Telefonumun mobil veri istatistikleri bölümünde uygulamaların internet kullanımını toplayınca 1.5gb çıkıyor. Ama bugün 2.5gb kullanım yaptınız yazıyor. 1 GB upload olabilirmi?

Xiaomi Redmi Note 7

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xiaomi Telefonlarda gelen aramaları kilit ekranında yukarı kaydırarak açma var. Kapaklı kılıf aldım. Alt gözü kullanamıyorum. Bunun bir ayarı varmıdır?

Yana kaydırarak açmak istiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İş yerinden ayrılıyorum diye 1 tepsi baklava alayım dedim. 300 lira olmuş. Vazgeçtim gibi. 🙂

Zincir marketlerde kilosunu 20 liraya aldığım tatlı, pastanede 80 lira. Hadi biri glikozlu diyelim. 60 liralık şeker atamazlar ya. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 24

Kendim 110 liraya almış olduğum, piyasadaki tek düşük profil klavye. Yıllarca laptop klavyesi kullandıktan sonra gereksiz yüksek tuşlu klavyelere alışamayanlar için ilaç gibi gelecektir.

30 lira ucuz fiyatı da ekstrası. 🙂 (5 - 9 şubat arası şok marketlerde.)

Model: Philips Spk8264

Benim kullandığım modelle tek farkı bilek desteği kaldırılmış. Daha yeni üretimlerde gereksiz görülmüş galiba.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

Tabletimin sadece dış camı tamiri için tamire verdim. Tamirden sonra iç ekran ve pil'in yan sanayi ile değiştirildiğini düşünüyorum. Tabletin içini açmadan anlama şansım varmı?

Cihaz : Apple İpad 5. Nesil

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  https://www.youtube.com/watch?v=KX0UrCJnEd0 Değişebilir. Dış cam değişimi çok basit bu arada ama iç ekranı ve pili çakmayla değişir mi ? değiştirmeye değer mi ? işte onu bilemiyorum. Velev ki pilini aldı eee nereye takacak ? ha iphone 11 12 xs falan fistan olur eyvallah ölmemiş ve orjinal pilin baya gideri olurdu. Ama ipad hemde eski nesil neden yapsın ? ha tabi nereye verdiğin de mühim ? merdivenaltı bir yer miydi ?

  • empty @empty

   Tamir öncesi 2 kere kendim değiştirdim. Sorun yoktu. Şuan cihazda ekran bir dalga var. İç ekranla mı ilgili dış ekranlamı bilmiyorum. Ve cihaz aralıklarla kapanıp açılıyor.

  • Orcun @orcun

   @empty Kapalıyken birde flaş ile bak böyle bir jelatinimsi birşey var mı ? acaba takan teknisyen dokunmatiğin içindeki jelatinimi unuttu ? veya dahada kötüsü ekran lcd arkadan aydınlatmalı pil ile iç lcd arasında vida vs unuttu da o altta kaldı kastırdı da ekranda böyle bir leke oldu ? o da meçhul. Ama şu durumda geri götürüp göstermen lazım. Eğer kapanıp açılıyorsa cihazda kısadevre var. Tahminimce ekranla pili arası vida vs unuttular deldi birşey yaptı ekranı da bu hale getirdi. 🙁

  • empty @empty

   @orcun sırf kendim uğraşmıyayım diye düştüğüm hallere bakın. ekranla kapanıp açılmanan bir bağlantısı olabailirmi?

  • Orcun @orcun

   @empty Olur, soketler düzgün oturmadıysa ve fiziki hasar vs yoksa olabilir. Taktıkları panel mesela çok dandiktir o da sebep olur.

  • empty @empty

   @orcun 5 liralık tamir setiyle kaç kere sök tak yaptım. Hiç bir şey olmadı. 80 liraya işi kapatacakken temiz iş olsun. Ekipmanla açsınlar dedim. 230 lira para verdim. Şuan pişmanım.

  • empty @empty

   @orcun Anca boş vaktim oldu ve cihazı açtım. Cihazın ekranı orjinal ama teknisyen ekranı düşürmüş. İç ekranda resimdeki hasar var.

   Ayrıca cihaz şuan sonsuz döngüde. İlk başta 3 5dk arasında döngü çekiyordu. Şuan apple logosunda kalıp sürekli döngüde. O 3 5dk açıldığı süre zarfında itunesten sıfırladım cihazı ama fayda etmedi. Şuanda direk bilgisayar görmüyor cihazı. Cihaz 3 yıllık.

   Bir gün lazım olur çöplüğüne atıyorum.

  • empty @empty

   @orcun belki düşürmemiştir. ısı tabancasınım yanlış kullanımı adlı çalışma bu olabilir diye düşünüyorum. Ekran + anakart hasarı.

 • cgdincer @cgdincer

  Geçmiş olsun, orijinal servisi haricinde bu tarz şeyler çok genel yapılan uygulama.

Çalıştığım fabrikada bir süredir hiç iş yok. İş yerinde iş yokken çalışıyormuş gibi nasıl yapacam ki. Varmı beyaz yakalı taktikleri. 🤦

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 17

ps4 slim 500gb + çift kol = 2100 TL(oyun yok)
2016 cuh-a

İkinci el için fiyat nasıl?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xbox one devri bitti mi? Stok bulamıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Radar tabelası olan bir yolda 14 kere 120- 130la geçiş yaptım. Polis aracı yoktu. Polis aracı olmazsa ceza kesilmiyor mu nedir ne değildir? 🙃

BeğenFavori PaylaşYorum yap