MATEMATİK

Evet arkadaşlar, bu seneye kadar, yani Veteriner Fakültesi son sınıfa kadar matematik bilmeden geldim fakat artık son nokta, öğrenmem gerek. ALES seviyesinde matematik için ne yapmalıyım? KPSS seviyesine de denk geliyor sanırım. Çarpım tablosu bilmem, doz hesabını arkadaşlara yaptırırım, üniversite sınavı zamanında iki aşamalıydı, ikisinde de matematik netim 0 “sıfır” idi. Kaynak dili olarak ingilizce veya türkçe olabilir. Gereken süre: 1-1.5 sene.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14
 • kurtcuk @kurtcuk

  Usta kusura bakma ama 0 net ile veteriner Fakültesi nasıl oluyor?

 • emre87gs @emre87gs

  “Karekök modüler sistem” derdim ama ona bile temel lazım gibi geliyor.
  Bence günlük alışverişlerinizi vs toplayarak başlayın.
  Problem sorusu çok fazla aleste.
  Ben sistem değişti bir bakayım diye girdim son sınava, az da olsa soru çözdüm ama 38 doğru, 5 yanlış geldi matematikten.
  Sayısal da 0.75 mat, 0.25 Türkçe etkiliyor.
  Tr den de 16 doğru 4 yanlış yaparak 77 almışım, baktım şimdi.
  Yani kesirler, basamak hesapları vs bunları rahat rahat yapıp zamanı iyi değerlendirmeniz şart.
  Android için “sorularla ALES matematik” diye bir uygulamadaki soruları çözmüştüm ben.
  Konu anlatımı ve video çözüm de var her soru için. Bir bakın en azından.

  • Doğaç @dogac

   Bu matematik yüzünden doktoramı yapamayıp merdiven altında küretaj yapacağım heralde. 0,75 etkiliyor demek. Güzel, iyi bir veteriner olup olmadığım matematik bilgimle ölçülüyor. Harika.

 • emre87gs @emre87gs

  Matematik bilgisi de değil aslında. Bilseniz bile yeterince hızlı olmayınca yetişmiyor.
  Önceden 80 mat 40 Türkçe 120 dakika süre vardı(süreden tam emin değilim, 135 de olabilir)
  Şimdi 50 mat, 50 Türkçe. 150 dakika
  Size kaç puan gerek tam olarak ?

SuperOnline 24mbit 75GB AKK mi yoksa 35mbit daha düşük AKK mi? Süperonline 25mbit bağlantıları AKNyi aşınca hızı yüksek kalıyor diye 24 mbite düşürerek kendine yasal bir boşluk bulmuş. Bari 35mbit yapayım interneti, pratikte 16mbit olarak kullanayım diyorum. Siz ne dersiniz bu işe?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 21

#Superonline #TürkcellSuperOnline #CepTelefonuFotoğrafçılığı #akış #EkranGörüntüsü

Ben 6 aylığına evden ayrılıyorum. SSID’ler bu şekilde. Bye! 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

17″ CRT TV 1700km Nakliyat

Arkadaşlar, 17 inç CRT televizyonu (yenilendi boşa çıktı) İzmir’den Van’a götürmeyi düşünüyorum. En kolay yolu nedir? Straforlarla sarsam bile kargoda parçalanacağını düşünüyorum. Belki parlak fikirler çıkar. Ben yolculuğumu uçak ile yapacağım. Daha önce 15″ lcd monitörü koltuk altıma alıp kabine soktum (grafikerim dedim, yerseniz) ama crt de bahane bulamıyorum 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 11

Elimde kullanılmamış Sony Xperia Z dock’u var. İzmir içi bedavaya vereceğim. İzmir dışı olursa karşı ödemeli gönderirim. İhtiyacı olan yorum yaparsa ben ulaşırım. #akış Ben gördüğümde birden fazla kişi olursa isimleri söylerim, kararı annem verir. Bilginize 🙂 #sony #sonyxperiaz #xperiaz #xperia

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung vs LG: TV

TV konusunda son postumu atıyorum çok fazla atıp rahatsız ettiysem kusura bakmayın.

LG 43UJ701V ile Samsung 43MU7000 arasında hangisini neden tercih etmeliyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14

LCD TV; Sony vs Samsung

Arkadaşlar Sony KD-43XE7005 ile Samsung UE43MU7000 arasında kaldım. Tavsiyeniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

LCD TV

Arkdaşlar bi TV alacağız ama Samsung UE49MU7400 ile UE50MU700 arasında ne fark var anlayamadım. Bir de 3000TL maks olacak şekilde TV önerileriniz varsa alabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 21

#Superonline #TürkcellSuperOnline #akış #teknoyardım

Arkadaşlar modemde son zamanlarda şöyle bir sorun olmaya başladı. 2.4ghz bağlantı sıkıntılı, kanal ayarlarını otomatik yapsam da, en boş kanalı telefonla tarayıp bulup ona ayarlasam da telefonlar doğru düzgün çalışmıyor. 5Ghz’de ise telefon bağlanıyor ama internet bağlantısı sağlanamıyor. Model: HG255s. Müşteri hizmetleri ile mesajlaşıyorum fakat saçma sapan yanıtlar veriyorlar, örneğin firmware update’i diyorum, ekran görüntüsü gönderemeyiz diyorlar. Modem ile telefon arası 1 metre diyorum, tp-link sinyal arttırıcı alabilirsiniz diyorlar. Aşağıda konuşmaların fotoğrafını koyacağım. Ne yapabilirim bu konuda? Önemli yerleri mavi ile işaretledim. En son da “Sizin için önemli olan bu konuda yardımcı olamadığımız için üzgünüm. Tarafımızdan yapılacak farklı bir işlem bulunmamaktadır. ” diyerek konuyu bitirdiler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar merhaba, bir adet dinamik mikrofon sipariş ettim, profesyonel mikrofonu pc’de kullanmak üzere. Ses mono geliyor, bunu direkt olarak duplicate etme yolu var mıdır sürücü vb birşeyle? Ses işleme yazılımları yapıyor fakat kız arkadaşıma aldım çok da uğraşmasını istemiyorum. Ne yapılabilir bu konuda?
#Mİkrofon #seskayıt #akış #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap