CNNde deprem için yazılanlara bakarken Google'ın ChatGPT için rakibi 'Bard'ı duyurduğunu gördüm, eğer yaşarsam 20 yıl sonra bile Bard ne zaman açıklanmıştı diye sorsalar 6 Şubat 2023 tarihini bileceğim 🙁

https://edition.cnn.com/2023/02/06/tech/google-bard-chatgpt-rival/index.html

Google unveils its ChatGPT rival | CNN Business

Google on Monday unveiled a new chatbot tool dubbed "Bard" in an apparent bid to compete with the viral success of ChatGPT.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Anlamadım, örneğin 1 lt'lik alkollü içki (bira hariç) satılamayacak mıymış?

https://www.sozcu.com.tr/2023/ekonomi/akp-iktidari-alkollu-icki-satisina-yeni-kisitlama-getirdi-7577041/

Edit: Cevaplar için teşekkürler, 100 cl'yi 100ml ile karıştırmışım, kafa dolu, sınır 3lt ve cam oluyormuş.

AKP iktidarı alkollü içki satışına yeni kısıtlama getirdi

AKP iktidarı alkollü içki satışına yeni kısıtlama getirdi - Tarım ve Orman Bakanlığı, yayınladığı yeni yönetmelikle, alkollü içeceklere yeni kısıtlamalar getirdi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 21

#HayatYardım Çok yaşlı bir tanıdığımız için #engelli raporu alma şansımız-durumumuz var, ama rapor için uğraşması (yaşlı ve sağlık sorunları olan kişi en az bir tam gün doktordan doktora hırpalanacak) ve raporun parası da (özelden alınacak) bir miktar dert. Yani değecek bir faydası olur mu acaba diye düşünülüyor.

Araç-ev ihtiyacı, alma durumu yok (engelli indirimi oluyor diye bildiğim en büyük kalemler bunlar). Engelli yakınının engelli park yeri kullanma ihtiyacı yok. Var mı engelli raporunun bizim aklımıza gelmeyen gerçek bir faydası? Okuduğunuz için teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12
 • Recai @recai

  bence yine de alin.
  ucaga, trene binerken bile yer ve bilet vs islemlerinde hem indirim hem de yardimci oluyorlar, öncelik veriyorlar.
  maddi acidan cok dert olmayacaksa, alin dursun bir kenarda, bugun degilse bile, (engeli ortadan kaybolmayacagi) yarin icin bulunmasinda yarar var.

 • Ali @norego

  Araba varsa MTV ödemiyor. Araba yok ve alacaksa ÖTV yok ve KDV az. Emekli maaşı yoksa engelli maaşı alır. Bir çok hizmette indirim var. Hastane başta olmak üzere devlet dairelerinde önceliği olur.

 • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

  Bu dediklerimde %40 şartı var bilginize.

  1-E-kpss ile atanma şansı var.
  2-Telefon-Su ve İnternet Faturarında %25 net inidirim hakkı var.
  3-Şehir içi otobüslerde ve tremvay benzeri ulaşım araçlarını ücretsiz kullanabilir.
  4-Şehirler arası yollarda ve thy den alınan biletlerde indirim hakkı var.
  5-%40 üzeri engelliyse ve engeli ortepedik ise h sınıfı ehliyeti olmak ve özel tertibat olmak şsartıyla ötvsiz araç alabilir.
  6-Engeli ortepedik değil ise %90 üzeri ise ehliyetine bakılmaksızın yakınlarının kullananbileceği araç alma hakkına sahip. Kendi de kullanabiliyor diye biliyorum.
  7-Müzeler vs ücretisiz.

  Engelli raporu çıktıktan sonra iale ve sosyal politkalardan engelli kimliği çıkartmayı unutmayın.

#otoyardım Bir tanıdığımızın uzun bir süre (8-10 ay civarı) kullanmayacağı bir aracı var. Aküsü bitmesin istiyor. Ne yapabilir? Birisine anahtar verip arada sırada aracı çalıştırması ilk akla gelen ama boşa benzin gidecek, o arada benzin biterse başka dert diye daha mantıklı çözüm varsa o aranıyor. Akü sökülse (ya da bağlantısı kesilse) işe yarar mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 15

En son VDSLde güzel seçenek ne oldu?

#turknet #turknetpişmanlıktır

https://twitter.com/leventp/status/1616489908994179072

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 23

Bu ayın sonunda Microsoft soın kullanıcılara doğrudan W10 satışını durduracakmış.

https://www.tomshardware.com/news/windows-10-microsoft-ends-license-sales

Microsoft Will End Sale of Windows 10 Licenses to Consumers This Month

Microsoft says that it will stop offering Windows 10 Home and Windows 10 Pro for sales via its website after January 31, 2023
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Fullmoon paylaştı.

@hkellecioglu @gamsizm
Sitede kullandığınız Twemoji'nin bulunduğu MaxCDN kapanmış/isim değiştirmiş. TS'ye erişimde bu yüzden problem var. Yüklenirken siteyi blokladığı için zaman aşımına uğrayıncaya kadar sayfa tam yüklenmiyor ve hata fırlattığı için diğer JSleri bozuyor. Sorun yaşamayanlarda bu dosya ön belleklendiği için bu durum oluşmuyor ama ön bellek temizlenince yaşanacak.

https://github.com/twitter/twemoji/issues/580

Maxcdn has shut down, cdn not working anymore. · Issue #580 · twitter/twemoji

Is there an alternative cdn? Max cdn has shut down and https://twemoji.maxcdn.com/v/latest/twemoji.min.js is down as well.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dilek Sabancı: Bir insanın 50 milyon doları, bir evi ve bir arabası olsa rahat rahat yaşar.

Hayatın sırrını çözmüş 😀

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/dilek-sabanci-rahat-yasamin-formulunu-verdi-milyar-dolarlar-gerekmiyor-milyon-dolarlar-yetebilir-616215h.htm

Dilek Sabancı ‘rahat yaşamın’ formülünü verdi: Milyar dolarlar...

2004 yılında hayatını kaybeden iş insanı Sakıp Sabancı’nın kızı Dilek Sabancı, bir insanın rahat yaşayabilmesi için “Milyar dolarlar değil milyon dolarlar da yetebilir” dedi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Anıl @anil

  Çok doğru konuşmuş.

  “İnsanın iyi bir evi olması, arabası olması, rahat yaşayabileceği bir parası olması ama bu para bana göre milyar dolarlar değil. Milyon dolarlar da yetebilir veya bazı insanlara 1-2 milyon dolar da yetebilir. Onun dışında istediği zaman seyahat edebilecek. 50 milyon ile 100 milyon dolarınız olsa rahat rahat yaşarsınız ama bence de 50-100 milyon dolara değil de daha düşük rakamlarla daha çok mutlu olabilmek daha büyük başarı. İyi bir işiniz olsun, eviniz olsun, arabanız olsun, hastalandığınızda hastaneye gidecek paranız olsun, denize merakınız varsa tekneniz olsun, başka insan ne ister ki? Steve Jobs hayatı boyunca para kazandığını ama dostlarıyla, sevdikleriyle paylaşamadığını ve paranın kanseri yenemediğini söylüyor. Bugünkü aklım olsa çevreme daha çok önem veririm diyor, bu çok büyük bir laf."

 • Fullmoon @dolunay

  Güncelleme:

  '50 milyon dolarınız olsa rahat yaşarsınız' diyen Dilek Sabancı özür diledi: Yanlış anlaşıldım.

  ....
  'Ancak yanlış ifade ettim, konu da yanlış yerlere gitti. Yanlış anlaşılmaya sebep olduğum için kamuoyundan çok özür diliyorum. Ben hiç böyle bir insan değilim ve beni böyle tanımalarını istemem.'