😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknoseyir ahalisi;
Yeni TeknoSeyir Levhası, versiyon 3.0 hazır.
Hadi bir oylama yapalım;
Yarın bunu hangi TS ofisine göndermemi istersiniz?

BEĞENİN: TeknoSeyir Ofisi'ne @gamsizm @leventp @hkellecioglu
FAVORİLEYİN: #oyungundemi 'ne @ugury @harrower
ve PAYLAŞIN: yüksek katılımlı adil bir oylama için.

Not: Tabi ki son söz, TS yönetiminin olacaktır.

Edit: 2019.haziran.28. 16:00, oylama sonuçlandı;
#mazbata goes to #oyungundemi

Dün paylaştığım #Fallout temalı çalışmam, aslında yeni TS levhasının arkasıydı 😉
TS ekibi dahil kimseye söylememiştim. Tasarım hariç, imalatı 3 gün sürdü ve tekrar ne zaman üretebilirim, ya da buna imkanım olur mu bilemiyorum. Yani tek atış hakkımız var. Yarın, öğleden sonra, kargocular kapanmadan evvel, sandıklar kapanır.
#akış #tslevha

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 58

How to write a game engine in pure C: Part 1 – State Manager

The core of any game is the engine, game engines are the most important piece, the foundation or everything to be built on. It has to work flawlessly, be performant, flexible and easy to use and un…
BeğenFavori PaylaşYorum yap

MIT'den Prof. Erik Demaine tarafından hazırlanmış Gelişmiş Veri Yapıları (Advanced Data Structures) konusu üzerine ders videolarını, ders notlarını, ödevleri ve çözümlerini içeren bir web sayfası. Harika bir içerik gerçekten.
https://courses.csail.mit.edu/6.851/fall17/

#VeriYapıları #BilgisayarMühendisliği #BilgisayarBilimleri #ProgramlamaKaynakları

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yazılım konusunda faydalandığım ve tavsiye ettiğim bazı kaynaklardan bahsettim. Özellikle Laravel ve JavaScript konularında çalışan veya çalışmayı düşünen arkadaşlar için tavsiyemdir. Zaten şimdilik sadece bu iki konuyla alakalı Youtube kanallarını ekledim. Zamanla güncellemeyi düşünüyorum. Bu arada kanalların ikisi de İngilizce. Bunu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. #yazılım #javascript #laravel

Yazılım Konusunda Yararlandığım Kaynaklar

Bu yazımda yazılım konusunda yararlandığım bazı kaynaklardan bahsedeceğim. Kimi zaman öğrenmek için, kimi zaman bilgilerimi tazelemek için yazılı ve görsel çeşitli kaynaklardan faydalanıyorum. Son …
BeğenFavori PaylaşYorum yap

DigitalOcean Seedbox Kurma [QuickBox IO] #3

DigitalOcean serimin 3. yazısı ile devam ediyoruz. Daha önce;

DigitalOcean 12 Ay Ücretsiz Kullanım #1

yazılarını yazarak DigitalOcean'a giriş yapmıştık. Bu yazımda ise DigitalOcean üzerine, QuickBox IO kodlarını kullanarak hızlı ve kolay şekilde nasıl seedbox kuracağımızı anlatacağım.

Resimlere büyüterek bakın!

İlk olarak https://quickbox.io adresine giriyoruz ve INSTALL NOW. penceresi altında bulunan 3 satırlık kodu kopyalıyoruz.

Daha önceki yazımda PuTTY programı ile server'imize nasıl bağlandığımız göstermiştim.

PuTTY ile server'imize bağlanarak kopyaladığımız 3 satırlık kodu faremizin sağ tuşuna bir kere tıklayarak yapıştırıyoruz ve Enter yapıyoruz.

Bu aşamadan sonra tek yapmamız gereken, bize Default kısmında yazdığı harfleri ya da sayıları yazıp Enter yapmak.

Örnek olarak; (Default: Y) yazıyorsa, biz de satıra Y yazıp Enter yapıyoruz.

Böyle böyle Default ayarlarını giriyoruz ve bunların arasında bizden kullanıcı adı ve bir şifre istiyor. Seedbox'umuza girmek için kullanacağımız kullanıcı adı ve şifremizi girerek işlemlere devam ediyoruz.

Ve işlemlerimiz bittikten sonra bizden sistemi yeniden başlatmamızı isteyecek ve bizde Y yazıp sistemi yeniden başlatacağız. Bu sırada sistem kapandığı için PuTTY'den hata mesajı alacağız. Hata mesajını ve PuTTY'i artık kapatabiliriz.

Artık bir seedbox'unuz var. Tebrik ederim 🎉

Şimdi Seedbox'umuza girelim... Bunun için IP adresimizi herhangi bir tarayıca giriyoruz. Eğer bir bildirim ekranı gelirse "Yine de devam et" diyelim.

Daha sonra bizden bir kullanıcı adı ve parola isteyecek. Bu alanlara seedbox'u kurarken belirlediğimiz kullanıcı adını ve parolayı girelim ve Oturum Aç'a basalım.

 

Veee karşımızda Seedbox'umuzun anasayfası... 👏

MAIN MENU altında yer alan ruTorrent, Deluge Web ya da Transmission Web Control'den herhangi birini torrent indirmek için kullanabiliriz.

Ben genelde Deluge Web kullanıyorum. Bu nedenden dolayı Deluge Web'e tıklıyoruz.

Deluge Web açılırken bizden bir parola istiyor. Buraya yine önceden oluşturduğumuz parolayı yazıp Login diyelim.

Deluge Web'e ilk kez girdiğimiz için tek seferlik olarak local host'a bağlanmamız gerekiyor. 127.0.0.1..'i seçip Connect'e basalım.

Artık torrent dosyamızı ya da magnet'imizi ekleyerek indirme işlemine başlayabiliriz. Bunun için sol üst tarafta bulunan Add simgesine tıklayarak (ben torrent dosyası üzerinden indirme yapacağım için) File butonuna tıklıyoruz. Dosyamızı seçip Add butonuna basıyoruz ve indirmemiz başlıyoruz.

İndirdiğiniz dosyayı bilgisayarınıza çekmek istiyorsanız, tekrardan Seedbox anasayfamıza girelim ve Download sekmesi altında bulunan Deluge yazısına tıklayalım.

İndirdiğimiz dosyalar karşımıza çıkacak ve buradan, indirdiğimiz dosyaları Web üzerinden indirebilmek için dosyamıza çift tıklamamız yeterli oalcaktır.

Ekstra:

Server'imize FileZilla ile bağlanmak isterseniz;

Sunucu: sftp://ipadresiniz

Kullanıcı Adı: SeedboxKullanıcıAdı

Parola: SeedBoxParolanız

Kapı: 4747

 

Yazılı ve görsel anlatım bana ait olup, kaynak belirtilmeksizin kullanılmamasını rica ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yazdığınız koddan parçalar(snippetlar) paylaşmak isterseniz göze hoş gelecek şekilde yapmanızı sağlayan bir araç keşfettim. Yazılımcı arkadaşlara öneriyorum.
https://carbon.now.sh/

Carbon

Carbon is the easiest way to create and share beautiful images of your source code.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Renkler için arama motoru. Mesela "nature" yazıp aratırsanız doğada sık görülen renkleri görebilir ve renk kodlarını alabilirsiniz.

#FaydalıSiteler
https://picular.co/

Picular

Picular is a rocket fast primary color generator using Google’s image search. If you ever needed the perfect yellow hex code from a banana, this is the tool for you.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

inkerıdıbıl

BeğenFavori PaylaşYorum yap