@gamsizm Videoda arduinodan bahsetti içine girecek devreyi de siz yapın gibisinden. Aslında bu baya iyi bir fikir Big Boy’da sanıyorum bir arduino pro mini (veya direkt atmega 328p-pu -mikro konfigürasyonla çalışıyor-) sıkıştıracak kadar boş yer vardır (18 mm kadar). Emiter kısmındaki ledi power mosfetle sürülüp, mosfetide arduinoya bağlarsanız programlanabilir bir ışın kılıcınız olur. Değerini oldukça arttıracağını düşünüyorum üstelik pwm pinlerinden birini kullanırsanız zevkinize göre parlaklığını anlık olarak arttırıp açmakta mümkün olur. Hatta bunu rgb bir power led için genişletmekte mümkün. Mesela savurduğunuzda rengi değişen, parlaklığı azalıp artan ışın kılıcı 🙂 sırf bunu yapmak için alasım geldi Big Boy’dan bir tane 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Son zamanlarda sitede siyaset konusu çok dönmeye başladı. Editörlere bir çift lafım var. Siz siyasete girmezseniz gün gelir siyaset size girer. İşte o zaman laf söylemeye hakkınız olmaz.
Burası yeri değil gibi saçma sapan bir söyleminiz var. Peki yeri neresi? Hayatın her alanında her şekilde içinde olan ve her şeyi doğrudan etkileyen, hayatın yönetimini sağlayan siyasetin yeri neresi? Ben şöyleyeyim, her yer! ülke hızla uçurumdan aşağı uçarken siyasetin yeri her yer!

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni çipli kimlikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Ben daha önce onlarca kez veri sızdırılan devlette parmak izi, parmak damar izi ve el ayası damar izi gibi bilgilerimi vermek konusunda oldukca endişeliyim. Olabildiğince eski kimlikle devam etmeyi planlıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 20

Tasarımdan pek anlamıyorum sizce renkler vs. uygun olmuş mu? Veya bir şey eklemem gerekir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12
BeğenFavori PaylaşYorum yap

hahahh tam şarapsız bunlar 😀 macOsde ağdaki paylaşılan bilgisayarlardan windows olanlarının üstüne sağ tıklayıp bilgi veri seçince gelen pencerede, eski tip blue screen var 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Son güncellemeden sonra macbookların şarj daha mı az gidiyor bana mı öyle geldi? 8 saat civarı gidiyor şuan, güncellemeden önce 10 saati bulduğu oluyordu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap