Bu Ruslarda para çok. Zaten silahlı kuvettleriyle işgal etme maliyetine katlanmış ama sonucu belli göstermelik referandumlar için bile masraftan kaçınmıyorlar.

Bu Ruslarda bürokrasi de çok. Sonuçları geç açıklamışlar, referandumdan 1 hafta önce sonuçlar belli olduğunda açıklayabilirlerdi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Pazar pazar iyi geldi. Herkes Mersin'e giderken tersine gitmek lazım, dooru diyor 😀

https://www.youtube.com/watch?v=13VRIDdnQ5s

Ekinoks 23 Eylül 6 Ay Sürecek Kayıplar Yada Kazanç Fırsatları, Sıra...

Ekinoks 23 Eylül 6 Ay Sürecek Kayıplar Yada Kazanç Fırsatları, Ev Kuyrukları Muhteşem Haberhttps://www.star.com.tr/guncel/21-eylulde-yasanmasi-gereken-ekino...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

19 yaşında genç kız için postal - yarım bot tarzı, dayanıklı 3-4 yıl gidebilecek ayakkabı, hangi marka almalı? Ya da mağaza tavsiyesi olan? Bütçe 2. sırada önemli olan dayanıklılık. Okuduğunuz için teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16

Ey Amazon! Duy sesimi!

#Amazon Türkiye bir 'prime plus' servisi sunsa,

(1) Kargo şirketi seçtirtse

(2) Ertesi gün (en olmadı 2 güne) kargo olsa (şu an yaşadığımız indirim dönemleri dahil, hatta asıl bu günler için)

(3) Siparişteki ürünleri tek kargoda gönderme seçeneği olsa (Kutu optimizasyonunu kendileri bilirler, bana tek seferde gelsin de)

(4) Hatta 1 haftaya kadar kargo biriktirme, sonra tek seferde gönderme olsa (Yurtdışındaki Amazon Day hizmeti https://www.amazon.com/b?ie=UTF8&node=17928921011 )

Ben ayda 75 TL veririm (düşünmeden), en fazla 99 TLye kadar çıkarım. Aslında böyle hizmet olsun da fiyatta anlaşırız 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İade edecekseniz 1 Ekim'e kadar... Etmeyecekseniz nereye kadar siz bilirsiniz 😀

https://www.youtube.com/shorts/ItDVi3xfk-4

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Satılan Buzdolabı;
2002: 1,08 Milyon
2021: 2,24 Milyon

Nufüs bu kadar artmamış. ?

İşte eskiden herşey çok daha sağlam, deyim yerindeyse 'evladiyelik' yapılıyordu, şimdilerde planlı eskitme bile var, plansız adi üretimi saymıyorum 🙂 Eskiden beyaz eşya alınınca 30 yıl kullanılırmış, bozulsa da kolayca tamir edilirmiş. Şimdi 10 yıl sonra yedek parçası bile bulunmuyor. Hep son model diye dayatan tüketim çılgınlığı cabası. Tek faydası yeni ürünler biraz daha enerji verimli ama ödenen bedele değiyor mu çok tartışılır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
 • Tai per Dog Un @alipektas

  İlgili açıklamayı yapan bakanın mesajını ilgili yerler aldı hocam bizlik bir şey yok. Kendisi de bal gibi biliyor ne kadar alakasız, ne kadar saçma bi karşılaştırma yaptığını. Şu an "yardır gitsin, her yol mübah" modu açık geziyorlar.

 • liara @liara

  Her yıl ortalama 500bin kişi evleniyor. Ailesinden ayrı eve çıkanlar vs vs. Çooook değişken var.
  Ama dediğiniz de doğru. Bir video vardı viledanın dönen zımbırtısı demirmiş bozulmuyormuş. Ondan bile kısmışlar artık plastik üretiyorlarmış ve kırılıyor. Belki 10 sene gidecek basitlikte alet 1-2 senede çöp oluyor. Şimdiki beyazz eşyaların sağlam parçası yok neredeyse hepsinden felaket kısıyorlar.

 • AB9 @sqn

  6 senedir BSH'ın yazılım biriminde destek veriyorum. beyaz eşya satışının nüfustan ziyade hane sayısıyla alakası var. nüfus bu kadar artmasa bile artık hane sayısı artmış, insanlar her geçen gün bireyselleşmiş durumda. bunun haricinde bu artan hane sayısı evlilikle tekrar beyaz eşya alım sürecine giriyor, dolayısıyla bahsedilen adetler çok normal.

 • Tarık @xahve

  Bizde 45 sene çalışan buzdolabı vardı, en sonunda pes edip değiştirdik, şu an bir tarlanın ortasında çalışmaya devam ediyor 😃

'1.5 ay içinde et ve süt ürünlerine en az yüzde 30-35 zam gelecek'

https://www.cumhuriyet.com.tr/ekonomi/et-ve-sut-urunlerine-buyuk-zam-yolda-hans-satsin-hasan-batsin-1979895

Et ve süt ürünlerine büyük zam yolda: 'Hans satsın Hasan batsın'

Kasım ayına kadar et ve süt ürünlerine en az yüzde 30-35 zam gelecek. Fiyatların çok daha fahiş yerlere gidebileceğini belirten TÜSEDAD Başkanı Sencer Solakoğlu, devletin ithalat...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sadece bana özel değilmiş. 6 Eylül siparişim 12sinde gelecek (öyle görünüyor) ama ben daha erken olur diye düşünmüştüm.

Kargo işlerini fena sıvadı #Amazon. Aynı tarihte (o da 3 gün sonra) gelecek görünen 3 ürünü sepete atıyorum, onay sırasında 2 değişik güne veriyor kargo tarihlerini, tahminen farklı kargo şirketi de kullanır, en olmadı zaten her ürünü ayrı kutuya koyar. Teslim alma noktası kullanayım diyorum, neredeyse rastgele ürünler için 'bu ürün teslim alma noktasına gönderilemez' sorunu veriyor.

https://www.vox.com/recode/2022/9/7/23333406/amazon-prime-2-day-shipping-delays-taking-long

Some Amazon Prime customers say they don’t have two-day shipping anymore

A former Amazon employee found that, in large areas of Washington state, Prime deliveries can take four to five business days.
BeğenFavori PaylaşYorum yap