Bir ara G4’e 7.0 gelecek diyorlardı. Malum sitenin bir haberine güveneyim dedim yine boş çıktı. Şu G4’e 7.0 gelseydi keşke de ekran boyutunu ayarlasaydık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sahibinden, 2. El işlemci almak mantıklı mı? 2011-12 de çıkmış işlemciler için bahsediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13

Ekran kartı ve RAM fiyatları ne zaman düşer acaba? 2-3 ay önce 1400 TL’ye bulduğum RX580 şu an 2500 TL civarında. Şu miningciler kartları aldı da bu kartları ne zaman piyasaya sürecekler çok merak ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 37
 • yusuf kaan @yusufkaan

  Belki şöyle olur birkaç yıl içinde fazla talep olduğu için üretim kapasitesini arttırırlar ve mining yapana da oyun oynayana da yeter.

 • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

  Benim bir süre öncesine kadar umudum vardı, bitcoin düşünce falan belki bu işin havası sönmüştür artık diye düşünmüştüm ama sönmemiş anlaşılan. Diğer arkadaşlar da demiş, düşmez, düşmeyecek. APU sistemler bugünün oyuncu bilgisayarı performansını tek başına verecek kadar gelişmezlerse PC oyunculuğu bitecektir, önce oyuncular ardından da yapımcılar konsola geçecekler. Umudumuz AMD 😛

  Ben kartımı fiyatlar coşmadan önce almıştım ama keşke böbreğimi satıp o günün en iyi kartını alsaymışım. Şu an ekran kartımı ikinci el satsam gayet güzel kar bırakıyor ama o karla hiçbir kart alamıyorum. O yüzden RX 470’e mahkum kaldım, gittiği yere kadar gidecek ve eğer o gün APU sistemler yeterli değilse hala o günün konsolu neyse alıp geçeceğim. Oysa “Ryzen 2 + Vega’dan sonraki her neyse o” hayallerim vardı benim 🙁

  • TeknoStil @teknostil

   PC oyunculuğu bitmez. Elin Avrupalı ve ABD’ lisi için sorun yok.
   Atıyorum 220 Euro’ ya alacağı kartı 350 Euro’ dan alacak. Eee yine toplayabilirler yani. Oralardaki asgari ücret üzerinden düşünürsek dediğim gibi pek de sorun yok. Olan döviz kurundan ötürü bize oluyor. Hepsi o. 🙂

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   @teknostil Onlar da şikayetçiler fiyatlardan. r/pcmasterrace kitlesinin zengin kısmı sistem toplamaya devam etmek isteyecektir (ben de onların fakir olanlarındanım 😛 ) ama bu kitle çok çok küçük bir kitle, geri kalan yığınlar oyun için, konsollar varken, PC’ye bu kadar para verilmez diye düşüneceklerdir, karın büyük çoğunluğu burada, yapımcılar da onları takip edecekler.

   Evet, “bitecek” biraz abartılı bir tabir olmuş, kabul ediyorum. Ama bugünkü ya da birkaç yıl önceki kadar şaşalı olmayacaktır. Indie oyunlar çıkmaya devam eder illa ki ama pazar çok küçülür.

 • Ufkabakan @ufkabakan

  NAND fiyatlarının %20 artması bekleniyor önümüzdeki aylarda. Buda SSD ve RAM fiyatlarının biraz daha artması demek.

Marshall Major ii Bluetooth kulaklık kullanan var mı? Görüntüsü çok hoşuma gitti ve ses kalitesine de doyurucu diyorlar fakat kararsızım. Kullananlar veya deneyimleyenler varsa fikirlerinizi paylaşır mısınız?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kanser çalışmalarında ilerleme var. Farelerde yapılan bir çalışmaya göre 90 farenin 87’si kanseri yenmiş. Diğer 3’ünde de gerileme görülmüş. Ayrıca kolon, deri, meme kanserinde de benzer sonuçlar var. Bence çok güzel bir gelişme.
https://med.stanford.edu/news/all-news/2018/01/cancer-vaccine-eliminates-tumors-in-mice.html

#HaftalıkGündemeMalzeme

Cancer ‘vaccine’ eliminates tumors in mice

Activating T cells in tumors eliminated even distant metastases in mice, Stanford researchers found. Lymphoma patients are being recruited to test the technique in a clinical trial.
BeğenFavori PaylaşYorum yap