Sanal makinede (HyperV Windows 10) çalışan bir uygulama sanal makinede olduğunu, gerçek sistemde başka işlerin yapıldığını algılayabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Yarışmayı daha önceden de paylaşmıştım. Van gölü finale kalmış. Oy vermek için 12 Nisan son tarih.
https://earthobservatory.nasa.gov/tournament-earth
#BilimGündemineMalzeme @hkellecioglu @zisegned

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dizüstü bilgisayarım USB C displayport destekli. Bilgisayarı monitöre USB C to Displayport kablosu ile bağlarsam monitöre bağlı olan USB cihazlara erişim sağlayabilir miyim? Yoksa erişim sağlayabilmek için monitörün de USB C displayport desteklisini alıp iki ucu da USB C olan kablo ile mi bağlantı yapmam gerekir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yıllardır strateji oyunu olarak Stronghold 2 oynarım. Daha yeni stronghold oyunlarını ve AOE oyunlarını denemiş ama aynı tadı alamamıştım. Firefly yeni oyunu Stronghold Warlords'u çıkarmış, oldukça beğendim. Bu türü seviyorsanız bir deneyin.
#stronghold #oyuntavsiyesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mutfaktaki 1 adet prizi 1 saattir değiştirmeye çalışıyorum, sonunda başardım. Merak ettiğim bir soru var.

Evin şartellerinden birisini kapatınca 3 odaya ait prizler kapanıyor, lambalar açık. İş yaparken sadece bunu kapattım ve prizi kontrol kalemi ile kontrol ettim, elektrik yoktu. Daha sonra prizin içinde bulunan 3 adet kabloya çıplak elimle değdim, hiçbir şey olmadı. Ama bu kablolar birbiri ile temas edince evin ana şalteri attı. Bu neden olabilir, çok merak ettim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows 10'da hotspot özelliği varmış. Gelen interneti wi-fi olarak yaydım ve çok işime yaradı. Kim bilir ne kadardır var, yeni keşfettim. Belki hâlâ daha benim gibi bilmeyenler vardır..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

Bir klasörde pdf, pptx formatında yaklaşık 200 dosya var. Ben bazı anahtar kelimeleri aradığımda hangisinde olduğunu görmek istiyorum. Windows gezgini aramaları iyi çalışmıyor. Bunun için tavsiye edebileceğiniz bir program var mı? #tavsiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazon klasiği. Yanında başka ürünler de almış olmama rağmen bunu (1.5 liralık zımba teli) ayrı kargolamışlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 24

30 yıllık üniversitenin uzaktan eğitim sayfasının haline bak. 11 saattir bu halde, ilgilenen yok. Sınava 1 hafta kaldı ve kimse dosyalara, videolara ulaşamıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap