2004 güncellemesinden sonra PC aptallaşmaya başladı.
Hiç bir yük altında olmamasına rağmen çalışmayacak derecede yavaşlıyor sistem.
Reset attıgımda düzeliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Bu araçtan yaralı kurtulmak da büyük şans ..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Steam'i gece oyun indirmesi için açık bırakanlara böyle bir şey buldum. İndirme bittiğinde ne yapılacağını seçebiliyorsunuz. #TeknoYardım #steam

https://bitbucket.org/HellGate/steam-download-watcher

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yarın işletim sistemleri sınavı var Şadi hoca olmasa ne yapardım hiç bilmiyorum. Videolar 2016'da eklenmiş iyi ki daha erken okumadım bu bölümü.
https://youtu.be/u8joo_JunQE

CPU Zamanlama (Scheduling) Algoritmaları

İşletim Sistemlerinin 8. videosunda, işlemci zamanlama algoritmalarının özelliklerini ve problemlerini anlatmaya çalıştık. Bazı konular, fcfs (fifo , ilk gel...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Öğrenciler için teknoloji alanında ucuz veya ücretsiz olan servisler

https://www.eggradients.com/discount-for-students

İçlerinden ücretsiz olan biri de Zeplin( https://www.zeplin.io ) isimli bir servis. Tasarım kolaylaştırıcı bir araç. İstanbul'da kurulup San Francisco'da devam eden 4 kişilik takım.

Student Discounts in Tech

Look at the biggest tech companies today. While the companies were founded, the founders were still in university. Give them a discount. They can handle the rest. Discount for students is important.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#vscode
https://zyst.io/how-to-make-visual-studio-code-prettier-in-windows-10
Visual studio code kullanıp benim gibi consistency takıntısı olanlar için tavsiye ederim.

How to make Visual Studio Code prettier in Windows 10

I wanted to make VS Code look prettier in Windows, mostly hide the title bar. That functionality doesn’t exist but I’m mostly okay with the result:
BeğenFavori PaylaşYorum yap

ComboFix İncelemesi

ComboFix #ComboFix
Program 5 MB türlü türlü bir çok zararlıyı enseleyen harbi abi. Küçük boyutlu yamalayarak zararlıyı etkisiz hale getiren sistemin çökmeden kurtarılması için yapılan, güzel bir program(cık).

Bu programın çıkış amacı XP zamanında JAVA Makinesi denilen web amaçlı uygulamalar da eklenti mantığıyla çalışan (genelde sohbet siteleri, bilmemne sisteleri vs..) gibi ortamlar da kullanmak amaçlı sisteme yüklenen program ile Microsoft Internet Explorer dan bulaşan virüsleri zararlı dosyaları silmek için yapılmıştır. Bu programı yıllatdır kullandım sistemin çöltüğünü görmedim. Yani eski tadı vermiyordu ama programların, gerekli dosyaların kurtarılması için fırsat veren bir programdır.
Youtube kullanış videosunu yüklememin sebebi arkadaşlarım, beni tanıyan veya selam veren insanlar hemen bu tip durumlarda bana sordukları için ve daha çok güvenlik yazılımı çok kasıyor diyerek kullanmayıp USB den bulaşan zararlıların veya reklam yazılımlarının bulaştığı sistemleri nasıl temizleneceği konusun da bilgi sahibi olmaları amacıyla yükledim. Gerçeği ifade etmek gerekirse sıtkım sıyrıldı ve bende video linkini paylaşıyorum. Ve konuyu noktalıyorum. 🙂
Hoş kendimi bir şey zannetme çabası değil. Zamanı iyi kullanma amacıyladır bu açıklamam.
Farklı güvenlik yazılımları elbette mevcut fakat ComboFix farklıdır. Sisteme yüklenir, zararlı dosyalar ve gerekli sistem raporu elde edilir ve sonra ComboFix programı sistemden kaldırılır. İyi bir değerlendirme aracıdır aynı zamanda. Sene de bir ikikere sapıttığı da olmuştur fakat yapımcısı sonradan bunu gidermiştir.
Kullanımı Çok Basittir.:
1.) Sitesinden indirilir.
2.) Güvenlik yazılımı var ise kapatılır. İnternet bağlantısı kapatılır.
3.) Sağ klik ile yönetici olarak çalıştırılır. Eğer sisteminiz 2012 den eski ise 40 dakika yeni ise 25 dakika kadar sürebilir. Eğer zararlı yok ise daha öncede bitebilir.
4.) Sizi ingilizce olarak yönlendirme yapar dos ekranında. Beklersiniz. Sayım biter ve rapor TXT dosyası olarak size gösterilir.
Bu aşamada yapmanız gereken şey c:\ComboFix klasöründe ki dosyalara göz gezdirmeniz. Karantina dosyasında neler var bakmanız. dosyaların ismini değilde uzantısını değiştirir. Bu sismlerden yola çıkarak google da araştırma yapabilirsiniz. Diğer sitelerde bu tip dosyaların tesbiti yapılmış ise zararlı nereden gelmiş bulmanız tesbit etmeniz daha da kolaylaştıracaktır.
Daha sonra Başlat:> Çalıştır:> combofix /uninstall komutu ile sistemden kaldırın programı. C:\ComboFix klasörü tamamen sistemden kaldırılacaktır. Böylece program sistemden kaldırılmış olduğunu anlarsınız.

Video:> https://www.youtube.com/watch?v=AmqXzbRbGDg

Program:
Resimleri silmez, MP3 dosyalarını silmez, Dosya bazlı siler, kayıt defterinde veya başlangıçta yer alan başlatıcı kodlarını siler. Eğer sistem dosyasına zararlı bulaşmış ise sizi uyarır.
Eğer çokça bu tip durumlarla karşılaşıyor iseniz kendinize kanalımda yer alan çalışan CD rehberini de önerebilirim. Böylece format atmadan dosyalarını kurtarabilirsiniz. Bad sector olan HDD de ki dosyaları bu CD den çalışan sistem ile LIVECD kurtarmanız çok basit ve kolay olacaktır.
Selametle.
turhill

ComboFix Detaylı Kullanımı

ComboFix Detaylı Kullanım. Program Windows 7 ailesinde sıkça kullandığım bir güvenlik taraması olmayan pach sistemine dayanan bir yazılım. Yapısı ise sistemi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

NSA‘in PRISM adlı izleme skandalını ortaya çıkaran adam olarak ünlenen Edward Snowden, yeni açıklamalarıyla mobil cihazlarımızın güvenlik konusunda ne kadar çaresiz olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.
2014 yılında telefonlarımız kapalıyken de izlenebileceğimizi söyleyen Snowden, bu kez istihbarat ajanslarının araçları konusunda detaylı bilgiler veriyor. Tek bir kısa mesaj gönderimiyle akıllı telefonların mikrofon ve kamerasına erişilebildiğini belirtiyor.
Kod adı: Şirinler

“Saklayacak (yasadışı) bir şey yapmadıysanız endişelenmenize gerek yok.” #akış

http://webrazzi.com/2015/10/06/edward-snowden-sirinler-tek-smsle-telefonunuzu-ele-gecirebilir/

Edward Snowden: Şirinler, tek SMS’le telefonunuzu ele geçirebilir

NSA’in PRISM adlı izleme skandalını ortaya çıkaran adam olarak ünlenen Edward Snowden, yeni açıklamalarıyla mobil cihazlarımızın güvenlik konusunda ne kadar çaresiz olduğunu bir kez daha gözl…
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5