#TeknoYardım #Windows #akış Windows 10’da kimilerine göre bir sorun kimilerine göre ise kolaylık olan bir özellik burada çok soruldu fakat bir çözüm bulunamadı. Takip ettiğim bir sitede Windows’un kapanırken açık kalan programların/tarayıcıdaki sekmelerin Windows açıldığında tekrar açılmasıyla ilgili bir çözüm geliştirmişler. Bu özellikten bir sorun diye yakınan veya kapatmak isteyenler faydalanabilir diye paylaşma gereği duydum 🙂
http://10.enpedi.com/2018/01/kapansta-ack-olan-programlarn-aclsta.html

Windows 10: Kapanışta Açık Olan Programların Açılışta Geri Yüklenmesi

"Windows 10" hakkında bulabileceğiniz en kapsamlı Türkçe içerik... Kişiselleştirmeler, sorun çözümleri ve eğitimler...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#bilendenal @bilendenaldestek Gerek satınalma öncesi sorulara verilen cevapları gerek ürünü aldıktan sonra uyum için teyit etmeleri ve destekleri için teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #SSD SSDlerin kapasitelerinin tamamını kullanamıyoruz. Bu kullanamadığımız alanlar; markaya, teknolojiye ya da kapasiteye göre (250 GB kayıp ile 500 GB kayıp) nasıl değişiyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #XiaomiMiBand2 #miband2 İOS cihazımla Mi Band 2 kullanıyorum. Eşleştirme ve günlük veri aktarımında sıkıntı yok. Fakat bir süredir arama ve uygulama bildirimleri gelmiyor. Hem İOS sürümü hem Mi Fit güncel. Telefonu kapatıp açma, eşleşmeyi kaldırıp yeniden bağlama, Mi hesabından çıkıp geri girme, telefon dilini İngilizce yapıp geri çevirme, bildirim alma özelliğini kapatıp açma gibi yolları denedim ama değişen bir şey yok. İşin garibi alarm kurduğumda titreşimle çalışıyor, ama bildirimler ve arama yok. Denemediğim bir şey ya da bir çözüm yolu var mı? Teşekkür ederim.

16.01.2018 Düzenleme: Yaklaşık 2 hafta önce burada paylaşmıştım sorunu. Mi Fit uygulamasına çıkan bugünkü güncelleme 3.2.3 güncellemesi ile bilekliğe bildirim gelmeme sorunu düzeldi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #ETS2 #EuroTruckSimulator2 #eurotrucksimulator2 @brave Burada başka oynayan ve bilenlerde vardır mutlaka ama özellikle sizin ayrı bir ilginiz olduğunu düşündüğüm için sormak istedim 🙂 Ben daha önce çok defa korsan halini oynamıştım, şu an hiçbir korsanı yüklemiyorum. İndirimdeyken şu an almayı düşünüyorum. Sorum şu şirketi kurup büyüttükten sonra oldu ki bir sorun oldu, oyun silindi, format gerekti vs. Bu durumda yeniden oyunu Steam’den kursam bütün ilerleme geri gelir mi? Bunun için save dosyalarını mı saklamak lazım? Çünkü uzun vadeli bir oyun ve sürekli yeni haritalar geliyor, emekler heba olmasın. 🙂 Şimdiden teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 12

#apple #ios #iphone http://www.sihirlielma.com/2017/12/15/ios-11-2-5-public-beta-yayinlandi/
iOS 11.2.1 güncellemesi yeni çıktı. 11.2.5 atlamanın nedeni veya mantığı nedir? Bir de yazılımcı/geliştirici arkadaşlar bilir; bu sürüm numaraları hangi kurala göre değişir?

iOS 11.2.5 Public Beta yayınlandı - Sihirli Elma

Apple, bugün herkesin indirebileceği iOS 11.2.5 Public Beta güncellemesini yayınladı. Peki, iOS 11.2.5 Public Beta nasıl yüklenir?
BeğenFavori PaylaşYorum yap

@frt TeknoIzdırap önceden de dediğim gibi çok kullanışlı. Keşke mobilde de olsa. Masaüstü kelime engelleme ile temizlendi ama mobil çöp. Her gün yeni bir şeye takılıyor millet ve abartıyor. Mobile gelecek mi ya da yapmanın bir yolu yok mudur ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fırat @frt

  mobil Firefox ile çok stabil olmasa da çalışıyor. Onun dışında dolphin browser vs de destekliyormuş galiba ama ben denemedim. bunlar dışında tek yol @hkellecioglu’nun sitenin kendi kodlarına eklemesi ama chrome’a eklenti desteği gelmesi ihtimalinden bile düşük bir ihtimal o şu anda 🙂

  • Fırat @frt

   aslında gizleme şeklinde değil de mesela Spotify kelimesi geçen 20 tane durum varsa onlardan 1-2 tanesini gösterip, “bu konuyla ilgili 18 içerik daha var, görmek için tıklayın” şeklinde bir uyarı çıkabilir. bir bakıma o gün patlayan bir konu için geçici alternatif bir akış yaratılabilir. facebookta vardı galiba benzer bir özellik.

 • Leonardo Da Vinci @davinci3

  Olması gereken dediğiniz gibi @hkellecioglu ‘nun işe el atması en kesin çözüm. Çünkü ben mobilde Safari kullanıyorum ve çeşit çeşit tarayıcı kullanıcısı var. Sizin çözüm hepsine yetmiyor. Sitenin kendi içinde bir düzenleme olmalı. Bir değil iki değil her gün ve günden güne değişerek bir çok kişiye saçma gelen şeyler akışı işgal ediyor. Kişiyi engellemek yerine içerik engellemesi son derece hızlı bir şekilde olmalı. Hem bu site moderisazyonunu da kolaylaştırır. Şikayetler azalır, engel istekleri azalır, saçma tartışmalar azalır gibi.

#iOS #Apple #TeknoYardım @flashock @muhammet-aktas-89 Merhaba arkadaşlar, dünden beri Wİndows’ta İtunes üzerinden bir türlü güncelleme yapamıyorum. İtunes’in son sürümünü yükledim, sildim tekrar tekrar yükledim. Hesaptan çıkıp tekrar girdim. İtunes arşivde eski bir yedek vardı, onu sildim. Yeni yedekte almıyor, güncelleme de yapmıyor. İphone’dan okunurken veya yazarken hata oluştu diyor. Çözümü var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap