Merhabalar, kasamın RGB fanlarını ne yaptıysam artık görseldeki M/B tuşuna bastıktan sonra dondu kaldı sonra komple gitti RGB ler. söküp baştan taktım yine fayda etmedi. Ne yapmam gerekir ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım
RX6800 ile Metro Exodus' da 1080p EXTREME+RT ON 80 Dereceye çıkıyor. Normal mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

#TeknoYardım
Merhabalar, bir sorum olacak. Ben bir peyzaj mimarıyım ve çizimlerimi daha rahat yapabilmek adına yeni bir sistem satın aldım. Ekran kartım AMD RX6800 ve sanırım OpenGL desteklememekte. Sketchup kullanıyorum ve 1050Ti ile çok rahat yaptığım işlemleri bu kartla zorlanıyorum. Ayrıca program üzerinde zoom in out yaparken hareket ettirirken dokular kayboluyo vb. Araştırdığımda aynı kartı kullanıp bu sorunu yaşayan çok kişi olduğunu da gördüm.
Bu kartı tercih etmemin en büyük nedenlerinden biri 16gb belleğe sahip olması ve performans açısından aynı segmentte olan 3070 in üzerinde olmasıydı. Fakat benim için en önemlisi çizim ve çizimde de bu sebepten zorlanıyor.

Bu konuda AMD bi güncelleme getirir mi OpenGL konusunda bir güncelleme gelir mi bu kart için? Yoksa satıp NVIDIA ya mı geçmeliyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Selamlar,
Yüksek Lisans semineri için bu anketi yapıyoruz, doldurursanız sevinirim. Teşekkürler.
https://forms.gle/BDhz9HKhVzimkAhA8

COVID-19 ÖNCESİ VE SONRASI REKREASYONEL AKTİVİTE ANKETİ

Bu anket Covid-19 Pandemi sürecinin Rekreasyonel faaliyetlere yönelik etkisini ölçmek için yapılmaktadır.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Bu ne ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Otoseyir #yardım #otoyardım
MTV (Motorlu Taşıtlar Vergisi) hakkında bir sorum olacaktı. Kimisi diyor ki; atıyorum Mitsubishi L200 4X4 2.5 motor arazi aracının, 4x2 2.5 motorlusuna göre vergisi daha fazladır deniyor.

Yani 4x4 araçlara 4x2 lere göre ek vergi uygulanıyor mu, yoksa MTV de sadece motor silindir hacmi yaş ve sınıf mı önemlidir. GİB internet vergi dairesinin sitesinden bakınca hesaplama kısmında 4x4 veya değil gibisinden bir seçenek göremedm, fakat insanlar kafamı karıştırdı, doğrusu nedir bunun?
mesela şuan Mitsubishi L200 4x4 Instyle 2010-11 modellerin MTV vergisi ne kadardır. ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #domain
Şu isimtescil.com dövizle domain satışı yapmaktan ne zaman vazgeçecek.

Resmen .com domaini 30TL ye satıyolar. İnsaf yahu , godaddy gibi yabancı kökenli bir firma bile TL olarak satabiliyorken (9TL) neden isimtescilde döviz .. :@ 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #laptop #TeknoYardım
http://www.hepsiburada.com/asus-gl502vt-fy034t-intel-core-i7-6700hq-2-6-ghz-3-5-ghz-16gb-1tb-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000001ZJWF

Bu makinayı almayı düşünüyor kuzenim fakat aklımızda çok soru işareti kaldı, neden diyecek olursanız hepsiburadada gün içinde stokta bitiyor ve yenileniyor bu normal bi durum mu, en son yenilendiğinde indirimsiz halde yenilendi fiyat arttı ve sonradan tekrardan düştü eski fiyata, bu işin içinde bi bit yeniği var dedik ve sormak istedik,

Bu makinaya sahip olan varsa görüşlerini bekliyorum, çünkü GTX970M li laptoplar 6 liradan başlıyorken bu 4.300 ? aradaki fark çok . Şüphe uyandırıyor.

Asus sağlam markadır ama yine de araştırmadan almayalım.
Yorumlarınızı bekliyorum ....

BeğenFavori PaylaşYorum yap