Arkadaşlar işten ayrılmak için izlenmesi gereken belli prosedürler var diye biliyorum, bu konuda tecrübesi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6
 • Cem Filiz @cem_filiz

  Her halükarda kısa bir dilekçe yazmakta fayda var. Sağ üstte tarih vs, ... firması insan kaynakları bölümüne., şu tarih itibariyle işten ayrılmak istediğimi bildiririm.. Ad Soyad imza yeterli. Şu ana kadar süre çalıştı iseniz, kademeli olarak ihbar süresi söz konusu olabilir. Sormak istediğiniz varsa yardımcı olurum..

  • elwray47 @elwray47

   Ya hiç öyle kurumsal bir durum yok aslında, imzaladığım sözleşme falan da yok ama ben işi bırakınca biraz ortada kalmış gibi olacaklar, bilenip bir şeyler iddia edebilirler mi diye kafama takılıyor. Çalıştığım süreyi baz alırsak 6 hafta ihbar süresi diyor ama sektör şartlarını da baz alırsak öyle bir vaktim kesinlikle yok.

 • turker @turker

  yasal olarak başıma iş gelir korkun varsa mevzuyu da yasal yoldan bildirmen lazım. değil 15 gün 1 sene öncesinden de "sözlü" olark söylersen sıkıntıya girebilirsin.

  işin durumuna göre 3-30 gün önceden bildirmek de işvereni zorda bırakmamak adına iyi bir davranış olur. yasal zorunluluk sanıyorum 15 gün.

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  Evet var. Çalıştığınız süreye bağlı olarak ihbar süresi içerisinde yazılı dilekçe, aldıklarını gösterir imzalı nushası da sizde olacak şekilde teslim edin. Veya noterden tebligat çekin. Aksi halde iş veren dava açarsa sizden ihbar süresini alır. Yazılı olmaması sözleşmenin cezası işverene ait.

 • elwray47 @elwray47

  Peki şöyle bir şey kurtarır mı beni, taşeron olarak çalılıyorsam ve üst işverenden işin bittiğini tarihin yazılı olduğu sözleşme elimde olsa? Firma ve üst işveren imzalı şekilde?

Bir arkadaş core2duo bir laptop getirmiş diskte bad sector var. Bir ssd düşünüyoruz kendisine de 240gb işimizi görür. Sata2 olduğu için çok performanslı bir şey olmasına gerek yok. Sandisk ssd plus düşündüm ama daha uygun önerebileceğiniz model var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

java'nın kendinden imzalı sertifikalarda çalışmama olayını nasıl çözebiliriz? exception ekledik ama hala uygulamayı çalıştıramıyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar 8 monitörlü bir setup yapmanın 8 monitör çıkışı alarak tek tek bağlamak dışında bir alternatifi var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar bir ihtiyacım var, project management bu mu oluyor emim değilim. İhtiyacım şöyle, insanlar app veya web sitesi üzerinden bana görev verecekler, ben de görev durumunu buradan yapılıyor veya yapıldı şeklinde işaretleyeceğim. Karşı tarafa da bunun bilgisi gidecek. Bildiğiniz/önerdiğiniz bir yöntem var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2006 model 1.6 benzinli Citroen C4 için hangi motor yağını kullanmalıyım, aynı aracı kullanan arkadaşlar var mı? Her motor yağı markasının sitesinde farklı bir öneri var delirmek üzereyim. #OtoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Otgsi çalışan, bilgisayara usb ile sorunsuz bağlanan telefon neden şarj olmaz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7