Nedir bu gcam uygulaması bu kadar fazla konuşuluyor diye biraz karıştırdım ve port uygumalasını Android G5 cihaza kurdum.Sonuç beğenmedim, pixel cihazlarda mükemmel sonuçlar vermiş olabilir ona özgü olduğundan.Ama devşirme cihazlarda aynı neticeyi vermediğinden eminim.Telefonun kendi kamera uygulamasının sunduğu birtakım ekstralardan da mahrum kalınması cabası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Bulut Seyyahı @bulutseyyahi

  Ben de meraktan biraz araştırdım bazı telefonlarda güzel sonuçlar çıkarmış, ancak kendi telefonum uyumlu olmadığı için kullanamadım. Umarım kullanma fırsatı olur.

 • sangreal_1905 @sangreal_1905

  Fazla pesin konusmussunuz gibi geldi. G5 derken LG G5 mi ? . Ben uzun süredir Xioami Mi A1 de kullaniyorum. Stock kamerayi artik neredeyse hic acmiyorum.

  #XiaomiMiA1 etiketinde paylastigim geriye dönük fotograflara bakarsaniz dedigimi daha iyi anlarsiniz. Sadece cihazinizla uyumlu dogru sürümü bulmak gerek.

 • UnicornKnight @unicornknight

  komünitesi daha kalabalık (ve daha çekik gözlü ^_^) olan cihazlar için çok daha başarılı uyarlamaları var, başarılı bir kullanım orijinaline çok yakın sonuçlar alıyorlar bu sayede.

  yoksa bir aralar HTC 10 için de derlenmiş (tek bir defa o da) bir sürümü de var mesela, o kadar rezil ki "tut telefonu camdan dışarı asfalta tüm gücünle salla" hissiyatına pik yaptırıyor her haliyle. (Y)

Firmanın birisi telefonunda amoled ekran kullanmış, vatandaşın biri de karalamak için süper amoled bile değil yazmış.Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma konusunda elimize kimse su dökemez

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Huawei EMUI 9 sürümünde arayüz değiştirmeyi yasaklamış.Bootloader kilit aracını da kaldırmıştı.Şimdi tam İOS oldu.LG'de bootloader unlock aracını vermemişti bazı Türkiye modellerine.Samsung işlemci kodlarını paylaşmaz knox sayacı koyar Xiaomi kendi arayüzüne reklam koyar.Android çıkış vasıflarını kaybetmeye başladı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ömer akgül @oglusumben

  Samsung yıllardır bir hamle yapmadı ama. Bence Rom ların satışlara etkisi oluyordur illa, Samsung da bunun farkında gibi. Eskisi gibi rootlanamaz yapmaya çalışmıyor. Bi ara babamla beraber cihaz alımı için Samsung'un İstanul'da bir ofisinde bir toplantıya katılmıştım. O zaman Android 4.2 çıkmıştı sanırım. Adam ısrarla cihazlarındaki yeni güvenliğin kırılamaz olduğunu, rootlanamayacağını idda ediyordu. Baktım internetten, kırılmış XDA da. Söylememe rağmen iddasından vaz geçmemişti. Artık o kafada değiller ama gördüğüm kadarıyla. Hala öyle olsaydı her yeni modelde root, rom işleri daha da zorlaşırdı.

 • cinnabon @cinnabon

  OnePlus için developer settings altında ayar var "bootloader kilidini aç" diye. Bildiğiniz radio button, on - off 🙂

Mi band 3 aldım arkadaşımın ısrarıyla, ürün az önce geldi dediği kadar şıkmış.Ama bunun kafayı kayışından çıkartmak çok zormuş, bana direkt takılı geldi yarım saat uğraştım sökmek için.Buradaki incelemesinde @gamsizm çok rahat söktü sanırım benimkinin yuvaya japon dökmüşler.Her seferinde
bu kadar uğraşmayacak olsam iyiydi 😂 Kurulumu yaptım teste başladım iPhone ile tam uyumlu görünüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çinli üreticiler ve Samsung delinin tuttuğu gibi sd660'a yapıştılar bırakmıyorlar orta seviyede.Sd710 işlemcili telefon toplasan 5 model yok koskoca dünya üzerinde.Daha öncede 625 öyleydi.Huaweinin tüm orta sınıflarına koyduğu kirin 710 gibi ne kadar amiral gemi olmayan telefon varsa sd710 ile gelmeli bence.Teknoloji çok hızlı eskiyor biz bir üst versiyonu çıkınca bir altını bugün çıkmış gibi alıyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung A8S çok dengeli bir paket gibi duruyor Sd710 işlemcisiyle.Samsung, A9 ile yaptığı hatayı umarım A8S ile yapmaz.Neredeyse S9 parasına bol ama kalitesiz kamerayla süslenmiş orta seviye cihaz satmak bu ülkede sökmez.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Millet 450-700 birim parayla alıyor bize gelince 8000-10.000 oluyor.Adaletin batsın dünya

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • YasinC @yasinc

  Büyüklerimiz zengin fakir belli olsun istiyor. Şimdi adam milletvekili olmuş. Almış iphone'un son çıkan modelini dışarı çıkıyor bir bakıyor normal vatandaşın elinde de var. Ee tabi demoralize oluyor. Sıradan vatandaştan farkını hissedemiyor. Çok değil 1 sene sonra dolar 10 lira olursa şaşırma.

 • JohnSmith @johnsmith

  Japonlarda kaç birim para oluyor? Biraz da onlarla karşılaştıralım moralimiz düzelsin 😛

  • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

   Alınan asgari ücretlerde birim olarak eşit olması lazım karşılaştırma için. ABD ile çok yakın diyebiliriz TR için. Ama Japonya için baktığımızda da emin olun bizden daha rahat satın alma güçleri vardır asgari ücretli japon abla ve abilerin. :p

  • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

   Japonya’da asgari ücret saatlik olarak hesaplanıyor ve saat başı Japon çalışanlar minimum 960 Yen ücret alıyorlar.
   Japon resmi parası olan YEN, TL’ye göre çok düşüktür. Para değeri olarak düşük olabilir fakat Japon işçiler saatlik olarak 960 Yen alıyorlar. Buda 40 Türk Lirası’na tekamül ediyor. Yani 8 saatlik bir çalışma sonucu TL cinsinden 320 TL günlük maaş alıyorlar.
   Tokyo’da haftada 6 gün çalıştığınızı düşünürsek 8 saatle birlikte 132.000 Yen para yapmaktadır. Buda TL cinsinden hesaplandığında 5.637 TL yapmaktadır.
   Japonya asgari ücreti aslında pek de önemli değildir. Çünkü Tokyo gibi büyük bir şehirde asgari ücretle işçi çalıştıran bir yer bulamazsınız. Genel olarak asgari ücretten yüksek paralar vermektedirler.
   Dediğimiz gibi, Japonya’da asgari ücret pek önem taşımıyor. 300000 YEN’e yakın bir parayı yine Japonya’da efor harcamadan kazanabiliyorsunuz. Buda ortalama olarak 12804 TL yapmaktadır.
   Japonya'da Apple iPhone Xs 64GB = 112000 YEN, yani Japonyada asgari ücretle bile çalışan insan evladının bir aylık maaşı fazla fazla yetiyor bu ürünü almaya 🙂

   Kişisel olarak şuna inanıyorum, eğer TR'da millet iphone almak konusunda eskisi kadar istekli olmaz ise, Applecım s.ke s.ke fiyatlarını düşürecek.

 • NAKAH @nakah

  Göstermeyin canım sıkılıyor. 🙁

 • Pablo Vader @definitive

  Şu birim para zırvalığına herkesin kapılmış gitmiş olması da çok ilginç gerçekten.

Zam değil bu zamcık 😊

BeğenFavori PaylaşYorum yap