Galerkin, Rayleigh, Ritz, sonlu elemanlar, DTM, navier yöntemleri,

kompozit malzemelerin titreşimi, burkulması ve eğilmesi

Euler bernouli, timoshenko, High order kiriş teorileri, plak ve kabuk
Matlab
konularında özel ders verilir.

İnşaat Makina mühendisliği ve Uygulamalı matematik alanında okuyan arkadaşlarınıza ilete bilirseniz memnun olurum.
#KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

AVAX Avalanche 6.18381

Yurdışına kaçmak için son umudum.
#coin

BeğenFavori PaylaşYorum yap

sizce kainatta düzen mi var kaos mu ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 27

https://www.youtube.com/watch?v=aGD4R61jTg8&ab_channel=HouseOfTheDragon

Game of Thorunes den 200 yıl öncesini anlatacak mış

House Of The Dragon | Official Trailer (HBO) 2022

House Of The Dragon | Official Teaser (HBO) 2022 A HBO’s Game of Thrones returns as a prequel, house of the dragon. August 21 #HouseOfTheDragon
BeğenFavori PaylaşYorum yap

işsiz İnşaat mühendisiyim ingilizcem okuma B1 yazma konuşma A2 düzeyinde sizce 70 bin TL ihtiyaç kredisi çekip irlanda da dil okulana gitmek çok mu fantastik bir hareket olur ? #TeknoTavsiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 16
 • Toxic Pizza @pizza

  Amaç sadece İngilizce seviyesini geliştirmekse bu Türkiye'de de çok daha ucuza yapılabilir. Dil okulu İrlanda'ya göçün yolunu açıp bunu kolaylaştıracaksa ancak o zaman mantıklı bir yatırım.

 • Emre @ebagcuvan

  Ben şuan İrlanda'da dil okulundayım. Buraya kredi ile gelip borcunu ödeyen insanlar var. Senin kararına kalmış. Burada kalıcıyım dersen işler değişir ama dil okulunda sonra dönerim diyorsan iş başka, iş bulmak kolay bulaşık yıkarım, güvenlik yaparım yada bu tarz işlerde hemen hemen her yer işçi arıyorlar. Ama ev bulmak şu dönemde sıkıntılı bir sürü insan ev arıyor.

  • DeDCaL @dedcal

   hayatım boyunca hem okudum hem çalıştım, çalışma konusunda kompleksim yok..

   sosyal medyada 5-6 kişi gördüm hiç dil bilmeden gelip bulaşıkçı olarak başlamış 1 ay da garson 6 ay sonra mühendis olarak iş bulmuş.
   biraz coin im var harçlık yapıp kredi çekesim var. tr nin durumu çok belirsiz

   şansımı irlanda da denemek istiyorum.

  • Emre @ebagcuvan

   @dedcal Kendimden örnek vereyim A1 ile geldim. 1. Ayın sonuna doğru Burger King'de işe başladım. Hala orada çalışıyorum 3. Ayım dolacak A2 sonuna yaklaştım. Meslek bilene her zaman iş var. Ama bu ülkede benim gördüğüm bazı meslek gruplarında sertifika veya ek şeyler istiyorlar. Critical Skills diye bir olay var burada ona göre meslek bakman daha iyi olur. Part-time çalışma izni veriyor. Yasal olarak 20 saat çalışırsan başka iş yapmazsan sadece geçinirsin. Ama yanına kuryelik vs. Yapılıp yavaş yavaş birikim yapılabilir. Başka ülkelere de bak derim. Mesleğini kullanarak gitmeyi dene. Yada risk alıp gel gör. Ben risk aldım geldim. Ama borç ile gelmedim onu bil.

  • DeDCaL @dedcal

   @ebagcuvan mesleğimde iddalıyım temelleri detayları ilgili bilgisayar programlarını 1 tanede programlama dili biliyorum. ama mesleğimi kullanıp gitmek için yabancı dilim yetersiz, haftalık 15 saat dil okulu + 2 iş de 6 ay dişimi sıkmam lazım

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Neden Irlanda? Meslek devami yapacagini dusunursek, Irlanda'da insaat muhendisi ihtiyaci var mi? Sektör gelismis mi? Okulu bitirdin, alaninda is bulabilecek misin? (Sonucta garson olarak sana oturum vermeyecekler,) Neden seni ise alsin Irlanda'li bir firma? (Tecruben var mi? Referenaslarin vs?)
  Bunlari calis, sonra hesabini yap, riske deger mi bak.
  Eger ciddiysen gitmeyi dusundugun her ulke icin tek tek yaparsin bunu.

 • sawgent @sawgent

  Bir arkadaşımın mühendis kardeşi de o yollara girişti. Danışman bir firma aracılığıyla öğrencilik niyeti ile gidip orada bir şekilde kalmayı amaçlıyor. İrlanda'nın anladığım kadarı ile özel durumları var orada kalmak ve yaşamak adına. O yüzden sıkça tercih ediliyor. Danışman firma Avusturalya'ya hemen yollarız ama İrlanda için belli bir süreç gerekiyor demiş. Tabi o daha önce İngiltere üzerinden o bölgeleri gezmiş ve ortamlarını biliyor.

  Yaşam şartları ve imkan açısından ilerdeler ancak orada da kazandığın paranın çoğu cebinde kalmayabilir. Zira, örneğin konaklama ciddi masraf. Kesinlikle dönmem diyorsan bence yapılabilir. Eğer sen de öğrenci olarak gitmeyi düşünüyorsan oralarda da full time işlerde çalışamama gibi sıkıntılar olacaktır o dönemde.

Bunun yüksek kaliteli versiyonunu nasıl edine bilirim fikri olan var mı ?

https://www.youtube.com/watch?v=woqKRZDw2KE&ab_channel=SerkanMesutHalili

Güzel Aşık Cevrimizi Çekemezsin Demedim mi !

"Senfoni ile İlahiler"10 Eylül 2009Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası - Mersin Devlet Opera ve Balesi KorosuSöz: Pir Sultan AbdalMüzik: Hüseyin SebilciDüzenl...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

spotifiy gibi bazı uyulamalar görev çubuğunda hem büyük hemde sağ da küçük simgeler halinde gözüküyor ekran alıntısında gözüktüğü gibi . bitt torrent görev yöneticisi gibiler kapatıldığında sağ alt köşede gözükmeye devam ediyor. spotifayıda böyle yapma şansım var mı ? yoksa programı yazan kişinin tercihine mi kalmış ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap