Samsung A serisine ayar çekeceğim dedi ve çekti.Türkiye'ye getirmediği C serisinin yerine M serisini soktu hangi modelin orta üst segment olduğu karıştı.Samsung kadar ne yaptığını bilmeyen firma yoktur.Akşam düşünüp sabah banttan modeli indiriyor.Ortalık yine orta segment çöp exynos işlemcili A ve M den geçilmeyecek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ahmet Güler @ahmetguler

  M20 ile a30'un arasında 700 lira fark var. Tek fark a30 amoled. Küçültülen pilde ekstrası. 2 bin lira altı çoğu cihazı birbirinin aynısı ve çöp. Yaptıkları bir başka hile de bazı cihazlarda yurt dışına snapdragon veriyor, türkiyeye exynos. Marka bilinirliğini kullanıp kafa karışıklığından milleti kazıklıyorlar işte.

 • Mustafa @mkyb

  Yurtdışına Snapdragon vermiyor. Sadece Amerika'da Snapdragon işlemcili cihaz satıyorlar. Zira Amerika'daki bant frekansları Qualcomm tarafından lisanslanmış durumda. Samsung'ta hevesli değil kendi işlemcisini kullanıp daha uyguna üretebilecekken işlemci almaya.

 • Coupe @coupe

  Samsung'un işlemcilerinin neresi kötü?

Fortnite Pubg çıktıktan sonra gençlerin telefon alım tercihleri değişmeye başladı.Bu oyunlardan önce adreno 45 bile olsa asphalt modern combat dead trigger oynatıyordu ve sorun da olmuyordu.Kalanı kamera video.Artık gpu çok önemli hale geldi.Sd işlemcili telefon alacak biri kesinlikle sd675 yada sd710 işlemcili cihaz bakmalı artık orta üst sınıf olarak.Bir sürü ayarı düşürerek oyun oynamak iş değil bana göre.Özellikle 2000tl altına sd710 varken başkasına bakılmaz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • 4tys7en @4tys7en

  Doğru, gençlerin, lise - Üniveriste öğrencilerinin elinden düşmüyor PubG türü oyunlar. Bu durumdan herkes kar eder.
  Biz tüketiciler için de, alt segmentte güçlü GPU'lu telefonları görebilme şansı artmış olacaktır.

Zenfone 5Z 2800tl fiyatıyla tam fiyat performans telefonu olmuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sd820 daha ölmemiş

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Qualcomm yeni bir işlemci ürettimi tüm basının ilgisi o yöne kayıyor.Samsung muadili işlemciyi sessiz sedasız karşısına koyuyor kimse merak bile etmiyor örneğin exynos 9820'yi .Herkes sd855 konuşuyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

Kullanan varsa bilgilendirin LG G5 8.0 geldi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung A9 incelemesinde de görüldüğü üzere üreticilerin OS sürümü uyanıklığı devam ediyor.Android 9 kaç aydır piyasada olmasına rağmen bugün çıkan telefonları 8.0 yada 8.1 ile sürüyorlar piyasaya.Üst seviyeye 2 ortaya 1 güncelleme verip kapatıyorlar mevzuyu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Levent @xbox_li

  işte bu android in sonu olucak resmen google altını oyuyor bunlar

 • tozluraflar @tozluraflar

  Android'in kanserleşmiş sorunu. Artık telefon tanıtımlarından bundan bahsedilmesinden de bıktım. Ne denirse densin güncellemeler gelmiyor çünkü.

 • Jay Freeman @cydia

  Google istese çözer üreticileri toptan karşısına almak istemiyor.Buna çözüm diye de vanilla Android kullanan cihazlar üretiyor yada partnerlerine ürettiriyor.Şunu diyebilir aslında, yeni bir model ürettiğinizde o an Android in son sürümü neyse onunla gelmek zorundadır.Ama demiyor.Nasılsa düzende memnun düzülende

  • Erman @ermanyurdakann

   Sonra Apple şöyle, böyle diye konuşuyorlar. Apple şöyle böyleyse Android telefon üreticileri yüzünden, iOS'un düz kullanıcıya karşı sağladığı üstünlük sayesinde o sevmedikleri şeyleri yapabiliyor Apple. Android de iOS gibi yıllarca desteklenecek cihazlarda çalışsa rekabet çok daha sert olurdu.

  • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

   Şunu anlayacak zamanla tüketici, donanımsal farklılıklar/üstünlükler günlük hayatta uzun vadedede o kadar önemli değil. Yazılım tarafında fark yaratan firmalar gelecekte söz sahibi olacak. Bana göre Android cephesinde en güvenilir cihazlar android one kapsamında olanlar. Google'un kendi çıkardığı telefonlar hariç.

Appstore geliştiricileri yeni model iPhone kameralarındaki yenilikleri kendi kamera uygumalarına çok çabuk bir sürede getirirken Google Play Store geliştiricileri oralı bile olmuyor.3 sene önce çıkmaya başlayan geniş açı kamerasına bile destek vermiyorlar.Hala 2015 yılındaki tek kameralı telefonlar döneminde kalmışlar.Üreticiler 4 kamera koymaya başladılar halbuki telefonlara.

BeğenFavori PaylaşYorum yap