Bir de her hafta yeni bir hak kaybedip, bir kez daha aptal yerine konulan kendimizi. Bu hafta bir kepenk daha indi günlük hayatımızda.
İnternet üzerinde yayın yapan tüzel kişiler de RTÜK denetiminde olacak. Televizyonda yayımlanan La la Land’ın 12 dakikası kayıptı mesela, bundan sonra “spoiler vermeyin” klişesi yerini “kesilen kısmı gören varsa n’olur anlatsın”a dönecek.
Yazının tamamı için: https://www.evrensel.net/yazi/84487/sirasi-ya-da-degil-yine-de-yazdim-sansure-inat-tekrar-cal-sam

Sırası ya da değil yine de yazdım: Sansüre inat, tekrar çal Sam! - Ayşen...

Biz bu sıralar nereden baksan tutarsızlık, nereden baksan ahmakça açıklamalar arasında yine sınanırken bundan tam 80 sene önce bugünlerde, Taksim Belediye Gazinosu heyecanı yaşıyormuş İstanbul. ..
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknoseyir ofisin içini dışını çalışanlarını yani hepsini görmek istiyorsanız
https://www.youtube.com/watch?v=udkY_B9pEbs&fbclid=IwAR2416DMSEKMEpvEFVETrfzEYmwPcc3Dyx0yKjo-surXJqFzlV3v2ADIbmk

TeknoSeyir'deyim! | Ofis turu ve fazlası

TeknoSeyir'in hiç görmediğiniz yüzü bu videoda :D https://www.youtube.com/user/teknoseyir #mesutcevik #teknoseyir Desteğiniz çok önemli. Sosyal medya hesapla...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Curiosity Rover, Mars'ta Gizemli Bir Işık Yakaladı

NASA'nın Mars gezegenini keşfetmesi için 2011 yılında uzaya gönderdiği Curiosity Rover, bir kez daha gizemli bir beyaz ışığı raporladı. Bu görüntünün ne olduğu henüz kesin bir...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Equitatus @equitatus

   İnandırıcı gelmedi galiba sana. Sence nedir?

  • Enceladus @enceladus

   @equitatus mutlaka bir açıklaması vardır ama artık Nasa'nın yıllardır herşeye kozmik ışın demesi de sıktı

  • Equitatus @equitatus

   @enceladus Öncelikle ufoydu bilmem neydi saçmalıklarını geride bırakmak gerekiyor. Birincisi bözlemlenebilir evren 93 milyar ışık yılı çapında. Yani etrafımızdaki 43.5 milyar ışık yılı uzaklığı görebiliyoruz sadece. Bir de bunun ötesindeki evren var ve hiçbir zaman göremeyeceğiz. Evren bu kadar büyük iken içinde sadece dünyada hayat olması fikri uzaylıların olması fikrinden daha saçma. Ancak varsayalım ki uzaylı olarak tabir etiğimiz ve bizden binlerce yıl ileri teknoloji seviyesine sahip olması gereken canlılar dünyadan milyarlarca ışık yılı ötedeki herhangi bir gezegende olabilirler ve dünyaya gelebilmeleri için milyarlarca yıl ışık hızında seyahat etmeleri gerekecek. Ki bunun için hedeflerinin direkt dünya olması gerekir. Ancak dünyada hayat olduğunu nasıl bilebilirler? Bizim uzaya yaptığımız radyo frekans yayınları çok genç ve bin ışık yılı uzaklığa bile gidemediler. Evrende trilyonlarca gezegen olduğuna göre bizden milyarlarca ışık yılı uzaklıkta yaşayan canlıların dünyayı keşfetmeleri olasılığı imkansıza yakın.

   İkincisi, diyelim ki uzaylılar güneş sistemine girdiler ve marsa ya da herhangi bir gezegene üs kurdular ya da oraya iniş yaptılar. NASA elde ettiği bu fotoğrafları bu şekilde yayınlayabilir mi?

   Üçüncü ve son olarak, eğer bir canlı türü en az binlerce ışık yılı uzaktan dünyaya gelebiliyorsa, onların elindeki teknolojiyle bizim onları bu şekilde görmemiz ya da fotoğraflamamız mümkün mü?

  • protego @protego

   @equitatus Şidmi hocam çeliştiğin bir yer var, bunu çeliştiğin için değil anlatmak için söylüyorum. Son cümlende "elindeki teknolojiyle onları görmemiz mümkün mü?" demişsin, ilk paragrafta ise radyo frekansından bahsetmişsin. Diğer canlıların hangi frekansta iletişim kurduğunu bilmiyoruz. Daha hızlı iletişim yöntemleri bulmuş olabilirler, daha hızlı seyahat edebiliyor olabilirler, radarları olabilir vs. anlamadığımız o kadar şey var ki, "bizi nasıl buluyorlar çok uzaktalar" vs. söylemleri geçersiz oluyor bana göre. Ellerinde nasıl teknoloji olduğunu bilmiyoruz. Elbet bizden daha geri topluluklar da vardır, daha ileri olanlar da vardır. Ben uzayda seyahatin ışık hızıyla sınırlı kalacağına inanmıyorum. Zibilyon tane teori var, uzay konularıyla ilgileniyorsanızdır biliyorsunuzdur az çok, bu teknoloji seviyesine bir gün erişebileceğimizi düşünüyorum. Foton ışınlama dünyada yapılmışken, sonsuza kadar ışık hızıyla sınırlı kalacağımızı düşünmek çok saçma geliyor bana. Bunların yolları var, ancak biz henüz o teknolojide değiliz. Bir gün elbet olacak. Teknoloji konusunda ben kendi adıma ilerlemenin sınırsız olduğunu düşünüyorum. Bugün olmaz muhtemelen biz görmeyiz ancak bir gün birileri görecek dünyada ışık hızının bir şekilde aşıldığını. Foton ışınlama bile zaten bu kuramın çürütüldüğünün en büyük kanıtı. Hileyle de olsa ışık hızı aşıldı. Bundan 100-200 yıl sonra nesnelerin uzay ortamında ışınlanmaması için bir sebep yok foton ışınlaması bugün yapılabiliyorken. Bu yüzden "milyarlarca ışık yılı" terimleri geçersiz bence

   Uzaylılar işine gelirseeek, eskiden inanmıyordum, artık inanıyorum. Çünkü bir ara bu işe taktım, çok araştırma yaptım, bu kadar insan organize şekilde yalan söyleyemez. Askeri havaalanı gözlem kulesi çalışanlarının ifadelerinden tutun, tonlarca belgeye kadar sürüsüyle şey var. Bunların bazıları uydurma, ancak hepsi olamaz. Hepsinin uydurma olamayacağı kadar çok şey var. Türk savaş pilotlarının da ifadeleri var, yolcu uçakları pilotlarının da. Ay'a giden bir çok astronot dahi gördüklerine dair ifade verdi, Kanada Savunma Bakanı uzaylıların dünyaya geldiğini, amerikanın bundan haberi olduğunu ve amerikayla birlikte bir çok kez bu konuda ortak çalıştıklarını söyledi. Bir ülkenin Savunma bakanından bahsediyoruz öyle Kenya falan değil Kanada. Ben bu yüzden bu konunun altında gerçek birşeylerin yattığını düşünüyorum.

  • Equitatus @equitatus

   @protego Öncelikle başka canlıların neyle iletişim kurduğunu bilmiyoruz demişsin ancak benim orada radyo dalgalarından bahsederken söylediğim şey şuydu;

   Evrende herhangi bir canlının dünyada canlılık olduğunu bilebilmesi için ya buraya daha önce gelmiş olması, ya da bizden oraya bir sinyal gitmiş olması gerekir. Bizim evrene yaydığımız tek sinyal de radyo dalgaları. İlk radyo çalışmaları 1890'lı yıllarda başladı. Yani en erken gönderdiğimiz radyo dalgası bile şu anda 129 ışık yılı uzağa gidebilmiş durumda. Bu yüzden milyarlarca ışık yılı uzaktaki bir gezegenin dünyadan haberdar olması bizim sinyallerimizle mümkün değil, ancak buraya dana önce bir şekilde gelmiş olması gerekli. Buraya daha önce gelmiş olması için de milyarlarca galaksi içinden Samanyolunu seçip, trilyonlarca gezegen içinden de dünyayı hedef almaları gerekiyor. Her birine tek tek gidip görmeye çalışsalar ve her bir görev 1 yıl sürse dahi tüm gezegenleri keşfetmeleri trilyonlarca yıl eder.

   İkinci olarak, milyarlarca insan yüzlerce farklı dine ve binlerce peygamberin varlığına inanıyor, bu uğurda yalanlar söylüyor. Aynısının UFO'lar için geçerli olmaması için bir neden yok.

   Üçüncü olarak, Işık hızında hareket etmenin imkansızlığı bir fizik kuralıdır. Bir nesne hızlandıkça ağırlığı artar, ve ışık hızına yaklaştıkça bu ağırlık devasa büyüklüğe ulaşır, bu yüzden protonları bile ışık hızına çıkartamıyoruz çünkü devasa bir ağırlığa ulaşıyorlar. Işığın ışık hızında hareket edebilmesini sağlayan şey ise ışığın foton adı verilen ve kütlesi olmayan parçacıklardan oluşuyor olmasıdır.

  • protego @protego

   @equitatus Hocam bizim burada olduğumuzu anlamaları için gelmeleri gerekmiyor ki. Bizim teleskoplarımızı düşün şu an, ne kadar uzağı gözlemleyebiliyoruz. Bundan yüzlerce yıl sonra geliştireceğimiz teleskopları düşünsenize? Ay'ı gözlemler gibi başka yıldız sistemlerine bakabileceğiz belki de. Başka sistemleri keşfetmeleri için illa gelmeleri gerekmiyor yani. Buraya daha önce gelmiş olabilirler mi evet o da olabilir. İkisi de mümkün.

   Din başka şey, inanç o, insanlar bir kanıt aramadan inanıyor sadece. Kanıt göster dediğinde "inanç" derler mesela. Onlar öyle olduğuna "inanıyorlar" Bu iş öyle değil ki. Kanıtlar var. Ben hepsinin yalan olabileceğine inanmıyorum. Elbette arada yalan söyleyenler vardır, ilgi çekmek için söyleyenler, onlar az çok anlaşılıyor zaten. Ama kanıtların hepsine de uydurma demeye içim elvermiyor. Obama'nın seçim vaatlerinden biri bu ufo belgelerini ne olursa olsun halka açmaktı mesela. Ama açamadı. Başkanlığı bıraktıktan yıllar sonra da çıktığı şovda bu durumu kabul etti ve "açıklayamadım, en üzgün ve pişman olduğum konulardan biri de budur" dedi. Obama'ya niye açıklattırmadılar bu belgeleri? Cevabı yok

   "Işık hızında hareket" olacağını söylemiyorum zaten. Işık hızına bildiğimiz anlamda fiziki olarak çıkamayız muhtemelen, ancak bunun "hileyle" başka yöntemleri bulunacaktır. Ne olursa olsun ışık hızının hileyle de olsa aşılabileceği kanıtlanmıştır. Bunu bilimadamları da kabul ediyor zaten. Einstein'a göre hiçbir şekilde ışık hızını aşmak mümkün değildi ama aşılabildiğini gördük.

   Einstein'a göre ışık hızının aşılamama sebebi, ışık hızına yaklaştıkça zamanın yavaşlaması, Einstein ışık hızına ulaşıldığında ise zamanın duracağını söylemiştir. Işık hızının aşılamayacağına da buradan varmıştır. Çünkü ışık hızına ulaştığında zaman durmuş olur, ışık hızını da aşmak istersen zamanın da daha yavaşlaması gerekir ancak zaman zaten durmuş olduğu için daha yavaşlayamaz. İşte bu noktada cevabını bilmediğimiz ve kanıtlayamadığımız sorular var. Işık hızına ulaşıldığında tam olarak ne olacağını bilmiyoruz, ışık hızının aşılıp aşılamayacağını da bilmiyoruz. Işık hızının aşılamayacağını gösteren tek şey, Einstein'ın ışık hızına ulaşıldığında zamanın durmuş olacağını söylemesi. Bu durum kendi içinde inanılmaz sayıda fazla soru doğuruyor ve hiçbirinin cevabı henüz verilmiş değil. Zaten Einstein'ın "ışık hızına ulaşıldığında zaman durur ve zaman durduğu için daha fazla hızlanamazsın" söylemi de foton ışınlanmasıyla tam olarak doğru olmadığı kanıtlandı. Kütlesi olsun olmasın ışık hızını aşmak mümkün. Einstein'ın söylediği şey "kütleden dolayı aşılamaz" değildi ki buydu. Işık hızına ulaştın ve zaman durdu diyelim. Ne olacak? Donup kalacak mısın? Ölecek misin? Zaman durduğu için hem hızlanamayacak hem de yavaşlayamayacak mısın? Başka bir boyut mu açılacak nedir? Bu kısımlar bilimsel açıdan çok karanlık ve bilinmeyen bir dünya. Bu yüzden henüz bilinmeyen şeyler hakkında imkansız demeyi doğru bulmuyorum ben. Ne olacağını bilmiyoruz.

  • Equitatus @equitatus

   @protego 1. Işık hızına neden çıkılamayacağını bir önceki yorumda gayet net açıkladım bir daha oku istersen. Zaman durmasının düşünülmesinin sebebi de zaten devasa kütledir. Her kütle uzay zamanı büker, ışık hızına yaklaştıkça kütle artar ve uzay zamanı bükme de artarak zaman yavaşlar. Bu yüzden Einstein zamanın duracağını tahmin etmiştir. Kütlesi olan bir madde ışık hızına kütlesi yüzünden ulaşamaz.

   2. Farz edelim ki dediğin gibi "ışınlanma" gerçek. Uzaylılar da buraya ışınlanarak geliyorlar ve Amerika ile işbirliği içindeler. Madem Amerika ışınlanma gibi bir teknolojiye sahip uzaylılarla iş birliği yapıyor neden hala Rusya ile sidik yarıştırıyor? Neden hala İran'la uğraşıyor. Işınlanabilecek kadar yüksek teknolojiye sahip bir ortağı olan ülkenin yapacağı şeyler mi bunlar? Amerika uzaylılarla iş birliği içindeyse eğer NASA'ya teknolojilerini öğretip NASA'yı aklımızın alamayacağı şeyleri başarmasını sağlamazlar mıydı? Neden NASA hala Jüpiter ile Üranüs ile uğraşsın ki?

  • protego @protego

   @equitatus Işınlanmaya sahipler demedim, olabilir, neyin olup olmayacağını bilmiyoruz dedim. Teknoloji ilerlemesinin sınırsız olduğu düşüncemi yenilemek isterim, bir şekilde bir yolu bulunur. Bundan yüz yıl önce imkansız kabul edilen neler gerçek oldu, izafiyet teorisinde, hatta Einstein'ın tüm teorilerinde yıllar içinde doğruluğu kesin kabul edilen şeylerde çok değişim oldu, teori dediğimiz şey değişim geçirir zaten. Uzay yolculuğu konusunda hiper uzay yolculuğundan solucan deliğine kadar şu an sayamayacağım kadar çok fikir var. Birçoğu bana ütopik gelse de
   elbet bir gün birinin tutturulacağını düşünüyorum

   Uzaylılarla işbirliği yaptığını, ortak olduğunu söylemedim, işbirliği yaptığını da düşünmüyorum. Yapmış olsalar dediğin gibi teknoloji olarak çok farklı yerlerde olurdu şu an. Zaten bizden bilmemkaç yüzyıl belki bin yıl önde canlılar dünyaya gelirse, hadi gelin ortak olalım, teknolojimizi size verelim demeyeceklerdir 😀 Bu bizim marsta taş devrinde bir uygarlık keşfedip gidip ellerine roket teknolojisi vermemize benziyor 🙂 Bizim üzerimizde pasif araştırma yaptıklarını, yani sadece gözlemlediklerini düşünüyorum.

  • Equitatus @equitatus

   @protego Solucan delikleri şu ana kadar yapılmış en mantıklı öneri bence. Bu şekilde evrenin bir ucundan bir ucuna gidilebilir. Ancak daha önceki yorumlarımda da belirttiğim üzere herhangi bir dünya dışı canlının şimdiye dek bırak dünyaya gelmiş olmasını, Samanyolunun bile yakınından geçmediğini düşünüyorum. Bu olasılık evrende yalnız olmamız olasılığından daha düşük bir olasılık gibi geliyor.

   İşbirliği hakkındaki yorumlarımı da senin şu yorumuna istinaden yapmıştım. "Türk savaş pilotlarının da ifadeleri var, yolcu uçakları pilotlarının da. Ay'a giden bir çok astronot dahi gördüklerine dair ifade verdi, Kanada Savunma Bakanı uzaylıların dünyaya geldiğini, amerikanın bundan haberi olduğunu ve amerikayla birlikte bir çok kez bu konuda ortak çalıştıklarını söyledi. " Senin bu düşünceleri savunduğunu söylemedim aslında. Böyle beyanda bulunanlara karşılık söylediğim görüşlerim bunlar.

  • protego @protego

   @equitatus Ortak çalışma derken gizlenmesi amacıyla ortak çalışma. Bakan da bunu söylemişti zaten. Ne bileyim bir savunma bakanı niye yalan söyler? Aklım almıyor. Astronotlar niye yalan söyler? Onu da aklım almıyor. Astronotlar da ne olduğunu bilmedikleri ancak dünya teknolojisi olmadığına emin oldukları şeyleri gördüklerini söylemişlerdi. Pilotların telsiz konuşmalarına sık sık "uçak olamayacak kadar hızlı" nesneler gördüklerini kuleye ve diğer uçaklara bildirdikleri yansıyor. İnternette tonla var bu konuşmalardan. Bu kadar insan sadece ilgi için yalan söylüyor olamaz bence.

   Ben şöyle düşünüyorum, bugünkü teleskoplarımızda binlerce ışık yılı uzaklıktaki sistemlerin haritasını çıkarır hale geldik. Çoğu dolaylı gözlemler ancak bir şekilde gözlemleyebiliyoruz. Bundan yüzyıl önce anca Ay'a bakabiliyorduk. Evrenin haritasını çıkarabileceğiz deseler kimse inanmazdı heralde. Bundan 500 yıl sonra neleri nasıl gözlemleyebiliriz? Hayal gücüm bile yetmiyor. Binlerce ışık yılı uzaklıktaki sistemlerdeki gezegenlere tabiri caizse zoom yapıp izleyebilir halde oluruz heralde. Eh, evrende yalnız değilsek, bizden 500'ü bırak binlerce yıl önde olan uygarlıklar da olması gerekiyor. Onların bizi izleyebildiklerini düşünüyorum. Belki bizim hiç bilmediğimiz iletişim ve gözlem yöntemlerini kullanıyorlar, radyo frekansları bilmemneler değil, bizim bilmediğimiz teknolojiler de keşfetmişlerdir mutlaka

  • Equitatus @equitatus

   @protego Sadece bin değil milyarlarca yıl önde olan uygarlıklar olması mümkün. Evrenin 13.5 milyar yaşında olduğunu düşünürsek 10 milyar yaşındaki bir gezegende 5 milyar yaşında bir uygarlık olabilir pekala. Ancak yine de evrendeki tüm galaksiler ve gezegenler düşünüldüğü zaman, trilyonlarca gezegen olduğunu göz önüne aldığımızda dünya dışı canlıların dünyayı keşfetmiş olmaları ihtimali hala çok düşük bana kalırsa.

   Astronotlar ve savunma bakanına gelirsek. Bizde kendini mesih ilan eden millet vekili olduğuna göre, uzaylıları gördüğünü söyleyen savunma bakanının olması pek şaşırtıcı değil. Astronot ve pilotların ise sürekli yüksek G kuvvetlerine maruz kaldıkları göz önüne alınarak bu şekilde gördüklerini iddia ettikleri şeylerin gerçekliğine inanmak pek mümkün değil. Bu tarz spekülasyonlar ile ilgili birkaç belgesel var. Bu belgesellerde yüksek irtifalarda görülen ışık oyunlarının G kuvvetinin etkisi altındayken farklı biçimlerde yorumlanmasının mümkün olduğundan bahsediliyor.

  • protego @protego

   @equitatus Adam uzaylıları gördüm demedi ya 😀 Devlet bazında Amerika'yla çalıştık diye açıklama yaptı. Ne Kanada'dan ne de Amerika'dan kalkıp bir kişi yalanlamadı

   Yüksek irtifada görülen ışık oyunları... İnandırıcı gelmedi bana. G kuvveti dediğimiz şey öyle her an üstüne binen bir şey değil ki. Ani hızlanma/yavaşlama ve manevra yaptığında yersin. Sivil havacılıkta güçlü G kuvveti yediğin yok ki halüsinasyonunu göresin 🙂 Savaş pilotlarına gelirsek, eminim ki savaş pilotu olabilen adama G yediğinde başına gelebilecekler fazlasıyla öğretilmiştir. Işık oyununu başka birşeyle karıştıracağını sanmam o kadar eğitim alan adamların

  • Equitatus @equitatus

   @protego Sen bahsettiğim belgeselleri izle bence öncelikle. Sürekli G kuvveti olduğu için değil sıklıkla G kuvvetine maruz kaldıkları için halüsinasyon görme ihtimalleri çok yüksek. Ne kadar eğitilseler de bir insanı gördüklerinin gerçek olmadığına ve halüsinasyon gördüğüne ikna etmek kolay değildir. Sivil havacılık pilotlarının da gördüklerinin yüksek irtifalardaki ışık oyunlarından ibaret olduğu belirtiliyor.

  • protego @protego

   @equitatus Yüksek irtifadaki ışık oyunlarının hiç gösterilmişi var mı "bakın böyle oluyor" diye?

  • protego @protego

   @equitatus Hocam bu çoook farklı birşey ama. Dünya üzerinde ve belli bir bölgede olan şeyler. Sivil ve askeri pilotların söyledikleri hep "yanımızda bilmem ne kadar uzakta şu irtifada şu hızda giden cisim var" şeklinde. Bu sabit yerinde duruyor, onların bu olması imkansız, çok zorlama bu

  • Equitatus @equitatus

   @protego Sadece bunlar değil bunun gibi birçok optik fenomen bulunmakta. Işık oyunlarından kasıtları bu fenomenler. Hessdalen Lights bunlardan birisi. Uzaylıların uçakların yanından uçup gittiği savından daha inandırıcı açıkçası.

  • protego @protego

   @equitatus Hocam diğerlerine bilmiyorum ama bu fenomen değil bildiğimiz şimşek yıldırım, pilotlar bunları yanlarından geçip giden araçlar olarak tanımlıyorlarsa şimdiye zaten yanmışız. Bu kocaman şeylerin küçük hava taşıtlarıyla karıştırılmasına imkan yok. Kaldı ki hava şartlarının kötü olduğu yerler pilotların bilgisi dahilinde hep

  • Equitatus @equitatus

   @protego Bahsettiğim belgeseli bulamadım, yoksa paylaşacaktım. Orada bu tarz optik fenomenlerin UFO'larla en çok karıştırılan şeyler olduğundan bahsediliyor. Bence şu anda çok gereksiz bir tartışma içindeyiz. Sen benim söylediğime inanmayacaksın ben de senin dediğine. Bahsettiğimiz konu kanıt gösterilemeyen bir konu.

  • protego @protego

   @equitatus Dünya'dan bakıldığında atmosferdeki fenomenlerle karıştırıldığına inanabilirim çoğu şeyin, ama pilotların bunları karıştırdığı pek inandırıcı gelmiyor

  • Equitatus @equitatus

   @protego Bilemiyorum, uçağın yanından binlerce km hızda geçip giden bir ışık topunun ne olduğunu anlayamayıp UFO gördüğünü zannedebilir. Pilot dediğin insanlar onlarca yıl bilimsel eğitim görmüş kişiler değil, bu tarz fenomenleri bilmemeleri olası. Bunun yanında sadece optik fenomenler değil gizli askeri çalışmalardan da sivil pilotların haberi olamaz. Askeri Stealth uçakları veya droneları UFO sanıyor olabilirler.

   Not: Pilotları da çok gözde büyütmemek lazım, sonuçta aralarında telsizden birbirlerine atarlanıp "çıkışa gel" tarzı gider yapan adamlar var.

  • protego @protego

   @equitatus Hocam o zaman kanıtla geleyim 🙂 Google'da ve Youtube'da "ISS canlı yayını aniden kesti" "NASA yayınında UFO gözüktü" şeklinde birkaç arama yaparsanız, İngilizce olması daha makbuldür, videoları görebilirsiniz, bunlar öyle kaydedilmiş video değil, canlı yayında herkesin gördüğü şeyler. Bunlara da ışık oyunu diyebilir misiniz? Montaj olamazlar çünkü bunlar hep canlı yayınlarda oldu. Hep de ilginç şekilde tam yayınlar kesilmeden önce oluyor. ISS'tekiler NASA'dakiler bizi keklemiyorsa birşeyler dönüyor. Sadece videolara değil, bu canlı yayınların olduğu günlere göre Google'da arama yapıp bu canlı yayın kesilmelerinin aynı gün içinde haber sitelerine de konu olduğunu görebilirsiniz. (Arada birkaç tane montaj olduğu belli olanlar da çıkıyor, canlı yayınlardan bilmemkaç ay sonra çıkan görüntüler var onlar sahte)
   https://www.youtube.com/watch?v=S5odmA4EDwc
   https://www.youtube.com/watch?v=zJHSGvTuP5Q
   https://www.youtube.com/watch?v=pAsxflfMXtg

   https://www.haberturk.com/dunya/haber/1325863-canli-yayinda-ufo-sansuru
   https://www.webtekno.com/uzay/nasa-dunya-ya-dogru-gelen-ufo-yu-gorunce-yayini-kesti-peki-ya-neden-h18593.html

  • Equitatus @equitatus

   @protego İlk olarak NASA'nın sürekli bir canlı yayını yok. Youtube'da ISS Live vs şeklindeki kanallar sahte canlı yayınlar. NASA belirli görevlerin, roket fırlatmalarının vs canlı yayınını yapıyor sadece. Bu gönderdiğin videolar da NASA'nın herhangi bir videosundan kesilip montajlanıp canlı yayın süsü verilerek yayınlanmış videolardır tahminimce. 1. videoda geçen şeyin UFO olduğu söylenmiş ancak herhangi bir uydu olabilir. İlk videoda sola doğru gidip sonradan yukarıya çıktığı görülüyor ancak başka bir videoda is sola doğru giderken yayın kesiliyor. Bunlardan hangisi doğru? NASA o sırada kaç tane canlı yayın yapıyormuş? 2. ve 3. videodaki görüntüler zaten ben montajım diye bağırıyor. 2. videodaki cisim görüntüde sabit, ISS ile aynı hızda seyrediyor sanki. 3. videodaki cisimde ise opacity yavaşça 0'dan 100'e getirilmiş. Flash'ta bile yapılır bu.

  • protego @protego

   @equitatus Şu kanal sahte mi yani? Onaylı NASA hesabı? https://www.youtube.com/user/NASAtelevision/videos

   Uydular ne zamandan beri yörüngede yavaşlayıp durup sonra tekrar ediyor hocam? 1. video için söylediğiniz şey. 2016'daki olay olduğu gün birkaç saat sonra haberlere düşmüştü. Ne ara akıl edildi ne ara montajlandı ne ara kondu ne ara haber oldu...

  • Equitatus @equitatus

   @protego Bu kanalda canlı yayını görmemiştim, 2014'ten beri de devam ediyormuş. Ben sadece fırlatmaların ve uzay yürüyüşlerinin canlı yayınlarını izlemiştim. Eğer dediğin gibi canlı yayında bu görüntü geldikten hemen sonra yayın kesildiyse ve bu görüntülenen cisimler eğer UFO ise ve NASA da bunu insanlardan gizlemeye çalışıyorsa, bu yayını bir daha yapmazdı herhalde.

Saatiniz gerçek zamanı gösteriyor mu..?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 22

BBC HD kanalının Türkçe altyazı desteği vermesi DigiTurk'ün içerdiği özelliği mi yoksa herhangi bir uydu alıcısı ile de yayını izlesek bu özellik yine var mı..? Tam bir çöl olmuş Türkiye kanalları yüzünden Tv izlemeyen ben Tv'ye dönebilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Oh; Hell No..!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • bitlikarinca @bitlikarinca

  Bir pentagram 100 pentagramki'yi yok eder

  • Enceladus @enceladus

   🙂 🙂
   Geçtiğimiz yıllarda gündem olan, Obama'nın Finlandiyadaki metal gruplarına teşekkür ettiği konuşmanın üzerine bazı bilgiler hiç şaşırtıcı değil. İçeriğin kaynağı metal-archives.com sitesine kayıtlı ve günümüz itibariyle 3429 metal grubu mevcut. Finlandiya'da müzik, hem ekonominin hem de kültürün en büyük parçalarından biri. Konu ekonomi olunca Finlandiya'nın en önemli ihracat kalemleri arasında yer alan müzik, devlet tarafından da destekleniyor.
   Finlandiya örneğinde olduğu gibi İsveç'te de müzisyenler için çok büyük destekler mevcut. İhracat kalemleri açısından ülkenin doğal kaynağı olan İsveç çeliği birinci sırada iken, müzik ise ikinci kalem olarak yerini alıyor. Bu anlamda İsveç müzik piyasasının ne denli büyük olduğunu anlayabilirsiniz. Devasa stüdyolar, çok önemli prodüktörler, efsane gruplar İsveç müziğinin bileşenleri olarak karşımıza çıkıyor. Metal müzik ise bu dev endüstrinin önemli parçalarından birisi. Söz konusu sitede tam 4111 adet metal grubu kayıtlı.
   Çoğu zaman Norveç ile metal müzik bir arada düşünülse akıllara sadece Black Metal akımı geliyor. Bu akım ülke müziğine o kadar hakim ki, neredeyse tüm dünyada ülke müziği ile Black Metal özdeşleştiriliyor. Ülkenin tüm bileşenlerinin bir yansıması olarak karşımıza çıkan Norveç metal müzik sahnesi de çok önemli detaylar içeriyor. Metal gruplarının bilgilerini derleyen sitelere göre ülkede 1521 tane metal müzik grubu mevcut.

  • bitlikarinca @bitlikarinca

   @enceladus yunan gruplar ile ilgili bir şey göremedim yazıda?

 • Emre Arat @emrearat

  İşin bir de ekonomik boyutu var:

 • Zagor Tenay @zagortenay

  Ne kadar depresif hava, o kadar isyan...

Nubia Red Magic 3
6.65 inç, Full HD+ 90Hz ekran
Qualcomm Snapdragon 855 işlemci
12 GB RAM
256 GB dahili bellek
5.000 mAh batarya ve 27 W hızlı şarj
16 megapiksel, f/2,0 diyafram açıklığına sahip ön kamera
48 megapiksel, f/1,7 diyafram açıklığına sahip ana kamera
Android 9.0 Piem

BeğenFavori PaylaşYorum yap