Aşağıdaki kodda *ki değişkenini bir diziye nasıl aktarabilirim?

int ekle(BAGLISTE *ki){

if(ilk!=NULL)
{
son->arka=ki;
ki->on=son;
son=ki;
son->arka=NULL; }
else{
ilk=ki;
son=ilk;
ilk->on=NULL;
ilk->arka=NULL;
}
@erenhatirnaz

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mart 2019'da aldığım Spigen şeffaf telefon kılıfını sararması nedeniyle garantiye yollasam değişim yaparlar mı? Tecrübe etmiş arkadaşlar var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

TV'nin arka aydınlatması bozulmuştu. Mahalledeki tamirci 280 ₺ isteyince kendim yapmaya karar verdim. Tamirci ben takım olarak değiştiriyorum, başka yerlerde sadece bozuk led değiştirip takım olarak değiştirdik parası alıyorlar dedi.
Ankara'da led bar yapan bir firmadan 33,63 ₺'ye takım olarak buldum. https://www.polaxtor.com/
Kargo 14 ₺ tuttu 🙂 TV'yi 2014 yılında 550 veya 600 ₺'ye almıştık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 19

İyi bir film izlemek istiyorum diyenler için bugün izlenir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilim gündeminde konuşmayı düşündüğümüz konulardan birinin ön hazırlığını yapayım.

Yüz tanıma hafızası üzerine bir test. 15 dk kadar sürüyor. Size gösterilen yüzleri sonrasında makyajlı yada genç yaşlı yada farklı açıdan çekilmiş hallerini tanıyıp tanımadığınız test ediliyor.
Kesinlikle çok zorlayıcı bir test.
Hem kendi sonucumu hem de genel sonuçları aşağıya bırakıyorum. Testi yapar ve buraya yorum atarsanız sizin de sonucunuzu görmüş oluruz.
#TvBNMalzeme

Test Linki: https://facetest.psy.unsw.edu.au/UNSWfacetest.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 18
 • Felix @felix

  On the UNSW Face Memory Test you scored 26 out of 40.

  On the UNSW Face Sorting Test you scored 53 out of 80.

  Your overall score on the UNSW Face Test was 66%.

  For your information, based on the first 6300 participants on the UNSW Face Test:

  Top 5% scored 72% and above

  Top 10% scored 69% and above

  Top 25% scored 65% and above

  Top 50% scored 61% and above

 • sgur @sgur

  @zisegned
  @hkellecioglu

  büyük ihtimal ile aranan kisilerin aransmasindaki mantigi arastirmak amacli bir arastirma. genelde dünyada aranan kisilerin fotolari az ve ciddi anlamda kötü, dünya üzerinde güvenlik gücleri tarafindan taninma sanslarini arastiriyor olabilirler.cok mantikli ve güzel o acidan.

  buun yaninda cogu kisinin puanlari kötü gelebilir cok normal, arastirmanin yapildigi yer avustralya, daha homojen bir topluluk(dünyanin her yerinden göc almasi sebepli). türkiyede daha inhomojen, mesela asyalilari tanima sansimiz cok daha düsük, sahsen avrupada yasiyorum ayni türkiye gibi burada da ciddi oranda az görüyorsunuz asyalilari.

  kisaca iyidir kötüdür diye bir sey yok, normalini bulmaya calisiyorlar zaten.

Merak ettiğim bir konu var. 2 bilgisayara FarCry yükledim. Grafikleri köklediğimde oyun laptopta açmadı. Masaüstünde ise önce pach çıktı logoya ve sonrasında introya girmesi gerekirken pach ekranında takılı kaldı. Yeniden başlattım ve uyumluluğu windows XP sp2 yaptım bu defa açıldı. Fakat ilk bölüm yükleme ekranında çok uzun kaldı. SSD olmasına rağmen. Sonrasında açtı ve oynayabildim. Kapatıp açtığımda oyun normal açılmaya başladı. İlk başta neden böyle yaptı? Sizde de böyle oldu mu? 2 bilgisayarda açılışta sorun yaratması şaşırtıcı geldi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün airpods alma ihtimalimi göz önünde bulundurarak hiç denemediğim earpods'u kutusundan çıkarıp ses kalitesini deneyeyim dedim. Kulaklık kulağa vakum uygulayarak tıkamadığı için seslerin yarısı boşa gidiyor gibi geldi. Sesi kulak içi kulaklıklara göre rezalet geliyor. Eğer bu durum airpodsta da varsa airpods müzik dinlemek için hiç uygun olmaz. Bang & olufsen kablolu kulak içi kulaklığım gibi bir performans da beklemiyordum ama bu kadar da havada kalan bir ses deneyimi beni hayal kırıklığına uğrattı. İnsanlar bu iphone kulaklığıyla nasıl müzik dinliyor? Airpods pro bu kadar pahalı olmasaydı onu düşünebilirdim ama o fiyatlara alternatifleri çok daha başarılı görünüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 19
 • Yukare @yukare

  5-6 gündür sony wf-1000xm3 kullanıyorum çok başarılı bir model.

 • Orcun @orcun

  Earpods'u ben silikon kılıfla veya süngerle kullanıyorum. Ses kalitesi inanılmaz bir şekilde artıyor. Öbür türlü kulak ile arasında boşluk kalıyor ve haliyle ses kalitesi pek olmuyor. Airpods ürünün de de aynı sorunlar var bu arada ben herkese o yüzden mutlaka ya silikon kılıf ya da sünger öneriyorum. Ben mikrofon kalitesinden ve de yatarken kullandığım için kulak içi olanlardan çok daha iyi konfor alıyorum. Yoksa yani kulak içi tıkaç gibi olanlarla yattığımda geceleri kabuslar bile görüyorum çünkü batıyorlar ama bunda batma diye birşey olmuyor.

 • Papa Emeritus @pope

  Apple ekosisteminde yeni işletim sistemleriyle inanılmaz bir uyum yakaladı AirPods’lar. Başka hiç bir ürünün aynı rahatlığı sağlaması mümkün değil. Ses konusunda ise 2017 başından beri AirPods kullanıyorsum daha sonra Pro’ya geçtim. Pro kesinlikle ses konusunda daha başarılı ama düz AirPods daha rahat. Bu arada düz AirPods’un da sesi EarPods’lara göre daha iyi. Şüpheniz varsa Apple’dan alın, Apple kulaklıklarda iade kabul ediyor.

 • sawgent @sawgent

  Sesini çok açıp dış gürültüyü bastırmasını sağlayabilirsin. O zaman da sesin bir kısmı dışarıya kaçıyor. İyi bir müzik deneyimi için kulak içi kulaklıkları tercih etmek en iyisi. Tam tıkadığı için bassları da daha iyi verebiliyor. earpods tipi kulaklıkların ses seviyeleri yüksek olduğu için deneyimleri iyi oluyor. Benzer tasarımdaki alt orta seviye diğerlerini denediğinizde ise ses seviyesi yüksek olmadığından memnun etmeyebiliyor alanları.

#GününYeniFilmi #4HitlikFilmdir

İstila Altında (2019) ‧ Bilim Kurgu/Gerilim ‧ 1 saat 50 dakika Dünya işgal edilmiş ve tüm ülkeler silah bıramıştır. DÜnyayı uzaylılar konrtol etmektedir ve buna isyan eden bir grup insanın yaşadıklarını konu alıyor. Çekimler güzel. Uzaylıları daha çok gösterselermiş daha güzel olabilirmiş. Yeterli konu anlatımı ve süresi.

Not: Sakin kafayla konstre olarak izleyin.

Bu filme 10 üzerinden 8.75 veriyorum.

TKDB: https://drive.google.com/drive/folders/17xXafF4q98dwo1jiCtjdmgTdcT2umhiV?usp=sharing

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 16

Windows 10 2004 sürümlü güncel iso doyasına ihtiyacım var Microsoft'un orijinal bağlantısına ihtiyacım var nereden temin edebilirim ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

#Youtube'da linkin başına "gen" ekleyince oturum açmadan da yaş doğrulaması gereken videoları izleyebiliyormuşuz.

Youtube'da linkin başına "gif" ekleyince videonun istediğimiz bir yerini GIF yapabiliyoruz ve baya ek özelliklerde var.

Sizinde bildiğiniz bu tarz kısayollar varsa yoruma ekleyebilirsiniz.

#PratikBilgi

BeğenFavori PaylaşYorum yap