Arkadaşlar merhaba, bir adet dinamik mikrofon sipariş ettim, profesyonel mikrofonu pc’de kullanmak üzere. Ses mono geliyor, bunu direkt olarak duplicate etme yolu var mıdır sürücü vb birşeyle? Ses işleme yazılımları yapıyor fakat kız arkadaşıma aldım çok da uğraşmasını istemiyorum. Ne yapılabilir bu konuda?
#Mİkrofon #seskayıt #akış #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış Düşük zeka ve/veya saykodelik kafa ile izlenecek komedi filmi tavsiyeniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 21

Arkadaşlar, origin hesabıma giriş yaptım, şifre değiştirmeye çalışırken security question olarak bana rusça köpek arkadaşımın adını soruyor. Hayatıma giren bütün köpekleri denedim, yok olmuyor. Neden rusça ayrıca? Çevresinden dolandım sorunun, forget password dedim ilk girişte, yeni şifremi aldım fakat origin üzerinden değiştiremiyorum. #TeknoYardım #origin

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba. Aramızda tüfeklerden anlayan, avcılıkla uğraşan var mıdır acaba?
#konudışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 13
 • Furkan Emir @furkanemir

  Herkes tüfeği hayvan avlamak için almıyor bizim burada tarlalara domuzlar iniyor onları bağırarakmı korkutsunlar? Ben pek anlamam ama soru nedir belki cevaplayabiliriz

 • Doğaç @dogac

  @utgdk teşekkür ederim. Şarjörlü otomatik düşünmüyorum ama. Atış yapmam gerekirse plastik fişek atılacak çünkü. Bir de yanarlı dönerli şarjörlü silahlar istanbul valiliği tarafından ohal kapsamında yasaklanmış durumda şu an. Ohalin de ne kadar süreceği belli değil malesef.

 • ofis @ofis

  sanırım güvenlik amaçlı düşünüyorsunuz.
  lazım olduğunda silahlı olmak silahsız olmaktan iyidir.
  ALLAH lüzumunu göstermesin tabi.

  imkanınız varsa ve otomatik istiyorsanız ithal markalara yönelmenizi öneririm.
  40 yılda bir kullanılacak el altında olsun ne olursa olsun da diyebilirsiniz.
  ben canınızı emanet edeceksiniz düşüncesiyle ithal önerdim.

  • Doğaç @dogac

   Aslında aklımda benellinin yarı otomatik modeli vardı ama şu an bütçemi aşıyor. Mecburen yerlilere yönelmek zorundayım. Aslında yerliler ihraç ederken güzel ürün yapıyor, iç piyasaya uydurdukları salıyor gibi bir duyumum oldu işin içinde oşan, çok güvendiğim bir arkadaşımdan

  • ofis @ofis

   @dogac tabanca tüfek formunda 2. el takip edebilirsiniz.ithal bir süperpoze de edinebilirsiniz.

   belli başlı yerliler çok kötü değiller elbet ama binlerce atış yapıp her markayı kullanan ve bu işi takip eden en ince ayrıntısına kadar kalite incelemesi yapan birisi ithal önerecektir.imkanlar yoksa mecburen yerli.fişek olarakta ithalden şaşmamak lazım takılma besleme sorunu olmaması için.

   plastik fişek atacaksanızda onların barut gücü düşük olduğundan otomatikte verim alamazsınız.ikinci kurulumu yapacak kadar enerji üretmiyorlar.

   pompalıyı güvenlik güçleri dahi kullanmayı bıraktı.can kaybı verdikleri için.

   maddi olarak hazır duruma geldiğinizde ithal bir tüfek almanızı arzularım.

  • Doğaç @dogac

   @ofis doğru, pompalamayı karıştıranlar, heyecandan unutanlar, yaralandığı için tüfeği kuramayanlar. Gelişmiş ülkeler pompalıyı zamanında otomatik ve yarı otomatiklerin tutukluk ihtimaline, güçte bir miktar düşüme neden olduğu için tercih etmişler, fakat teknoloji ilerleyince yarı otomatik, tam otomatiğe geçmişler. Ama ben yerli tüfek alacağım için bu riski göze almayıp abdnin eski yol haritasından gitmeyi düşündüm. Şu an hatsan escort mp ve sarsılmaz m204 atp arasında kaldım. Belgeler, ruhsat falan hazır ama hala alabilmiş değilim silahı.

  • ofis @ofis

   @dogac şiddetle pompalı almamanızı öneririm.
   boş bir tüfek almaktansa lütfen 2000-2500 tl bandına çıkıp yerliden yana seçiminizi bu fiyat aralığında kendini kanıtlamış ürünlerden seçin derim.

 • JohnSmith @johnsmith

  Bizim ağır sapık bir arkadaş vardı doktor olucam, jinekolog olucam diye tutturmuştu. Bir veterinere yakışmıyor bunlar. Bu kadar tüfek bilgisi ne ya, biraz daha hayat kurtaracak kitap okur insan bunları öğreneceğine, bu kadar kutsal bir meslek adamı olacaksın, değerni bilmek lazım. Hoş insan doktoırları da şimdi böyle. Çocukların takip ettiği siteye silahi şiddetli pompalı tavsiyeleri, hayvan katli vs. yazmak da bayağı duyar işi. Sizde hiç yok maşallahi kasmayın. Allah hiçbir hayvanı sizin elinize düşürmesin.

  Ben diyeceğimi dedim. Engeli basan bassın, şeref duyarım.

  • Doğaç @dogac

   Provokasyon geçersiz bir işlem yürüttü ve kapatılacak 😀 yorumunu silmiyorum engelleyen engellesin diye. Bak orda yazıyor yukarıda, atış yapılacaksa da plastik fişek atılacak o yüzden pompalı diye. O çocuk arka sokaklarda türlü türlü tabanca, otomatik silah izlerken koltukları kabarıyor, kırtasiyeden boncuklu tabanca alıyor. Ben burda Türkiye Cumhuriyetinin bana vermiş olduğu hak ile alıyorum. Benim nerde, hangi koşullarda yaşadığımı bilmeden gelmiş ooouv silah çok zararlı diyorsun. Sen hiç acemi avcı tarafından yaralanmış yaban domuzuyla karşılaştın mı doğada? Yok, ne münasebet. Belki far cryda karşılaşmışsındır onda da derisini yüzüp çantaya atmışsındır. O çocuklar m16nın şarjörünün kapasitesini biliyor cs oynamaktan.

Arkadaşlar, infrared termometreye (nam-ı değer lazer termometre)’ye ihtiyacım var. Elektronik ve veteriner (bölgesel sıcaklık farklarını ölçmek vs.) kullanımı için. Çin-Türkiye farketmez. Öğrenciyim, Fluke tavsiye etmeyin, sadece alamadığım için üzülürüm 🙁 Tavsiye edebileceğiniz, halihazırda kullandığınız ürün var mı? Aslında FLIR tam işimi görecek cihaz ama mesleğimden para kazanmadığım sürece öyle büyük yatırım yapamam.

#TeknoYardım #elektronik #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar, elimde birkaç parça komponent kalmış. İhtiyacı olan varsa inceleyebilir. Fiyat farnell, mouser, digikey’den bakacağınız en düşük birim fiyattır. Askeri, medikal aletler, hi-end sistemlerde kullanılan yüksek güvenilirlikli malzemelerdir.

1 adet Vishay Dale 1.5Kohm (CMF)
7 Adet Vishay dale 100kohm
4 adet Vishay Dale 200 ohm
8 adet Vishay Dale 4.7 kohm
7 adet Vishay dale 150ohm
1 adet illinois capacitor KXMM 220uf 35V
2 adet Panasonic ECW serisi 0.22 uf 450V
2 adet Panasonic ECW serisi 0.12 uf 450V
1 adet Nichicon PWM serisi 47uf 100v
#elektronik

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Boş, işsiz adamı ka-zık-la-ya-maz-sı-nız. (Boş, işsiz adam ben oluyorum)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Gözlük camları ve işitme cihazlarında TRT vergisi var mı acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Arkadaşlar merhaba. İki hafta önce sahibinden.comdan birinden lga 775 işlemci almak için toplamda 40tl havale ettim, havale açıklamasına ilan numarası, ne havalesi olduğunu falan yazdım, iyi güzel adam ilanı kaldırdı fakat telefon numarasını almamıştım, ilan kalkınca da mesaj gitmiyormuş. Facebooktan buldum, ekledim kabul etmedi, mesaj attım bakmadı, bu gün de kız arkadaşım ekledi, bu sefer beni engelledi. En yakın boş iş günümde adliyeye gidip savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Savcılığa hitaben dilekçe, konuşma kayıtları, eft dekontları dışında yapmam gereken birşey var mı? Kişinin adı, soy adı, ikamet ettiği ilçe de elimde.

Not: parasında değilim, icra takibi başlatmayacağım. Sadece bu kadar kolay dolandırıcılık yapılamayacağını göstermek istiyorum ona. Bıktım şu sahibinden sitesinden. 20 liraya koy dolandır nasolsa peşine düşmezler zihniyetinden.

Not2: dolandırıcı olduğundan ŞÜPHELENDİĞİM kişi Emrah Paçalı. Bilgisayar mühendisi, izmir/bergama.

Ek soru: bilişim suçları mı, Cumhuriyet savcılığı mı?
#Hukuk #adliye

BeğenFavori PaylaşYorum yap