Samsung kendi benliğini yok ediyor.Firmayı diğerlerinden ayıran reklamlarında rakiplerine taş attığı ne kadar detay varsa hepsini kendi eliyle yok ediyor.Son hamle Note serisinden jack girişini iptal etmek oldu.Halbuki Apple'a gönderme yapıyordu bununla ilgili zamanında.Ve fiyat kriteri.Onda da Apple'ı baz aldı.Bizim ülkede birkaç yüz fanatikten başka 12k parayı Samsung'a verecek adam çıkmaz.O paranın sahiplerinin telefonu zaten iPhone.Huawei p30 pro 7k fiyatıyla f/p telefonu kaldı xs max ile note 10 plus yanında.Üzülsekmi sevinsekmi acaba.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mustafa @mkyb

  Samsung'un tükürdüğünü yalaması ilk değil. Daha öncede çıkarılabilir bataryayı öven reklam yapmış ama sonraki model S6'da kaldırmışlardı.
  https://www.youtube.com/watch?v=0hIoyb9L5g0

 • Jubei @jubei

  3.5 mm jack yok
  Micro SD card girişi yok
  Ekranda leke gibi duran ön kamera
  f/2.2 diyafram ön kamera
  1080p ekran (Note 4'de bile 2k'ydı)
  3500 mAh pil
  Huawei P30 Pro klonu

 • theoldman @theoldbach

  Benzer şeyleri apple da yaptı vaktinde. Ekran boyutu muhabbetini anımsayın mesela. Her firma kâr maksimizasyonu için ne gerekiyorsa onu yapıyor. Ne ilk ne son. Hakli haksız orasına karışmam ama marka yöneticisi olarak, doğru strateji uygulandığı taktirde sorun görmüyorum. Bu telefonların bu fiyatlarla hedef kitlesi zaten eleştirmiyor yahut eleştirse de alıyor farkındaysanız. Benim gördüğüm gariplik ise bu seviyede bir yenilik sunamaları, güvenli oynamaları. Note 8 kullanıyorum upgrade ederim diye düşünüyordum ancak p30 gibi zoom kamera bile koymamışlar. Burun kivirdigimiz çinli markalar olmasa yenilik sunmayacaklar neredeyse. Ekran bilmemne kadar büyümüş te çerçeveler incelmiş, bunlar teknolojinin olağan seyri.

  • Serkan Özer @serkanozer

   Apple büyüklük haricinde pekde kendisiyle çelişmedi bence. Mesela şimdi çoğu telefon komple ekran olup bu ekranda ki delik dir centiktir komple mi9 t gibi olacak ama apple buna hemen gecmeyecek hali hazirda ki tasarimi korudugu icin laf yiyecek felan applein burdaki amaci diger telefonlardan ayri olmak o çentik apple bir cihaz gostergesi yani

 • supernova @supernova

  Çok mantıksız hareket etmeye başladılar. Çinliler dna sını bozdu Samsung un.

Çin malı diye küçümsenen Huawei 5 yıl içinde 8000tl'ye telefon satmaya başladı.Gerçekten enteresan bir başarı hikayesi onlar için.Mate 30 Pro 10000tl'yi görecek gibi duruyor p30 pro fiyatlarına bakınca.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Galaxy A80 modelini yakından inceleme fırsatı buldum.Yılın çöpü adayı ilan ettim.A70 bile ondan 2 kat daha iyi ve uzun ömürlü olur.Samsung sd730 işlemciyi 6000tlye satmaya kalkmış kısa ve net.Selfie kamerasına tek bir yatırım yapmadan döner mekanizmayla işi halletmiş.Ois yok IP sertifikası yok ultrasonic parmak izi okuyucu yok haporlör kalitesi iyi değil, 3.5mm girişi yok kutudan çıkan kulaklık tahtakalede 20tl ye satılıyor.Ön camda gg3 kullanılmış ve 6000tl.Alanı görürseniz en yakın psikiyatri kliniğine yönlendirin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aslında nostalji için alınabilir 😂
Al koy çekmeceye yıllar sonra bakarsın
Fiyat 300tl

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uygun fiyatlı telefon arayana Samsung A9 hb sitesinde 2400tl ye düştü.Operatör fiyatı 4300tl.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telefona Mobile legends'i indirdim meraktan, hiç beğenmedim 10 dakika oynayıp sildim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Galaxy A80 1140x6 taksitle Vodafone tarafından listelenmiş.Yuh artık diyeceğim.Orta seviye telefon S10+ parasına satılıyor.Samsung iyice sıyırdı.Bu cihaz maksimum 3500tl eder.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

Telefon için çok güzel kaplamalar var

bikaplama | Shopier

Kredi kartı ile güvenli şekilde alışveriş yapmak için tıklayın
BeğenFavori PaylaşYorum yap