Fikri paylaştı.

SES İYİLEŞTİRME 5 - DAĞITICI - DIFFUSER

DAĞITICI - DIFFUSER

Dağıtıcı - diffuser, dinleme odasının ses kalitesini arttırmak için oda akustiğine etki eden, ama en çok göz ardı edilen bir bileşen. Ses iyileştirmeyi incelediğim bu serideki ilk yazımda belirttiğim https://youtu.be/BroP_iFVJvo videosunda bu konu ile ilgili temel bileşenler çok iyi özetlenmiş. ayrıca, aynı sitenin https://youtu.be/akiWq97dSBA başta olmak üzere diğer videolarına da bakmanızı öneririm. Oda akustiğinde, istenmeyen seslerin emilmesi tabi ki iyidir, ama gereğinden fazla emilen seste odak kaybolur, ses basıncı iyice azalır, bu da dinamik aralığı küçültür ve müziğin tadı iyice kaçar. Bu olumsuz etkinin ortaya çıkmasını engellemek, ama ses gücünü ve dinamik aralığını hiç değiştirmemek için "dağıtıcı - diffuser" kullanılır. sesteki etkisi, canlılık, sahnenin genişlemesi, ferahlama olarak özetlenebilir ve etkisi yadsınamayacak kadar etkilidir.

Dağıtıcının yerleştirileceği yerler, stereo hoparlörlerin ortasındaki boşluk başta olmak üzere bu hoparlörlerin sizin müzik dinleme konumunuza göre ayna yansıması olan duvarlardır. Dinleyicinin arkasına konumlandığında da oldukça etkili olduğunu söylemeliyim. Dağıtıcının iç yüzeyine ses yutucu malzeme konulması ile eko oluşturabilecek sesleri de emmesi bu cihazın bir diğer faydası.

MALZEMELER: Dikdörtgen çıtalar, çeyrek veya yarım daire kesitli çıtalar, 3 mm MDF / formika plaka (50cmX100cm), iki adet 3 cm kalınlıkta ses yutucu piramit, silikon, ahşap tutkalı, ahşap için kağıt kaplama (renk sizin seçiminiz), ince testere, çelik metre. Bir dağıtıcının maliyeti 180 TL.

UYGULAMA: Burada amaç, 100 cm MDF plakayı eğerek 91 cm'e indirmek. Bunun için tahta çıtalardan çerçeve oluşturulacak. Çerçeve sağlam oldun diye köşelerden çıtalarla ek destek yapın. Çeyrek veya yarım daire kesitli çıtalar ise bu plakayı yanlardan tutacak çerçevenin yanlarını oluşturacak, ama bunu yaparken de estetik bir görünüm kazandırmak için kullanılacak. Çerçeve oluşturulduktan sonra, plakayı kağıt ile kaplayınca mobilya parçası gibi duruyor, sesi yansıtması daha iyi oluyor ve WAF oldukça yükseliyor. Piramitli plakaları da levhanın içe gelecek yüzeyine silikonla yapıştırın. Sırada artık plakanın çerçeveye oturtulması var. Sağlam olması için, plakanın çeyrek veya yarım daire kesitli çıtalar tarafından tutulan kısmına yerleştirme öncesi silikon sıkmak gerekli.

RESİMLER: 1- çerçevenin yapım aşaması, 2- çerçeve kurudu, plaka esnetilerek yerine giriyor mu denemesi yapılıyor. Çerçeve sağlam dursun diye yapıştırdığım ek çıtalara dikkat, 3- plakanın dış yüzeyini beyaz renkli ahşap kağıt ile kapladım ve iç yüzeyine de piramitli süngeri silikonla yapıştırdım, 4 ve 5- çerçevenin yanını oluşturan eğik kesitli çıta ve montaj ayrıntısı, 6- dağıtıcı - diffuser bitti. Duvara çaktığım çivilere asmaya geldi şimdi sıra, 7 ve 8- sonuç: Ses çok canlı ve sahne imajı oldukça belirgin. enstrumanların dağılımı hoparlörleri aşıyor, sanki hoparlörler yok oldu! 9- televiyon gibi gereksiz bir cihazın önüne tasarladığım "hareketli dağıtıcı" (mobile diffuser).

Değişik bir çalışma oldu, eklemek, sormak istediğiniz bir şey var ise memnun olurum. #akış #hifi #DIY

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 22
 • des_955 @des_955

  Selam Tunç Bey güzel bir çalışma olmuş ellerinize sağlık bu arada stereo amfi gitmiş yerine başka amfi gelmiş yeni gelen nasıl ? birde kablolar elden geçirmişsiniz eminim ses şimdi daha iyi olmuştur birde bu düzen çok daha şık ve sade olmuş eskisine göre

  • Tunç Karesioğlu @tunc-karesi

   Yeni amplifikatör, "küçük 300B" olarak bilinen FU50 lambalı, kendinden DAC'lı, sesi billur gibi bir ampli. 300B lambası da lambaların kralı diye bilinen pahalı bir lamba. Bu FU50 ise pek ucuz ve 2x13 w gibi 300B'lerden çok daha güçlü. Sağolsunlar, lambaları da NOS (depoda kalan eski, yani olgun) olanlardan göndermişler. Kabloları da PEF izolasyonu üstüne Alüminyüm folyo ile ekranlayıp silikon elyaf ve üsüne de kadife diktirdim; hanımın eline sağlık. Seste ayrıntı artışı oldu, iyi oldu. Nihai durum da görüldüğü üzere pek sade ve WAF değeri bayağı yükseldi.

 • des_955 @des_955

  Tunç Bey amfiye baktım daha önce görmemiştim değişik bir ürün birçok versiyonu mevcut pahalı bir modelmiş dediğiniz gibi sizdekinin marka ve modeli ney ? kabloların kadife olması çok şık olmuş güzel fikir olmuş
  bende smsl sa-36 pro aldım yanınada 15 volt 7 amper adaptör aldım adaptörü bağlanacak onun içinde bir kutu yapmam lazım ondan sonra kullanıma hazır hale gelecek
  yıl sonuna doğru hoparlör ve kablo ve ayak işini halledeceğim

  • Tunç Karesioğlu @tunc-karesi

   Bu ampli, sweetpeach serisinin FU50 lambalı olan türü. Kendinden dac'lı bunlar ve smsl 24bit olan ile aynı kalitede. Ayrıca EL 34 ve KT 88 modelleri de var ama hepsini dinledim, FU50 modeli, KT 88'den bi gıdımcık daha iyi gibi geldi. Kadife fikri de kumaşçılar çarşısını gezerken ortaya çıktı. Dedim esnek ve etli bir kumaş ver, kumaşçı da bunu verdi. İyi oldu hakikaten şık oldu. Bu aldığın smsl'nin kendi adaptörü yok mu bu arada?

 • des_955 @des_955

  amfiye baktım içinde dahili dac olmasıda çok iyi pre çıkış tüpleride iyi mm pikap girişi de var tam bir combo cihaz olmuş el 34 ve kt 88 tüpleri biliyorum ama fu 50 ye ilk defa denk geldim kadife işi tam tadında olmuş şimdi seste kadife gibi olmuştur bu upgradelerden sonra 🙂 kendisi alan adam adaptörsüz almış zaten yanında iyi adaptör göndermiyorlar bende meanwell adaptör aldım hem daha stabil ve güçlü besleme elde edeceğim diye düşünüyorum bakalım Q Acousticsler gücü seviyor bakalım birleştirince nasıl bir 2 li olacaklar

 • EnesBio @enesbio

  Başarılı https://youtu.be/LNGSNqz7-rs geçen söyle bir videoya denk geldim adam baya emek verdi.

  • Tunç Karesioğlu @tunc-karesi

   Duyduğum kadarıyla sesi kötü olmuş. Seste ekolanma var ve şahıs kendince transmisyon hatlı bir kabin yaptı, ama hoparlör buna pek uygun değil gibi. Transmisyon yoluna gevşek yün koysaydı belki bir miktar ses toparlayabilirdi. Transmisyon hatlı kabinler en zor ikinci kabin türü olup, eskiden bıktırıcı bir deneme yanılma mesaisi gerektirirken, onca ilerleyen teknolojiye rağmen hesap teknikleri yeni keşfedilen bir hoparlör kabini türüdür.

Fikri paylaştı.

Özel Posta Kutusu Kiralama (PTT)

Posta kutusu kirama işlemini nasıl yaptığımı, ne gibi şartları olduğunu açıklamaya çalışacağım.

Takipsiz gönderilerimin kaybolması üzerine posta kutusu kiralama ihtiyacı hissettim. Sadece kimlik fotokopisi vererek (postanede kendisi fotokopi çekti), adres ve telefon bilgilerinin istendiği bir form doldurdum. Ardından görevli bir dolap anahtarı uzattı ve bunu çoğaltıp getirmemi istedi. Gerekli kopyaları edinip geldiğimde işlemlerini halletmiş olan görevli postacıyla görüştürüp kutuyu gösterdi, işlem tamam.
Postacı, adres bilgisi yerine; "adımı ve soyadımı, posta kutusu xx (posta kutu numaram) Mustafakemalpaşa/BURSA" şeklinde yazmam gerektiğini belirtti. Bir paket geldiğinde mesaj, çağrı gibi bir bildirim gelip gelmeyeceğini müşteri temsilcisini arayarak teyit ettirdim ki malesef öyle bir hizmetleri yok. Kiralanan kutular, Postane içerisinde vatandaşların sıra bekledikleri alanda bir köşede bulunuyor. Kutu boyutları itibariyle malesef pek yüksek değil, tahminen 10 cm kadar bir yüksekliği bulunuyor. Derinlik ve genişlik ise a4 kağıt sığacak gibi geldi bana. Adı posta kutusu ancak gelen kargolarda durum ne olur hâlâ emin değilim, muhtemelen o posta kutusuna büyük bir paket geldiğinde bir köşede bekletirler. Bu arada doldurduğum formda ailemden birileri geldiğinde, gelen postanın kendisine verilip verilmeyeceğini seçtiğim bir bölümde mevcuttu.
İnternette, bazı alışveriş sitelerinin posta kutularına gönderim yapmadığının söylendiğini gördüm ancak sorun olacağını düşünmüyorum.
Ücret kısmına gelir isek ilk açılışta 12 liralık bir depozito ücreti alınıyor, bunun dışında yıllık kiralama bedeli olarak 9 lira isteniyor yani 21 lira vermiş bulunmaktayım. PTT'nin kendi sitesinde belirttiği üzere kiralama süresi en az 1 ay, en çok 1 yıl.
Bununla birlikte aylık kira süreleri, kiralandığı ayın ilk gününden, yıllık kira süreleri de ocak ayının birinci gününden başlar ve yıllık abone olmak istediği halde yıl içinde başvuranların kira süresi yıl sonuna kadar aylık olarak hesaplanır şeklinde bir ibare var.

http://ptt.gov.tr/ptt/#!ptt_posta_abone_kutusu_kiralama

Ekleme (28.02.2016): Şu ana kadar 3-4 ürün posta kutuma gelmiş bulunuyor, Bunlardan takipli olanı için kapılara yapıştırılan kağıdı kutuya bırakmışlardı. Nedenini sorduğumda, takipli gönderi için imza almaları gerektiğini söylemişlerdi ve bir köşede kargoların yanında bekliyordu ürünüm. Diğer gönderilerim ise kutuya sığacak boyuttaydılar ve birden fazla ürünü bir arada buldum. Yukarıda bazı sitelerin posta kutusuna gönderim yapmadığı ile ilgili söylentiler duyduğumu belirtmiştim ancak bütün siparişlerim farklı yurtdışı sitelerinden yapılmıştı ve hiç bir sorun teşkil etmedi. Postaneye girip elinizi kolunuzu sallayarak kutunuzu kontrol edip, kargonuzu alabiliyorsunuz kimseyle muhatap olmadan. Bir not daha düşeyim, 9 lira vermiş olduğum depozito miktarı konusunda farklı miktarlar ödeyenler varmış. 6 ve 3 lira isteyen şubeler olduğunu söylüyorlar, emin değilim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 19
Fikri paylaştı.

Android L Deveoper Preview

Teknoseyir ekibinden inceleme gelmedi diye üzülmeyin. Tüm detaylar burada.

Bu incelemede sizlere #AndroidL sürümünde gelecek olan dikkat çekici özellikler ve detaylara değineceğim. Karşılaştırma olarak #Android 4.4.4 #Kitkat sürümünü ele alacağım. İnceleme için #Nexus4 cihazıma #XDA forumunda paylaşılan , kökü #Google tarafından #Nexus5 için yayınlanan #geliştirici #önizleme sürümünü kurdum.

Kilit Ekranı

Kilit ekranında dikkatimi çeken ilk detay bildirimlerin burada gösterilmesi oldu. Bildirimleri basılı tutup genişletebiliyoruz yada çift dokunarak açıyoruz. Soldan sağa kaydırdığımızda telefon menüsü , sağdan sola kaydırdığımızda ise kamera açılıyor. Kilidi açmak için ise dikey olarak herhangi bir yeri kaydırmamız yeterli.
ad ad

Bildirim Ekranı

Bildirim ekranında büyük bir görsel değişikliğe gidilmiş. Artık çok daha renkli , çok daha canlı bir bildirim ekranı bizleri karşılıyor. Her zamanki gibi durum çubuğundan bir kere çektiğimizde bildirimlerimizi görüyoruz. Kısayolları görmek içinse bildirimlerin herhangi bir yerinden tekrar çekiyoruz. Yeni olarak kısayollara “Bildirimler” ve “Ekranı Yayınla” gelmiş. Bildirimler kısayolu ile bir süreliğine yada biz tekrar açana kadar bildirimleri kapatabiliyoruz. Bu sayade ses, titreme olmuyor. Ekranı yayınla kısayolunda ise telefonumuzu kablosuz olarak yansıtabileceğimiz ekranların görmekteyiz(chromecast-Android TV vb.).
ad123 adkjsdgkj

Uygulamalar Arası Geçiş Ekranı

En büyük görsel değişikliklerin yapıldığı yerlerden biri de bu ekran. Eskiden kutucuklar halinde üst üste dizilen uygulamalar artık Chrome sekmeleri gibi pencereler halinde 3D bir şekilde üst üste biniyor. Derinlik hissi güzel verilmiş fakat kullanım kolaylığı açısından bana daha zor geldi. Hala tüm uygulamaları tek tuş ile kapatmamızı sağlayan tuş eklenmemiş.
ad123 ad321

Arama/Rehber Ekranı

Gerçekten eskisine göre çok daha kullanışlı ve güzel olmuş. Yukarıda bulunan arama çubuğundan rehberinizden birini , bir restaurantın yada başka bir kuruluşun telefon numarasını kolaylıkla bulabilirsiniz. En alttaki yuvarlak tuş ile numerik rakamlarımızı açıyoruz. Hızlı arama sekmesinde sık aradığımız kişiler ve favorilerimiz görüntüleniyor. Son kişiler sekmesinde son yapılan görüşmeler , cevapsız aramalar kaydediliyor. Kişiler sekmesinde ise rehberimize kayıtlı tüm kişileri görüyoruz. Bunun eklenmesi çok güzel olmuş daha önceden nerede kim var yazmak gerekiyordu.
ad123 ad321 ad123 ad321

Ayarlar Menüsü

Ayarlar menüsü de meterial desing anlayışının elinden geçmiş ve çok güzel olmuş. Eski karamsar klasik menüye göre çok daha renkli ve anlaşılır olmuş.
ad123 ad321

Pil performansı / Tasarruf Modu

Hem developer preview hemde port bir işletim sistemi olmasına rağmen pil performansı gerçekten beni şaşırttı. Tasarruf modu kapalıyken 4.4.4 sürümüne göre 30-45 dakika(toplamda 3saati geçiyor) fazladan ekran süresi sunuyor. Tasarruf modunu açtığımızda ise cihazımızın işlemci frekansı , parlaklığı düşürülüyor ek olarak işletim sistemindeki yoğun efektler ve senkronizasyon işlemleri en tasarruflu düzeye indiriliyor. Bu ikili sistem sayesinde kesinlikle en ufak performans farkı fark etmiyorsunuz ve en güzeli de size fazladan 1 saate yakın ekran süresi sunuyor. Resmi sürüm geldiğinde çok daha iyi bir pil performansı sergileyeceğine eminim.
ad123

RAM kullanımı ve Performans

Artık Dalvik ‘den kurutulup ART ‘ a geçmemize rağmen Ram kullanımında herhangi bir düşüş söz konusu değil.En azından Nexus 4 için şuan öyle görünüyor. Bildiğiniz gibi bu geçiş için geliştiricilerin uygulamalarını ART ile uyumlu hale getirmeleri gerekiyor. Neredeyse populer tüm uygulamaları kurmama rağmen çökme/çalışmama problemi yaşamadım. Performans olarak arayüzden pek bir değişiklik görmedim. Zaten çok hızlı bir arayüzü vardı. Hala çok hızlı. Takılma , kasma , tekleme ,öksürme yok.
ad123

Kamera Performansı ve Yeni Özellikler

Kamera çekim kalitesi olarak bir değişiklik görmesem de çekiş hızında bariz hızlanma var. Önceki sürümlerde fotoğrafın çekildiğini hissediyordunuz ve az da olsa bekleme süresi vardı. Artık Iphone cihazlardaki gibi tık tık tık serice çekiyor. Sunumda belirtilen köklü performans değişikliğinin oldukça işe yaradığının altına imzamı atabilirim. HDR Çekiminde de fazla olmasa da bariz hızlanma var. Gelelim ek özelliklere . “Google Kamera” uygulaması artık “Fotoğraflar” uygulaması ile daha uyumlu hale getirilmiş. En önemlisi “Instagram” “Retrica” gibi uygulamalara toz yutturacak cinsten fotoğraf düzenleme araçları eklenmiş. Çok sevinmeyin ne yazık ki bu filtreler hala canlı çekimde kullanılamıyor. Fotoğrafı çektikten sonra düzenleyebiliyorsunuz . Detaylı bir sürü filtre eklenmiş bunun yanında birçok araç eklenmiş. En beğendiğim ise her efektin kendine has menüsü ve detaylı ayarları var. 4. resimde bulunan örnekteki gibi mesela boke efektinin bile detaylı ayarları var.
ad123 ad321 ad123 ad321

Kısa notlar

- Bildirim ekranı görsel açıdan çok gelişmiş.
- Kısayollar ekranı görsel açıdan gelişmiş ve ek kısayollar sağlanmış.
- ART zorunlu olarak geliyor. Dalvik’e elveda.
- Ram kullanımında gözle görülür bir fark yok.
- Pil performansında gözle görülür bir artış var.
- Wifi , mobil veri ve bluetooth hızında ve çekim güçünde bir değişiklik yok.
- Kitkat sürümündeki yarı eski yarı yeni arayüz çirkinliği giderilmiş.
- Arama ekranı çok daha kullanışlı hale getirilmiş.
- Uygulamalar arası geçiş ekranı görsel olarak çok daha iyi bir arayüz sunsa da kullanış kolaylığı olarak geriye gitmiş.
- Animasyonlar uygulamadan çıkan baloncuk halindeydi. Artık sanal tuşların üzerinden yukarı doğru geliyor yada uygulamaya göre ekranın sağ veya solundan geliyor.

Benim Gözümden Görülen Eksiler

- Açık uygulamaları hala tek tek kapatmamız gerekiyor ve ön izleme olarak sunulan görselin kalitesi zayıf.
- Kısayollar menüsüne hala mobil veriyi kapatıp açma eklenmemiş.
-

Beta4 için Bug Listesi

Günlük kullanım sürecinde gördüğüm bugların listesi . İşletim sistemi hem port olduğu için hemde Google kaynaklı buglar içeriyor.
- Wifi menzilinden çıkıldığında wifi bağlantısı kesilmiyor. Cihaz hala çektiğini sandığı için mobil veriye geçiş yapmıyor. Çözüm olarak elle wifi devredışı bırakıyorsunuz.
- Facebook uygulamasında yorum yap ekranı açıldıktan sonra yorumların arkası beyaz değilde şeffaf oluyor. Okumak güçleşiyor.
- Uygulama isimlerini tam anlayamadığı için yada başka bir nedenden tam bilemiyorum pil kullanım verilerinde hep diğer olarak görünen veri var . En çok bunun kullandığı görülüyor.
- Mobil veri sayacında renk uyumsuzluğu var . Grafik çizgileri sarı ve açık mavi olduğu için beyaz arkaplan üzerinde görmek çok zor. ( Dikkatli bakmak gerekiyor.)
- Zil sesleri ve diğer yeni sesler port edilmemiş.
- Yeni durum çubuğu simgeleri port edilmemiş.
-Canlı bilidirim kutucukları henüz aktif değil yada port edilmemiş.

Kurulum Rehberi

NOT: KURULUM SIRASINDA CİHAZINIZA GELEBİLECEK HERHANGİ BİR HASARDAN SORUMLULUK KABUL ETMİYORUM.
NOT2: CIHAZINIZ #NEXUS4 OLMAK ZORUNDA.
NOT3: PİŞMAN OLMAMAK İÇİN KURULUM ÖNCESİ BACKUP ALINIZ !
Not4: Tesadüfen kurulum sonrası bir süre home tuşu çalışmaya bilir yada hiç çalışmayabilir. Böyle bir durumda panik yapamdan tekrar kuruluma baştan başlıyoruz.

Detaylı Bilgi için : http://forum.xda-developers.com/nexus-4/development/lpv-79-mako-port-beta-t2807446
Kurulum dosyası : https://github.com/Android-L-Porting-Team/Android-L-Mako/releases

İLK KURULUM
Kurulum dosyasını cihazınızda kolay bulabileceğiniz bir yere aktarın.
Recovery menüyü açın. (CWM/TWRP] (Cihaz kapalı iken power +volUP+volDown tuşu )
"wipe data/factory reset"
"mounts and storage" -> "format system"
"advanced" -> "wipe dalvik cache"
"install zip" -> "install zip from sdcard" -> dosyayı nereye attıysanız bulun
"wipe cache"
"advanced" -> "wipe dalvik cache"
"reboot into system"
Açılış 10 dakika sürebilir . Sabırlı olun panik yapmayın !

GÜNCELLEME
Yeni kurulum dosyasını cihazınızdaki bulabileceğiniz bir yere aktarın
Recovery menüyü açın (CWM/TWRP)
"wipe cache"
"advanced" -> "wipe dalvik cache"
"install zip" -> "install zip from sdcard" -> yeni attığınız yükleme dosyasını bulun ve gelen soruyu kabul edin
"wipe cache"
"advanced" -> "wipe dalvik cache"
"reboot into system"
Güncelleme toplamda 10 dakika sürebilir , sabırlı olun !

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 34

Marshall Visualizer

Marshall'dan artırılmış gerçeklik uygulaması
Marshall odanızı boyamadan önce görmeniz için bir uygulama çıkarmış. Detaylara buradan ve aşağıdaki videodan bakabilirsiniz. Biz incelememize geçelim.
Telefondan veya tabletten kamera ile odanıza bakıyorsunuz. Renk seçip sonra da duvarı seçiyorsunuz. Rengi direkt Marshall'ın kartelasından seçebileceğiniz gibi rengini sevdiğiniz bir eşyanızı da seçebiliyorsunuz. Eşyanın rengine en yakın rengi Marshall kartelasından buluyor. Duvarınız seçtiğiniz renge bürünüyor. Tabii aşağıda göreceğiniz videoda ve teoride öyle ancak pratikte istenilen verim alınamıyor.
Duvarınızın tamamen tek renk olması gerek. Yani gölge, ışık değişimi vs. olduğunda algılayamıyor ve o kısmın rengini değiştirmiyor.
Duvar boyunca devam eden kablo, boru vs. olduğunda o kısımdan sonrasını ayrıca seçmeniz gerek.
Genelde ince ve düz dikdörtgen tablolarda fazla sorun olmuyor ama kalın tablo, duvar saati, duvara asılmış değişik şekillerdeki aksesuarlarda sorun çıkıyor. Gölgelerini algılayamıyor.
Uygulamada ufak yerleri seçmek oldukça zor. Duvarda kolon çıkıntısı var ve 20-25 cm'lik bir çıkıntı. Bu kısmı bir türlü seçemedim. Tabii seçmeye çalışırken yanlışlıkla farklı yerleri de seçtim. Ve işte asıl sorun! Seçtiğiniz yeri geri alamıyorsunuz. Çok aradım ama bulamadım.
Maskeleme bandı diye bir özellik yapmışlar. Duvarda iki farklı renk yapmak için sanırım. Ama bunun adını yanlış seçmişler bana göre. Maskeleme bandı boyacıların kullandığı teknik bir terim. Daha kolay anlaşılabilecek bir isim bulunabilirdi. Bu arada bu özellik de uygulamanın tamamı gibi berbat çalışıyor. Duvarda seçtiğim kısım sürekli değişti.
Bazı ek özellikler de var: Faydalı videolar ve en yakın mağazayı bulma.
Faydalı videolarda sadece reklam videoları var.
En yakın mağaza kısmında direkt konumuma göre bakmak yerine bir menü daha çıkarıyor karşıma. Ya şehir yazıp aratacağım ya da konumuma göre en yakın bayi çıkacak karşıma. En yakın bayiyi bul diyorum. (GPS kapalı durumda) GPS kapalı mı kontrol edip beni yönlendirmek yerine arıyor da arıyor. Sonunda bulamayıp daha sonra yeniden deneyin, dedi. Oldu canım, görürsem söylerim. 😀
#android uygulaması: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.akzonobel.letscolourMarshallTR
#ios uygulaması: https://itunes.apple.com/tr/app/marshall-visualizer/id526432420
Fikir güzel uygulama berbat diyerek sözlerimi noktalandırıyorum.
#uygulama #marshall

Marshall Visualizer

Önce gör, sonra boya! Hayal ettiğin renkler sadece bir tıkla duvarlarında. Hem telefon hem de tablet formatları için ücretsiz Marshall Visualizer uygulamasını hemen indirin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap