Gidecek arkadaşlar varsa uyarayım, bimde eldivensiz de almıyorlar markete.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar bi' sorunum var artık cinnet noktasına geldim. Modemin yerini değiştirdim, wireless repeater'dan performans alamaz oldum. bunun üzerine eski modemimi (Asus n55u) router olarak bağladım, her yerden kablolar sarkıyor falan ama en azından evin diğer tarafında internet var dedim. Ancak sürekli internet kesiliyor, yeni cihaz bağladığında bağlantıda sorunlar oluyor. Evdekilerin sürekli internet gitti demesinden hiç bir şeye konsantre olamaz oldum. Bu bağlantıya ek olarak bir de pihole çalışıyordu, şu an onu da iptal ettim. Sorun sizce kalitesiz kablo sorunu mu yoksa dhcp kaynaklı bir sorun mu? Sanırım pihole'u dhcp server olarak da kullabiliyoruz, bu şekilde bir konfigürasyon yapsam sorunum çözülür mü? Ya da başka nasıl şekilde verim alabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9
 • CimAdam @cimadam

  o sorun hepimizde var, bağlı gözüküyor ama bağlanmıyor ya da aşırı yavaş. Altyapı problemi olduğunu düşünüyorum genel olarak. Eğer daha önce sorunsuz çalışıyorsa modeminiz muhtemelen operatör kaynaklıdır. Bu durumu da anlamatamazsın müşteri hizmetlerine papağan gibi her şey normal diyeceklerdir.

 • elwray47 @elwray47

  Benim mahalle yeni sayılabilecek bir yer, altyapı kaynaklı sorun pek olmuyor, internet normalde iyi, ev uzunlamasına, ortada banyolar var, mecbur yani ya salona ya oturma odasına koyulacak modem. 4 repeater denedim olmuyor, takayım kabloyu routerdan dağıtayım dedim yine sorun yine sorun. Eve ikinci interneti bağlatsam daha az maliyetli olacaktı valla.

 • cestlavie @cestlavie

  dandik, eski routerlar bridgeler birden fazla cihaz bağlandığında çökebiliyorlar. bende de oluyordu, yeni repeater aldım çözüldü.

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Cihaz fazla kişiyi kaldırmıyor olabilir mi? Eski Asus modemim, cihaz sayısı artıkça, ısınıp bağlantı kopuyordu. Deneme yöntemi basit, evdeki cihazları topla. Hepsini aynı anda çalıştır.(speedtest olabilir) İnternet kopuyorsa, cihaz yetersiz geliyordur. Cihazı değiştir veya fan türevi bir şey ile soğutmayı dnee.

Malum evdeyiz, çocuğa birşeyler çıkartmak gerekiyor eğitici vs. Benim eski printera kartuş baktık (HP 2060), iki kartuş 180 TL civarı bir paraya geliyor. Eldeki kartuşlar arızalı. Sizce yeni kartış almak mı mantıklı, alternatif printer modelleri mi bakmalıyım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, şöyle bir sorunumuz var, elimizde bir adet vga'dan bağlanan monitör var, görüntü 60 hz. Benim bilgisayarımda normal gözüken video, bu monitörün olduğu bilgisayardan izlediğinde neredeyse hareketli her yer tarama yapıyori titreme yapıyor. Telefondan bakıyor bilgisayarın sahibi bir problem yok. Problem vga mı başka bir şey mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Evde çalışanlardan tavsiye alabilir miyim özellikle çocuklu olanlardan, nasıl başarabiliyorsunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

Ahşap oyuncak, telefon tutucu vs. için sprey vernik, saf keten yağı veya kaynatılmış keten yağından hangiaini tavsiye edersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

THH'ye online başvuru yeterli mi, başvuru sırasında çıkan pdf'in fakslanması ya da elden götürülmesi gerekiyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

120 gb taşınabilir ssd düşünüyorum cebimde taşımalık. James donkey alıp dışını söküp, 2.5 luk kutuyu modifiye etmeyi falan düşünüyordum. Şunu buldum. Bu fiyat bandında başka alternatif var mıdır uğraşmadan alıp cebe atayım. https://www.hepsiburada.com/hp-p500-120gb-387-mb-340-mb-s-tasinabilir-portatif-ssd-disk-6fr73aa-p-HBV00000QGYQK?magaza=Meber%20Bili%C5%9Fim

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar bir sorum var konusu geçmişti ama bulamadım, n11den vir ürün aldım iade ettim, firma ürünü kargodan almıyor, iade yapmıyor. E-devletten şikayette bulunacağım. N11 i mi mağazayı mı şikayet edeceğim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap