Apple karlı olmasına rağmen satışları düştü. 10 milyon kadar bir düşüş yaşanmış. Sizce bu satışlar daha da düşer mi, iPhone eski popülerliğini kaybeder mi? Özellikle bizim ülkemizde biliyorsunuz iPhone fiyatları çok yüksek. Çok pahalı olmasına rağmen bir akıllı telefon olarak çok da farklı yeniliklerle gelmiyor, Android tarafında da bir sürü marka ve model var. Sizce insanlar artık bu şirketin telefonlarına karşı ilgilerini kaybederler mi diye merak ediyorum. Ve son olarak, bundan sonra iPhone almak için 1 neden ve almamak için 1 neden söyler misiniz? #akış #teknoyardım #konudışı #haftalıkgündememalzeme #telefon

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 57
 • lterlemez @lterlemez

  @gizemaksut; Siz bize bakmayın… 🙂

 • muakco @muakco

  Diğer firmalar satış sonrası hizmeti adam akıllı verene kadar apple bişey olacağını sanmıyorum en fazla kar payı düşer. Tabi ki bu yorumum mobil bölüm için

  • lterlemez @lterlemez

   Diğer firmaların çoğu MS’in Apple’ı izleme politikası yüzüden vermiyor. Eğer donanım bazlı değilse, yani sadece sürücü problemi ise, yeni işletim sistemine ve yeni donanıma geçmek zorundasınız. Aksi halde hiçbir şekilde destek beklemeyin (MS’in temel seviyedeki sürücüleri hariç, o da desteklemek isterse; örneğin printer falan ise) Vista çıktığı gün fıstık gibi Mustek marka tarayıcım elimde patladı çünkü Mustek Vista ve daha sonra 7 sürücüsü çıkartmamakta inat etti. Allah’tan Turion 64’üm XP’de çalışıyor.

  • muakco @muakco

   @lterlemez mobil bölüm için söyledim hocam bunu. Notebook veya masaüstünde haklı olabilirsiniz. Mobil olarak android, WP ve iphone hepsini kullanmış ve yetkili servisle uğraşmış biri olarak iphone tartışılmaz olarak önde sadece mağaza olarak değil kvkda bile android bir telefon verdiğimde gördüğüm davranışla iphone verdiğimde ki davranış arasında dağlar kadar fark var. Apple herkesin dediği gibi çok pahalı ama satış sonrası hizmet düşünüldüğünde samsung htc gibi firmalardan ucuz bence. Burada şunu düşünmemiz lazım bu paraları sadece donanıma mı veriyoruz yoksa donanım yazılım satış sonrası hizmet müşteriyle ilişki hepsine mi veriyoruz. Dediğim gibi bu yorumlarım sadece mobil için geçerli diğer bölüm hakkında bilgim olmadığı için fikrim de yok 🙂

  • lterlemez @lterlemez

   @muakco Ekmeği oradan yiyor da ondan.

 • Jay Freeman @cydia

  iPhone bir ekosistem cihazıdır tek başına kullanımı zevkli olmaz yanında Apple Watch,iPad MacBook serilerinden ister.Bunlar olmadı mı pul biber,kimyon ve tuz atılmamış kokoreçe benzer.Android cıplak kraldır hangini alırsan al hepsi aynıdır.Daha fazla detay için
  https://teknoseyir.com/inceleme/iphone

 • Ahmet Erdoğan @aerdogan17

  işin özeti şu “firmalar ürünlerini belirli bir hedef kitlesine göre üretim yapılandırıyor… biz o kitleye uygun değilsek bir çok sorun yaşıyoruz” bu durum özellikle apple gibi ana müşteri kitlesinin sabit olduğu firmalarda böyle… peki biz napıcaz… eğer farklı renkler farklı tatlar farklı… farklı… farklı… birşeyleri bir arada kullanıyorsak elma’dan uzak duracağız… her detayıyla, her kenarıyla, her köşesiyle, uzun-uzun uğraşmayı seviyor… problemleri çözdükçe güçleniyor… güçlendikçe uğraşma azmimiz geliyorsa… linux tam bize göre… microsoft… bu iki ucun arasında ve zaman zaman iki uca da yaklaşan çok geniş nasıl desem large bi ekosistem…