a101 "no name" su işine girmiş 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

Philips Viva Collection Çorba Ustası testte

Philips'in çorba yapımını kolaylaştıran ama çorba dışında birçok işe daha yarayan çorba ustasını inceleyip canlı canlı test ediyoruz. Teknolojiye dair son ha...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

US $1.9 29% OFF|Tahmini Teslimat Zamanı

Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#KİTAP
Yayımlandığı günden bu yana dünyada büyük ses getiren Tüfek, Mikrop ve Çelik’te Jared Diamond, Batı uygarlığının, dünyanın büyük bir kısmına hâkim olmasını sağlayan ayrıcalıkları ve teknolojiyi nasıl kazandığını incelemişti. Çöküş’te ise, madalyonun diğer yüzünü aydınlatıyor: Geçmişin büyük uygarlıklarından bazılarının yıkılmasına neden olan şey neydi? Yıkılan bu kadim uygarlıkların kaderlerinden neler öğrenebiliriz?
Çevreye verilen zarar, iklim değişikliği, küreselleşme, hızlı nüfus artışı ve politik çatışmalar, dünyanın dört bir yanındaki toplumların yok olmasına neden olan faktörlerdi ancak bu toplumlardan bazıları kendi çözümlerini yarattı. Bugün pek çok ülke benzer sorunlarla karşı karşıya. Çin ve Avustralya bu sorunlarla yenilikçi yollarla baş etmeye çalışırken Ruanda ve Haiti gibi ülkeler felaketlerin altından kalkamıyor.
Şaşırtıcı miktarda kaynaktan elde ettiği yeni kanıtları derleyip toplayıp bir yapbozun parçalarını bir araya getirir gibi işleyerek toplumların kendilerini yok etmeyi tercih etmelerinin nedenlerini sorgulayan Çöküş, atalarımızın mahrum olduğu bir şeyi; geçmişimizden nasıl yararlanabileceğimizi ve hayatta kalmak için neler yapabileceğimizi gözler önüne seriyor.
https://www.bkmkitap.com/cokus-382812

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ödüller falan almış oyuna gömmüşler steam'de 🙂
https://store.steampowered.com/app/850690/Crying_is_not_Enough_Remastered/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Harun SUV @harunsuv

    Yunanistan da çok oyun üretilmediği için almış olabilir ödülleri. Ama oldukça uygun bir fiyatı var alıp denenebilir.

  • giovanni @gio

    Oyunun kötü yorum alması oyunun kötü olduğu anlamına gelmiyor ki, performans sorunu varsa mesela, ya da diğer teknik sıkıntıları varsa da oyun ödül alabilir. Sanat tarafı yüksek olan bir oyunsa ödül alabilir. Yılların geyiğidir, Avatar sanatsal açıdan harika bir filmdi ama senaryosu vasattı. Kendi başarılı olduğu kısımda ödül almasın mı şimdi?