Xiaomi Mi5 kullanıyorum. Az önce mesajlar uygulamasında Vodafone reklamı çıktı.
#xiaomi #XiaomiMi5 #reklam #Vodafone

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

"Geri dönüşüm dünya için iyi DEĞİLDİR. Çevreye zararlıdır, sağlığımıza zararlıdır, ekonomimize zararlıdır. Şaka yapmıyorum. Geri dönüşüm çevre için iyi değildir. Dünyaya zarar verir ve küresel ısınmanın en büyük sebeplerindendir. Geri dönüşüm sağlığımız için iyi değildir. Obeziteye ve kalp hastalıkları ya da kanser gibi hastalıklara sebep olur. Geri dönüşüm ekonomimiz için zararlıdır. Bir ürünün fiyatını yükseltir ve buna bağlı olarak o ürünle yapılan diğer her şeyin fiyatı da yükselir. Geri dönüşüm ülkemiz için zararlıdır. Dünyanın en gelişmiş ve etkili geri dönüşüm sistemine sahip olma ayrıcalığı için çok fazla bedel ödüyoruz. Geri dönüşüm kocaman, devasa bir vakit, enerji, para ve kaynak israfıdır."
https://www.dunyahalleri.com/gerceginden-ayirt-edilemeyen-metinler-yazan-yapay-zeka/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

5'i 1 arada şarj kablosu
USB-A -->> USB-C
USB-A -->> Lightning
USB-A -->> Micro-USB
USB-C -->> Lightning
USB-C -->> Micro-USB
İlk sırada verdiğim porttan güç alıyor, ikinci sırada verdiğim porta cihaz takılıyor.
Lightning ve Micro-USB'yi tek soket olarak yapmışlar. O ilginç.
Ürün sadece şarj için, veri transferi yok.
Veri transferi isterseniz farklı bir versiyonu var. Onda da sadece USB-C -- USB-C ve USB-A --USB-C seçenekleri var.
Fiyatı 12 Euro
Video: https://www.youtube.com/watch?v=aEFqY2u9l_s
Kickstarter sayfası: https://www.kickstarter.com/projects/vonmaehlen/high-five-the-most-compact-5in1-charging-cable/

#şarjcihazı #şarj #usb #microusb #lightning #usbc

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Fikri paylaştı.

Arkadaşlar bilenler biliyor, normalde benim ek işim diyebileceğim #tamirtadilat işleri yapıyorum. Genelde elektronik, cep telefonu, bilgisayar ve parçaları vs. bunu tabi normalde internette pek duyurmuyordum. Arada işte TS'den falan ulaşan arkadaşlar sağolsunlar yolluyor tamir edip geri yolluyordum.

İhtiyacı olan varsa işte atıyorum '' abi telefonumun ekranı kırıldı ne yapıcaz ? '' yapılır, yeni ekran alırız, ufak bir işçilik ücreti alırım takarız. Veya notebook'um menteşesi yada kasası kırıldı, işte klavyesi pert, veya ekranı kırık falan bunları yapıyorum. Hani aklınıza gelebilecek çoğu sıkıntının tamirini yapabiliyorum.

Dediğim gibi ek işim çünkü geçmişte teknik servislerde çalıştım. Ama malum düzenli para lazım olduğundan ve başka mesleklere yöneldim. Bu işte aslında hobi şeklinde başladı ama devam ediyorum. Para kazanmak ilk amacım değil ama tabi ek gelir olsun diye yapıyorum. Ama ola ki maddi durumu yoktur, veya işte yetemiyordur sıkıntı değil gene elimden geldiğince yardımcı olurum.

Bana nasıl ulaşacaksınız ? genelde mail ve telegram kullanıyorum.

Mail : orcun89@outlook.com
Telegram : @orcun89

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 29
 • TeknoStil @teknostil

  İyilikten maraz doğar. Ben olsam kimsenin malını beleşe tamir etmem. Tamir edersin çalışır, kıymeti bilinmez. Tesadüf 15 gün sonra başka arızası çıkarsa senden bilirler.
  Herkes böyle değildir belki ama zaten hep de iyi niyetli insanlar bize denk gelecek değil mi? 😀
  İnternetten talimatla/ yazıyla yardım etmek başka, fiziksel olarak yardım etmek bambaşkadır. Paralı tamirde en azından para için bu çileyi çekmiş olacaksınız. Para bir motivasyon kaynağıdır.

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  Adamın tarifini yapmak isterseniz @orcun tarif edin.

  • Orcun @orcun

   Estağfurullah, oluyor öyle. Öğrenci eleman bana mail atıyor. Abi diyor elimde birtane tablet var işte şarj almıyor. Pekte param yok ama ne yaparız nasıl olur vs. Ne yapayım şimdi ? yapamam hacı kusurabakma mı diyeyim ? kargoların hatta birini de ben ödedim. Geldi açtım baktım ki tablette uygun fiyatlı 150 200 liralıklardandı, söktüm portunu yeni port lehimledim ekstra güçlendirdim şarjdayken kullanıyorsa gene atmasın kopmasın diye paketledim geri yolladım. Hani şimdi ne yapalım ? ha belki kandırdı beni veya oh beleşe yaptırdım diyordur bilemem ama ben yaptım, gerisi artık onun kendi vicdanıdır.
   Başkası yazıyor daha bak dün oldu olay, note 8'i varmış ekranı kırdım kaça olur. 70 lira işçilik istedik çok dedi. + nasıl güvenecekmiş ya telefonu çalarsam vs. ne diyeyim yani ? sen bilirsin iyi günler dedim bitti gitti.

Fikri paylaştı.

MyScript© Calculator 2 for Android

MyScript© Calculator 2 makes daily math fun and easy! Download the app now on Google Play: https://bit.ly/Calculator2GooglePlay Calculator 2 turns your devic...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Fikri paylaştı.

Son günlerde veri çalma olayları ile çok sık karşılaşmaya başladık. Sizin de e-posta adresiniz veya şifreniz çalındı mı;
=> Nasıl kontrol edebilirsiniz?
=> Çalındı ise ne yapmalısınız?
Yazımda bunlardan bahsettim 🙂 Kendi çalınan bilgilerim (maalesef üye olduğum sitelerin birisinin veritabanı gittiği için bir adet şifrem ve e-postam) üzerinden örneklerle anlattım.
https://www.aliytrklkmz.com/2019/02/sifreniz-calnd-m.html

Şifreniz Veya E-postanız Çalındı Mı?

Genellikle bilgisayar, internet, seo, Linux ve otomobil konularında yazdığım blogum.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Fikri paylaştı.

Apple iCloud da Bulduğum Açık & Ardından Başıma Gelenler » Sayfa 1 - 10

Merhaba arkadaşlar, Apple'ın tarihindeki büyük açıklardan birini keşfetmem ve bunun devamında gelişen olayları 1. ağızdan sizlerle paylaşmak isted
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Fikri paylaştı.

Anlayan anladı 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Braille Türkçe Yazı Tipi
Braille alfabesini duymuşsunuzdur. Kabartılmış noktalar aracılığı ile görme engellilerin okumasını ve yazmasını sağlıyor.
Yakın zamanda Braille Neue isimli bir yazı tipi çıkmıştı. Harfler ile kabartılmış noktaları birleştiriyordu. Şafak Özen de benzer mantıkla Türkçe yazı tipi geliştirmiş.
Yapılış hikayesini okumak ve daha fazla bilgi edinmek için:
https://medium.com/t%C3%BCrkiye/braille-t%C3%BCrk%C3%A7e-yaz%C4%B1-tipi-fbe8ebcc10a2

#braille #yazıtipi #font #görmeengelli

BeğenFavori PaylaşYorum yap