YHT'den İstanbul-Konya bileti almam lazım ancak bütün biletler alınmış. 12 Ağustos ve sonrasının biletleri de henüz açılmamış. Saatin 00:00 olmasını beklemiştim, yeni biletler(12 Ağustos) açılır diye ümit etmiştim ama olmadı. Saat kaçta açılıyor yeni biletler?

Düzenleme: 02:00'da açıldı biletler. Aldım 12 Ağustos'a.
#YHT #TCDD

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

Fahri müfettiş yanlış yere park etmekten ceza yazmış. Ceza tarihi 26.06.2020 ve ceza miktarı da 130 TL. Adres bilgisi olarak "Alavardı Mahallesi, Beyşehir Caddesi üzeri" yazıyor. Beyşehir Caddesi Alavardı mahallesinden dahi geçmiyor. Yanlış yere de park etmedik. Ne fotoğraf var ne başka bir bilgi. Buna nasıl itiraz edebiliriz?

Bir de ceza kağıdı üzerinde "Düzenleyen Görevli: Ünal ..." yazıyor. Bu kişi cezayı yazan fahri müfettiş mı yoksa başka biri mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Realme 3 Pro
Orijinal Kamera ve Google Kamera gece çekimi
https://i.imgyukle.com/2020/07/29/S8AVyq.jpg

BeğenFavori PaylaşYorum yap

VRM dediğimiz yapı burada hangisi ya da hangileri?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Güney köprüsü hasarlı eski laptopumun ekranını 2. ekran olarak kullanmamın bir imkanı var mıdır? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gaz maskesi arayışındayım. Banyo, tuvalet temizliği yaparken kimyasallar ciğerimi acıtıyor. Kireç çözücü, çamaşır suyu, tuz ruhu gibi maddeleri kullanırken filtre edebilecek bir maske arıyorum ama herhangi bir filtre bu maddeleri filtre edebilir mi bilmiyorum. Araştırdığımda anlayabileceğim pek bir kaynak da bulamadım. Bir tecrübesi veya bilgisi olan var mı?
#maske

Düzenleme: A2B2E2K2-Hg-P3 tipi filtre gerekiyormuş bu iş için. Yukarıda saydığım 3 madde karıştırılsa bile filtre edebiliyormuş bu filtre.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Birkaç gündür hiç görmüyordum. @alinux da bırakmış teknoseyiri.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Doktor gezmekte fayda var. Kimisi "Sen ameliyat olmadan iyi olmazsın, durumun çok ciddi." diyor. Kimisi de "Ne ameliyatı? Ameliyatlık bir durumun yok, durumun ciddi değil. Ben seni ameliyatsız tedavi edeceğim" diyor. Siz siz olun tek doktorla yetinmeyin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mert @merphous

  Kuzenim öyle bir doktor yüzünden sakatlandı, uzun bir süre yürüme engelli olarak kaldı.

  • Mert @merphous

   @slim-shady evet. bacak ameliyatıydı, platin filan takılacaktı. takamamışlar mı bir şey olmuş, önce ondan dolayı tekrar ameliyat oldu sonra o ikinci seferde takılan platin kırıldı tekrar ameliyat oldu, kemikleri kaynaması filan derken yıllar sürdü, lise çağında okulu filan dondurdu hayatı kaydı çocuğun.

 • Gump @runforrest

  Bu da bir problem ama. Bilgi kirliliği, kafa karışıklığı, insanı çıkmaza sürükleyip moral bozar.

  • Halid @abdhbal

   Yolun yarısında alternatif seçenek olduğunu öğrenmekten daha iyi diye düşünüyorum. O zaman da niye ikinci bir fikir almadım diye hayıflanma olur. Sağlık çok genel bir alan ne yazık ki tek kesin çözüm bulmak zor. Yeri geliyor her şey doğru yapıldığı halde de sonuç alınamıyor.

  • Recai @recai

   @abdhbal sebebi, ulkede saglik sektörunun bir endustri haline gelmesidir!
   doktor tuccar, hasta ise musteri olunca normal bunlar...

 • sawgent @sawgent

  Onarım olan bir çok şeye uyarlanabilir bu durum. Kimisi vardır notebook GPU çipindeki soğuk lehim problemi için komple cihazı değiştirmeni söyler ki bunu bilgisiz olduğu için de söylemiş olabilir daha kesin bir çözüm olduğu için de söylemiş olabilir. Kimisi de GPU'yu söküp reballing işlemi yapıp sağlam şekilde teslim edebilir.

 • kei @kei

  Göz'den yanlış tedavi olup 1 yıl boyunca her hafta 150km uzaklıktaki komşu ilin tıp fakültesine gidip gelmek zorunda kaldım 6. sınıftayken. O senenin yazı da ameliyat oldum. Tedavi sırasında bana özel damla hazırlıyorlardı hastanede onu kullanıyordum 😀 Adını hatırlamıyorum ama nadir görülen bir hastalıktı sanırım çünkü asistanları falan çağırıyorlardı bakın x hastalık böyle oluyor görün diye.

İşlemci sıcaklığını hiçbir program ile göremiyorum. Sadece BIOS üzerinden görülebiliyor. Bunun çözümü nedir? Bilgisayar Asus Tuf A15 Ryzen 4800H

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 18

Asus Tuf FA506II BQ-150 için 8GB 3200MHz RAM arıyorum. Daha iyi ekran kartına sahip bir modelde bulunan RAM modeli Samsung m471a1k43cb1-v20. Herhalde benimkinde de aynıdır diye düşünüyorum. Aşağıdaki RAM bu bilgisayar için uyumlu mudur? CL değeri bendeki model ile aynı mı acaba?
https://bilendenal.com/Kingston-8GB-DDR4-3200MHz-CL22-Notebook-Rami-KVR32S22S8_8.html

Bir de HyperX model bir ram var. İkisinin arasında bulunan 120₺ fiyat farkının sebebi nedir?
https://bilendenal.com/Kingston-HyperX-IMPACT-8GB-DDR4-3200MHz-CL20-Notebook-Performans-Rami-HX432S20IB2_8.html
@bilendenaldestek

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7