Neden vestelden telefon almamalıyızın cevabı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bana 4000tl ye kadar f/p oranı en iyi laptobu önerirmisiniz.Casper hariç.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12

24 saat covid duymaktan midem bulanmaya başladı artık yemek yerken bile tat alamamaya başladım.Umarım Nisan içinde tecrit biter.Aylarca sürerse bu iş ortalık fena karışır ülkede.Kimse yasak falan dinlemez, kimseyi içeri atamazlar.Cezaevleri %120 dolu, kimseye para cezası kesemezler kimse ödemez çünkü.Bir şekilde hayatı normale döndürmeleri lazım 1 aya kadar öyle ya da böyle.65 yaş üstü insanları evinde tutuklu muamelesi yapılıyor her ne kadar onların sağlığı için olsada bu iş aylarca süremez.Onların da 65 yaş altı gibi sokağa çıkma hakları var.Hazinede para kalmadığı için sokağa çıkma yasağı da koyamıyorlar.Herkes kendi ohalini ilan etsin diyerek bedava işin içinden sıyrılmaya çalışıyorlar.Ölürsen biz sana söylemiştik sağ kalırsan bizim sayemizde. Tam bir komedi yaşıyoruz.Hesapta olmayan bir komünist mikrop tüm maskeleri çıkarttı ortaya.Adamsın corona.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 19 / 20
 • PhoeniXim @phoenixim

  Aylarca sürecek, sürmemesi için en ufak bir umut yok, aşı en erken 2021

 • Yetkin @tozyet

  Katılıyorum genel olarak. Kimi 2 haftadır evde. Daha ne kadar kalabileceklerini düşünüyorlar acaba?
  Artık herkes evinden çıkmalı.

  • salihcln @salihcln

   Çıksınlarda ölsünler mi?
   Dışarı çıkmak mi yasamak mi daha önemli?

  • Yetkin @tozyet

   @salihcln Dışarı çıkan ölüyo mu? Öyleyse geçen hafta 4.5 milyon istanbullu ölmeliydi.

  • Mustafa @merdogmus

   @tozyet yahu herkes disariya ciksin nasil bir yaklasimdir, İtalya da gunde 1000 kisi vefat ediyor bu virusten dolayi, bizde de en az bu sayinin İtalya daki kadar olmamasi icin bir neden mi var?

  • salihcln @salihcln

   @tozyet dışarı çıkan ölmüyor fakat dokunduklarını öldürebiliyor. Umarım ailenizden kimseyi bu salgında kaybetmezsiniz fakat yine de İtalyaya bir bakın, eğer annenizi, babanızı veya dedenizi öldürmek istiyorsanız, çıkın...

  • Yetkin @tozyet

   @salihcln Toplumun yüzde yetmişi enfekte olacak. Risk grubu bedelini ağır ödeyecek. Evden çıkmamanız, sizi yaşatmayacak. Muhtemelen sağlık sistemi kitlenmesin diye yapılıyor. Trump sinyallerini verdi, bir süre sonra evde kalmanın bedeli dışarı çıkmaktan daha ağır olacağı için hayat normale dönecek. Bu arada hastalık da devam edecek. Benim ailemden de ölen olacak ben sadece nesnel bakıyorum, bakmaya çalışıyorum. @merdogmus

  • salihcln @salihcln

   @tozyet zaten bütün amaç sağlık sistemi çökmeden ilerleyelim diye yapılıyor. Daha ne söylenebilir ki?
   Seçim dönemindeyiz, bu dönemde Trumpp’in sözlerinin kredibilitesi ile 4 yaşında ki çocuğunkiler eşdeğer...

   İsterseniz İngiltere örneğini verin, toplum bağışıklığı dediler dediler, su an başbakanları bile pozitif çıktı. Mecburen fikir değiştirip sokağa çıkma yasağı koydular.
   Bütün dünya sokağa çıkmayı yasaklıyor, su an Türkiye sokağa çıkın birbirinizi öpün dese bile ekonomi bütün dünyada kitlendiginden bizde de mecburen kitlenecek. Tüm dünya durduğunda tek ülke asla ileri gidemez.

  • Jay Freeman @cydia

   @salihcln Çin Hubei'de karantinayı kaldırdı 6 Nisanda da Wuhan'daki tecrit bitiyor ve %100 kapasiteyle üretime geçileceği açıklandı.Yurtdışından Çin'e girişler de yasaklandı.İşin ekonomik boyutu var bir de, ABD Avrupa karantinadayken Çin %100 kapasite ile üretime geçtiğinde batı ve ABD'yi daha enteresan senaryolar bekleyecek.Tüm ülkeler sanayisi durmuş batı ve abd yerine malı hazır eden Çin'den alışveriş yapacak.Bu riski ne kadar göze alabilecekler göreceğiz.

  • salihcln @salihcln

   @cydia Çin istediği kadar üretim yapsın, asla Dünya marketinde büyük etki yaratacak kadar bir ilerleme sağlayamaz. Çünkü:

   Bütün dünya birbirine üretim bakımından bağlı olabilecekleri en hassas yerlerinden bağlı, burada endüstriyel üretim dersi vermek istemiyorum fakat "just-in-time" veya "Toyota production system" in ne olduğuna bir bakın. Tam olarak sistemi anlayınca üretimdeki çarklardan herhangi biri çalışmadığında diğer çarkların ne kadar işlevsizleştiğini göreceksiniz. Buna tüketici dahil ve en büyük tüketici her zaman batı...

   Üstüne ABD uzun yıllardır hiç bir şeyi neredeyse "tek başına" üretmiyor. Çin'de hiç bir ürünü tek başına üretmiyor. Bugün bir arabayı kırmızı renkte üretmek için tüm dünya çapında gidebileceğiniz sadece iki tane ülke var. İki çalışmayınca asla o arabayı kırmızı üretemezsiniz.

  • Jay Freeman @cydia

   @salihcln Bazı kalemlerde belki ama hepsinde değil.Benim işyerim hammaddeyi Çin'den alıyor orada üretim yavaşladığı için bizim üretim durdu corona da bahane oldu izine çıkardılar 10 Nisana kadar.Bizde de Kanban sistemi uygulanıyor bu arada ama virüs nedeniyle müşteriler idare ediyor durumu.Çin parasına göre mal üreten bir ülke.Her kalemleri kötü değil.Mercedes Ford gibi firmalara yedek parça üretiyoruz ve tek şikayet gelmedi şimdiye kadar.Hindistan'dan aldık bir ara çok sorun çıktı bıraktık.Apple bile bazı ürünlerin sevkiyatını yavaşlattı kimisini tamamen durdurdu Çinde ki üretim yavaşlaması nedeniyle.10 gün sonra tam kapasiteyle göndermeye başlarlar.

  • Jay Freeman @cydia

   @merdogmus Burada sorun bilinmezlikten kaynaklanıyor.İnsanlara tarih vermezse devletler sadece evde kal demek çözüm olmuyor. Örneğin 2 yıl aşı bulunamazsa bu kadar süre 100 metre kare evde tutamaz hiçbir hükümet halkını.Bilinmezlik insanoğlunu rahatsız eder.

 • Makineci @makineci

  bitmesin ya daha karpuz kesecektik.

 • batuhan.sener @batuhan-sener

  Sanki insanları zevkine evde tutuyorlar gibi konuşmayın, doğal afet var,
  . Şuan süreçten en az kayıpla çıkmak için yapılacak tek şey hasta olmamak. İnsanlar konforum bozulmasın istiyor, varsayın ki Marmara da 7.5 deprem oldu, Corona da o kadar ölümcül yıkıcı olabilir.

#Apple final cut pro ve logic pro x'i 3 ay ücretsiz yaptı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

S9 plus fiyatıyla en ilginç Samsung telefonu olabilir.1.5 yıl önce arkadaşa 4200tlye aldık siyah rengini.Şu an 5100tl olmuş.Normalde şu an 3000tlyi çok rahat görmeliydi ama Samsung üst seviye A serisi cihazlar çıkartarak fiyat skalasını bozdu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • PhoeniXim @phoenixim

  Harbiden öyle. Arkadaşa S9 plus almıştık 1.5 yıl önce 4200' mor rengini, Siyahı 4000'di 1 ay sonra 3800e bile düştü Amazonda. Bu ocak telefonu Ukrayna'da çaldırdık, S10 plus aldık 4000 liraya Ukrayna'dan, şu an bile S9 plus 5100 lira, insaf.

The walking dead gerçek olacak corono yüzünden.Bıçak balta stoğu yapmaya başladım. 2 tane de otomatik tüfek aldımmı kendi medeniyetimi kurarım. Hayatta kalmak isteyen takip etsin 😄

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Üst seviye cep telefonlarında odaklanılması gereken konu artık optik zoom bence.Fotoğraf makinalarındaki gibi 20x 30x optik zoom albeniyi çok arttıracaktır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap