Ferhat Albayrak gibi bir duayenden gerçekleri dinleyelim 🙂
https://youtu.be/c85Wcix-yJE #OtoSeyir

Yerli Otomobil İle İlgili Tüm Detaylar | Togg

Arkadaşlar, daha önce yerli otomobili Mehmet Gürcan Karakaş ile incelemiştik. Lansmandan ve çektiğimiz videodan sonra sizlerden birçok soru aldık. Tüm sorula...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dostlar selamlar, arabaya balata almayı düşünüyorum fakat marka olarak Ferodo ve TRW arasında kaldım. Bunlar hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ? #OtoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Rasko @rasko

  İkisi de iyi markadır, üzmezler. Geçmişte TRW kullandım ama Ferodo ile tecrübem olmadı. Aracı aldığımda daha %20'si bile bitmemiş yeni balatalar vardı ama muhtemelen Çin malıydı. Sürekli cızırtı yapıyor, frene basınca metal-metale sürtüyormuş gibi bir his oluyordu ve fren performansı çok kötüydü. Daha bitmemiş olmasına rağmen 10.000 km önce 4 tekerin balatalarını Delphi ile değiştim, zaten aracın üstündeki bir çok parça Delphi diye güvendim ama fiyatı uygun olduğundan öyle yüksek performans da beklemiyordum. Delphi balatalar çok kaliteli çıktı, en ufak bir uğultu veya cızırtı yok, durma mesafesi ve fren performansı eski balatalara göre çok çok iyi. Alternatif olarak düşünebilirsin bence.

  • Erkan @erkan123

   Rasko, yorumun için çok teşekkür ederim. Bulgaristan'a sık sık gidiyorum ve orada Plovdiv, Haskovo civarlarında kaliteli Mercedes servisi ve parçası bulabileceğim bir yer var mıdır ?

  • Rasko @rasko

   @erkan123 O tarafları pek bilmiyorum, ben Sofya'dayım ama parçaları chastite.bg 'den alıyorum. Hem stokları ve ürün çeşitleri dolgun hem orijinal parça gönderiyorlar. Şimdiye kadar 1.000 levanın üstünde parça almışımdır. Üstelik ne zaman yazsam anında cevap veriyorlar. Uyumsuz parça falan alınca iadede hiç sorun çıkarmıyorlar. Yine de 2. el almayacaksan Türkiye'de parçalar daha ucuz(genelde).
   Öte yandan usta konusu burada çok sıkıntılı, çoğu tok satıcı. Debriyaj balatası değişmek için 1 ay sonraya gün vermeye çalışıyor adam bana 😀 En yakın 1 hafta sonraya randevu alabildim, o da 2 saatlik işi 3 günde yaptı. Sık geliyorsan biliyorsundur Bulgarların ne kadar hantal çalıştığını. En azından Sofya'da durum bu. Küçük şehirler daha sakin olabilir.

  • Erkan @erkan123

   @rasko Evet site oldukça iyiymiş. Ustalar konusunda genelde Türklerin yanına gidiyoruz o yüzden bir tık daha iyi 😀 Haskovo'da bir kez bulgarın yanına gittik ve 1 ay kadar bekletmişti. O konuda katılıyorum. Şöyle bir şey var ama mesela her parçayı sıfır almak istemiyoruz hem araç eski hem de pahalıya geliyor bu sebeple Bulgaristan'da çıkma parça oldukça fazla fakat aracımıza göre bulmak bazen çok zor oluyor bazen de bulamıyoruz.Neyse ilgin tekrar teşekkür ederim. 🙂 Bir baniçkanı alırım abi 😛

  • Rasko @rasko

   @erkan123 Baniçka çok yağlı, bi Ankara simidi olsa da yesek

  • Erkan @erkan123

   @rasko Sen Baniçka getir ben sana simidi bulurum 😀

 • Orcun @orcun

  Baya oluyor bakım yaptıralı ama bosch vardı en ucuz onu aldım güzel. Ötme şu bu vs olmuyor, fren performansı iyi rahatsız etmedi. Trw yada ferodo arasında çok fark olacağını sanmıyorum. Onunda alt orta iyi modelleri vardır içlerinde değişebilir tabi.

 • Emre @ebagcuvan

  Oto yedek parça üzerine çalışıyorum tavsiyem TRW olacaktır ancak aracım OEM parçasını hangi firma üretiyor ? Feredo üretiyorsa o ürün de alınabilir.

  • Erkan @erkan123

   Abi orjinali Ferodo üretiyormuş sanırım fakat TRW aldım. 🙂 Birçok yerde TRW hakkında güzel yorumlar okudum ama Ferodo'da zamanında veyahut halen yarış takımlarına parça üreten bir firma. Aslında aralarndaki 70 80 liralık fiyat farkından dolayı da TRW'yi seçtiğim söylenebilir. Yorumunuz için teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 18

Martı'nın boş bir girişim örneği olduğunu bir tek ben düşünüyor olamam herhalde...
https://twitter.com/ForumUSAnews/status/1216051524117454848?s=20

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 11

Arkadaşlar merhaba, aramızda KYK yurdunda kalan var mı ? Özellikle İstanbul da kalanlara birkaç soru sormak istiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap