Milli piyango özelleştikten sonra epeyce değişime uğramış. Online her şey. Yerli LasVegası nasıl buldunuz? Son zamanlarda milli piyangodan para kazanan var mı? Sayısal loto kaç haftadır devrediyor. 5 bilen var kazanan kim haberlerde de görmüyoruz artık!

https://www.millipiyangoonline.com

#akış #millipiyango #sayısalloto #onnumara #süperloto

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

2012 yılında demir atına bindi ve dünya turuna çıktı. O gün bugündür yollarda. Yetmedi "Genç Kaşifler" oluşumu ile gençleri spora yönlendirdi. Burs verdi. O da yetmedi bir de çocuklar için "Demir Atlı Adam" serisini Mine Pöge ile yazdı. Okumanızı, çocuklarınıza okutmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Onun bir hayali daha var. Bir gün Türkiye Cumhuriyeti spor bakanı olmak.

Gürkan Genç nam-ı diğer Demir Atlı Adam

https://gurkangenc.com/

https://instagram.com/gurkangencc

Demir Atlı Adam Seti - 4 Kitap
Altı arkadaş: Efe, Mete, Aret, Betül, Elizabeth ve Selim. Her biri ayrı bir karakter, ayrı bir dünya…
Bisiklet tamircisi Jaku Amca ve Demir Atlı Adam Gürkan.
Altı arkadaşın farklı yaşamlarından Demir Atlı Adamefsanesine giden yolculuğun hikâyelerini okuyacaksınız bu seride. Hem de kahramanı gerçek olan bir kurguyla!
Tanışma, Mucize, Efsane ve Gerçek olmak üzere 4 kitaptan oluşan Demir Atlı Adam Serisi’ni yediden yetmişe herkes severek okuyacak. Özellikle çocuklar… Gürkan Genç’i tanıdıkları için kendilerini çok şanslı hissedecekler.

“Demir Atlı Adam, bir zamanlar terinden kan damlayan Ahal Teke atlarının torunu olan bisikletiyle dünyayı geziyor şimdi. Gezgin olmanın yanı sıra, edebiyatçı da oldu bu kitabıyla.”

Üstün Dökmen

(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 400

Ebat : 13,2 x 19,2

İlk Baskı Yılı : 2021

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

#gurkangenc #bisiklet #demiratlıadam #minepoge #akış #çocuk #kitap #yazmak

https://www.google.com/search?q=Demir+Atl%C4%B1+Adam+Ciltli+Set&oq=demir&aqs=chrome.0.69i59j69i57j69i60j69i65j69i60.1543j0j4&client=ms-android-samsung-gn-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://youtu.be/Fu3MhxwyTHE

Sartlar insani hizli olgunlastiriyor 🙁 her donem zamaninda yasanmali . Cocuksan cocukluk dolu dolu yasanmali ama ne yazik ki sartlar buna engel ...

Balıkesir'in Havran ilçesinde çobanlık yapan 12 yaşındaki Şevki Savran.
#cocukluk #balikesir #havran #şevkisavran #akis

12 yaşındaki çoban konuşmasıyla aklıyla şimdiki gençlere örnek olur inşallah ..

12 yaşındaki koca yürekli çoban .. Allah yolunu açık etsin ..Yeni nesile örnek olur inşallah..
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Kötü birşey. Neden kötü derseniz eğer genç yaşta hayata atılınca çocukluğunu hiç yaşayamıyorsun. Sonra bakıyorsun yaşın 30 küsür olmuş ama kafa çocukça düşünse bile davranışlar 50 60 yaşındaki dayıya benziyor. Benim de hayata atılmam işte ilkokul bitince mecburen oldu. Babam ölünce borç şu bu derken tepeteklak olduk. Benim önümde okuyup kendime bir gelecek düşünme fikrim olmadı o yüzden. Ha bende sevmiyordum belki bahanesi bu da olabilir ? ama işte yapamadım. Biz baya bir süre de evsiz yaşadık annemle babannemde kaldık. Ben çalışıyordum mecbur ama ne iş olursa daha çocuksun ki ? 15 yaşındasın yani ? çıraklık şu bu gündelik haftalık çalıştım. Annem çok istiyordu bir en azından liseyi bitir diyordu. Baktım benim okula gidecek vaktim yok ki ? açık öğretim lisesinden o şekilde bitirdim. Ama işte çalış çalış çalış ne iş olursa yap et vs. vs. sonuç ? kendinden yiyorsun. Düşün işte mahallede maç yapıyorsun saklambaç oynuyorsun vs ondan sonra basketbola merak salmışsın zank sonraki sene sanayide bilmemnereden ustandan tokat yiyorsun. Ha çok kolay adam oluyorsun gelişiyorsun ama bunun da çok kötü bir yan etkisi var. İçindeki çocuk hep kalıyor mantık düşünce 60 yaşındaki dayı gibi olsa da çocukça şeyler peşinden koşuyorsun.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Merak etme o çocukluğunu şehirdekilerden iyi yaşıyordur. Mutluluk oralarda. Gereksiz bağımlılıklar şehirdeki hayatlarda. Zaten şehirdekilerin çalışma amacı emekli olayım, köyde bir ev yaptırayım, köye yerleşeyim hayvancılık yaparım bahanesi. Emeklş olunca da şehirden kopamıyorlar. Biz şehirde boş oyuncaklarla vakit harcıyoruz.

Samsungun yeni arayuzu one ui 3 guzel olmus ancak , neden facebook gomulu geliyor ve uygulamayi kaldiramiyorum. Biz facebooktan uzaklastikca firmalar farkli yontemle karsimiza cikiyorlar ... #samsung #note10 #oneui3 #android11 #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Barış özcan durumu gayet basit bir şekilde açıklamış...
Bizde kendimize göre seçtik uygulamamızı 🙂 görseller ekte .
WhatsApp'ı silelim mi? Barış Özcan

https://youtu.be/ONiFrZYI5ng

#WhatsApp
#signal
#microsoftkaizala
#skype
#kaizala
#telegram
#bip
#barışözcan

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 20
 • Ronnie Kray @ronnie-kray

  Sıradan bir vatandaş olarak hiç umrumda degil acıkcası takip etsinler dinlesinler beni.
  Gereksiz paranoya ulan biz kimiz ki. Görende MIT te Genelkurmay da calısan bükokrat sanacaklar biizi.

  • qubit @qubit

   Ver hocam bize o zaman bilgilerini de biz satıp köşeyi dönelim 😀 Hem de para yurtiçinde kalır 🙂

   Şaka bir yana bir eleman kalkıyor firma kuruyor. Ana iş modeli milletin bilgisini reklam verene satmak. Hadi diyelim karşılığında da öyle bir hizmet sundu ki bedavaya, paran da yok zaten, kalbini çaldı he dedin.. Tamam da adamın yarın nerede duracağı belli değil? Kesin duymuşsundur, Macbook'tan bilet alana yabancı bir seyahat firması fiyatı yüksek tutuyordu, PC'den siteye girene düşük. Adamların herhangi bir etik yargısı yok, hukuki olarak 100-200 milyon ceza versen adamın çerez parası. Bunlara bir tepki göstermezsen bunun gideceği noktayı hayal bile edemeyiz. Hastaneye gidersin, röntgen çekersin, senden fazla öbür hastadan yüksek alır. Sigorta yaparsın sana yüksek ötekine düşük teklif verir. Bunlar en basiti. Tuvalete giderken kapıyı kapatmayan birisiyim bile desen işin ucunda zarar var 🙂

   Ben şahsen bu kadar tepki beklemiyordum gezegende, tüm "firmalara" bir ders olur inşallah.

 • Alim Bozkayalar @sqn

  @erkanox yap abim, sağlık konusundaki açıklamaların ciddi başını ağrıtır ama dikkatli ol 🙂

 • supernova @supernova

  Bu insanlardaki rahatlık da beni çileden çıkarıyor. Şimdi sen, sessiz kalırsan, kabullenirsen yarın başka bir şeyi dayatmayacağı ne malum. Tepki vermek kadar doğal bir şey var mı? Hiç bir firma vazgeçilmez değildir, bunu anlaması lazım, yoksa işimiz zor.

 • firfir @firfir

  Telegrama geçen çevremdekiler arama kısmına isim yazınca rehberinde olmayan kişiler çıkması üzerine yavaş yavaş whatsapp a dönmeye başlamışlar. Orası nasıl bir yer öyle falan diyorlar 😀 Bir de telefonunu gizlemeyince 🙂

Tv nizde yer acmayi unutmayin . Iz tv ekibi habitat tv ile karsinizda . Habitat tv yayin şifresiz hayatina basladi. #habitattv

https://www.youtube.com/channel/UCqlYZD6jtK1sm2ZqlQJA3xg

BeğenFavori PaylaşYorum yap
firfir paylaştı.

Eller neden bolluk icinde......

En sevdiğim ülke ☺️
Finlandiya’da yaşıyorum. Burada insanların yaşam standartları genel olarak oldukça iyi. Yoksul insanlara rastlamak çok zor. Alkol veya narkotik madde ya da kumar gibi bağımlılığı olmayan biri kimseye muhtaç olmaz. Gerekirse devletten barınma ve geçinme desteği alır.

Buna rağmen ne gıdalar ne de eşyalar mümkün olduğunca israf edilmez. Çok gerekli olmadıkça bir şey satın alınmaz. Bir şeye ihtiyaç kalmamışsa ya ihtiyaç duyabilecek birine verilir ya da ikinci el mağazalarında ya da internetten satılır.

Mesela çocukları olan bir aile ne kadar varlıklı da olsa ikinci elden kıyafet alır. Bir yıl sonra küçülenleri satar ve yeniden ikinci el kıyafet alır. Bazen bir şey almayacak olsa bile bit pazarında dolaşmaktan hoşlanır. Bu arada fincede kirppu bit, tori ise pazar demek. Aynı bizdeki gibi bitpazarı dedikleri kirpputori’den giyinmek hiç gocunulacak bir şey değildir. Aksine sizin sınırsızca tüketim çılgınlığından imtina edecek entellektüel seviyede olduğunuzu ve alçakgönüllülüğünüzü ortaya koyar.

Burada gösterişli arabalar ve gösteriş düşkünlüğü yadırganır. Belki de soğuk iklim yüzünden gösterişli giyinen birine pek rastlamazsınız. İnsanlar iklime uygun ve rahat şeyler giyerler. Mesela yazın naylon terlikle gezen insanlar görürsünüz. Çünkü naylon terlikle plaja da gidersiniz, alışverişe de, tiyatroya da. Kolayca yıkanır, kolayca kurur. Kimse sizi yadırgamaz, ayıplamaz. Bir öğretmen de derse terlikle gelebilir hatta terlikleri de çıkarıp hoşlanıyorsa yalınayak ders anlatabilir.

Ve artık terliklerini kullanmak istemiyorsa çöpe atmaz. 1 euroya satabilir. O bir euroya ihtiyacı olduğundan değil, terliğin ona ihtiyacı olan birini bulması için. Eğer bu terlik kullanılamayacak kadar eskimişse de geri dönüşüme atar ki doğayı kirletmek yerine yeniden bir ihtiyacı karşılayabilecek bir şeye dönüşebilsin.

Matematik dünyası dergisinde okuduğum bir şeyi de paylaşıp bitireceğim. Bir okur soru köşesine neden matematikçiler hep eskimiş gömlekler giyerler diye bir soru göndermişti. Dergi editörü de henüz bitmemiş bir gömleği neden atsınlar ki diye cevap vermişti.

Kimin ne diyeceğine takılmayıp üzerinde yaşadığımız gezegene saygı duyarak yaşayalım.

Ne kadar az satın alıyorsak o kadar olgunuz. Ne kadar az çöp atıyorsak o kadar olgunuz. Emek verilerek üretilmiş her şey değerlidir. 1 lira değer biçilse bile o bir lira değerlidir.

Alıntı..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11
 • Mustafa Sakallı @swish41

  Eğitim eğitim eğitim. Fakirliğin, cinayetlerin, yolsuzluğun, huzursuzluğun tek çözümü eğitim. Ağır ekonomik krizden sonra Fin devletinin var gücüyle eğitime yatırım yapması belki de ulusun kaderini kurtuldu. Yoksa bataklık ülkesi olarak anılan, 2. Dünya savaşında Rusların dümdüz ettiği Finlandiya'nın şu anda çok daha kötü durumda olması gerekirdi.

  • Batuhan @achfighter

   80'lerde Türkiye'den daha kötü durumda olan Güney Kore de benzer şekilde yükseldi. Üniversite yurdunda tanıdığım bir Koreli arkadaşım bana doğduğu evi göstermişti. Tek odalı bir ahşap baraka, bir çamaşır leğeni, balık ağı vs. aklımda bunlar kaldı. Adam o zaman 32 yaşındaydı. Geçmişte Kore'de çalışmış olduğu ve hâlâ maaş aldığı hâlde yurtta çoğu zaman çamaşırını leğende yıkardı. Alışkanlık sanırım.

 • Master @master

  Gösteriş yargılanır mı? Yani o bollukta son model araba alsam pazar günü sokakta son ses müzik açıp araba yıkayamayacak mıyım? Ya da iphone 11 i delikli kılıfıyla apple logosu üste bakacak şeklde masaya koyamayacak mıyım? Hem ikinci el moda da takip edilmez ki.

  Bize ters şeyler bunlar.

  • fsh77 @fsh77

   o yüzden burnumuz moktan çıkmıyor 😁. asil sorun eğitim bizde bunu budadilar hele son yıllarda!

  • Master @master

   @fsh77 markaya tapan bir nesil var. Ben orta yaşlı bir insanım ben daha liseye giderken arkadaşlarım(!) benimle markasız giyindiğim için dalga geçmişti de ne üzülmüştüm. Hele şimdikiler marka giyinmezse çıplak gibi hissediyor.

   Mesela komşunun kızının ikinci eli ~500 lira edecek günlük her türlü idare edecek bir android telefonu var annesine iPhone olsun da iPhone 4 bile olsa olur diyormuş.

   Daha ne örnekler verebilirim, korkarım bunlar iyi günlerimiz.

 • makesome @makesome

  yapma kardeşim zaten moralim bozuk, bunları okudukça daha da kötü oldum.

 • furkan1zek @furkan3ze3

  İkinci el kiyafeti birakin mesela bir laptop alacaksiniz cihazin ikinci eli bazen 0 fiyati yeni model olan muadili ile ayni fiyata satiliyor. Ayrica ucuz seyleri de 2. Elde satmak kargo vs olayi yuzunden yine cok mantiksiz. Bizim ulkemizde 2. El kulturu cok zayif. Hatta yediginiz kaziklar sebebiyle kar edicem derken eksiye dusuyorsunuz.