Facebook, instagram, whatsapp arkadaşlarımın, akrabaların çocuklarının 23 nisan kutlama videoları ile dolu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Pablo Vader @definitive

  Bugünün kutlanması gereken bir gün olduğunu öğretmeleri de çok değerli. Umarım anlamını da anlatıyorlardır da bir kez daha bu anlamlı günde Türkçe Olimpiyatları yapanları ve onu destekleyenlere vatanı emanet etmemek gerektiğini anlayarak büyürler!

Kemeraltına kalabalığa girmeyeyim diye internetten 15.6 inç diz üstü gözü de olan sırt çantası siparişi verdim. Satıcı aynı gün kargoya vermiş. Cuma sabaha karşı karga kahvaltısını etmeden saat 04'de Tır İzmir'e gelmiş. Cuma kimse gelmedi bize, Cumartesi saat 13:00'a kadar kargo firması çalışıyordu yine gelen olmadı. Takipten bakıyorum dağıtımda diyor. Pazartesi (bugün) artık şubenin kapanışına dogru Nokta'da ki şubelerine gittim. Kapıda kuyruk. Telefondan takipten kargo no'sunu söyleyeceğim ekrana baktım dağıtımda yerini adres yetersiz almış. Kıza verdim teli o da baktı pc'ye girdi ve depoda gözüküyor dedi. Sordum adres yetersiz niye oldu bu şimdi diye dağıtamadıkları ya da dağıtmadıkları zaman bu yola başvuruyorlarmış. Çok şey söyliyeceğim de burası hiç uygun değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Whatsapp grubuna biri şöyle bir paylaşım attı:
'5G oksijenin yapısını değiştiriyor'
"5G'nin zararlı etkileri öyle yazılıp çizilmese de bildiğimiz etkileri şunlar. 5G'nin bizatihi oksijen üzerinde ANORMAL etkileri var. 5G yani 60 GHZ enerji oksijen moleküllerince emilebiliyor. İnsan vücudundaki oksijen emilimi ile oynadığımızda acaba bundan olumsuz etkilenecek ilk organımız sizce hangisidir?
'Karantina gemilerinde de 5G kullanılıyordu'
"Karantina uygulanan gemiler Princess yolcu gemisi firmasının Diamond tipi gemileri. Firma bir basın açıklamasında şu açıklamaları kullanıyor: 'Princess yolcu gemileri yepyeni ümitlerle geri dönüş taahhüdü gereği global filosuna yaptığı 450 milyon dolarlık yatırımın bir devamı niteliğinde.' Firmanın özenerek anlattığı yeniliklerinden birisi de ağ bağlantıları. Yani bu gemilerde 5G teknolojisi kullanılıyor."
Virüs/parçacıklar Alfa, Beta, Gama ve Delta frekansında.
Taçlanmış parçacık (Corona virüs) 8-13 Herz arası titreşimi var.
Yapılan bilimsel çalışmaya göre 3-17 derece arası parçacıklar nemle buluşunca, bulaşıcı olarak zarar vermeye başlıyor.
Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Qasim Bukhari ve Yusuf Jameel.
60Ghz'de 5G, oksijen molekülü ile rezonansa girer ve oksijene, insan vücudu için çok daha az kullanılabilir olmasını sağlayan ters bir polarite verir. Yüksek konsantrasyonlarda 5G kullanımı, sokak seviyesinde insanların boğulmasını sağlar. Ve daha düşük dozlarda, bu düşük oksijen alımı ile griple aynı semptomlar olan grip benzeri semptomlar alırsınız. Ancak 5G'nin öldürme şekli çok daha ilginç.
Vücudumuzun içinde bizi besleyen trilyonlarca parazit organizma vardır ve bazıları birçok yararlı işlev yaparak yaşamamıza yardımcı olduğunu söylüyor. Ancak bu bakteriler, mantarlar ve parazitler herhangi bir WIFI mikrodalga radyasyonuna maruz kaldıklarında zarar görürler ve kendilerini savunmada toksinler üretmeye başlarlar. Bu organizmalar hayatta kalmalarını sağlamak için hızla üremeye başlarlar. Ve böylece hızlı bir şekilde üreyen ve toksinler salgılayan WIFI mikrodalga radyasyonlarının saldırısı altında bu iç parazit organizmalarından grip benzeri semptomlar alıyoruz. İnsanların biyo-silahlı koronavirüs almadığı gerçek hastalık budur.
2G'nin kendisine atanan on mikrodalga frekansı vardır, 3G'nin de on vardır, 4G'nin bazı çakışmalarla beş frekansı vardır, ancak 5G'nin FCC tarafından atanan 3000 mikrodalga frekansı vardır. Neden bu kadar çok? Yani 5G gerçekten 5G değil 297G olarak adlandırılmalıdır. Çin, Kore, İtalya, İran ve kruvaziyer gemilerindeki bu 5G'nin piyasaya sürülmesiyle dünyadaki en büyük 5G kullanım etkisine sahip ölüm ve hastalıklara sebebiyet vermektedir...

İNSANLIĞIN KADERİ WUHAN 2019 SEMİNERİNDE Mİ BELİRLENDİ?

2015 yılında Kazakistan’da yaşayan Sayga antiloplarının neredeyse dörtte biri üç gün içinde öldü.  Nesli tükenme tehdidi alt...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 20

Flash, 20 yıldır web'de oyun oynama, video izleme ve uygulama çalıştırma şeklinizi şekillendirdi. Ancak son birkaç yıldır Flash daha az yaygın hale geldi. Üç yıl önce, masaüstü Chrome kullanıcılarının yüzde 80'i her gün Flash içeren bir siteyi ziyaret etti. Bugün kullanım sadece yüzde 17'dir ve azalmaya devam etmektedir.
Bu eğilim, sitelerin Flash'tan daha hızlı ve güç tasarrufu sağlayan açık web teknolojilerine geçtiğini ortaya koyuyor. Ayrıca daha güvenlidirler, böylece alışveriş yaparken, bankacılık işlemlerinde veya hassas belgeleri okurken daha güvenli olabilirsiniz. Ayrıca hem mobil hem de masaüstünde çalışırlar, böylece en sevdiğiniz siteyi her yerde ziyaret edebilirsiniz.
Bu açık web teknolojileri , sitelerin Flash'ı çalıştırmak için sizden izin istemesi gerektiğinde geçen yıl Chrome için varsayılan deneyim haline geldi . Chrome, Flash'ı daha fazla durumda çalıştırmak için izninizi isteyerek ve sonunda varsayılan olarak devre dışı bırakarak önümüzdeki birkaç yıl içinde Flash'ı aşamalı olarak kaldırmaya devam edecektir. Flash'ı 2020'nin sonuna doğru tamamen Chrome'dan kaldıracağız.
Bugün Flash kullanan bir siteyi düzenli olarak ziyaret ediyorsanız, bunun sizi nasıl etkilediğini merak ediyor olabilirsiniz. Site açık web standartlarına taşınırsa, o sitede Flash çalıştırma istemlerini görmemeniz dışında fazla bir fark görmemelisiniz. Site Flash kullanmaya devam ederse ve siteye Flash'ı çalıştırma izni verirseniz, 2020'nin sonuna kadar çalışır.
Web'in Flash'tan bağımsız olmaya hazır olduğundan emin olmak için Adobe, diğer tarayıcılar ve büyük yayıncılarla çok yakın bir çalışma yapılması gerekiyor. Adobe'nin bugünkü duyurusunu destekliyoruz ve web'i daha da iyi hale getirmek için herkesle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Heyoo..! Yaşasın..!
BDDK'dan kredi kartı ile yapılan harcamaların taksit süreleri ile ilgili son dakika düzenlemesi geldi. BDDK, havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin harcamalarda taksitlendirme sürelerini altı aydan üç aya düşürdü.
https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2020/01/13/son-dakika-haberi-bddkdan-yeni-duzenleme-taksit-sureleri-degisti

Son dakika haberi: BDDK'dan yeni düzenleme! Taksit süreleri değişti...

BDDK'dan kredi kartı ile yapılan harcamaların taksit süreleri ile ilgili son dakika düzenlemesi geldi. BDDK, havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

12 Aralık 2019 sonrası satılacak Android telefonlardan Google servislerinin kapatılmasını protesto ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Kopan ........ yeniden çıkabilir..!
P21 adlı genin kopan organların yeniden çıkmasını engellediği tespit edildi. Gen baskılanırsa kopan organlar kendisini yenileyebilir.
Bir geni çıkarılmış farelerdeki değişimin izini süren bilimciler, organlarda kendini yenileme işlevinin ortaya çıktığını keşfetti. Bu genin etkisizleştirilmesiyle teorik olarak insanların da kaybettikleri uzuvlarına yeniden kavuşması mümkün olabilir.
Bazı hayvanlar, örneğin şerit solucanlar, süngerler ve semenderler vücutlarının kopan parçalarını yeniden üretme yeteneğine sahipler. İnsanlar ve öteki memelilerse evrim sürecinde bu yeteneklerini kaybetmiş görünüyorlar.
Oysa, 14 yıl önce bir deneyde tesadüfen gözlenen bir olgu, p21 adlı bir genin baskılanmasıyla memelilerin de kayıp dokularını yenileyebilme becerisine kavuşturulabileceğini gösterdi.
Memeliler yaralanan ya da kesilen uzuvlarını yara dokusu oluşturarak iyileştiriyorlar. Kayıp uzuvlarını yeniden üretebilen çift yaşamlılar (hem karada hem denizde yaşayabilen hayvanlar) ilk adım olarak “blastema” denen bir doku geliştiriyorlar. Bu doku yitirilen uzuvdaki ve çevresindeki dokularda yeralan hücreleri topluyor ve yetişkin hücreleri başkalaşma yetisine sahip kök hücre ya da benzerlerine dönüştürüyor. Bu hücrelerde hızla uzvu yeniden üretecek hücre tiplerine farklılaşıyor.
Amerika’daki The Wistar Institute adlı araştırma kurumundan Prof. Ellen Haber-Katz ve ekibi, 1996 yılında MRL fareleri denen bir türle deney yürütürken fareleri tanımak için kulaklarında işaret delikleri açmışlar. Ama birkaç hafta sonra bu deliklerin hiçbir iz bırakmadan kapandığı görülmüş. Araştırmacılar MRL farelerin hücrelerinin, kültür çanaklarında öteki farelerin hücrelerinden çok farklı davrandıklarını gözlemişler.
Araştırmalar, bir hücre döngü düzenleyicisi olan p21 geninin MRL farelerinin kulaklarında sürekli olarak pasif durumda kaldığı belirlenmiş. Bunun üzerine p21 geni baskılanmış başka farelerin de MRL türü gibi yeniden doku üretebilme becerisi olup olmadığını saptamak için yapılan deney olumlu sonuç vermiş.
Hücre bölünmesini yöneten ve bir tümör baskılayıcı olan p53 geni, aynı zamanda p21’in etkinleşip etkinleşmeyeceğini de belirliyor. Normal hücrelerde p21, DNA’nın hasar görmesi halinde frene basarak hücrelerin bölünmesini durdurarak kanserleşmeleri olasılığına ket vuruyor. p21 geni taşımayan farelerdeyse, DNA hasarı artsa da kanserleşme artmıyor.
MRL farelerinde, DNA hasar gördüğünde devreye girip hücrelerin intiharını sağlayan apoptoz sürecinin arttığı gözlenmiş. Uzuvlarını yenileyebilen hayvanlarda da olan farklı bir şey değil. Bu canlılarda yenilenebilen hücrelerin sayısıyla, apoptozun yüksek düzeyde seyretmesi sayesinde hücreler hızla çoğalıyor, ama kontrolden çıkıp kanserleşmiyorlar.
https://www.ntv.com.tr/turkiye/kopan-el-yeniden-cikabilir,BnCFPvl5u0Skx2EgU5RUNw?fbclid=IwAR0Ub-LdkJqz6GgKWUlUTXZNOnjrNOCibbAUvfDZ5ukrcwJkCdClPCJJfig

Kopan el yeniden çıkabilir!

P21 adlı genin kopan organların yeniden çıkmasını engellediği tespit edildi. Gen baskılanırsa kopan organlar kendisini yenileyebilir.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türk Telekom'dan binlerce kişiye sürpriz fatura

GSM operatörlerinin onay bile almadan cep telefonundaki ‘SimMenü’ isimli ücretli SMS hatlarına abone yaptığı, bu nedenle binlerce kişinin sürpriz faturayla karşı karşıya kaldığı bildirildi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şebekenin beyni olan ve Türkiye yazılım birincisi olduğu belirlenen hacker D.E.’nin internet bankacılığı hesabı kullanan banka müşterilerini de dolandırdığı tespit edilirken, 22 yaşındaki hackerin kendisi gibi hacker olan arkadaşı M.U. ile İstanbul’daki 2 özel üniversitenin veri tabanına sızdığı da belirlendi.
http://www.milliyet.com.tr/gundem/kargo-cetesi-hackerlarinin-akilalmaz-universite-plani-6036900

'Kargo çetesi' hackerlarının akılalmaz üniversite planı!

İstanbul’da bilgisayar programına sızdığı kargo...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yiğit @yigit1

  Türkiye'nin yazılım birincisi? Öyle birincilik mi varmış😂😂

 • bosu @bosu

  Türkiye'nin yazılım birincisi ama kim ?

  * Gazetelerin 2013 yılında yayınladığı habere göre Gamze Oruç Microsoft’un yarışmalarında 6 kez birinci olmuştu. Yapılan araştırmaların ardından Gamze Oruç’un herkesi kandırdığı ortaya çıktı.

  * Hitit Bilgisayar, Bilişim 500 ödüllerinde Turizm Sektörü Yazılım Birincisi.