İlk polis çevirmeme girdim. Polis önce geç geç yaptı. Sonra dur dur yaptı. Haliyle 100 metre ilerledim. Geri geri geldim. Neymiş polisi ezecekmişim. Nasıl araba sürüyormuşum. 2 şeritli yolda ortada gidiyorum halbuki.

Sonra alkollümüsün demeleri yokmu? Hemen namazımda niyazındayım şak yapıştırdım. Arabayı namaz mı sürüyor diyolar. Dedim sokun teste bu seferde konuyu değiştirip, konuyu virüse çevirdiler. Neymiş gezmek yasakmış ıvır zıvır.

Uğraşacakları varmış beni deniyorlar. İlk çevirme anıya dönüştü. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12

Mcdonalds hisseleri 10 günde 50 dolar düşmüş. Yatırım yapmak için uygun zaman gibi geldi. At parayı corana geçsin fırlasın. Bu işlerden anlamam ama kısa sürede sağlam düşüş var. Bu bir fırsat olabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir arkadaşım windows 8ine bağlı hotmailinin şifresini unutmuş. Bilgisayarına giriş yapamıyor. Windows 8 için şifre kırıcı tavsiyesi olan varmı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Diyelim 1000 liraya internetten çamaşır makinesi aldık. Satıcıya bu ürünün kargo masrafı 200tl. Ürün geldi beğenmedim dedim iade ettim. Satıcıya 200 lira da iade için masraf oluyor. Adamın karı max 200 tl zaten. Adam zarara giriyor. Bu işin bir çözümü yokmu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15
 • Alim Bozkayalar @sqn

  böyle hesaplar tek örnek üzerinden değil de bütün bir zaman dilimindeki ürünler üzerinden hesaplanır. örneğin iade oranı %5'tir ve kar marjı hesaplanırken iade masrafı*%5 satış fiyatına eklenir. eğer bu standarttan saparsa fiyatlar da ona göre güncellenir. örn: enpara'nın ücretsiz çekiminin abuse edilmesinden dolayı ayda 3 ile sınırlandırması, yine enpara'nın havale ücretsiz diye günde 100 transfer yapan kullanıcıyı kapının önüne koyması.

 • Erdem Özkır @erdemozkir

  Bir yakınım HB de dükkan açtı zarar edip 2 ayda kaçtı bu iade meselesi yüzünden

 • fikri @fikri

  Kargosu daha az ama çok da az değil. Acayip zamlandı. Sattığı diğer ürünlerin karından gidiyor.
  Ünlü markaların ürünlerinde zaten ürün bilinerek alınıyor. O yüzden iade oranı daha az.
  İade için de kargo şubesine götürüp teslim ediliyor genelde. Bu şekilde ise bu da azaltır iade oranını.
  Bu arada satıcının mesafeli satış sözleşmesinde belirttiği anlaşmalı kargosu ile göndermeniz gerekiyor. Yoksa kargo ücretini siz ödersiniz.

 • rozabay @rozabay

  Senin 1000 liraya aldığın çamaşır makinasını onlar 300 liraya alıyor. Rahat ol kimse zararına mal satmaz. Eğer kargodan zarar etme riskleri olsaydı geri almazlardı. 🙂

Villam olurda sinema odasından sonra, oyun odası yapacak olursam. Yapılacaklar listesine eklendi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fetöcu medya #trend1, bbc'de aynı taktik. Araya kaliteli haberler serpiştirip, işleri güçleri beyin yıkamak. Bunlardan korkulur.

https://www.youtube.com/watch?v=Q8TKX8GVS18

Depremden canlarını işte böyle kurtardılar | Elazığ deprem anı özel görüntüleri

Elazığ ve Malatya'yı vuran 6.8'lik deprem anına ait son dakika görüntüleri gelmeye devam ediyor. Özel görüntüleri sizler için derledik. Bakın depremzedeler k...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

6 aylık 10 entryli ekşi hesabım daha yeni 35bin küsür kişi önümde olduğu halde yazar olmuş. Bu kadar hızlı olmasının sebebi nedir?

Moderasyon geçmişinde "algoritma onayı" yazıyor. nasıl bir algoritma iyi yazar kötü yazar ayrımı yapabilir? Sizce neye göre ayırıyordur?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Çin sipariş edeceğim çanta için ötv ödermiyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

witcher dizisi cuma günü gelecek deniyor. Gece 00.01de gelir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap