ROG Bezel-Free Kit - How to install l ROG

ROG Bezel-Free Kit is an accessory that enables gamers with multiple-monitor setups to visually eliminate the gaps where their displays connect, creating the...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçmeyen araçlar için devlet 1.6 milyar...

2019 yılı ikinci yarısında Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden öngörülen sayıda araç geçmediği için devletin garanti kapsamında ödeyeceği tutarın 1.6 milyar lira olacağı hesaplanıyor.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10
 • arandur @arandur

  Kaç para ulen bi köprü diye nara atasım geliyor bu kayıpları gördükçe!

 • huseyin/azuren @hegemen

  Öp dediğinde öpmekten fazlasını istiyorsan durum bu

 • Agah @agah

  karayolları bu köprülerin finansmanını çok rahat ayarlardı. resmen devletin malı deniz yemeyen domuz köprüleri bunlar. hangi özel teşebbüs devletten daha zengin ki özel teşebbüs yapabilsin ama devlet yapamasın? osmanlı da batmadan önce (aslında ekonomik olarak çoktan batmışken) vergi toplama hakkını peşin paraya birilerine satardı, sonumuz benzemesin.

 • burakzdnr @burakzdnr

  köprü için gerekli parayı kamu bankalarından çok ama çok uygun vadelerle aldılar, ödedikleri de meçhul. devletten yılda 3 milyar lira alıyorlar, zorunlu olarak bu köprü ve bağlantılarını kullananlardan da 1 milyar lira alsalar, hanımı da öğretmense, bu devirde iyi para. köprü üç buçuk yılda açıldığına göre şimdiye kadar devlet en azından 10 milyar lira vermiş oldu ki buda toplam masraf zaten. daha ben diyeyim 15 yıl sende 20 yıl para ödenecek. yani olay şu ki, devletin parası ile devlete 10 liralık iş yaptılar, her yıl devlete 1 lira verip 5 lira alıyorlar. ve işin garibi devletten böyle 30 tane iş almışlar. bu durumu hiç bir sosyolog, psikolog, ekonomist açıklayamaz. tabii kartal imam hatip mezunu değilse.

@mertkirimgeri Bir kedi gördüm sanki.

https://youtu.be/pL0lyes651I?t=1178

BU OYUNUN ADI NEDEN İNGİLİZCE ARKADAŞIM?

Türkiye'de üretilen oyunların isimleri neden İngilizce? Türkçe Türkçe isim koyma konusunda geliştiricilerin duruşu ne? Bu oyunun adı neden İngilizce arkadaşı...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

RAM ve SSD fiyatları yine yükselebilirmiş.

https://www.youtube.com/watch?v=7MPrNYJ_HTg

HW News - RAM & SSD Price Hike in 2020, Unrealistic GPU Expectations

Hardware news this week talks about RAM and SSD prices, unrealistic GPU expectations for both NVIDIA and AMD, and some pre-CES show news. Sponsor: Thermaltak...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Manas marka su sayacı bozuldu. Sabah kalktığımda su akmıyordu, gidip karta para yükledim ve cihaza yükledim. Normalde bakiye bittikten sonra tekrar yükleyince bzzz şeklinde bir ses gelip vana tekrar açılıyordu, ama bu sefer o ses gelmedi. Ben de genel bir kesinti var herhalde diye düşündüm. Akşam geldim yine su yok. Apartmandaki arkadaşlara sorunca sorunun benim dairede olduğu anlaşıldı. Sayacın üzerinde akış işareti gözükmesine rağmen sular akmıyor. Kartı taktığımda da Debi: 0.000 şeklinde görünüyor. Yarın erkenden gidip belediyeye soracağım ne yapılacağını. Daha önce başına böyle birşey gelen var mı? Yapabileceğim bir şey var mıdır acaba? Zira su kullanamamak çok sinir bozucu bir durum.

Not: Su sayacının bozulmasından daha saçma bir durum olabilir mi? Evet su sayacı bozuldu ve servisin gelmesi gerekiyor. Ön ödemeli su satmak zaten yeteri kadar saçmaydı, şimdi bir de sayacın bozulması durumu çıktı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aracımdaki akü öbür tarafa geçmeye başladı sanırım. Kullandığım FM transmitter araç ilk çalıştığında akü voltajını gösteriyor. Voltaj bazen 12.8 bazen de 12.5 civarı görünüyordu. Bugün 11.8 olarak gösterdi, 15dk'lık yolculuktan sonra aracı park edip yarım saat sonra tekrar bindiğimde 12.4 civarı idi. Yarın bir de multimetre ile ölçeceğim voltajı ama birşey değişeceğini sanmıyorum marş alırken de 1-2 sn daha uzun sürdüğü oldu. Kısacası yeni akü almam lazım. Araç 2011 Linea. Kullanma kılavuzunda akünün spesifikasyonları yazmıyor. Bazı forumlarda 50ah akü olduğu yazılmış. Ben 60ah bi akü alayım diyorum. 60ah Bosch ve Varta aküler internette ₺350'ye bulunabiliyor. Kendim alıp değiştirsem mi daha uygun olur yoksa sanayide eski aküyü verip yenisini alsam mı? Bosch ve Varta akü hakkında yorumlarınız nelerdir? "Bunları alma Mutlu, İnci vb markalar al" der misiniz?

Not: Aracın üzerindeki akünün değerleri yan tarafta kaldığı için görünmüyor, o yüzden kaç ah akü var bilmiyorum ama hatırladığım kadarıyla bilinmedik bir markanın aküsü vardı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 18

Bunlar aralarında anlaşmıştır, "ben el koydum, ben halkı düşünürüm, ben arttırdım" diyebilmek için ilk açıklanan ücretten biraz daha fazlasını açıklayabilir yakında.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#otoseyir

İlginç bir tasarımmış, ama madem bu kadar verimli niye kullanılmadı/kullanılmıyor?

https://www.youtube.com/watch?v=UF5j1DvC954

Opposed Piston Diesel Engines Are Crazy Efficient

Two-Stroke Opposed-Piston Diesel Engine By Achates Power EE Shirts! - http://bit.ly/2BHsiuo Recommended Books & Car Products - http://amzn.to/2BrekJm Subscri...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Halid @abdhbal

  İki zamanlı motorlarda emisyon değerleri berbat oluyor yağ yaktıkları için.

  • Equitatus @equitatus

   Yağ yaktıkları için mi yoksa yakıtın bir kısmını yakmadan dışarı attıkları için mi? Bu motorun çok verimli olduğu söyleniyor, çok verimli bir motor ise dışarıya daha az yanmamış yakıt atıyor olması gerekmez mi? Dolayısıyla daha az emisyon değeri olması gerekir.

  • Halid @abdhbal

   @equitatus Yakıtın yanmaması değil de yağ yakmasıyla biliniyor geneli. Ama bu dizaynda onu çözecek bir uygulama yapılmış olabilir çok detaylı incelemedim. Wankel motorlar da yağ yaktıkları için emisyon konusunda kötüdürler mesela artık üretilmiyorlar o nedenle.

 • Equitatus @equitatus

  Linkte motorun makalesi var, emisyon değerleri ve yakıt sarfiyatı yazılmış. Sonuç kısmında "2 zamanlı motorlar için olağanüstü, 4 zamanlı dizellerin de en iyisine yakın bir yakıt sarfiyatı var" denilmiş. Demek ki 4 zamanlı dizellerden daha iyi değil. O zaman nasıl mükemmel verimli oluyor? Çok verimli olduğu alan "brake thermal efficiency" imiş. Ama 4 zamanlı dizele göre nasıl bir fark var onu yazmışlar mı bulamadım. Zaten makale 2012'de yayınlanmış yaklaşık 8 yıldır başka bir gelişme olmadıysa demek ki 4 zamanlı kadar verimli değil ki kimse bununla uğraşmıyor.

  http://achatespower.com/wp-content/uploads/2015/04/modernizing_the_opposed-piston_two-stroke_diesel_engine_for_more_efficient_commercial_vehicle_applications.pdf

 • Orcun @orcun

  Tamamen üretim maliyetindendir. Sene 2020 olacak hala 1900 lerden kalma kampana fren sistemi kullanılıyor. Gelişti disk çıktı onun işte seramiği çıktı ama niye srtandart değiller ? fabrika çünkü yatırım yapıp ar-ge için parayı oraya harcamayıp tasarıma dış görünüşe harcıyor. O yüzden işte her 2-3 senede bir tasarımlar yenileniyor vs. ama içi aynı kalıyor, çünkü tasarımı çok daha kolay satıyorken ama içini öyle değil. Şu sistemi yapmak için kim bilir kaç milyar dolar ar-ge lazım, e firma o kadar parayı nasıl çıkartacak kısa zamanda ? var olan üretim hattını da bozmadan yapması için de birde + tekrar milyar dolar lazım. Adamlar bakıyor kaç yılda amorti edecek e biz kaç yılda para kazanacaz ? o yüzden mesela büyük otomobil üreticileri elektrikli araç üretmeye çok geç giriyorlar. Tesla gibi sadece o işi yapanlar sıfırdan girenler çoktan varlar pazarda ama VW seat audi mercedes fiat şu bu vs. vs. yoklar. Göstermelik deneme olayı var ama 10 15 20 bin dolarlık arabalar milyonlarca satıyorken adam daha o sisteme komple giremiyor.

 • suicide @suicide

  atladiginiz bir nokta var, verimin artmasi demek emisyonun iyilesecegi anlamina gelmiyor. hatirlarsaniz vw in dieselgate olayinda da motor hem az yaksin hem de emisyonu iyi ciksin diye katakulli yapilmisti.

Ülkemiz vatandaşı pek çok şeyi beceremediği gibi spor müsabakalarını izlemeyi de beceremiyor. Twitter'da 20 tane gündemin 15 tanesi bir takım taraftarlarının/mensuplarının diğer takıma ettiği laflardan ve/veya küfürlerden oluşuyor. Dünyanın en büyük derdi kim kime ne zaman hangi faulü verdi ne zaman vermediden ibaret çünkü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • alatriste @alatriste46

  Plebler egleniyor iste kendi aralarinda.

 • Orcun @orcun

  Gözümle gördüm. Baya oluyor bir 3 veya 4 sene falan her halde ? beşiktaş fener derbisiydi. Arkadaşta koyu fenerli dedi gidelim kafede izleyelim vs. iyi dedim ya tamam yer içeriz sohbet muhabbet şu bu vs. vs. birde bu yanına beşiktaşlı arkadaşını aldı, güya işte hep beraber maç izlenecek vs.neyse gittik maçtan öncesi normal maç başlıyor ilk yarı bitti ana avrat küfürleşmeler başladı. O ona ben senin bilmemnereni bilmemen yapayım zaten sen fenerlisin .... evladı vs. vs. vs. ben seni burada keserim öldürürümler vs. vs. ben böyle uzaktan belgesel izlermiş gibi izledim zerre tepki vermiyorum bana bu sefer sulanıyorlar yaaa bak görüyor mu bu beşiktaşlı bunların ta .... ben topunun anasını avradını ... gibi gibi ben kaçıyorum sizinde olmayan beyin sapınıza şey edeyim diyerekten hadi size iyi günler deyip voltayı alıp gittim. Daha sonra bunlar benle irtibatı kesti, selam sabah yok bir baktım bunlar kanka kardeş vs. vs. ulen ananıza bacınıza beşiktekine 7 düveline kadar küfretmiş ya kızgınlık vs değil bu düpedüz mallıktan bana milyon verseler görüşmem öyle adamla o saatten sonra bende bitti gitti artık, ama bunlar garip. İstanbullara maçlara gitmeler bilmemne yok pasolig kart ıvır zıvırlar, sanki heriflerin anasına bacısına kardeşine ben küfrettim benle ilişkiyi kestiler. Hani bilmiyorum bu olay IQ ile mi alakalıdır ? işte maç olayı olunca bunların beyni garip bir hormon salgılıyorda bunlar insanlıktan mı çıkıyor ? bilmiyorum. Sorsan keyif işi değil mi ? zevk vs. vs. ulan takımının başarısı yok ya başarısı futbolcu milyon euroları alıyor sen izliyorsun onda da başarısızlar hani dese ki avrupa liginde real madrid ile kapıştık 5 tane attık vs öyle bir takım da değil bunlar. Ya bunların olayı başarısızlıktan tahminimce içlerindeki ezikliği buraya verdikleri için böyle havyanlaşıyorlar, hani incelenmesi lazım.

  • Slim Shady @slim-shady

   Kendini bir yere ait hissetme arzusu.
   ''ben ozmanlı torunuyum.'' diyen 30 ıq'lü,ilkokul mezunlarından bir farkları yok.
   Kendilerini değerli ve bir yere ait hissetmek istiyorlar.

  • Orcun @orcun

   @slim-shady Yani sigara alkol de böyle, içersin keyif zevk alırsın. Gidersin izmirde kordonda deniz kıyısı vs bir duble içersin yanında güzel bir balığını kalamarını yersin mis, ama bizde boku çıkartılıyor. İçiyor içiyor sapıtıyor ona buna sataşıyor dayak yiyor vs. vs. ders almıyor hala devam ediyor neymiş efendim bir tarafı boklu sevgilisi ayrılmışmış ya sen bu kadar zayıf mısın ? zayıf adam işi bunlar ya çocuk musunuz ? çok kavga ettim bu yüzden ne rezilliklerle uğraştım bilemezsin. Futbolda böyle olmuş. Başarısız takımı yeniliyor oynayamıyor vs. ki oynayamayan adam tekrar ediyorum milyon euro kazanıyor o izleyenin ömrü hayatı boyunca elde edemeyeceği parayı kazanıyor sadece bir senede ve ona rağmen kötü oynuyor. Yetmiyor böyle salaklıklar sapkınlıklar vs. ha başarılı olsalar oturup bende izleyeyim. Oh be ne güzel çalım attı oh be gole bak 90'a taktı vs. vs. vs. Koca ülkenin milli takımının hali ortada daha neyini izleyecem ? garip garip 10. lig çömez takımlarıyla berabere kalınıyor gol atılamıyor yeniliyor vs. vs. adamların ülkesi izmir kadar belki geliyor seni yeniyor falan bu rezilliği izlemeye mi kendimi gerecek sinir hastası olacağım ? 😀

  • Equitatus @equitatus

   @slim-shady Katılıyorum, entelektüel bir birikimleri olmadığı için başka bir grupta tutunmaları imkansız olan insanlar oluşturuyor bu grubu. Ben futbol da izlerim, basketbol da izlerim, snooker da izlerim sırıkla atlama da izlerim ama izlerken güzel bir hareket, bir taktik savaşı ya da yetenek gerektiren şeyler ararım. Kendi tuttuğum takım kazanmazsa üzülürüm, ama kaliteli bir karşılaşma izlediysem de o beni tatmin eder. Ancak Türkiye liginde maalesef hiçbir zaman böyle bir sonuç olmuyor. Maçların kalitesi de, izleyenler de, oynayanlar da, yönetenler de rezalet. Futbol günümüzde azımsanamayacak kadar büyük bir endüstri. Avrupa bu endüstride uzay çağındayken biz maalesef taş devrindeyiz.

 • TwoCenk @twocenk

  Belki biraz siyasete girecek ama 80 darbesi sonrası amaçlanan şeylerden birisi insanları futbol vs ile oyalamaktı diye biliyorum. Bunun sonucu olabilir o işler.

Arap ülkelerinde yayınlanan reklam filmi olay yarattı

Arap kanallarında yayınlanan 250 bin dolarlık gayrimenkul satışıyla vatandaşlık reklamı tepkilere yol açtı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap