5G projesi yüzünden telefon piyasası epey hareketlenecek görünüyor.Birçok insan telefonundan memnun olduğu halde sırf 5G den yararlanmak için telefon değiştirecek.Tabi bizim devlet ve operatörler 2019 da geçermi bilmem.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

Vanilla Android kimse tarafından tercih edilmiyor bu gerçek.Özellikle xiaomi ve Huawei arayüzleriyle ciddi kullanım kolaylığı sağladılar tüketiciye.Zaten Huawei Xiaomi ve Samsung ve diğerleri de insanların beklentisini biliyor ve vanilla cihazlar çıkartma meraklısı değiller, yok demesinler diye üretilmiş birkaç model dışında.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün piyasada olan telefonlar 4g destekli ama 2019'da 5G'ye geçileceği konuşuluyor.Ne olacak bu cihazlar, modemler 5G'ye hazır değil sanırım.5G desteği isteyen yeni telefon mu alacak şimdi. @gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

LG V40 tanıtılıyor üzerinde Oreo 8.1 var.Bu da üretici kurnazlığı oldu son yıllarda.En sondan bir önceki versiyonu veriyor 3 ay içinde 1. güncellemeyi dağıtıp 2.yıl 2.güncellemeyi veriyor.Böylelikle de 2 yıl sonraki güncel Android sürümünü yeni bir flag ship modele saklıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google kaç senedir bu işi toparlayamadıysa tek çare Android'i iOS gibi tek başına vermesi olacak.Diğer firmalar ne hali varsa görsün gidip kendi işletim sistemlerini kullansınlar.Yüzmilyonlarca insan güvenlik güncelleştirmelerini alamıyor bulunan çözümler kullanıcıya ulaştırılmıyor.Yüzlerce cihaz kutudan hangi sürüme çıktıysa onunla ölüyor.Mesele sadece Play Store den istediğin uygulamayı indirebilmek mi? Bu lüks mü? Tablo herşeyi özetliyor sene 2019'a yaklaşıyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

Samsung 10 yıldır tek rakibim Apple muhabbeti yapıyordu, Sony LG ve HTC'yi ekarte etmesi zor olmadı.Ama Huawei tahminimce Samsungu fena rahatsız ediyor.Android içi rekabet başladı ikisi arasında.Samsung yıllarca ileri baktığında geriden gelenleri geç farketti.Xiaomi Huawei gibi tüm dünyada satmaya başlarsa Samsung için işler hiç kolay olmayacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Huawei HTC olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.Bu fiyat politikasıyla devam ederse Mate 20 serisi özellikle pro olan model 8000tl yi görecek gibi ülkemizde.Kendine fazla güveniyor ama ters teper bu ülkede.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • raw @raw

  HTC genel olarak battı sadece TR de değil hakeza Sony LG gibi markalar da aynı şekilde battı.

  • Jay Freeman @cydia

   Bence LG batmaz sürekli yeni model peşinde çok agresif bir firma.Farklı sektörlerde de var olduğundan karşılıyor bir şekilde kar zarar olayını.Lg giriş orta segmentte yok son dönem sürekli amiral gemisi modeller sürüyor piyasaya anlamadığım nokta o oldu.Diğerlerine katılıyorum.Huawei ise HTC gibi çok yüksek fiyatlar çekiyor cihazlarına sonunu iyi görmüyorum.

  • raw @raw

   Ha ama HTC 10 ve M9 cihazları Apple ı bile batıracak derecede kötüydü.

  • raw @raw

   @cydia müşteriler artık fiyata bakmıyor, ciddiyim en azından Avrupa ve Amerika da. Bak Huawei p20 fiyatına rağmen Almanya da su gibi sattı . Sebebi fiyatı değil genel kullanıcıya kabul ettirmek. Sonuçta insanlar gününün çoğunu telefonla geçiriyor bunun için yüksek meblağı gözden çıkarıyor.

  • raw @raw

   @cydia ben mobil kısım için konuşuyorum LG ve Sony tabii ki bir telefon yüzünden batmaz.

Bugün nette bir bilgi okudum, Xiaomi redmi Note 6 pro'da sd636 ve 4000 mAh pil varmış ve bu pil 8.5 saat video süresi sunuyormuş.SD636'dan 80 kat güçlü exynos 9810 işlemci ve aynı pille Note 9 17 saate çıkıyor.Bu nasıl iş diye sormadan edemedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap