Logitech K380 Bluetooth multidevice klavye

Ipad 6 için almış olduğum Trust klavyeden memnun kalmadığım için yeni bir bluetooth  klavye arayışına girdim . Arama kriterlerim , kompakt olması , şık olması , yumuşak tuşlu olması ve alanların çoğunlukla olumlu yorum yapmaları idi . Açıkçası bu 4 kritere uyan bu ürün dışında bir başka ürün bulamadım . Bu ürüne karar kıldıktan sonra almaya karar verdim ancak ürünü hiçbir yerde bulamadım  . İnternet alışveriş sitelerinde , teknoloji marketlerde nedense bu ürün tükenmiş gözüküyor . Logitech türkiyeye sordum bu ürünün stoklarda tükendiğini ve gelip gelmeyeceğinin belli olmadığını söylediler . Yine yardımıma TS koştu , arkadaşların paylaştığı linklerin birinde – pahalı da olsa buldum ve sipariş verdim . 2 gün içinde elime ulaştı . Bu yazıları yazarken yaklaşık 1 haftalık kullanım deneyimine sahibim .

Ipad 6 klavyeyi baya bir aradı , 1-2 dakika sonra tanıdı nedense.  Klavye K380 olarak görüyor . Bir kere tanıttıktan sonra kapatıp açarak denemeler yaptım 1-2 saniyede bağlandı her seferinde . Cihazın multidevice özelliği üzerinde 3 sarı tuştan geliyor . 3 ayrı cihaza bağlayıp bu tuşlara basarak cihazlar arasında geçiş yapabiliyorsunuz . Örneğin 1 numarayı tablete , 2 numarayı tv’ye 3 numarayı telefona . Bu şekilde her seferinde sil baştan tanıtıp beklemek zorunda kalmıyorsunuz .

Klavye tuşları yuvarlak , görüntüsü şık , ilk yarım saat alışmakta zorluk çektim ama sonrasında bu acemiliğim kalmadı . Tuşlar çok yumuşak ve sessiz . Trustta yaşadığım gecikmeler ve bir kere basıp 3-4 kere aynı karakterin çıkması sorununu bunda hiç yaşamadım .  Yalnız garip bir sorun yaşadım , klavye hafif yamuktu , yani bir ayağı havada kalıyordu , elimde köşelerinden büktüm düzeldi . Ertesi gün gene hafif yamuldu , bu işlemi 2-3 gün yaptım sorun çözüldü , yani tekrar bir tarafında boşluk kalma durumu kalmadı .

Ürünü 250 liradan aldım kargo dahil . Ürün Türkçe Q klavye .

Sol tarafında açma kapama tuşu var , pilleri kendinden geliyor , AAA ince pil ile çalışıyor . Yazdığına göre 2 yıla kadar pil ömrü varmış . Ürünün standby modu sanırım yok , her ne kadar 4-5 dakikadan fazla ara vermedim ama kendini uyku moduna almadı . Veya uyku moduna alıyor ama hemen uyanıyor , emin olamadım .

Klavye biraz ağır , trust’ın en az 3 katı ağır . Bu ağırlık onu oturaklı yapıyor , yazarken sağa sola oynamıyor trust gibi .

Sonuç olarak ben çok memnun kaldım . Ipad’de Teknoseyir olsun , twitter olsun , mailler olsun bu tip bir fiziksel klavye şart , uzun yazıları ekran klavyesi ile yazmak işkence . Şayet bulabilirseniz gönül rahatlığıyla alabilirsiniz , pişman olmazsınız .

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Lenovo sk-8821 usb klavye

Arkadaşlar merhaba , kısa bir inceleme yazısı yazacağım size . Ofiste kullandığım notebook'umun klavyesi silinmeye başladı ayrıca yazı yazarken ekrana fazla yakın olduğum için rahatsız oluyordum . Bizim ofiste notebooku uzaklaştırıp harici klavye takmak moda . Ben de bir tane alayım dedim ama parasını cebimden vereceğim için ucuz birşeyler bakındım . Aklımda microsoft ve logitechler olduğu için ucuz klavyeleri beğenemedim bir türlü . Sonunda Orçun sağolsun bu klavyeyi tavsiye etti 48 liralık kargo dahil fiyatını da görünce fazlaca incelemeden aldım .

Klavye usb kablolu klavye . Kablosu baya uzun . Tuşları çok yumuşak ve sessiz . Temel multimedia tuşları var . Görüşünü slim severlere hitap ediyor , siyah rengi de mevcut . Oyun oynamak için deneyemedim malesef ama uygun olacağını sanmıyorum . Tek korkum tuş yazıları . Bana nedense tekinsiz geldiler , karakterlerin etrafına mürekkep taşmış sanki ,  umarım silinmezler kısa süre içinde Aldığım yerde yorumlar hep iyi . Aldığım link ;

https://urun.n11.com/klavye/lenovo-sk-8821-usb-q-klavye-P329348254

Bana 1 günde geldi kargo , sağlam bir şekilde paketlenmişti ama kutu içinde driver yoktu . Klavyedeki multiplayer tuşları için driver şart . Driverı şuradan indirdim ;

https://support.lenovo.com/ro/en/downloads/ds019629

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap