Google Drive'a Torrent İndirme

• Bunu indiriyorsunuz: (Ctrl+S ile kaydedebilirsiniz.)
https://raw.githubusercontent.com/FKLC/Torrent-To-Google-Drive-Downloader/master/Torrent_To_Google_Drive_Downloader.ipynb

• Google Colab adresine gidiyorsunuz:
https://colab.research.google.com/notebooks/intro.ipynb

• Görseldeki adımları takip ederek indirdiğiniz dosyayı yüklüyorsunuz.

Görseldeki adımlar şöyle:
1. File'a tıklıyorsunuz.
2. Upload Notebook'a tıklıyorsunuz
3. Upload sekmesine geliyorsunuz.
4. Browse'a tıklıyorsunuz ve dosyayı seçip yüklüyorsunuz.

Dosya yüklendikten sonra:
5. Runtime'a tıklıyorsunuz.
6. Run all'a tıklıyorsunuz.

Opsiyonel:
Dosyanın bir kopyasını google drive'a kaydetmek için File > Save a copy in Drive

Buradan sonra dosya çalışacak ve size talimatlar verecek onları yapacaksanız.
Mesela:
• Google drive linkine tıklayıp key girme
• İndirilecek torrent dosyası yükleme ya da magnet linki yapıştırma gibi.

Torrent dosyası indiğinde google drive'ınızda torrent adlı bir dosyada oluyor.

Not: Google Colab otomatik olarak(server'da) torrenti indiriyor adımları uyguladıktan sonra sitenin açık kalmasına gerek yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

OLED BURN IN ACİL BRAZZERS LOGOSU KALDI [SSLI] » Sayfa 1 - 2

arkadaşlar acil ama aciiilllll tavsiyelere ve yardıma ihtiyacım var lütfen CİDDİ CEVAPLAR LÜTFEN oled televizyonum burn in yaşadı bunu düzeltmenin yol
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Kendinden baskılı bir de. 🙂
https://twitter.com/bilimkurgukulup/status/1043894121444855808
#SelfieStick #özçekim #BilimKurgu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ÖNEMLİ

Pixel'in bataryasıyla alakalı çeşitli sorunları dile getirmiştim şarjının %65 dolaylarındayken ekran görüntüsünü alıp az gittiğini söylemiştim ancak o günü ben 8 saat 15 dakika gibi bir ekran açık süresiyle bitirdim ki bu değer muazzam bir değer gerçekten ancak enteresan şekilde bataryanın garip bir davranışı vardı.

%100 seviyesindeyken şarjdan çıkarıldığı zaman ilk %15'lik dilim 30 dakika ekran açık süresinde bitiyordu sonrasındaysa geriye kalan %85'lik dilim 7,5 saatten fazla ekran süresi veriyordu bunda gariplik olduğu çok açıktı ve kendimi reddit'in uçsuz çukurunda buldum 😀

Bu konudan şikayetçi dünya kadar adam vardı ve bu batarya yönetimi davranışının saçma olduğunu dile getiriyordu sonrasındaysa bir adam açıklama yapmış, aslında bu bir sorun değilmiş İngilizce okumak isteyenler aşağıdaki linke bakabilirler ama ben de kısaca Türkçe'ye çevireyim.

Kısaca durum şudur; Bataryaların sağlığını azaltan en önemli şey ''cycle'' (döngü) diye tabir edilen şarj sayısının olabildiğince az olmasına dikkat etmektir. Siz telefonunuzu %0'dan %85'e şarj ettiğiniz zaman şarj döngüsünün üzerine 0.25 eklenirken %0-%100 şarjladığınızdaysa döngüye direk 1 eklenir ve yıpranma olarak bu bataryanıza yansır hele hele hızlı şarjınız varsa bu döngü çok daha kötü yıpratır bataryayı.

Stok Android'in pil yönetim sistemini kullanan bir telefona sahipseniz yani Pixel, OnePlus ya da Android One platformu mensubu bir telefonunuz varsa ve kutusundan da hızlı şarj çıkıyorsa bu cihazlar döngüye 1 eklememek ve bataryayı yıpratmamak için genellikle bataryanın %85'lik hücrelerini tam doldurup geriye kalan %15'e ise inanılmaz düşük voltajlarda ve tabiri caizde %90--%95 seviyelerinde bırakarak size tam şarj olduğunu gösteriyorlar sonrasını doldurmuyor.

Bu aynı durumu tüm elektrikli araba üreticileri de yapıyor zaten. Sonuç olarak biraz yanıltıcı bir pil yüzdesi gösterimi olsa da neredeyse kullanım ömrü boyunca hiç yıpranmayan bir bataryaya sahip oluyorsunuz. Bunu alt etmek içinse yapmanız gereken basit 5V-1A bir adaptör ile şarj etmek.

Bu da çömez Android kullanıcı bir adamdan size kıyak olsun 😀

#Pixel2XL

https://www.reddit.com/r/Pixel2XL/comments/86rowi/pixel_2_xl_weird_battery_behavior/

r/Pixel2XL - Pixel 2 XL weird battery behavior

1 vote and 16 comments so far on Reddit
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 16
 • Temp 🔚 @temp

  @electric O %15 lik şarj diliminin çabuk düşmesi ve yavaş şarj olması olayı diğer hızlı şarj destekli android cihazlarda olan bi durum diye biliyorum.
  En azında samsung daki deneyimlerimde ben de aynı şeyden şikayet ediyodum.
  Ama atladığın bir kısım var ki hızlı şarj olan telefonların tümü 2. yıl topallamaya başlıyor.

  • Yekta F. @electric

   2 sene sonunda bu yöntemi kullanan diğer telefonların durumu daha kötü olurken bu telefonlar daha katlanılabilir oluyor ama onu unutmamal lazım. 2 senedir ilk Pixel'İ kullanan adam %93 sağlık atmış bu çok çok iyi bir değer.

  • Temp 🔚 @temp

   @electric 2 sene hızlı şarjı kullanıp pil ömrünün %93 olması imkansız.
   Bildiğim kadarıyla batarya teknolojisinde bir kaç senedir öyle aman aman gelişme yok.
   Benim cihaz 2 yılın sonunda %70-75 falan gösteriyordu sanırım.
   Samsung un politikasına göre pilin değişmesi için pil ömrünün %60 ın altına düşmesi lazım aksi takdirde değişmiyoruz diyor adamlar.
   Adamlara göre o %40 lık düşüş bile normal yani sen düşün artık hızlı şarjın nası bişey olduğunu.

  • Yekta F. @electric

   @temp Valla ben reddit'in yalancısıyım bana da ütopik geldi ama adam yazmış dur bulursam atayım hatta.

 • Dopamine @dopamine

  Her sene telefon değiştiren insanlar için, sıkıntı degil bu ya.

 • Koray @koraysuna

  Yani bizim yapmamız gereken pil %20 nin altına düşürmeden takıp %90-95 civarında çekmek mi yekta hocam? %100 olması daha çabuk yıpratıyor herhalde

  • Yekta F. @electric

   Stok Android bunu otomatik yapıyor zaten hiç bir şey yapmaya gerek yok. Android kullanıcı için anlaşılması zor bir batarya yönetim sistemine sahip olsa da batarya için en iyisini yapıyor.

  • Koray @koraysuna

   @electric alsında ios a benzemiyor mu? İos’da da ilk %10 luk kısım diğer kısımlara göre daha çabuk bitiyordu sanki.

  • Yekta F. @electric

   @koraysuna Yok iOS'a durum tamamen farklı. Apple şarj olurken değil kullanım esnasında gerekirse işlemciyi dizginleyerek ani güç artışlarının, ısınmaların önüne geçmeye çalışarak bataryayı koruyor şarj olurken sıkı bir koruma yapıyor standart olarak %20'lik dilimin yavaş şarj olması dışında.

   Bu uzun ömürlü düşünürsek daha iyi batarya için ancak kullanıcı dostu değil. Android telefonun huyunu suyunu biraz kestirmek gerekiyor bu yöntemle.

  • Koray @koraysuna

   @electric Doğrudur tabi. Telefonun temasını nasıl buldunuz? Stok androidler pek güzel durmuyor simgeleri şekilsel anlamda basit çocuksu gibi duruyorda belki direk kullanınca o algı olmuyordur.

 • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

  Hiç duymamıştım, pili %80-85'in üzerine çıkarmamak için uğraşıp duruyordum. Gerek yokmus demek ki. Teşekkürler.

  Bu arada telefon hayırlı olsun.

Tam istediğim gibi bir bağış uygulaması keşfettim, Share The Meal nedir yazınca Google'da çıkmayınca kendim araştırdım. İsmi birkaç yıldır faaliyetleri varmış. Tek dokunuşla 1.5 lira bağış yapıp 1 çocuğun 1 günlük gıda ihtiyacını karşılayabiliyorsunuz. Aynı zamanda bağışın kime gittiğiyle ilgili görsel bilgi de sunuyorlar, uygulama çok iyi yapılmış. Farklı bağış seçenekleri de mevcut tabii aylık haftalık ya da birden fazla çocuk için falan diye ama, bir öğrencinin bile kolaylıkla bağış yapabileceği bir şekilde dizayn etmişler programı. Türkçe desteği de mevcut. Normalde 0,4 euro bağış, Türk Lirasına da 1,5 lira olarak çevirmişler.

App Store: https://itunes.apple.com/tr/app/sharethemeal/id977130010
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.sharethemeal.app
Detaylı bilgi: https://sharethemeal.org/tr/values.html

Not: Program ya da kuruluşla hiçbir alakam yok, geçen hafta indirdim ve güzel olduğu için paylaşmak istedim.

#akış #bağış #yardım #insanlık #sharethemeal #yemek #gıda #açlık

BeğenFavori PaylaşYorum yap

NASA'nın uydularından elde edilen verilerle oluşturulan simülasyon bu yıl adını sıkça duyduğumuz (Harvey, Irma vs) ve Amerika'da ciddi yıkıma neden olan kasırgaların nasıl oluştuğunu gösteriyor. Böyle uzaktan bakınca sevimli şeyler aslında. 🌀😃

2017 Hurricanes and Aerosols Simulation

How can you see the atmosphere? By tracking what is carried on the wind. Tiny aerosol particles such as smoke, dust, and sea salt are transported across the ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Bu arkadaşlar iki yıl öncesine kadar düz yolda yürüyemiyorlardı şimdi ters takla atmaya başlamışlar. 30 sene sonrasını düşünmek istemiyorum. Amerika bir robota ters takla attırmakla ne yapmak, nereye varmak istemektedir? 🙋‍♂️ 🙂 #BostonDynamics #Atlas

What's new, Atlas?

What have you been up to lately, Atlas?
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 38

Bazen web sayfalarını Kindle'dan çalışmam gerekiyor. Çalıştığım web sayfalarında da tablolar falan olduğu için doğru düzgün mobi dönüşümü olmuyordu. Epubpress adında Google Chrome eklentisini tavsiye etti bir arkadaşım. Ben başarılı olacağına pek ihtimal vermedim. Dönüşümü çok zor olan birkaç sayfayı denedim. Sonuç inanılmaz. Sayfadaki bütün tabloları, şemaları, fotoğrafları hiç bozmada mükemmel şekilde kitap haline getirdi. Eğer birden fazla sayfayı bir kitapta toplamak isterseniz hepsini kitapta görünmesini istediğiniz sırada açın. Çıktı olarak Epub ve Mobi seçebiliyorsunuz. Amazon'un kendi servislerinin yapamadığını yapmışlar.

https://epub.press/

EpubPress - Read the web offline

A browser extension for creating ebooks from your favorite webpages. Build books that are totally custom, offline and compatible with all your devices.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#genelkültür
Türk lehçelerinin birbirlerini anlayabilme derecesini gösteren bir çizelge
Birbirleri ile en iyi anlaşabilenler;
Kazak-Kırgız %92,
Tatar-Başkurt %94.9,
Uygur-Özbek %86.3
Türkiye-Azerbaycan %86
https://www.facebook.com/biligbitig/photos/a.395473840521270.86188.395457050522949/907780355957280/?type=3&theater

BeğenFavori PaylaşYorum yap