Yalnızlık seviyem mqtt ile iki cihaz arasında mesaj yoluyorum fakat yolladığım mesajı yine kendim aynı cihaz üzerinden alıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

O kadar iyi oynarım ki aynı anda hem birinci hem sonucu olabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Biri beni tokatlaya bilir mi ? Ben Türkçe okumayı unutum sanırım yada Babam bana Hitman 2 bedava olmuş diye mesaj mı atmış ? Noluyoruz lan bu işte bir terslik var.

Bu arada bedava olan kısmı giriş kısmı değil mi ? Tam oyun değil.

Edit : Süper paint işçiliği için kusura bakmayın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şuanda veya daha önce herhangi bir şirkette bilgisayar,yazılım mühendisi yada uygulama geliştirici olarak çalışan büyüklerime bir soru sorabilir miyim ? Nalet olası uml diyagramları çok kullanılıyor mu ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
 • Hamdi @hamdi

  Pek tecrübem yok ama kapsamlı projeler geliştiren yerler kullanıyor. Hatta mülakatlarda sorulduğuna da denk geldim. Teknik kısımdan anlamayan yöneticilere ve müşterilere bu gibi diyagramlar ile sunuyorlarmış projeyi. Ayrıca önemsiz gibi görünen diğer konularda yazılım geliştirme süreçleri.

 • Baki Yıldız @bakiyildiz

  Ben büyük sayılabilecek bir firmada çalışıyorum, girerken istenen proje dışında adı bile geçmedi uml’in. Ama projeden projeye hatta takım liderinden liderine göre değişebilir kullanma mevzusu.

 • wilhem @wilhem

  Savunmada kullanılıyor. Avrupa birliği projelerinde kesin istenir. Büyük çaplı projelerde de tasarım, arayüz dokümanları falan istenir bunların içerisinde UML de vardır.

 • Recai @recai

  uml diagramlari yazilimi gelistirmeyi kurumsal ve hakkiyla yapmaya calisan herkes icin vazgecilmezdir, ama gunumuzde bircok kisi bunu angarya olarak göruyor ve uygulamiyor yada cok yuzeysek bir diagram ile gecistiriliyor.
  uml diagramlarinin bir baska faydasi ise yazilim ve proje mimarisine hakim olabilmeyi saglar. yani ise alacaksam birini uml bilen ve bilmeyen benim icin bir olmaz.uml iyi bile insanin dusunme ve calisma sekli farkli olarak daha duzenli olur.

Mobile uygulama geliştiren arkadaşlar. Android studio'da dinamik olarak cizgi,pasta grafiği çizdirebilceğim bir yapı var mı ?

Edit : Kendim şunu kullandım http://www.android-graphview.org/ daha sonra kullanmak isteyen olursa diye.

Android Graph View plotting library

GraphView open source graphing library for Android. Custom view to plot line diagrams or bar charts with zooming and scrolling functionality.
BeğenFavori PaylaşYorum yap