Biliyorsunuz bu firma indirim yaptı, bende 2x8 6000Mhz aldım. Biraz evvel aradılar, "Bizden RAM aldınız ama hangi anakartta kullanacaksınız uyumsuzluk yaşamanızı istemeyiz" dediler.
Bu firmadan ilk ürün alışım bu nedenle bu standart bir prosedür mü bilmiyorum ama şuan için izlenimim muazzam.

https://teknoseyir.com/durum/1576907#comment-5665094

Merhaba Bu hafta sonu indirimimiz Fury DDR5 RGB

Merhaba Bu hafta sonu indirimimiz Fury DDR5 RGB ramlerde . https://bilendenal.com/hafta-sonu-kampanyasi.html
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8
 • Rasko @rasko

  Çok mantıklı bir hareket. Uyumsuzluk çıksa hem kargo parası binecek hem kutusu açılmış ürün geri gelecek vs. Bir sürü dert. Bir telefonla bütün bunların önüne geçilebilir. Her firmanın yapması gerek bunu.

 • Onur Ortakaya @onur-18-fb

  m2 ssd aldıgım zaman benide aramışlardı iyi bir firma bu konuda 2 taraflı sorun yaşamamak için onlar için zor zaman alan ama müşteri için iyi bir politika

 • Ümit Büyükyıldırım @umit2050

  Ben 2016'da sanalmarketim.com'la benzer bir deneyim yaşamıştım. Notebook alıp standart HDD yerine SSD ekletmek istemiştik. Uyumlu model seçip montajını yapıp öyle göndermişlerdi. PC, OEM vs satışı yapan firmalardan bu tür destek almak gerekiyor kesinlikle.

 • reducto @protego

  İki taraf içinde mantıklı bir uygulama. Alan kişi de sorun yaşamıyor, satan da tüketicinin "ya ben bunu aldım ama araştırmadan almışım uymadı 14 gün koşulsuz iadem var iade ediooom" saçmalığıyla uğraşıp 2.el yapılmış ürünü iade almak zorunda kalmıyor. Tabi firma büyüyüp satışlar artarsa bunun yapılması mümkün olmaz. Günde 10K+ sipariş alan bir firmanın böyle bir uygulama yapması pek mümkün değil 🙂

Intel yeni işlemcilerini ve fiyatları tanıtmış. 13600K alınır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#KKMH Şimdi varsayın bir şekilde evet evet bir şekilde 45 milyon TL'niz var. Çalışıyorsunuz da aynı zamanda. Makul herkes gibi varlıklarınızın değerini korumasını, eğer mümkünse 45'in 50 yada 55 olmasını istiyorsunuz. Seçeneklerden en az risklisi olan KKMH'ı tercih ediyorsunuz.
Otomatikman hükümet yanlısı, fakirin fukaranın kanını emen, vatan haini leveline mi geliniyor?
TSK'a bağış LösEV'e destek vermenin dışında sadece devletine vergisini aksatmayan biri diye düşünün. Bir tarla belki bir şans oyunu yada profesyonel başarısı nedeniyle mevduatını KKMH yatıran adamı hemen hemen herkesi çarmıha mı germeliyiz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 26
 • geralt @geralt

  KKM olmasa faiz olacaktı. Arjantine bakınca %70 faiz oranımız olurdu en az. Faize ödenen para uzaydan geliyor sanıyor herhalde KKM eleştirenler.

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  bence ölü yatırım. Benim o kadar param olsa usa da faizi yatırırdım. (faize karşıyım genel anlamda söylüyorum). Daha karlı ayrıca paramın sağlam emin güvenilir bir yede. TR de ise 🙂

 • dolunay @dolunay

  KKMye para yatırmak akıl işi değil, kusura bakmayın ama bunu yapan niye gerçek dolar almayıp parayı KKMye bağladığını açıklamalı. Tek mantık, doların verilen komik faizden az getireceğini düşünmek, e bunu da hükümet yanlısı olmayan birisinin düşünmesi olacak iş değil. Bu enflasyonda, hala faiz indiriliyor, rezerv eksi milyar dolarlarda. Kan emme başka birşey ama hükümet yanlısı ya da hükümete inanan demek yanlış olmaz.

  • DK3 @daralik

   Ben ve eşim bırak hükümet yanlısı olmayı.................... ancak ne var ki paramız KKMH da.

  • dolunay @dolunay

   @daralik O zaman neden sorusuna cevap verin. Dolar'ın kendisini canlı almak varken, dolara endeksli hesaba paranızı 3 ay bağlamanın mantığı nedir?

  • DK3 @daralik

   @dolunay Para zaten hep TL olarak mevduatta idi. Kötü gün parası gibi düşünün 🙂 Gerçek hayattaki alım gücünün düşmesinden mustariptik. Hayatımızın "Emek/İş gücü" adıyla sattığımız kısımlarının karşılığı olan parayı sağı solu belli olmayan bir hükümet zamanında dolara da bağlayamazdık, bir gecede 11 TL'a indiği de oldu kurun, mevduat bozma zamanı geldiğinde böyle bir sürpriz ile karşılaşmak istemedik. Evet nereden geldiği bilinmeyen dolarlar ile kimi zaman kur düşürülebiliyordu. Dolar düşerse TL değerli olur ve aldığım mevduat faizi her zamanki gibi olur bu yeterli bir güvence, ama olurda dolar artarsa ve paranın alım gücü karşılığı mevduat faizine rağmen azalırsa bu kez kur farkı ile ortaya çıkan güvence vardı. Böylelikle çift katmanlı bir koruma sağlamış oldum. Bu nedenle bunu tercih ettim. Tamamen kendimin ve ailemin çıkarını gözettim. Milli bir duygu yoktu yada fonda "Beraber yürüdük biz yollardaaaaa" çalmıyordu

  • dolunay @dolunay

   @daralik Cevap için teşekkürler. Siz kendinizi güvende hissetmek adına garantici davranmışsınız, riske girmemişsiniz. Elbette beklentiyle ilgili bir olay, bazısı da bankadaki dolarlar zorla TLye döner diye fiziki dolar tercih ediyor (daha doların karaborsa fiyatı oluşmadığı için ona zaman var). Eğer parası dolarda olanlar da sizin gibi düşünüp hükümetin doları düşürebileceğine ihtimal verseydi ve KKMye geçseydi, doların değeri gerçekten düşerdi (şimdiki gibi patlamaya hazır zor tuıtulan bomba olmazdı), yani bir nevi kendisini gerçekleştiren kehanet olurdu. Aynı şekilde herkes bugün bu faiz indirim politikalarıyla enflasyonun düşeceğine inansa, enflasyon gerçekten düşer. Hükümette algı yönetimiyle beklentileri değiştirmeye çalışıyor ama sadece algı yönetimiyle bu işler olmuyor tabi.

  • DK3 @daralik

   @dolunay Algıyı yönetebilseler düzelir, yönetemiyorlar. Bugün 100 baz puan daha düşürünce 3 arkadaş birbirimize baktık, ya biz malız gerçekten hiçbir şey bilmiyoruz ve bu bıyıklı amcalar Penisilini bulan Pastör gibi kendinden emin yürüyorlar yada, yadası çok hüzünlü...

 • Daviance @daviance

  45 milyonun olacak ve kkm alıcan ,para yanlış ellerde derim , dovizlerin bu kadar uysal durduğuna bakmayın birgün bir gaza basar ne oldu yaav diye arkasından bakarsın ,45 olur 80

Gözlük kullananlar;

Gözlük camlarınız o kadar dikkat etmenize rağmen çiziliyor mu? Nedenlerinden en büyüğünü ve çözümü paylaşıyorum.

Neden çiziliyor; Camlarınızı çok para verdiğiniz bezlerle dahi silseniz çizilir, silmek çizer, neyle olduğu önemi yok.
Cam üzerindeki tozlar; kıl-tüy-ölü deri-kepek-mikro kum tanecikleri (mineral içerikli). Tüm bu birikintiyi bir tekstil dokumasının altına alıp parmağınızla küçücük bir alana (P = F/A) uyguladığınız basınç ile ovalarsanız. Yüzeyi zımparalamış olursunuz. Özetle camın içinden geçersiniz.

Ee pis mi kalsın?; Hayır;
1.Adım: Sıcak olmayan çeşme suyunun altında kaba tozlar sadece suya tutarak uzaklaştırılır.
2.Adım: Kadınların bofidik ve yumuşacık makyaj fırçaları oluyor, onlara biraz su ve yeterli kadar el sabunu döküp çofur-çofur detailing yapıyorsunuz. Bastırmaya gerek yok. Yağ vb kalıntılarda gidiyor.
3.Adım yüzeyinde toz olmadığından emin olduğunuz bir bez ile kuruluyorsunuz.

Sabun işini abartmayın bildiğiniz el derinizi yüzmeyen el sabunu olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

2017 de açtığım davamın sonuna geldim.
+Sıfır km aldığım aracımın fabrikasyon hata nedeniyle motoru 17binde ve 21binde rektifiye oldu. Bayi, çağrı merkezi, mail, mahkeme dava-dava, BAM, temyiz, yargıtay derken müspet sonuç geldi ve misli ile değişim onandı. 2 ay önde dava onanınca 3. tamirat ve 30bin TL para teklif edildi.
+Bu teklifin ardından icra infaz kurumuna başvurdum, kurum rutin prosedür olarak aracın misli var mı varsa nedir eğer yoksa bu araç şuan sıfır km olsaydı emsal bedeli nedir diye ticaret odasına yazı yazdı, ticaret odası biz bilmiyoruz herhangi bilgiye de ulaşamadık diye cevap döndü.
+Bundan sonraki süreç icra infaz kurumunun atayacağı bilirkişi ile ilerleyecek. Aynı sorulara cevap istenecek, aracın misli var mı varsa nedir yoksa sıfır olsaydı bedeli nedir?
+7-8 aylık bir süreçten söz edildi, daha kısa da sürebilir...

Öğrendiğim işinize yarayacak bazı bilgiler;
1# Misli ile demek benzeri demek ve ancak aynı malın yenisi varsa yenisi ile değişim demek. Kozmetik değişiklik olsa dahi güncel tutarlar belirleniyor.(Birinde sunroof var diğerinde yok gibi)
2# Araçta gizlenmiş bir ayıp varsa süre aşımı diye bir durum söz konusu değil, garantisi doldu şikayet etmekte gecikti diye bir şey yok, gizli ayıp olup olmadığını bilirkişi beyan eder. (Benim davama üç bilir kişi raporu sunuldu son iki tanesi heyet halinde)
3# Mahkeme boyunca aracın kullanımına devam edilmesi ve kilometresinin yükselmesinin davacı açasından hiçbir olumsuz tarafı yok, hukuki süreç boyunca aracı mevcut hali ile kullanmaya devam etmeniz davalı tarafın elini güçlendirmiyor.
4# Sorunları bayiler yada distribütör ile çözmeye çalışmak manasız, kimse böyle kıymetlerin değişimi vs konularda elini taşın altına koymuyor. İyi bir avukat ile hemen hukuki sürece başvurmalısınız.
5# Eğer aracın misli varsa ama ellerinde yoksa bir üst versiyonunu yada modelini, örneğin C segment stokta yok D segment vermek gibi bir durum söz konusu değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 25

1 yıl önce Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro süpürge almıştım 3 gün önce yanıt vermeyi kesti, ne şarj oluyor ne modeme bağlanıyor nede ışıkları yanıyordu.

Bende pek ilgilenmemiştim, eşim araştırmış etmiş, Şikayetvar.com da aynı konuda şikayetler açılmış. Bir vatan evladı demiş ki şuradaki vidaları sökün bataryayı söküp tekrar takın. Yaptık oldu. Artık çalışıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

10 küsür yıllık Samsung SyncMaster E2220 Monitörüm var, malumunuz floresanlı LCD monitörlerden idi ve feri giiit gide azaldı. Bugün bir tavsiye üzerine bulduğum tamircide LED'e çevirttim. Söylenene göre günümüz arkadan aydınlatmalı LED TV lerin mercek dağıtıcılı LED barlarından takmış.
Beklediğim üzere ışık gücü 2 kattan fazla arttı. Sağ alt ve Sağ üst köşede 2 küçük Flare oldu, tabi bu sorunun küçüğü.
Asıl sorun takılan LED'lerin kelvin değerinin Mavi-Beyaz arası olması. Renk ayarını göz kararı tutturana kadar çok uğraştım, katlanılabilir bir hale geldi.
Demem o ki, böyle bir işlem yaptıracaksanız, uygulanacak LED'lerin kelvin değeri çok ama çok önemli.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ryzen 7000 ile benim emektarı yükseltmeyi planlıyorum ve CPU+MOBO+RAM+GPU alıncaya kadar da SSD leri aradan çıkarayım dedim, ilginçtir Sata SSD ile PCI NvME'lerin oyun açılış sürelerinde neredeyse (%99) fark yok, YouTube'da bunu destekleyecek epeyde video buldum. Fark olmamasına rağmen kablo karmaşasından kaçmak için minimum 2 adet NvME takacağım.

Köpüş sizi dinlendirsin diye...
https://www.youtube.com/watch?v=ZvLT_J9Uv4o

Green Day - Boulevard of Broken Dreams Fingerstyle (AcousticTrench on Spotify &...

You can find my music on Spotify: https://spoti.fi/2FpzLRPApple Music: https://apple.co/3ihRWYiGuitar Tabs: https://www.musicnotes.com/l/3kbSSWant to learn ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

TürkNet abonesiyim, geçen sene USB Wifi adaptörden 96Mbps ve 30ms ping alıyordum, bir yıldır da çok ilgilenmedim, taaki bizim yaşlı kurtlar ile Zula oyununa başlayana kadar. Bir baktım ping 40-50.
Neyse test vs yaptım 30Mbps e düşmüş download, şikayet vs.
Zar-Zor geldi TTNet destek ekibi, Vestel marka siyah bir modem taktılar, birde nasıl oluyorsa Wi-Fi güçlendirme yapmışlar merkezlerinden.
Dedim onu nasıl yapıyorsunuz? Antenleri zaten default desibelde çalışmıyor mu? Bir şeyler geveledi, klasik mesleğimi sordu, neden 60-70Mbps'i yeterli bulmadığıma ve neden illaki 20Ms Pingden yukarısını kabul etmediğime şaşırdı. İlk defa yatay baskı CAT7 kablo görmüş, ona şaşırdı.
Sorma sırası bana gelince "ben bir garip çalışanım elimden bu geliyor" vs döndü iş.
An itibari ile yine 90-99 arası alıyorum, oyundaki ping kabloda 20-30 arası.
Bu arada apartmana Fiber giriyor, ama evlere bakır çıkıyor.
Ping'in ne olduğunu yüklü yüksüz kavramlarını ve önemini bilmiyor TTNET çalışanları.

BeğenFavori PaylaşYorum yap