3 Temmuzda Türk Telekom taahhüdüm doluyor. 35mbit'lik paket kullanıyorum. Aldığım hız 22 / 3 şeklinde. TT'den önce Türknet aboneliği açmıştım aslında 2 ay boyunca bağlayamadıkları için TT'ye geçmek zorunda kalmıştım. Aynı apartmanda Turknet kullanan arkadaşım 70mbit alabilirken ben 22 ancak alabiliyorum. TT ile defalarca konuşmama rağmen çözülmedi.

1-2 ay kadar önce apartmana Kablonet bağlantısı yapıldı ve şu anda abonelik alınabiliyor sanırım. Ben de Kablonet'e geçmeyi planlıyorum ancak modem sıkıntısı çekiliyormuş sanırım. TT ile de kendi Asus modemimi kullanıyorum ancak Kablonetin modemleri farklı oluyor malumunuz. Bu konuda ve Kablonet'in genel kullanımı, sorunları ile ilgili bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim. 50mbit Akıllı Sınırsız Tarifeyi düşünüyorum (her ne kadar gereksiz pahalı olsa da). Teşekkürler...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#EuroTruckSimulator2
ETS'de 2400km'lik bir teslimat yapıyordum (harici olarak geçen, 90km'yi geçemiyorsun) son 200km kala devrildim. Auto save'lerden açınca da yine devrildiği yerde başlıyor, sanırım tırı çekmekten başka çarem yok. Gitti 1,5 saatlik oyun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım

Birkaç gündür Youtube'da video izlerken süreden bağımsız olarak video 1 saniyeliğine donuyor ve Chrome "Hay Aksi bir şeyler ters gitti" uyarısı veriyor. Sayfayı yenilemek zorunda kalıyorum ancak biraz sonra aynı hatayı yine veriyor. 10 dakikalık bir video boyunca 8-9 kere oluyor aynı durum. Tüm eklentileri kaldırdım, Chrome'u baştan kurdum ama sonuç değişmedi. Bir öneriniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aramızda bu şarkıyı hatırlayan var mı?
https://www.youtube.com/watch?v=RY81QFir2sw

ATB - Till I Come

Dance/Techno/Trance
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Rage 2 incelemesini yeni izledim. Bethesda Avalanche Studios'a "Bizde Rage diye bir IP var, Mad Max'e skin giydirip Rage diye satalım mı?" demiş ve Avalanche Studios da kabul etmiş gibi sanki.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

1998 model Nissan Primera 2.0 SE model için düşüncelerinizi alabilir miyim? 20-25 bin TL arası bir araç bakıyorum. Mantıklı alternatiflerden birisini de Primera olarak seçtim. Genelde iyi şeyler söyleniyor araç hakkında, bazı kişiler yedek parça sıkıntısı olduğunu iddia etmiş. @otoseyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 20
 • Akhenaton @akhenaton

  10 yillik yedek parca garantisi bitmis,alip ne yapacan, piyasa arabası olmadigi icin yan sanayi parcada yok,far kirilsa yurt disindanmi getirecen,hurdacilarimi gezecen

 • Kesb-i @kesb-i

  Türkiyede üretilmemiş ve üzerinden 20 yıldan fazla geçmiş bir aracın tabiki parça sorunu olur. Bunu rastgele aklınıza gelecek bikaç parçayı alacakmış gibi arayarak tecrübe edebilirsiniz. Mesela arka amortisör, devirdaim pompası, sağ ön far vs.

  • Equitatus @equitatus

   Yedek parça aramasını zaten yaptım. Çoğu parçası için sonuç bulunuyor. 20-25 bin arası alınabilecek araçların hepsi zaten 20 yaş civarında. Benim sorun araç hakkındaki düşüncelerdi aslında.

  • Kesb-i @kesb-i

   @equitatus O yaşta araç için genel yorum yapmak zor. Araç özelinde bakmak lazım. Ne durumda nasıl kullanıldı başından neler geçti vs. Biri hiç sorun çıkarmazken bir başkası ikide bir sanayiye götürtebilir. Ama ben almak zorunda olsam sanırım almazdım. Büyük risk yani. Masraf çıkarırsaki o yaşta illa bi sürü bakım ister ne kadar ve ne sıklıkta çıkarır orası önemli. Önceki sahibi iyi bakmışsa, bozulan parçaları zamanında yenilediyse olabilir tabi neden olmasın.

  • Equitatus @equitatus

   @kesb-i Genel olarak primeraların kronik sorunları, motorunun nasıl olduğu vs gibi konularda yorum bekliyorum daha çok.

 • Adem Arslan @ademarslan

  Hocam iyi araştırın, temiz bir marea bulun ve alın. O paraya bulabileceğiniz en karakterli, en keyifli otomobil marea. Kronilleri çoktur ama temizini denk getirebilirseniz asla üzmez sizi. Biz maddi durumlardan dolayı sattık, hala mumla arıyorum.

  • Equitatus @equitatus

   Marea'lara da bakıyorum. Şu anda Marea ve Primera üzerine yoğunlaştım açıkçası. Mareaların kronik sorunu nedir?
   Not: Aşağıdaki linkte kronik sorunlar belirtilmiş. Açıkçası biraz soğudum bunları okuyunca Marea'dan.

   https://forum.donanimhaber.com/fiat-marea-arizalari-ve-cozumleri--68849889

  • Adem Arslan @ademarslan

   @equitatus Valla hocam biz bir seneden fazla bindik. Bizimki 2004 modeldi bu sayılan şikayet edilen sorunların bir tanesi bile bizim arabada yoktu. Ben de diğer marea sahiplerinden çokça duyduğum için biliyorum kronik problemlerinin çok olduğunu. Biz araba alacakken yaklaşık 1 ay marea baktık en son temizini bulduk ve aldik. Dedigim gibi hiçbir sorunumuz yoktu çok da memnunduk. Arabaya bakmaya gelen kişilerin yüzde 90 ı da eski marea sahipleriydi. Satıp pişman olmuş tipler. Aynı şekilde sattığımız adam da eski marea sahibiydi. Şuan benim de 25 liram olsun mareadan başka araba bakmam. Demem o ki eğer temiz bir marea bulursanız siz de çok memnun kalacağınıza emin olabilirsiniz. 2011 fiesta daha sonra 2008 corsa d den sonra marea ya bindik ama aklımda kalan araba marea oldu siz düşünün artık. O paraya göre çok zevkli çok karakterli bir araba.

  • 3dfx @3dfx

   @equitatus hocam 20 yasinda her arabada olabilecek seyler bunlar, sadece Mareada falan degil.

 • furkan1zek @furkan3ze3

  Bence o bütçe ile D segmenti araç almak yerine B-C segmenti bakıp daha yüksek bir model almalısınız. Daha temiz, düşük kilometrelisi 5 bin pahalı diyorsunuz ancak o aracı aldığınızdan itibaren yaşı yüzünden zaten sürekli sorun çıkaracak ve ucuza almanın avantajını kaybedeceksiniz. Tabi hesap kitap yapınca eğer mantıklı geliyorsa alınır artan bütçe de aracın masraflarına ayrılabilir. Ancak yine yaşlı araç = sorun bunu unutmamak gerek. Biz 2001 model VW borayı 4 sene öncesinde bile senede 4-5 defa servise götürmek zorunda kalıyorduk ki kilometresi 120 bin de idi.

Gitar kaydı almak için M-Audio M-track 2x2 ses kartı ve Cubase kullanıyorum. Aslında M-track 2x2 ile birlikte verilen Pro Tools da var ama alışamadığım için Cubase tercih ediyorum. Uzun zamandır sıkıntı olmadan kullanıyordum ancak geçenlerde açmak istediğimde açılmadığını farkettim. Yönetici olarak ve uyumluluk modlarıyla denedim ancak açılmıyor. Görev yöneticisinde 1 saniyeliğine görünüp yok oluyor. Hata vermiyor, direkt olarak görüntü vs gelmeden kapanıyor. Steinberg forumlarında tekrar kurun vs denmiş, her şeyi denedim ama hiçbir şekilde çözüme ulaşamadım. Bazı kişiler yeni kullanıcı açtıklarında açıldığını söylemişler, yeni kullanıcı oluşturduğumda Cubase açılıyor. Kendi oturumumda yine açılmıyor. Belgelerden Cubase ile ilgili herşeyi kaldırdım ama sonuç aynı, hiç tepki vermiyor. Bir de bir kişi Photoshop yükledikten sonra olduğunu söylemiş. Ben de bir zaman önce Photoshop kurmuştum. Photoshop'u kaldırmama rağmen durum aynı. Daha önce başına gelen oldu mu? Bir önerisi olan var mı? Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Equitatus paylaştı.

Merhaba arkadaşlar, geçtiğimiz ay paylaştığım gibi bu canlar bizden yardım bekliyor 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap