Huawei abd gerginliğinde ABD Huawei nezdinde aslında tüm ülke firmalarına gözdağı verdi.Apple Microsoft Google Qualcomm intel AMD vb kilit firmalar yüzünden tüm teknoloji firmalarını kilitleme imkanına sahip ABD.Asya ve Avrupa'nın abd'ye mutlaka sağlam alternatif geliştirmesi şart yoksa yarın başka ülke firması aynı duruma düşer.Huawei'ye gelince f/p cihazı üretmiyordu zaten ucuz hiç değildi.Samsung'dan fazla fiyat çekip onun yarı işlem gücündeki cpu'ları kullanıyordu.Batsa dünyanın umurunda olmaz açıkçası.İki ülkeninde siyasetinden nefret ederim şahsen.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • .70 @carpediem

  Bende aynı şeyi düşünüyorum şimdi Çine yapan yarın bize de yapabilir bu yüzden bunun hem yazılımsal hemde donanımsal alternatiflerinin geliştirilmesi gerekiyor. Düşünsenize bi sabah bi kalkıyosunuz ve telefonunuz kilitlenmiş yada whatsapp facebook instagram vs. kullanamıyorsunuz yada windowsu. Herşey olabilir bu olau tüm dünyaya büyük bi ders vermeli bence, alternatifler oluşmalı. Levent Pekcan ın dediği gibi bir gün Google ın bize kapanmayacağı ne malum? En azından "yaani" bile bir alternatiftir hiç yoktan iyidir.

 • Eren Hatırnaz @erenhatirnaz

  Çare "Özgür Yazılım" ve "Özgür Donanım Tasarımı" kavramlarında.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Bu doğru değil yalnız. Huawei'nin de gayet uygun fiyatlı telefonalrı olduğu gibi, Honor sırf bu iş için kuruldu. O da yanıyor bu durumda. Ek olarak belki Umidigi batsa umrunuzda olmaz ama Huawei demek şu an birçok ülkenin hatta bizim bile altyapımız demek. Zaten özel bir durumu olmasa hedef olarak seçilmezdi.

  • Jay Freeman @cydia

   Hocam huawei'nin neresi uygun, mate 20 pro p30 pro gibi cihazlar 7000tl'den çıktı piyasaya.Üzerlerindeki işlemci ne exynos 9820 eder ne sd855.Kirin 710 yüklü mate 20 lite 3000tlden girdi piyasaya.Sd660 yüklü telefonlarla ancak yarışır.Orta üst seviye işlemcisi yok.İki çeşit işlemciyle 10 model götürmeye çalışıyor yılda.Xiaomide Samsung da lg'de meizu da gm'da çok daha iyileri daha uygun fiyata satılıyor.Güncellemeler desen seri düzenli şekilde verilmiyor.Tasarıma aşık olanlardan değilim ben.P30 pro yerine s10 plus alırım şahsen, üstünden geçer o cihazın onlarca konuda.Gözünüzde çok büyütmüşsünüz Huawei'yi.5 sene önce yoğurt markası sanıyordu Türk halkı bu firmayı 😄reklamla şişirerek geldi bu günlere.

  • Daviance @daviance

   @cydia doğru bencede, Huawei kullanıyorum 2015 e kadar ucuz telefon yapıyorlardı ama sonra durum değişti, parasının telefonu değil.

Apple'ın iOS kullanan cihazlarda kalan garanti süresini göstermesi özelliği çok güzel bir düşünce.Android üreticilerinin taklit etmelerini şiddetle tavsiye ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu Oppo bildiğin HTC'yi oynuyor ülkemizde ve dünyada.5 yıla kalmaz aynı kafayla devam ederse ne vivo kalır ne oppo.Sd710 işlemcili her cihaza standart varmış gibi direkt 5000tl çekiyor.Son örnek Reno modeli.Bunların Reno'dan anladığı clio megane falan mı acaba diyor insan.S10E daha ucuz bundan üstünden 3 kere ileri 3 kere geri gider gelir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telefon boyutları 6.7 inçe dayandı.Eskinin 16:9 tabletleri gibi oldu.Ama ekran formatı değiştiğinden oklava gibi telefonlar çıktı piyasaya.Bu formatlarla 9 inç telefon üretseler dahi yine 75mm genişliğinde 7.7 mm kalınlığında olabilir ve tek elde çok rahat tutulur.Saçma gelmeye başladı 18:5:9 vb formatlar

BeğenFavori PaylaşYorum yap

iPhone'da en kolay yoldan instagram YouTube fotoğraf video indirme ve daha fazlası için kestirmeler.
#iPhone #Apple

YouTube'u arka planda oynatan Siri Kestirmesi! İstediklerinizi hemen yapın!

Haber Linki: http://bit.ly/2SQZqby Siri kestirmelerini kullanmadan önce Kestirmeler uygulamasını App Store üzerinden indirmeyi unutmayın. Kestirme linkleri: ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ülkemizin tek dış ticaret açığı telefonmuş gibi hükümet bir yurtdışından alanın kayıt harcına zam yapıyor bir ötv'ye.Halbuki demir çelikten pc ye samandan bakliyata beyaz eşyadan ete meyveye onlarca kalem ithalat yapıyoruz.Sanki telefon sigara kola ekmek gibi düşününce tak diye alınabilen birşey.Sanki yılda 5 model değiştiriyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hb sitesi dahil tüm siteler meizu 16x 16 16th modellerini çekmiş piyasadan.Muhtemelen kazığı biraz daha yontuyorlar.Halbuki yok satan modeller de değildi hiçbirisi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Huawei kendini öyle bir yere konumlamış ki s8 rakibi telefonunu s10e'den fazla fiyatla koymuş operatöre.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung galaxy A80 sd730g ile gelecekmiş, bu yonga seti orta üst seviyede mükemmeli temsil edecek.Samsung ve Huaweinin orta üst seviye işlemcilerini bu seviyeye çekmesi şart oldu.Samsung esnek yapamazsa ki yapamaz Qualcomm'a anında kayar ama Huawei tutucu beyaz bayrağı çeker.Kirin710 ile yürümez tüm orta üst seviye cihazlar.Huaweinin asgari 3 işlemcisi olmalı giriş orta ve orta üst seviyeyi temsil eden.Oysa en tepedeki kirin 980 bile sd845 etmiyor.Bu haliyle ancak 2000tl altı piyasada alo telefonu arayan kullanıcılar tarafından satın alınmaya devam eder.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fortnite Pubg gibi mobil oyunlardan sonra kimse modern combat shadowgun serisinin yüzüne bakmamaya başladı.Gameloft ve Madfinger firmalarının benzer kalitede oyunları mobile getirmesi lazım yoksa işleri bitik uzun vadede.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ahmet Güler @ahmetguler

  Pubg iyi bir oyun olsa da nefret edeni de çok. İki saat loot yap, pat diye öl. O kadar emek çöpe. Rastgele eşleşme sistemi de çok kötü, nişan alamayan adamlar var. Ben böyle adamları oyun boyunca sırtımda taşımak zorundamıyım. Hızlı eşleşme yapacaz diye kaliteden ödün veriyorlar. Csgo gibi 2dakika maç öl tekrardan bir oyun gelse çok iyi olur. Ama şuan için çok zor tüm oyun firmalarının gözünü battle royale boyadı.