Hayırlı olsun elektirikli ve hibrit arabalara'da ötv geldi. Yetmezmiş gibi 1.6 motor ile ilgili olan yer oynandı.
Edit: Döviz fırlamasından önce yer alan vergilerdeki barajlar güncellenmiş. Yani 2 katına çıkan döviz sonrası barajlar güncellenerek güncel piyasa'da %10 civarına denk gelen bir düşüş yaşandı. Diğer bir deyiş ile 70 bin olan araç 125 bin olmuş iken artık 120 bin oldu yani fiyatlardaki ciddi yükselişi gizleyebilmek adına algıda seçicilik yoluna gidildi.
Kaynak: http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/09/20180924.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/09/20180924.htm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Xiaomi mi 8 128 gb yurt dışında 470 dolar
Huawei p20 pro 128 gb yurt dışında 900 dolar

Xiaomi resmi distribütör fiyatı 5400 tl
Huawei Türkiye resmi fiyatı 5000 tl

Dolar kuru ise dolar kuru iki firmayı'da etkiliyor. İthalat ise ikisi'de Çinli firma. Xiaomi firmasının vergi eklenmiş Türkiye fiyatının dolar karşılığı 875 dolar. Huawei firmasının karşılığı ise 810 dolar.

Nasıl oluyor'da Huawei vergi eklenmiş hali ile yurt dışı fiyatından ucuza satabilir iken Xiaomi yurt dışında nerede ise yarı yarıya ucuz olduğu halde Türkiye'de daha pahalı satılıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 21

Burada yer alan son 7 gün içinde yazısını nasıl gizleyebilim. Bilgisi olan var mı?

Diğer işletme hesaplarında yazmıyor. Burada yazıyor olmasının çözümü nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hepsiburada üzerinden yaptığım alışverişte Aras kargo benim için çok kötü bir deneyim oldu. Hepsiburada tarafının gün içinde kargo olayını gece mesai bitimine yakın yaparak sözümüzü tuttuk olayı dışında sorunu yok. Aras ile ilimde yer alan 3 şubeyi de gezdi.

Zamanında gelen eleştiriler yüzünden burada inceleme yazmıyorum. Bu yaşadığım sorunu kendi kişisel sayfamda yayımladım.
http://techoku.com/aras-kargo-rezilligi/

Aras kargo rezilliği ( Şehrim'de yer alan tüm şubeleri gezdi ) | Techoku

Aras kargo'nun sağlamış olduğu hizmet ve yaşattığı deneyim hakkında uzun ve ayrıntılı kullanıcı deneyimi. Bu rezilliğe sizde şahit olun.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • bosu @bosu

  Hepsiburada da ben daha kötüsünü söyleyeyim. Bir gün bir satıcı bir ürün satıyor ve alıcam (satıcı hepsiburada değil), dükkanına giriyorsun ama hepsi burada sitesinde satıcıların iletişim bilgileri ve adresleri yok, satıcıya soru sormak diye birşey de yok.

  Satıcının hangi kargo firması ile çalıştığını öğrenmek için hepsiburadayı aradım sordum aradan da 2-3 gün geçti ama kimse bana satıcının hangi kargo ile çalıştığını söyleyip bilgi veremedi. Ne kadar komik ama bu bilgiyi verememeleri.

  Yani hepsiburada nın ooo güzelim müdürleri ve yöneticileri hiç mi aklınıza gelmedi böyle bir düzenek yapmak. Hepsibuarada'nın yöneticileri mesajımı gördüğünüz anda şunu yapın: Satıcı farklı ise, ürün sayfasında gönderi yapacağı kargo firmasının logosu da olsun ürün eklerken kargo da seçtin, kapiş ?

Babamın telefonu bazı uygulamaları yüklerken veya güncellerken yeniden başlıyor. Bu sorunun nedeni ne olabilir, ne yapabilirim?

Cihaz via v10.
-Recovery mode ile fabrika ayarlarına döndürdüm sorun çözülmedi.
- Google play ön bellek ve veri temizleme işe yaramıyor. Uygulamayı fabrika ayarlarına döndürmek işe yaramıyor.
-Ön belleği silmek işe yaramıyor.

Sorun yaşadığım uygulamalar: (bunlar benim tespit ettiğim)
E devlet kapısı
nova launcher
Facebook

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bundan 5 ay önce paylaşmış olduğum durumda belirttiğim sorunlar sonunda sonuca bağlandı. 04.05.2017 tarihinde yapmış olduğum Tüketici Hakem Heyeti başvurum 21.08.2017 tarihinde karar bağlanmış ve 25.08.2017 tarihinde üst yazısı yazılıp 05.09.2017 tarihinde kargoya verilmiş ve 06.09.2017 tarihinde ptt geldiğini ama evde olmadığımı iddia ederek ana şubeye götürmüştür. Bunun üzerine evrağımı teslim almış ve 07.09.201 tarihinde THH tarafından belirtilen ilimde yer alan General Mobile bayisine cihazımı teslim ettim. Cihazım 12.09.2017 tarihinde telpa yetkili servisine ulaşmıştır. (Onarım için gidince 1 günde varıyor iade için gönderince 5 günde varıyor garip) O gün telpa benle iletişim kurmuş ve paranın bizzat hesabıma yatacağını söylemiştir. Tarih olarak ise 15.09.2017 tarihini belirtmiştir. Ödeme gelmeyince kurduğum iletişimde paranın bayiye ödendiği belirtildi. Bayi 18-19.09.2019 tarihinde gelmemi söyledi ve 19.09.2017 tarihinde gittiğimde iade belgesinin geldiği ama paranın yatmadığı bunun için 2-3 gün beklemem gerektiği söylendi. Bayide patron değil kasiyer eleman olunca üstelemedim. Bugün yani 21.09.2017 tarihinde vardığımda patron ile konuştuğumda çalışan akşam beşte yatacak vs mırın kırın edince 3 şubesi olan bu denli büyük bayi'de akşam gelecek parayı şimdi veremiyor musunuz diye biraz sert çıkışınca bir a4 kağıda parayı elden aldığıma dair el yazımla yazıp imzaladım be 699 tl para iade bedelimi teslim aldım.

Benim THH maceram böyleydi ve tam 5 ay sürdü. Büyük bir ilde yaşamıyor olmama rağmen 5 ay sürmesi beni bezdirdi. Bariz bir şekilde bezdirme politikası uyguluyorlar sakın vazgeçmeyin. Bayi para için 2-3 gün sonra gelmemi söylerken cihaz alırsam direk verebileceklerini söyledi. Yani elindeki ürünü bana kakalamaya çalıştılar. Bu tuzaklara düşmeyin.

5 ay önce konu açtığımda bana yardımcı olan @orcun başta olmak üzere @sawgent arkadaşımıza ve bilir kişi ile ilgili sorumda cevabını esirgemeyen @thundermack arkadaşımıza teşekkür ediyorum. Yardımlarınız sayesinde THH maceram sonucunda hakkım olanı geri alabildim.
#Thh #TüketiciHakemHeyeti #akış #TeknoYardım
Edit: 5 ay önceki konu https://teknoseyir.com/durum/687149

Firmaya ürünü gönderirken gönderdiklerim, telefon, orjinal kutu, şarj adaptörü, kablo, kulaklık, kulaklık pedleri, garanti belgesi (doldurulmuş), fatura fotokopisi, tüm ambalaj poşetleri, telefonu ilk aldığımda çıkan ön ve arka bilgilendirme yapışkanları, ekran değişimi sonrası gelen sökülmek zorunda olan koruyucu jelatin, kutu içerisinden çıkan 2 adet ekran koruyucunun kullanımdan sonra kalan çöpleri dahil hepsini yolladım.

İyi günler General mobile firmasının servisiyle ilgili bir sorun yaşadım....

İyi günler General mobile firmasının servisiyle ilgili bir sorun yaşadım. Benden kullanıcı hatası altında para talep ettiler. Kabul etmedim ve cihaz halen
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Önemli değil dostum. Böyle malesef yapabilecek birşey yok. Yani firma zaten hatalı üzerine birde seni süründürüyorlar. Böyle aptalca bir sistem olmaz ama tek yolumuzda malesef tüketici olarak böyle. Ben o yüzden insanlara hep diyorum uğraşın didinin o paralar kolay kazanılmıyor başınızdan savmayın sistem zor evet uğraştırıyor ama tek yolumuz budur. 🙁

  • Ercüment Solmaz @ercument-solmaz

   Firma desen ayrı zorlaştırıyor, bayi desen ayrı baş belası. Bayisini tutup parayı onlara ödüyor hemde kararda iban yazmasına rağmen. Hırsımdan kullandığım ekran koyucunun çöpünü bile koyup gönderdim. Bunu eksik bulup kutu içeriği eksik diye zorluk çıkartmasınlar diye. Sırf bu perişanlık yüzünden cihaz tercih ederken baktığım ilk şey garanti oldu. Firmanın kullanıcı hatası diye attığı iftiralar, cihazımı 150 tl sayarak üst model verme olarak geçen aptal yerine koymaları, bayinin yeni cihazı onlardan alayım diye para konusunda ayak diretmesi hepsi aklımda. LG bile beni bu kadar perişan etmemişti.

 • Fevzi Öztaş @foztas

  Azminiz için tebrik ederim. Ufak bir tavsiye belki bilmeyen arkadaşlar olabilir. Karar sonrası firma ile muhatap olmadan ödeme yada size ulaşmaları için 1 hafta beklenip daha sonra karar icraya konabilir devamında da icra hesabına yatan para adınıza kayıtlı hesaba aktarılır. Geçmiş olsun 🙂

  • Ercüment Solmaz @ercument-solmaz

   Firma ellerine karar ulaştığı an arıyor. Yada öyle söylüyorlar. Bana 06.09.2017 tarihinde gelen kargo onlara 12.09.2017 tarihinde gelmiş öyle söylediler. General mobile karar sonrası işini yapıp 4 gün içerisinde parayı bayiye göndermiş. Benim anladığım bayi yeni cihazı bizden alsın diye ayak diredi ama bu tutumları onların bir daha hiç bir şubesine girmeme kararı aldırdı. 5 ay kamerası bulanık çeken, pili az giden, güç tuşu bozuk cihaz kullandım. Zaten yeni alacak para olmayınca mecbur katlanıyor insan.

 • thundermack @thundermack

  Olumlu sonuçlanmasına sevindim.Bazen haklı olduğunuz bir durumda genede haksız duruma düşebiliyorsunuz.
  Bi ara niyazi bey ile çekilen videolarda oda bu duruma değinmişti.Malesef çıkartılan tüketici yasası tüketici aleyhine yazılmış son derece eksiklerle dolu bir yasa.Her ne kadar farklı yansıtılsa bile firmalar istedikleri gibi süreci yönetebiliyorlar. Hakem heyetleri zaten ağır çalışan bir mekanizmaya sahip , üstüne birde çok yoğun. Genede normalden daha erken bitmiş gibi görünüyor 🙂 Geçmiş olsun diyorum 🙂

  • Ercüment Solmaz @ercument-solmaz

   Yaşadığım ilk daha bu yıl sonunda becerirse büyük il olacak yani küçük bir il. Her gittiğimde sinek avlıyorlar. Yani çok yoğunlukta yok ama ayda 1 toplandıkları için süreç uzuyor. Benim cihazımı yapmış olsalardı hakkımı savunamazdım. O zaman haksız buluyorlar genelde. Aşırı hantal çalışıyorlar. Bu cihazı bilir kişinin inceleyeceği belli direk gönder olsun bitsin. Savunma 15 gün içinde gelir, savunması gelenlerin sırası beklenir, bilir kişi 15 gün bekletir. Ne zaman 20 iş gününde kararlar çıkar duruma geldi o zaman bu sistem iş yapar. Şimdiki hali 5 ay sürünsün. Zaten çoğu vazgeçiyor durumu.

   Çok sağ ol.

  • thundermack @thundermack

   @ercument-solmaz benim çalıştığım zamanda artık kronik arızalı olan gm discovery şarj sorunu çok giderdi. thh'ye gidenlere bir sene içinde 3 2 sene içinde 6 kere gidip tamir olması gibi saçma bir bahane uyduruyorlardı. bir ürün aynı arızayı 6 kere yapıyorsa zaten o ürünün satışının engellenmesi lazım değilmi? mantık bu adamlarda. Gene bunada şükür. daha önce hiç hak hukuk yoktu 🙂

  • Ercüment Solmaz @ercument-solmaz

   @thundermack Ayıplı mal 6 ay ile kısıtlanmış kararda öyle yazıyor bu kötü olmuş. Teslimi diyor ilk teslimde serviste yapıldıktan sonra teslim mi orası belli değil. Ucu çok açık istediğin yöne çekilir.

 • Mustafa Hacisalihoglu @mstfamert61

  Konuyu hortlatacağım ama ben de g4 ümü gönderdim ve karara bağlandı yazıyor e devlette tahmini olarak ne zaman paramı alırım siz bu aşamadan sonra ne zaman aldınız?

Bu liste apple servis ücretleri. Baktığımda 6s, 7 ve 8 modellerinin ekran ücreti aynı. (Aynı durum plus modelleri içinde geçerli.) Bu bana iphone 6 modelinden 6s modeline geçerken ekranın değiştiği ama devamında hiç dokunulmadığı hissiyatı uyandırıyor sizce burada ki durum nedir?

Ayrıca iphone x geldiğinde ekran değişim bedeli ne olacak onu merak ediyorum. Bunun ekranı kırılsa bitersin dedikleri gibi fiyat farkı olacak mı?

Kaynak: https://support.apple.com/tr-tr/iphone/repair/service/pricing

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 11

WordPress tabanlı bir sitenin google arama motorunda bu şekil çıkması nasıl sağlanıyor?
Başlık ve ilk açıklama kısmı oluyor ama burada olduğu gibi site içi arama ve sayfaların (kategorilerin) nasıl gösterileceğini bilmiyorum bunun yöntemi nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Şimdi parmak izi tamamen mi atıldı telefondan?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap