Xperia XZ2 tasarımını hiç beğenmedim, yıllar önce çıkan discovery elite gibi bombeli yapmışlar.U11 modelinden de esinlenilmiş.Ortaya karışık olmuş klasik tasarımında zaten sadece alt üst çerçeve kalınlığı şikayeti vardı.Çok tipsiz geldi kısaca cihaz bana.Fanları harici satışları sınırlı olacaktır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu sene yaygınlaşacak olan sd 670 işlemcili telefonlar çok tutar orta üst segmentte.Muhtemelen 2 sene önceki Sd820 işlemcisi ile benzer güçte olacaktır belki biraz daha iyi.İlk getirende muhtemelen xiaomi olacak ülkemize.1600-1900tl arasına oturacağını düşünüyorum.Samsung ve Huawei kendi işlemci ürettiğinden asla kullanmaz, Sony ve HTC de 3000tl den aşağı vermez plase Nokia olabilir yaşasın xiaomi 😂😉

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Apple 2017 yılında 214 milyon iPhone satmış.Tasarım ilkel gelsede hala çok ciddi bir kitlesi var #iPhone’ların.
https://businesstech.co.za/news/mobile/227509/top-5-best-selling-smartphone-brands-in-the-world/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kullanıcılar cep telefonu firmalarının kölesi gibi hareket ediyorlar gibime geliyor, düne kadar sanal buton istemezük kapasitif buton olsun ekrandan yemesin diyenler mi mix ile başlayan Galaxy S8 serisi ve diğerleriyle devam eden sonsuz ekran konseptine alışıverdiler.Şimdi önde home butonu ve kapasitif menü tuşları olan 16:9 ekranlı bir telefon çağ dışı olarak niteleniyor ne garip.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • BURAK ADAGÜN @burakadagun

    Böylesi firmaların işine geliyor. Fiziksel tuş olsa hem tasarım için hende donanım için ekstra işçilik gerekecek. Ön tarafta fiziki tuş ve parmak izi okuyucusu favorim.

  • Gump @runforrest

    Mümkünse her şeyi sanal olsun, işi ne kadar donanıma bağlarsan zamanla bozulma ihtimali artıyor. Misal ekrana çift tıklayarak uyandırma özelliği büyük nimet bence çünkü sapa sağlam cihazın güç butonu zamanla basmamaya başlıyor. Keza ekrandan cihazı kilitlemek gibi. Şu bataryaları gömme olayı hiç iyi olmadı tabi, yine değiştirilir evde fakat normal kullanıcı için risk ve müdahale edilemezlik çok yüksek seviyelerde. Kablosuz şarj yaygınlaşmadı halen misal bazı ucuz modellerin kronik sorunudur şarj soketi bozulması. Bir yakınım ayda bir lehim yaptırıyordu sokete. 🙂 Uzun lafın kısası ucuz, uzun ömürlü olsun bizim olsun, tabi firmaların geneli bunu istemez.

Android platformundaki Tekken oyununa baktım minimum sistem gereksinimleri açıklaması yapmış geliştirici, bu güzel bir düşünce bence.Cihazlar üretilirken giriş orta üst seviye diye lanse edilirken oyunlar ve uygulamalar saldım çayıra mevlam kayıra modundaydı.Şahsi düşüncem umarım yaygınlaşır bu olay ve üst seviye işlemcili cihazlar için özel oyunlar gelmeye devam eder.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google sanırım 3.parti programların önüne geçemediği için youtube go’yu yazdı iyi de yaptı.Patron kendisiyken pastayı başkaları yiyordu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vodafone sağolsun her hafta çarkı çevirdiğimde 2gb internet veriyor.Bedava internet yüzünden kendi paketim bitmeyecek bu gidişle.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Htc gibi klas telefonlar üreten bir firmanın Google’a teslim olarak kendi uygulamalarını çöpe atıp Google uygulamasını kullanmasını anlayamıyorum.Google uygulamalarını Nexus Pixel kullanıcıları bile beğenmiyor yerine 3.parti uygulamalar kuruyorlar bu neyin kafası ilginç yani.Kendileri de gayet iyi biliyorlardır o kadar mühendis yönetici aptal değildirler.U11 modelini bu yüzden tercih etmeyen yüzbinler vardır dünyada.Halbuki çok ta güzel telefon yapmışlar her açıdan.Ama gel gör Nokia 8’in durumuna düşürmüşler mis gibi cihazı.Saf android amiral gemileri dünyanın en az satan telefonlarıdır bunu da herkes bilir.Sony Samsung Xiaomi LG Huawei aptal bir Htc Nokia akıllı, yersen.

BeğenFavori PaylaşYorum yap