.
.
.
Merhabalar

2019 yılında bitirme tezi yazdım, Bu tezdenden şeyle bir sonuç çıkardım "bu problem analitik olarak çözülemez, sayısal çözüm yöntemleri ile çözülmesi lazım".

Aynı üniversitede aynı bölümde 2009 yılında doktora tezine başlanmış tez konusu benimkisi ile aynı sayılır sadece malzemeyi değiştirmişler. amaç analitik olarak çözmek ama bunun mümkün olmadığını kavrayamamışlar ve doktora tezi yarım kalmış,araştırma görevinden sitifa etmiş, belediyede işe başlamış birkaç sene çalışmış, taki benim bitirme tezim yazılasıya kadar. Ben tezi yazdıktan sonra tekrar doktoraya başlayıp benim elde ettiğim sonuçlar ışığında tezi tamamlamış. herhangi bir atıf vermemiş.

Ben bu Tezi yazandan() ve Danışmanından() ve benim bitirme tezimin danışmanından() şikayetçi olmak istiyorum.
Aramızda Avukat var mı ?
.
.
.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Burak Özyürek @burakozyurek

  Hocalarınla konuştun mu onlar ne diyor?

 • DeDCaL @dedcal

  birde benim çalıştığım problemi değiştirip makale basmışlar. sonuç kısmında şöyle yazıyor. "Analitik olarak çözülmediği için sonlu elemanlarla çözdük." günaydın am*na koyduğum çocukları.

 • Serkand Demiroglu @srkndmrgl

  Bizim unideki lisans ,yl vdr tezleri hocalarin on calisma deneyleridir.Bunu unideki tez danisma hocam soyledi...kendisi borla kattili bir celik ile calisiyordu.dagittigi tezler hep borla ile ilgiliydi...simdi prof oldu

 • Unreal Mannequin @mannequin

  Ortada şikayetçi olmanızı gerektirecek bir durum yok gibi görünüyor. Söz konusu doktora tezinde intihal var mı? Sizin bulgularınız kullanılarak mı yazılmış? Yoksa sizin varmış olduğunuz sonuca mı varmışlar? Eğer sadece aynı sonuca varıldıysa bu gayet doğal bir durum.

  • DeDCaL @dedcal

   bakış açınızı beğendim.

   Benim 3 ayda vardığım sonuca varmışlar. 12 yıl rötarla. Vahimi geldi ? 12 yıl sonra da yarım kalan doktora tezine devam ediyorsunuz benim sonucu buluyorsunuz ? Atıf yapıldı mı bana? Hayır.
   ahlaki bir durum mu ? değil . Suç teşkil ediyor mu ? iş te bu konuda yardım lazım.

  • Unreal Mannequin @mannequin

   @dedcal Bu durumda olması gereken eğer sizinle aynı sonuca varıldıysa sizin tezinize atıf verilerek tartışma kısmında tartışılmasıdır. Ama sizin tezinizi gördükten sonra atıf vermeden yazdığını kanıtlamak zor. Belki dediğiniz gibi sizin teziniz üzerinden devam ettiler, belki de sizin tezinizi hiç görmediler. Bu konuda yapabileceğiniz şey tezin makalesinin yayınlanmasını beklemek ve makalede eğer size atıf yok ise editöre intihal bildirmek gibi görünüyor. YÖK'ün yönetmeliğine göre de intihal olduğunu düşünüyorsanız YÖK'e de başvurabilirsiniz sanırım.

   https://www.yok.gov.tr/Sayfalar/Kurumsal/mevzuat/bilimsel-arastirma-ve-etik-yonetmeligi.aspx

  • DeDCaL @dedcal

   @mannequin benim tezim ve doktora aynı üniversitede aynı bölümde aynı hoca ile yazıldı görülmemesi mümlkün değil. işin ironik kısmı danışman hocanın ve dokrtora öğrencisinin aptal konumuna düşmesi. sizin 12 yılda yapamadığnızı, çoluk cocuk 6 ayda yaptı. gibisinden. bana karşı hıncı burdan geliyormuş 😀

   Yök ü değerlendircem. teşekkürler.

#konudışı
#özelders
Kompozit malzeden yapılmış kirişlerin,plak ve kabukların Titreşimi, Burkulması, basit eğilmesi hakkında özel ders verilir.
Çözüm methodları repartuarım geniş: Analitik,DTM, sonlu elemanlar, Navier methodu, Ritz, rayleigh ve galerkin methodları ve MatLAB üzerinden uygulama yapabilirim.

#inşaatmühendisliği
#makinamühendisliği
#uygulamalımatematik
#gemiinşaatmühendisliği

BeğenFavori PaylaşYorum yap

world belgesi oluşturulmuş sonra ekleme yapılmış daha sonra başka bir eklemedaha yapılmış, belgenin orjinal/ilk halini görebilmem ümkün mü ?
sonra ekleme yapılmış halinin tarihini öğrenebilir miyim ?
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Efsane dizi.
tavsiye edilir.
bayılıyorum böyle mini dizilere
https://www.imdb.com/title/tt13207736/

Dahmer - Monster: The Jeffrey Dahmer Story (TV Mini Series 2022) - IMDb

Dahmer - Monster: The Jeffrey Dahmer Story: Created by Ian Brennan, Ryan Murphy. With Evan Peters, Richard Jenkins, Molly Ringwald, Niecy Nash. The story of a cannibalistic serial killer named Jeffrey...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

chrome un reklam engellemesine ne oldu yav

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım
BT kulaklığı streo moduna geçiremiyorum resim 2 deki gibi bir türlü aktif olmuyor. Aygıt yöneticisinden bakınca 2 tane hands free kulakık gözüküyor bunlardan bir tanesinin stero olması lazım?
bunu nasıl çözebiliriz ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ege denizi nerede biter akdeniz nerede başlar ?
bilimsel olarak cevabı var mı? varsa hagi bilim dalı ilgileniyor ?

bilgilendire bilirseniz sevinirim
#KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 17
DeDCaL paylaştı.

Muazzam bi program olmuş, izlemenizi şiddetle tavsiye ederim. Amiral çok donanımlı adammış, şaşırdım bayağı.

Ben Amiral Gördüm: Türker Ertürk - Aydaki Adam: İlker Canikligil - B47

Aydaki Adam'da ilk kez TSK'dan bir konuğu, emekli amiral Türker Ertürk'ü ağırlıyoruz. Türker Ertürk neden ordudan istifa etti? Türker Ertürk Fetö'nün kara li...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ali @norego

  Akşam @turker paylaşmış başka bir durumda, ben de ondan görüp izledim. Güzel bölüm olmuş

 • deepL @deepl

  Bize Atatürk'ü ve kendi görüşlerini böyle kemiksiz bir şekilde altını doldurarak anlatacak adamlar lazım gerçekten de. İşte, Atatürk masaya yumruğunu koydu, muhteşem görüşü sayesinde vs düşmanı alt etti gibi yalın kahramanlık hikayeleri yerine onun yaptıklarını "neden" yaptığını, hangi vizyonla hareket ettiğini, dönemin şartlarını anlatan adamlar... Atatürk konusunda bu nokta gündemimiz çok boş. Buraların doldurulması lazım. O zaman Atatürk'e tepki duyanlar da azalacaktır.

 • Fullmoon @dolunay

  Amiral çok donanımlı, güzel program ama amiral'in Ukraynaya gömüp Rusya'yı tutmasını beğenmedim, demek ki bazı konularda körü körüne taraflı diye düşündürttü bana.

  • Tai per Dog Un @alipektas

   Yoo aslında Rusya'yı daha çok gömmüş. Amerika'yı ve gazına gelen Ukrayna'yı da gömdüğü için ilk etapta anlamsız /garip gelmiş olabilir. En son kısımda zaten genel özet geçmiş: Ülkelerinin iyisi kötüsü falan olmaz. Menfaat vardır, ilişki vardır. Ölen Ukraynalıları Ukrayna'nın kendinden başka kimse düşünmez, düşünemez. Ölen Ruslar için de aynı şey geçerli. Başlarında Putin gibi birinin olması dünyanın umurunda değil, her ülke kendi görebileceği potansiyel zararı düşünür de atıyorum Rusya aleyhinde lehinde politika geliştirir.

  • Fullmoon @dolunay

   @alipektas Ben menfaat görüşüne tam katılmıyorum, tabi ülkenin iyisi kötüsü olmaz ama yapılan işin iyisi kötüsü olur. Ukrayna diye millet yokmuş!!! Tamam çok köklü olmayabilir ama çok yanlış bir 'fikir' olmuş bana göre.

  • Tai per Dog Un @alipektas

   @dolunay O kısım bana da saçma geldi evet. Harp okulu kökenli insanlarda o refleksi çok görüyorum, bizdeki "Kürtler de bi millet ve kendi kaderlerini tayin hakları var." düşüncesinden ötürü oluşan ya da artan bi refleks tahminimce. Ben açıkçası milletlerin kaderlerinş tayin etme hakları olduğunu düşünüyorum lâkin Ukrayna'da da bizde de bu haklar başka güçlü ülkelerce, başka amaçlar doğrultusunda empoze edildiği için o milletlere, ulusalcı insanlarda karşı refleks oluşuyor. Normal çünkü her devlet kendi askeri (aklı varsa) öyle yetiştirir. Milletlerin kaderini tayin hakkı varsa, zamanında bedel ödeyip çoktan tayin etmişlerin de tayin ettiği kaderini muhafaza etme hakkı var nihayetinde. Askerler de bunu muhafaza etme refleksinde işte özetle. Benim gözlemim böyle en azından.