Sizce insanı sevgi dışında ne birbirine bağlar? Ve siz geleceğinizin nasıl olacağını bilseydiniz bu size ne katar ve sizden ne götürürdü? Böyle bir şey olmasını ister miydiniz? Beraber tartışıp kafa yormak istedim 🙂 Günaydın bu arada.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

i5 2.nesil, 4GB RAM, 500GB HDD HP laptopumu kaç liraya satmalıyım sizce? Estetik 7/10.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen 40-45 yaşındaki biri ile konuşuyordum. Mesafe ve maske kuralına uyuyoruz tabi. Gel dedi börekçiye gidelim bir şeyler ısmarlayalım. Bende daha önce gittiğimden gördüm çalışanlar falan maske takmıyor, çok riskli. Dedimki şudur budur bak maske takmıyor. Bana ne dese beğenirsiniz? Nolacak dedi. Nolacak... "Sanki virüslü birisiyle temas etmiş." dedi. Yakınımdır kendisi dedim ya bulaşırsa sana, kendini bırak kendinden daha fazla değer verdiğin ailene yazık değil mi peki? dedim. Yok hapşurmazsa bir şey olmazmış falan fistan. Konuşmayı kısa kestim kalktım gittim.

Zaten sizinde karşılalştığınız bir durumdur ama ben yinede paylaşmak istedim. Bu gibi insanlar oldukça ne virüs biter ne de kendinizi %100 korumaya almış olacağız. En büyük etmen zaten yasakların kalkması. (Eğitim tek çözüm ama nerdee)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 32 / 43
 • Orcun @orcun

  Keşke bir yasa çıksa da böyle kurallara uymayan işte direneni vs dövmek serbest olsa. Yemin ediyorum öyle bir döveceğim ki bazılarını böyle bayıltana hareketsiz kalana kadar vuracağım. Böyle hele birde şark kurnazları türüyor maskeyle herif ama lafta maske bıyığına kadar vs indirmiş. Birde geliyorlar dibine vs dönüp bakıyorsun söylüyorsun uzak dur diye herif el kol yapıyor ya o kolu alıp kırıp nünasip yerine monte edeceksin de işte kamerası var kayıt var polisi var uğraş dur. 🙂

 • My_Techno @my_techno

  Bunu yaşça genç olanlardan da duyuyorum ben, insan şaşırıyor.

 • Höşelek @benvaryaben

  virüs dediğin elektron mikroskopuyla görülebilecek kadar küçük bir şey değil mi...
  bu sosyal maskeler sadece bulaş hızını düşürüyor. çevremde herşeyine dikkat edip de pozitif çıkan yığınla örnek gördüm. almanya gibi disiplinli sayılabilecek bir ülkede bile maske takmak zorunlu değil. Maskenin amacı bulaş hızını düşürüp yoğun bakımların yetersiz kalmasını engellemek.
  kısaca insanoğlu herşeyi kontrol edebilecek bir kudrete ve iradeye sahip değil.
  hele ki virüsten bin kat daha etkili, öldürücü ve bulaşıcı bir hastalık olan kapitalizme karşı hiç bir şey yapmıyorken.

 • umitt @umitt

  kendilerine bulaşsa bile etkilenmeyeceklerini muhtemelen haklılarda, unuttukları hastalığa yakalandıktan sonra virüsü evdeki ve çevrelerindeki yaşlı insanlara bulaştıracakları muhtemelen onların ölümlerine neden olacakları. ben gayet gencim hastalığın ağır seyretme riski taşıyan herhangi bir hastalığa sahip olmama rağmen maske takıyorum, nezle olsa yataktan zor kalacak yaşlılar takmıyor deli oluyorum.

Laptop(hp pavilion g6 1215et) fanım bozuldu. Şunlardan alayım diyorum.
https://urun.n11.com/diger-bilgisayar-yedek-parcalari/hp-pavilion-g6-1215et-fan-cpu-islemci-fani-P386222654
https://urun.n11.com/diger-bilgisayar-yedek-parcalari/hp-pavilion-g6-1215et-g6-1215st-notebook-fan-islemci-fani-P307150463
Ancak güvenilir mi? Herhangi bir sıkıntıda sorunu çözecekler mi bilemiyoru. Sizce ne yapmalıyım?

HP Pavilion G6-1215ET Fan Cpu işlemci Fanı Fiyatları ve Özellikleri

HP Pavilion G6-1215ET Fan Cpu işlemci Fanı en iyi özellikleri ve gerçek kullanıcı yorumları en ucuz fiyatlarla n11.com'da. Kampanyalı ve indirimli fiyatlarla satın al.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir Matematik öğretmeni nasıl olmalı sizce? Sınıf düzeyi fark etmez. Görüşlerinizi paylaşın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 22
 • erdem @ec

  matematıge ozel ılgı duymayan her ogrencı sıkılıyor matametıkden. bunu aşmanın bır yolu varmı bılmıyorum ama varsa bence muhtesem olurdu. en azından matematık dersı goren ogrencılerın yuzlerı gulumsese yeter o anlarda.

 • YCK @yck

  soruları tahtada öğrencilere çözdürmek en güzel öğretme yöntemi bence. çözen unutmuyor çünkü. ama burda şuna dikkat edilmeli. "hadi çöz öğrettim ben" mantığıyla olmamalı. çünkü öğrencilerin rezil olma, yapamama, utanma, çekinme vs problemleri var. bizim geometri hocası vardı lisede. tebeşiri tahtadan kaldırdığım an yardım ederdi. aslında kendisi çözümü söyler, biz sadece dinleyip onu tahtaya yazardık.

  özetle, tahtaya çıkarın takıldıkça çözümü siz söyleyin öğrenci yazsın 😀

  • Print My Job Anyway @type_writer

   Gereksiz bir aktivite bence. Tahtada soru çözmenin kağıt üzerinde çözmekten çok daha zor olduğunu herkes bilir. Öğrenciyi o duruma sokmak kimseye bir fayda sağlamaz. Ekstra bir şey öğrettiği de yok. Eskiden öğretmenlerin öğrenci aşağılama, rezil etme, ayağına çağırma vb. için kullandığı bir yoldu. Tarihe karışsın artık.

  • YCK @yck

   @type_writer yazımda da bahsettiğim gibi
   " "hadi çöz öğrettim ben" mantığıyla olmamalı. çünkü öğrencilerin rezil olma, yapamama, utanma, çekinme vs problemleri var. "

 • SeMMiH @semmih

  Matematiği sorunlu olan öğrencilere ek dersle 4 işlemden başlayp öğretin derim. Aralarından bir kaçı matematiği psikolojik olarak yapamadığını göreceksiniz. Bu arada eminim ki matematik sorunları üzerine bir çok araştırma yapılmıştır. Yapılan araştırmalardan güzel yaptırımlar çıkarırsanız onun da katkı sağlayacağını düşünüyorum.

  • Print My Job Anyway @type_writer

   Şu baştan anlatma olayını aşağılama olarak görüyor bir çok kişi. Aslında çok yararlı bir çalışma. Biliyorsan da, basitse de tekrar etmiş oluyorsun. Bir zararı yok. Diğer öğrenciler aşağılamasın diye öğrenciye ya sınıf dışında özel ya da sınıfa topluca yapılmalı ama.

 • kortex @kortex

  Mustafa yağcı gibi olmalı. Kitaplarını alıp iyice oku anla ve onları anlat. MY-MAT serisi. YouTube’da videoları var onları da iyice izle.

Burada bir durum yazarkane neden kopyalanan bir görseli yapıştıramıyorum? Kaydet at çok zor :(((

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Android 4 bir telefon var elimde. DroidCam için kullanayım diyorum. Android 8 bir ROM buldum ama nasıl atacağımı hiç bilmiyorum. Şöyle adam gibi bir öneriniz var mıdır? Cihaz Sony Xperia SP. Recovery mod kapalı şudur budur diye bir şey okumuşyum. Neyse kısacası nasıl halledebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Olası bir rootkit için tek çözüm format mıdır? Rootkit yemiş olmamdan endişeleniyorum. Malwarebytes, Kaspersky tam tarama yaptım herhangi bir şeu bulmadı. (Ondan önce zararlı yazılımı windows defender ile kaldrımıştım.) Malwarebytes Anti-Rootkit ve tdsskiller ile tarama yaptım, yine bir şey bulmadı. Ne yapmam gerek. Virüsün nasıl bulaştığını sormayın.(Driver yüzünden)

Birde bu bilgisayarı kullanmayı bırakmalı mıyım sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

USB\VID_148F&PID_7601&REV_0000
Şunun wireless driver'ını bi trülü bulamadım. Var mı güvenilir bir kaynaktan tavsiyeniz. Tenda 802.11n USB Wireless.
Çözüldü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba,
Elimde HP Deskjet 1510 yazıcı var. Televizyon alırken öyle hediye olarak vermişlerdi, bende işlerimi iş yerinden yaptığım için pekte gerek duymamıştım. Meğerse zamanla içindeki kartuş kurumuş. Sıcak su falan fistan birçok yöntem denedim ama nafile. Yeni kartuş alayım diyorum. Siyah-beyaz olsa yeterli. Kartuşlar ne kadara mal olur ve ortalama yak sayfa yazdırabilir(kurumama şartı ile tabiki), kaç gün kullanılmaz ise kurur bu kartuş?

BeğenFavori PaylaşYorum yap